نکونام:از حضورم در جمع 10 بازیکن تاریخ آسیا خوشحالم

نکوناماز-حضورم-در-جمع-10-بازیکن-تاریخ-آسیا-خوشحالم

وبسایت رسمی برنامه نود - مربی تیم ملی فوتبال ایران از اینکه در جمع 10 بازیکن تاریخ‌ساز فوتبال آسیا انتخاب شده‌ام، خوشحالم.

به گزارش وبسایت نود ، به تازگی سایت معتبر اسپورت 360 گزارشی از برترین‌ فوتبالیست‌های آسیا منتشر کرده که در این فهرست 10 نفره نامه دو بازیکن مطرح ایرانی مشاهده می‌شود.

علی دایی و جواد نکونام، بازیکنانی که سال ها در تیم ملی ایران به میدان رفتند و در جزو ستاره‌های فوتبال کشورمان بودند که به لحاظ بازی کردن در فوتبال اروپا ثبات خوبی از خود نشان دادند.

اخیرا سایت معتبر اسپورت ٣٦٠ نام شما و علی دایی را به عنوان ١٠ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا انتخاب کرده است،نظرت در مورد این انتخاب چیست؟

واقعا از این انتخاب خوشحالم و همین انتخاب نشان می‌دهد که ایران جایگاه بالایی در فوتبال آسیا دارد.

من در زندگی ورزشی‌ام همیشه سعی کرده‌ام که در میدان فقط فوتبالم را بازی کنم و توجهی به اتفاقات و حواشی نداشته باشم. همیشه به دنبال کسب موفقیت بوده‌ام و خوشبختانه افتخارات خوبی هم به دست آورده‌ام و به همین دلیل این انتخاب هم برایم افتخار بزرگی است. شاید افتخاراتم در فضاهای مجازی کم بوده، اما خدا را شکر می‌کنم که در میادین افتخاراتم واقعی بوده‌اند.

علاوه بر این نباید فراموش کنیم که انتخاب یک ورزشکار آن هم در سطح قاره‌ای جنبه   ملی هم دارد و از اینکه در این فهرست ١٠ نفره نام دو بازیکن ایرانی دیده می شود و دو بار نام کشورم تکرار می شود افتخار ارزشمندی است.

علی دایی به عنوان رکورددار گلزنی فوتبال جهان و شما به عنوان رکورددار بازی و کاپیتانی در تیم ملی ایران در این فهرست نهایی قرار گرفته اید.

واقعا حس بسیار خوبی دارم چون سال ها به عنوان همبازی در کنار علی دایی بازی کرده ام و خوشحالم که در این فهرست ١٠ نفره، من و علی دایی دوباره کنار همدیگر هستیم.
دوباره تاکید می کنم برخی انتخاب ها آن هم در سطح بین المللی جنبه ای کاملا ملی دارند، وقتی می گوییم دایی رکورددار گلزنی در فوتبال دنیاست یعنی علاوه بر افتخار فردی ،جنبه ملی هم در برمی گیرد بنابراین باید ارزش چنین افتخاراتی را دانست.

به نظرت در این فهرست جای کدام بازیکنان ایرانی خالی است؟
همه کارشناسان بین المللی فوتبال به خوبی از قدرت و استعداد ایرانی ها در فوتبال آگاهی دارند و می دانند که ایران چقدر فوتبالیست های توانمندی دارد،بازیکنانی که سال‌ها در فوتبال اروپا بازی کرده و می کنند، بنابراین اعتراف می‌کنم بازیکنان ایرانی دیگری هستند که جای خالی آنها نیز در این فهرست احساس می‌شود.


از قدرت فوتبال ایران صحبت کردید در حالی که امسال در انتخاب برترین های AFC نامی از ایران دیده نشد و اعتراض ها هم بالا گرفت؟
شاید برخی انتخاب ها به دلیل برخی ملاحظات باشد اما قدرت فوتبال ایران بر همگان ثابت شده است.
این مشکلات وقتى خودم هم بازى می‌کردم برام اتفاق افتاد ولى همگان در آسیا بر قدرت ایران و بازیکنان ایرانى واقفند.

