گزارش ویژه/نگاهی به مهمترین نقل و انتقالات تابستان 2014/ بیست ترانسفر داغ!

گزارش-ویژهنگاهی-به-مهمترین-نقل-و-انتقالات-تابستان-201420-ترانسفر-داغ

وب سایت برنامه نود- بالاخره نقل و انتقالات تابستان 2014  به پایان رسید و باشگاههای اروپایی تیمهایشان را بستند .

به گزارش وب سایت برنامه نود، روزهای پر خبر و پر اتفاق به پایان رسید و حالا همه با همه قوا وارد رقابتهای اروپایی شده اند. در این گزارش نگاهی داریم به 20 انتقال داغ و پرسر و صدا و البته مهم که مرورشان نشان می دهد اوضاع دقیقا از چه قرار است؟

روبرت لواندوفسکی ( دورتموند به بایرن)

این بازیکن دو سال پیش چشمها را ربود. لواندوفسکی بارها شایستگی های خودش را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان نوک دنیا در بوندس لیگا و لیگ قهرمانان اروپا نشان داده است. خرید وی توسط بایرن مونیخ آن هم در انتقالی آزاد بدون شک می تواند مهم ترین اتفاق فصل ترانسفر باشد. اما وی جانشین ماریو مانژوکیچ در نوک خط حمله بایرن مونیخ شد. پپ روی آوردن او خیلی اصرار کرد تا بلکه در رگهای حمله بایرن خون جدیدی تزریق کند.

سسک فابرگاس ( بارسلونا به چلسی)

هافبک 27 ساله اسپانیایی در بارسلونا آنطوری که خودش می خواست نبود. جدا از این مسئله سسک انتخاب اول بارسلونا هم نبود و به همین علت او خواست تا از نوکمپ برود. فابرگاس در انتقالی 36 میلیون یورویی راهی استمفوردبریج شد تا شاگرد خوزه مورینیو شود.

تونی کروس ( بایرن به رئال مادرید)

یکی از بهترین بازیکنان جام جهانی با انتقالی 25 میلیون یورویی از بایرن راهی سانتیاگو برنابئو شد. کروس امیدوار است تا زیر نظر کارلو آنچلوتی تبدیل به مرد اول رئال شود. مطمئنا در نبود ژابی آلونسو وظیفه کروس مهم تر هم شده است.  بازیکن آلمانی 24 ساله رئال بدون شک یکی از بهترین خریدهای تابستان امسال بوده است.

 آلکسیس سانچس ( بارسلونا به آرسنال)

آرسن ونگر این تابستان هم باعث شد تا آرسنال دست به جیب شود تا بلکه بتواند تیمش را برای قهرمانی در لیگ برتر راهی رقابت ها کند. آلکسیس سانچس با 40 میلیون یورو از بارسا به آرسنال پیوست تا به مرد اول ونگر در فاز تهاجمی تبدیل شود. باشگاه های زیادی در اروپا خواهان وی بودند و اما عروس سانچس به خانه بختش در آرسنال رفت!

دیه گو کاستا ( اتلتیکو مادرید به چلسی)

دیگو کاستا یکی از مهم ترین ابزارهای سیمئونه در رقم زدن فصلی پر افتخار برای اتلتیکو مادرید بود و به همین دلیل بود ک چشم مورینیو را گرفت. حضور او در نوک خط حمله چلسی می تواند یکی از مهم ترین اتفاق های فصل نقل و انتقالات باشد. کاستا خیلی زود خودش را در تیم مورینیو پیدا کرده و خیلی ها می گویند که او آقای گل لیگ برتر جزیره می شود.

مهدی بن عطیه ( رم به بایرن مونیخ)

بهترین مدافع سری آ در فصل گذشته در طول فصل ترانسفر به باشگاه های مثل من سیتی و بارسلونا نزدیک شده بود اما سر انجام در هفته پایانی نقل و انتقالات به بایرن مونیخ پیوست. مصدومیت خاوی مارتینس خبر بسیار بدی برای هواداران بایرن بود اما پیوستن بن عطیه تا حد زیادی نگرانی آن ها را بر طرف کرده است.

