مرادی:رضازاده می‌گفتن من رئیس‌جمهور می‌شوم، کوروش باقری هم رئیس ورزش

مرادیرضازاده-میگفتن-من-رئیسجمهور-میشوم-کوروش-باقری-هم-رئیس-ورزش

وبسایت رسمی برنامه نود -  «رضازاده این‌ور و آن‌ور می‌رفت. می‌دیدیم بقیه کشورها به ما می‌خندند. می‌پرسیدیم چه شده؟ می‌فهمیدیم رفته در کشورهای مختلف گفته من شدم رئیس فدراسیون، حالا کار دیگری ندارم و می‌خواهم رئیس‌جمهور بشوم.»

به گزارش وبسایت نود ، در هفته‌نامه تماشاگران امروز آمده است: وزنه‌بردار، سرمربی، رئیس فدراسیون و نماینده شورای شهر؛ پله‌های ترقی رضازاده در ورزش و سیاست، آنقدر سریع طی شد که خودش هم انتظارش را نداشت.

حضور رکورددار سنگین‌وزن جهان در لباس مربیگری و مدیریت فدراسیون، کم‌حاشیه هم نبود. رضازاده در این سال‌ها با وزنه‌برداران زیادی به مشکل خورد. گروهی موقتاً خداحافظی کردند، بعضی مثل سعید علی‌حسینی به‌خاطر دوپینگ مادام‌العمر محروم شدند و بعضی دیگر مثل سهراب مرادی ممکن است شانس المپیکی‌شدن را از دست بدهند.

علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری از رویاهای بزرگ رضازاده و سبک مدیریت او صحبت کرد؛ مردی که می‌خواست بعد از ریاست فدراسیون و نمایندگی شورای شهر، رئیس‌جمهور شود!

- چرا در دوران رضازاده اینقدر پرونده‌های عجیب و غریب به وجود آمد؟

مشکل از آن دوستانی است که او را انقدر بزرگ کردند. همین حالا، یک جو رعب و وحشتی در همین بچه‌های تیم‌ملی هست. بهداد سلیمی، کیانوش رستمی، نواب نصیرشلال و سعید محمدپور را ببینید. می‌ترسیدند رکورد بزنند. ببینید چقدر روحیات این‌ها، چهره‌های این‌ها، تفکرات این‌ها تغییر کرده است. سعید علی‌حسینی طفل معصوم آن بلا سرش آمد. آن ماجرا پنهان بود، قضیه مرادی که دیگر آشکار است. آن موقع می‌گفت من نبودم سندی هم ندارید، این بار دیگر نمی‌تواند بگوید سندی نیست. آن بچه به بدبختی کشیده شد، حالا این یکی همان اوضاع را دارد. خیلی مسائل هست که من هیچ‌وقت نگفتم و نمی‌توانم بگویم، وگرنه چالشی به وجود می‌آید که نمی‌شود آن را جمع کرد.

- چرا رضازاده از قهرمان محبوب المپیک به اینجا رسید؟

نمی‌گذاریم قهرمانانمان درست رشد کنند. یک بار داشتیم برای رفتن به آمریکا به ترکیه می‌رفتیم، یکی از نمایندگان شورای شهر مرا در هواپیما دید. اسمش را نمی‌برم. می‌گفت «من خجالت می‌کشم بگویم عضو شورای شهرم. با 30 سال کار علمی و اجرایی یک رأی دارم، این بنده خدا هم یک رأی دارد. عضو کمیسیون فرهنگی هستم، این بنده خدا هم عضو کمیسیون فرهنگی است. یک بار در این دو سال به کمیسیون فرهنگی نیامده، فقط زمان رای‌گیری می‌آید براساس دلایل خاصی رأی می‌دهد.» خب این‌ها توهم گرفتند.

- تَوَهم چی؟

رضازاده و کوروش باقری این‌ور و آن‌ور می‌رفتند، بعد می‌دیدیم بقیه کشورها به ما می‌خندند. می‌پرسیدیم چه شده؟ می‌فهمیدیم رفته در کشورهای مختلف گفته من شدم رئیس فدراسیون، حالا کار دیگری ندارم می‌خواهم رئیس‌جمهور بشوم. من رئیس‌جمهور می‌شوم، کوروش باقری هم رئیس ورزش.