بازی اجباری در زمین باتلاقی مقابل سوریه و عدم حضور نام ایران در انتخاب برترین های آسیا و چند اتفاق دیگر چنین تلقی می کند که تیم ملی با وجود صدرنشینی در دور رفت برای مرحله برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 کار سخت تری پیش روی دارد. نظرتان در این زمینه چیست؟

بله، ما به اجبار و از روی ناچاری در زمین باتلاقی با سوریه بازی کردیم و ٢ امتیاز مهم را از دست دادیم. متاسفانه همیشه این اتفاقات بیرون از زمین برای فوتبال ایران افتاده است. ما همیشه در مبارزه با اتفاقات بیرون از زمین فوتبال بازنده بوده‌ایم، در حالی که باید بپذیریم همین تصمیمات بیرونی از نکات کلیدی این روزهای فوتبال حرفه‌ای است.
تیم ملی صدرنشین مرحله رفت شده و همان طور که اشاره کردید در مرحله برگشت کارمان به مراتب دشوارتر خواهد بود اما عزم و اراده کی روش و اعضای کادر و تمامی ملی پوشان برای راهیابی به جام جهانی و تاریخ سازی برای فوتبال کشورمان بسیار جدی است. امیدوارم با وجود همه مشکلات تیم ملی در دور برگشت هم با قدرت مقابل حریفان صف آرایی کرده و برای اولین مرتبه تیم ملی را برای دومین بار متوالی به جام جهانی صعود کند.

 

2020

فارس

نظرات ۶۰

 • اقلیت قرمز

  درود بر جواد نکونام

  • ایرانی

   کلا انتخابهای afc به درد خودشون میخوره و ملاک انتخاباشون هیچ چیز مشخصی نداره

  • آبیته

   جوادلالیگایی عشقه

  • جونم عمرم استقلال**

   جوادلالیگایی سروربعضی هایی

  • محمدتاجی بارسایی

   جوادآبی دل عشقه عشق

  • توفیق

   میخوام کامنت نزارم ولی نمیشه بنظرم نکونام 1 درصد کیفیت کریم باقری رو نداشته و نخواهد داشت، این انتخاب ها هم برای دلخوشی بعضی ها هست نکونام تو بدترین دوران تیم ملی ایران به تیم ملی رسید در حالیکه در حق امثالی مثل: جباری، مبعلی، و حتی تیموران نا حقی شد
   بنظرم این آقا در حد مبعلی هم نبود ولی شانس داشت
   کریم باقری، علی دایی، خداداد عزیزی، علی کریمی، علی پروین، ناصر حجازی، فرشادپیوز، غلامحسین مظلومی، مهدوی کیا، هاشمیان، رحمان ضایی همه بالاتر از نکونام بودند و خیلی های دیگه

  • ایمان

   این 9 پولیسیا از این ناراحتن که چرا مثه نظرسنجیها رای تو آسیا رای نمیارن...
   اگه به این نظرسنجیها بود الان دایومی بهترین بازیکن سال دنیا بود

  • ایدا سادات16قرمز

   اسطوره سایپا

  • ** تو اسیا حسرت ابدی پسپسیا

   چند روزه فوتبال میبینی اقای توفیق؟کل ایران واسیا ازنکونام تعریف میکنن ویکی ازاسطوره های ملی محسوب میشه اونوقت جنابعالی میگی... خخخخ این حرف جای دیگه نزنی البته اگه ابروتو دوست داری

  • توفیق

   ** تو اسیا حسرت ابدی پسپسیا:
   من از سال 96 میلادی فوتبال میبینم شما بگو چند ساله میبینی اصلا بازی ایران و آمریکا رو مستقیم دیدی ؟
   دوست عزیز شما اگر 10 بازی نکونام رو دیده باشی میدونی که چی میگم نمیگم بازیکن خوبی نبود ولی نکونام از کریم باقری بهتر بود؟ واقعا از علی کریمی بهتر بود شما ببینید رفته تو 10 بازیکن تاریخ آسیا میدونی اصلا یعنی چی (تاریخ میدونی یعنی چی) مگه میشه یعنی تو تاریخ آسیا نکونام یکی از 10 نفر باشه، بعد واقعا نکونام اسطوره است؟ اسطوره یعنی حجازی، یعنی کریمی، یعنی پروین

 • AKO

  جای مهدوی کیا خالیه تو چنین فهرستی.