متیو والبوئنا ( مارسی به دینامو موسکو)

برای دینامو موسکو خرید بازیساز سرعتی مارسی بدون شک بسیار مهم است. گرچه پیش بینی می شد والبوئنا راهی تیم بزرگ تر و لیگ مهم تری شود اما دینامو موسکو پیش دستی کرد تا این بازیکن خوش نقش فرانسوی را به خدمت بگیرد. انتقال او 7.5 میلیون یورو برای باشگاه روسی آب خورد اما می دانید که روسها خیلی خوب برای فوتبالیستها هزینه می کنند.

دیه گو لوپز ( رئال مادرید به میلان)

انتقال آزاد لوپز دروازه بان اول رئال مادرید به سن سیرو بدون شک مهم ترین صید گالیانی برای هواداران میلان خواهد بود.به این ترتیب میلانی ها در فصل پیش رو هیچ نگرانی بابت دروازه نخواهند داشت و امیدوار هستند تا بتوانند در رقابت برای فتح سری آ حضور داشته باشند هر چند که میلان سال گذشته هوادارانش را زیاد راضی نکرد.

لوئیس سوارس (لیورپول به بارسلونا)

انتقال 88 میلیون یورویی پسر گاز بگیر جام جهانی 2014 فوتبال نشان داد که بارسلونا اهداف مهمی را در فصل جاری در نظر دارد. دنی آلوس پس از نهایی شدن این انتقال تاکید کرد که باشگاه به یک " پسر بد "احتیاج داشته است. سوارس کیفیت غیر قابل انکاری دارد و مطمئنا می تواند یکی از خطرناک ترین خطوط حمله فوتبال جهان را در کنار مسی و نیمار تشکیل دهد.

آنخل دی ماریا ( رئال مادرید به منچستر یونایتد)

یکی از انتقال های دقیقه نود بود. دی ماریا نقش پررنگی در قهرمانی رئال ایفا کرد اما به علت خرید خامس رودریگز ترجیح داد از برنابئوبرود. یونایتد و لوئی فن خال برای خرید وی برنامه داشتند تا این مهره ناب آرژانتینی را بدست آورده باشد. هیچ فردی نمی تواند اهمیت این انتقال را انکار کند. دی ماریا قطعا خونی تازه در فاز تهاجمی یونایتد ایجاد خواهد کرد. به قول فردوسی پور دی ماریا استاد چیپهای ناز است.

اسکیل گارای ( بنفیکا به زنیت)

مدافع سابق بنفیکا در فصل نقل و انتقالات گذشته در آستانه پیوستن به یونایتد قرار داشت اما دست تقدیر وی را تابستان امسال راهی لیگ روسیه و زنیت کرد. گارای در جام جهانی نشان داد که مدافع مطمئنی است و قطعا یکی از انتقال های مهم تابستان امسال محسوب می شود و به نظر زنیت حسابی زرنگی کرد.

رادامل فالکائو ( موناکو به منچستر یونایتد)

اول خودش گفت که رفتنش منتقی شده است اما سورپرایز ددلاین دی فردی نبود به جز فالکائو. مهاجم موناکو در حالی که به رئال مادرید و آرسنال بسیار نزدیک شده بود در روز پایانی راهی یونایتد شد تا بسیاری را غافلگیر کند. علی رغم حضور فن پرسی و رونی در خط حمله باز هم نمی توان اهمیت این انتقال را برای یونایتدی ها انکار کرد.فان خال حسابی مایه گذاشته تا من یونایتد بتواند شانس اول قهرمانی باشد.