- رئیس‌جمهور؟!

مثل همین خنده شما، آنها هم به ما می‌خندیدند. می‌گفتند انقدر مملکت شما بی‌حساب و کتاب است؟ می‌گفتیم نه بابا این خبرا هم نیست. واقعاً این‌طور می‌کردند؛ فکر نکنید اغراق می‌کنم.

- به‌جز وزنه‌بردارهای محروم، خیلی از اعضای تیم‌ملی هم با رضازاده مشکل داشتند.

بله، خیلی از وزنه‌بردارانی که قهرمانان المپیک ایران محسوب می‌شدند اما بعد از اختلاف نظر و ماجراهای مختلف رفتند و اخیراً دوباره به بدنه تیم‌ملی اضافه شدند. هیچ ورزشی این بلا سرش نیامد. خیلی جاها تغییرات می‌شود، یک مدیری می‌آید با سلایق خودش بعضی چیزها را جابه‌جا می‌کند. نه اینطوری. چیزی دیگر باقی نگذاشته. زیر ساخت‌های وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان نابود شده و چیزی تحت عنوان نوجوانان و جوانان نداریم. آمدیم جوانان کل کشور را برای مسابقات جمع کنیم، هر کدام یک جور مشکلی برای‌شان پیش آمده بود. بعضی مسئله صغر سنی داشتند، یک سری درگیر مسائل پزشکی بودند، ماحصل همه این‌ها را جمع کردیم توانستیم یک تیم به مسابقات جهانی بفرستیم.

هفته‌نامه تماشاگران امروز

نظرات ۵

 • رضا ج

  چقدر زشت است که عده ای متکبرانه حرمت محرم را هم نگاه نمی دارند و با کوچک کردن دیگران خود را بزرگ می کنند منتظر هستیم تا کرامات جناب مرادی را در المپیک ریو ببینیم !!!!

  • mk

   واقعا حرفاي مرادي بعد از اون گندي كه تو مسابقات به بار اورد تاسف اوره اين اقا از موقعي كه اومده فقط حرف زده اصلا رضا زاده بد تو چه دستاوردي داشتي اينم اخرش حداقل دوره رضا زاده مدال ميورديم جزو بهترين ها بوديم اينكه فلان گفته مهم نيست مهم اينه وظايفش رو درست انجام بده و مقام برا كشور كسب كنه نه مثل تو كه فقط مصاحبه ميكني و تنها كاري كه تو اين مدت انجام ندادي تعيين يك كادر فني مجرب براي تيم ملي واقعا كوروش باقري خيلي خدمت به وزنه برداري كرد انصافا مربي قابلي بود در مورد اون اقاي نماينده هم بايد بكم اگه تو اين سي سال شما مدعيان كاري بلد بوديد بكنيد كشور الان اينهمه مشكلات نداشت مردم فقط ديدن امثال شما نون سابقه مديريتتون رو ميخوريد به امثال رضا زاده راي دادن بايد ببينيد چه كرديد كه مردم به اون راي دادن ...

 • blue

  باید آقای رضا زاده پاسخگو باشد؟ این نمی شود که با هر سلیقه مدیریتی شود بعد هم همه چی به خاطرات بپیوندد

 • محمدمظلومی

  اینو باید به آقای مهدوی کیا بگیم که میگه ما مرده پرستیم،بیا به یکی هم که رو بدی آخرش این میشه،البته به این یکی که خیلی رو دادن دیگه ازاون ور بوم افتادن!نه به این شوریه شوری نه به اون بی نمکی!مشکل مااینه اهله افراط و تفریطیم بابا هرکسیو بهر کاری ساختن سید!

 • Hosein Khazaei

  خیانتی که رضا زاده در حق وزنه برداری ایران کرد تا سالهای سال ثمره این کارش رو در این رشته خواهیم دید...وقتی انتخاب ،جایش را به انتصاب می دهد.همین میشه دیگه..نه سواد این کار رو داشت نه لیاقت و درایت..فقط میتونم بگم تاسف..تاسف ..تاسف

برچسب ها