 • سعید

  (((توجهی به اتفاقات و حواشی نداشته باشم)))
  سلطان حاشیه باعث جدایی امیر خان از استقلال تو بودی. هنوز از محرومیت تو و بازیکن هایی که تو الگوشونی در تیم ملی چیزی نگذشته. پای مهدی رحمتی رو شما از تیم ملی بریدی. بازم بگم؟

 • سعید-ست

  این افتخار بالایی برای ایران و ایرانی است . امیدوارم با تلاش و همت تیم ملی و کاردانی و بزرگی سرمربی تیم ملی و کادر تیم و همراهی نو نام در کنار کروش ، واز آن بالاتر ، فراهم نمودن شرایط و امکانات و بازیهای تدارکاتی و تزریق پول به تیم و کادر کاربردش و ایجاد اردوها دور از حاشیه توسط فدراسیون ، ایران عزیز به جام جهانی فوتبال ، برود . انشاالله .

 • امید تقاوی

  ایول اقا جواد جدا از ابی بودنت بعضی ها هر رنگی باشن مردم دوستشون دارم مثل تو کریمی مهدوی کیا مجیدی پروین حجازی

 • ارش

  نمیدونم روچه حسابی این تصمیم گرفته شده ولی اصلا لیاقت این عنوان رو نداره ،هزارمین بازیکن برتراسیاهم نیست

 • zizo

  خوشحال باش.

 • علي آبي

  تبريك جوادجان كاپيتان هميشگي وبا اخلاق ملي.هيشكي توي ايران باثبات ترازتو توي اروپا اونم بهترين ليگ اروپا بازي نكرد وبه بهترين تيم باشگاهي دنياوبهترين دروازه بان (كاسياس) نتونست گل بزنه،كه تو زدي...افتخاري ديگر براي ايران وآبي هاايران

 • Mohamadsheryati

  اقای نکونام انگارکی جو گرفتت عزیز من اگه رکورد بیشترین بازی ملی شما نبود الان تو این فهرست نبودید جالب اینجاست ک وقتی میپرسه جای کیا خالیه تفره میره ولی من میگم خدمتت ک جای علی کریمی مهدوی کیا حجازی هاشمیان غلامحسین مظلومی کریم باقری جالب اینجاست بازیکنی مرد سال اسیا رو داره انتخاب نشده اونوقت...

  • Bahram

   جواد نکونام به دلیل ثبات توی لیگ معتبر لالیگا و چندین سال حضور توی تیم ملی توی این لیست قرار گرفته با حرف شماهم از لیست پاک نمیشه

  • Mohamadsheryati

   اقا بهرام قرار نیست حرف من از لیست بیاد بیرون من از شما میرسم ک ایا نکونام از مهدوی کیا و پروین و حجازی و علی کریمی و باقری و.... بهتره!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

 • خخخخخ

  یعنی دلم واسه اونایی که میگن پس جادوگر کو میسوزه چون خودشونم انتظار داشتن بازیکنی که سلطان دریبل بوده در کنار زیدان و رونالدینیو بوده و دو بار نامزد مرد سال اسیا بوده و یه بار جایزه رو گرفته تو این لیست باشه ولی نیست ولی هیچکس از ما نمیگه اسطوره تون که یه بارم اقای گل نشده چرا نیست چون میدونیم نباید تو این افتخارات باشه
  خخخخخخخخ

  • پسر تاجی

   من خودم استقلالیم ولی بنظرم بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران علی کریمی واقعا آدم از دیدن فوتبالش به وجد میامد

  • سعید

   زیدان!!!!!رونالدینیو!!!........علی کریمی!!!!!! تنها افتخارش این بود که رفت بوندسلیگا و بدترین خرید تاریخ لیگ شد(همراه با مهدوی کیا).بعد میگی آقای گلی داداش هافبک دفاعی کارش گلزدن نیست یه کم فوتبال نگاه کن.

برچسب ها