آنتوان گریزمان ( رئال سوسیداد به اتلتیکو مادرید)

یکی از بهترین نقل و انتقالات بدون شک حضور گریزمان در ویسنته کالدرون است. وینگر 23 ساله فرانسوی در انتقالی 30 میلیون یورویی راهی اتلتیکو مادرید شد تا به این تیم در راه دفاع از عنوان قهرمانی اش در لالیگا کمک کند. گریزمان یکی از با استعدادترین بازیکنان لالیگا محسوب می شود و می تواند حسابی خیال سیمئمونه را راحت کند.

ژابی آلونسو ( رئال مادرید به بایرن مونیخ)

کمتر کسی تصور می کرد ژابی آلونسو رئال را ترک کند اما این اتفاق افتاد تا تا هافبک اسپانیایی جانشین کروس در بایرن مونیخ شود. انتقال او 10 میلیون یورو برای طرف آلمانی هزینه داشت اما آن ها امیدوارند تا تجربه و توانایی های آلونسو به کمک خط میانی تیم بیاید.

خامس رودریگس ( موناکو به رئال مادرید)

آقای گل جام جهانی همان طور که از ابتدا هم پیش بینی می شد به رئال پیوست تا آرزوهای خودش را در مادرید جست و جو کند. رئال 80 میلیون یورو برای این پلی میکر 23 ساله هزینه کرده است و قطعا انتظارات زیادی از وی خواهد داشت. همانطور که طرفداران رئال مادرید انتظار دارند.

ماریو بالوتلی (میلان به لیورپول)

حضور بالوتلی درآنفیلد خیلی ها  را غافلگیر کرد. بازگشت سوپر ماریو به لیگ برتر انگلیس بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد. وی انتقالی 20 میلیون یورویی را تجربه کرده وامیدوار است در تیم جدیدش تبدیل به همان بازیکن یورو 2012 شود.البته کار خیلی سختی دارد.

ماریو مانژوکیچ ( بایرن به اتلتیکو مادرید)

مدافع عنوان قهرمانی لالیگا هم در فصل نقل و انتقالات بسیار فعال ظاهر شد. خرید مانژوکیچ یکی دیگر از خریدهای خوب دیگو سیمئونه محسوب می شود. مهاجم کروات جانشین دیگو کاستا در تیم شده و تا به امروزعملکردی قابل قبول در اتلتیکو مادرید از خودش نشان داده است. باید دید مانژو چه خواهد کرد.

 آلبرتو مورنو ( سویا به لیورپول)

مورنو یکی از بهترین مدافعان لالیگا در فصل گذشته بود و به سویا هم در راه کسب عنوان قهرمانی یورو لیگ کمک زیادی کرد. مدافع چپ 22 ساله در انتقالی 15 میلیون یورویی راهی آنفیلد شد تا سمت چپ خط دفاعی مردان راجرز را بیمه کند.باید دید او که یک گلزن است می تواند یا نمی تواند

استفان دی فری ( فاینورد به لاتزیو)

دی فری بی شک یکی از بهترین مدافعان جام جهانی 2014 بود که استعداد زیادی هم ی دارد. لاتزیو با خرید او سود زیادی خواهد کرد و در عین حال امیدوار است تا مشکلات خط دفاعی اش تا حد زیادی بر طرف شود. دی فری تنها 8 میلیون یورو برای پایتخت نشینان هزینه در پی داشته است اما مثل اینکه آنها به فکر آینده هستند.

کیلور ناواس ( لوانته به رئال مادرید)

دروازه بان تیم ملی کاستاریکا در جام جهانی پس از درخشش در برزیل به برنابئو آمد تا در غیاب دیگو لوپز مهم ترین چالش ایکر کاسیاس باشد. ناواس البته فعلا دروازه بان دوم تیم است اما به هیچ عنوان بعید نیست که در آینده ای نزدیک این جایگاه را تقدیم ایکر کاسیاس کند. هر چند که اعتماد آنجلوتی به کاسیاس زیاد است و به همین دلیل، فعلا ناوس نیمکت نشین است.

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها