النصر هم در ایران به میدان نمی‌رود/ واکنش فدارسیون فوتبال عربستان

النصر-هم-در-ایران-به-میدان-نمیرود-واکنش-فدارسیون-فوتبال-عربستان

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه النصر عربستان که در لیگ قهرمانان آسیا با ذوب آهن همگروه است موضعی مشابه با دو باشگاه الهلال و الأهلی گرفت و اعلام کرد که در ایران بازی نخواهد کرد. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، النصر درخواست رسمی خود در این باره را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه داده است. فدارسیون فوتبال عربستان هم در این زمینه واکنش نشان داد.

 به نقل از سایت huffpostarabi، به نظر می رسد که تنش سیاسی بین ایران و عربستان این بار جدی‌تر از قبل به فوتبال هم کشیده شده است و جنجال سازی سعودی ها پایانی ندارد.

 بعد از آنکه رئیس باشگاه الهلال سخنان تندی را علیه باشگاه‌های ایرانی بر زبان آورد و تاکید کرد که تیمش در ایران به میدان نمی‌رود و از کشورهای عربی خواست که همدردی و همکاری خود را با باشگاه‌های عربستانی اعلام کنند به نظر می‌رسد که دیگر باشگاه‌های عربستانی هم در این راستا حرکت می‌کنند.

 باشگاه النصر عربستان هم که در لیگ قهرمانان آسیا با ذوب آهن همگروه است به صراحت اعلام کرد که برابر نماینده ایران در خاک ایران به میدان نخواهد رفت.

 این باشگاه عربستانی اعلام کرد که با ارسال نامه‌ای به کنفدارسیون فوتبال آسیا از سران AFC خواسته است که بازی با ذوب آهن را در کشوری بی طرفی برگزار کند، چرا که از امنیت بازیکنان خود نگران است.

 جنجالی که باشگاه های عربستانی به وجود آورده‌اند بسیاری را به واکنش واداشته است. فدارسیون فوتبال این کشور هم در این زمینه واکنش نشان داد.

 عدنان المعیبد سخنگوی فدارسیون فوتبال عربستان در گفت و گویی که با "نشرة أخبار الریاضة" داشت، گفت: تا الان هیچ درخواستی از باشگاه ها درباره بازی نکردن در ایران به ما نرسیده است. البته باید تاکید کنم که فدارسیون فوتبال عربستان چنین نگرانی و ترسی را از بازی کردن در ایران درک می‌کند. من با احمد عید رئیس فدارسیون هم صحبت کرده‌ام. به هر حال نگرانی های وجود دارد و نمی توان چنین شرایطی را قبول کرد. همه جوانب را در نظر خواهیم گرفت و بهترین تصمیم ممکن را می گیریم.

 البته فدارسیون فوتبال ایران هم بیکار ننشسته است تا جایی که مهدی تاج، رییس سازمان لیگ در‌ رابطه با فضا سازی تیم‌های باشگاهی عربستان مبنی بر این که در ر‌قا‌بت‌های لیگ قهرمانان آسیا به ایران نخواهند آمد، اظها‌ر کرد که با هماهنگی رئیس فدارسیون شکایتی را علیه باشگاه های عربستانی به کنفدارسیون فوتبال آسیا ارائه خواهد داد.

 

2051

ایسنا

نظرات ۸

 • آریا

  چه بهتر بازی نکنند سه بر صفر به سود تیم هایی ما میشه

  • مریم

   تورو خدا بیاین ما بی شما نمی تونیم!!!!

 • saeid

  به جهنم که نمیان ایران

 • رضا

  به جهنم به درک

 • وحید

  به قول شاعر:
  به درک!

  • رضا

   گل گفتی

 • امیرحسین

  به درک که این عربا تو ایران بازی نمی کنن
  جــــــــــــــــــــــــــانم فدای ایران

 • ندا*

  مردم ایران شیر پاک خورده ان نترسین زیر دست وپا له نمیشین:/

برچسب ها