برانکو: برای دعوا به ایران نیامدم اما با فریبکاری و دروغ‌پردازی موافق نیستم

برانکو-برای-دعوا-به-ایران-نیامدم-اما-با-فریبکاری-و-دروغپردازی-موافق-نیستم

وبسایت رسمی برنامه نود -سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: من به ایران نیامدم که با همه دعوا کنم اما با فریبکاری و دروغ‌ پردازی موافق نیستم و با آن مقابله می‌کنم.

به گزارش وبسایت نود، هفته‌ای که گذشت برای برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس که همواره او را فردی آرام می‌دانیم پرتنش و پرحاشیه گذشت. ابتدا 7 بازیکن پرسپولیس به تیم ملی دعوت شدند و سپس سرمربی سرخپوشان در چند مصاحبه جنجالی علیه کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی به دلیل آنچه که او اردوی امارات را برای تیم ملی بی‌فایده می‌دانست موضع گرفت که در نهایت باعث شد کی‌روش 7 بازیکن پرسپولیس را به تهران بازگرداند. 

در همین رابطه با برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت‌وگویی انجام دادیم تا در خصوص موارد مختلف از جمله بیانیه‌ای که سرمربی تیم ملی علیه او صادر کرد صحبت کند. این مصاحبه را در زیر می‌خوانید. 

با توجه به اتفاقاتی که در چند روز اخیر رخ داده و مصاحبه‌های شما که شاید همه را غافلگیر کرد الان فضای حاکم بر پرسپولیس و حتی فوتبال ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

قبل از هر چیز باید بگویم که من با هیچ کس خصومت شخصی ندارم. من که به ایران نیامدم تا با همه دعوا به راه بیندازم. من اینجا آمده‌ام تا به صورت حرفه‌ای و با تجربه زیادم مسئولانه کار کنم و می‌خواهم همه معلومات خودم را در خدمت پرسپولیس و به واسطه این تیم در خدمت فوتبال ایران درآورم. شما از نتایج من اطلاع دارید اما موضوعی را باید بگویم و آن اینکه می‌دانید نه در ایران بلکه در کل دنیا کدام مربی تحصیل‌کرده‌ترین است؟ جواب مشخص است؛ من! من! من 4 سال در دانشگاه درس خواندم و بعد از دو سال فوق لیسانس خودم را در تخصص فوتبال گرفتم و در کنار آن مدرک لیسانس فوتبال اروپا را هم دریافت کردم. من راجع به مربی فعال در دنیای فوتبال صحبت می‌کنم که در حال حاضر مشغول به کار است نه کسی که در دانشگاه تدریس می‌کند. حرف من از مربی است که لباس تمرین بپوشد و هر روز با تیم کار کند. هیچ گونه خصومتی با کسی ندارم و به همین دلیل با فریبکاری، دروغ‌پردازی و کذابی موافق نیستم. با برنامه‌های غیرکارشناسانه هم مشکل دارم.

اما کسی هم انتظار چنین مصاحبه جنجالی از شما نداشت.

در اتفاقاتی که در هفته گذشته رخ داد به هیچ عنوان قصد این را نداشتم که از خودم محافظت کنم بلکه هدف من حفاظت از تیمم و هواداران پرسپولیس است. من بهترین‌ها را برای تیم ملی می‌خواهم چراکه همه ما کار می‌کنیم و نفس می‌کشیم تا تیم ملی موفق باشد حتی می‌توانید از بازیکنانم بپرسید که بابت دعوت به تیم ملی به آنها تبریک گفتم. به برخی از بازیکنان دیگر هم گفتم که شما هم لیاقت دعوت به تیم ملی را دارید. هیچ گاه علیه تیم ملی و سرمربی آن صحبت نکردم اما این بار عصیان کردم. علیه این اردو وقتی که فقط 15 روز بین دو نیم‌فصل فاصله گذاشته‌اند. در این شرایط ما باید جو تیم را درست کنیم و با هم باشیم اما در این مدت کوتاه نمی‌توانیم این همه مشکل را درست کنیم. از طرفی بحث نقل و انتقالات هم وجود دارد و اگر بازیکنی به ما اضافه شود نیاز به زمان دارد تا با جو تیم هماهنگ شود. 

این صحبت‌های شما در حالی مطرح می‌شود که گفته می شود شما بیشتر از آنکه به فکر قهرمانی پرسپولیس باشید به فکر رسیدن به نیمکت تیم ملی هستید. آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟

پاسخ من به این سوال خیلی ساده‌ است. همه چیز می‌شود نوشت. در این بین وقتی می‌نویسند از قرار معلوم یا گفته می‌شود یا شنیده می‌شود بعد از آن هر چیزی می‌توان نوشت. قرارداد من با پرسپولیس یک سال و نیم دیگر اعتبار دارد و اهداف من هم کاملا مشخص است. ما در حال حاضر نقل و انتقالات‌مان را برای دو زمان انجام می‌دهیم اول برای نیم‌فصل فعلی و سپس بازیکنانی که قرار است خرداد ماه به ما اضافه شوند. هدف من و طاهری سرپرست باشگاه این است که در برنامه کوتاه‌مدت تیم را شکل دهیم و فلسفه تیمی را برقرار کنیم. در این شرایط طبعا قهرمان هم می‌شویم اما این مسئله خیلی سخت خواهد بود. در آسیا هم هدف ما این است که بتوانیم از گروه خودمان صعود کرده و تیم را آماده کنیم تا به سمت قهرمانی در آسیا حمله‌ور شویم. این هدف درازمدت ماست. بعد از آن هر اتفاقی رخ بدهد ما هم نمی‌دانیم. من می‌توانستم سرمربی تیم ملی کرواسی شوم اما نخواستم چون دوست داشتم در باشگاه کار کنم. 7 سال در تیم ملی کرواسی بودم و مدال برنز جام جهانی 1998 فرانسه را دارم. همراه با ایران به جام جهانی 2006 رفتم و تقریبا همه تورنمنت‌های بزرگ فوتبال در دنیا را پشت سر گذاشتم. در جام ملت‌های 1996 انگلستان همراه با کرواسی شرکت کردم، به جام جهانی 1998 فرانسه رفتم و سپس با تیم ملی ایران قهرمان بازی‌های آسیایی پوسان در سال 2002 شدم. در جام ملت‌های آسیای سال 2004 هم همراه با ایران به مقام سوم رسیدم و صعود راحتی به جام جهانی 2006 آلمان داشتیم. من در سه کشور مقام قهرمانی دارم. در لیگ کرواسی هم قهرمان لیگ و هم قهرمان جام حذفی شدم آن هم با 20 امتیاز اختلاف نسبت به تیم هایدوک که دوم بود. وقتی به چین رفتم در همان سال اول قهرمان چین شدیم آن هم در حالی که حتی یک ملی‌پوش هم نداشتیم و با 13 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم قهرمان شدیم.بعد به پرسپولیس آمدم و باید بگویم عملا سال گذشته ما قهرمان لیگ شدیم آن هم به دلیل انجام بازی‌های رودررو با تیم قهرمان. بازیکنان ایرانی زحمت‌کش و با قدرت هستند و تلاش کردن را دوست دارند.

کی‌روش اعلام کرده که بعد از جام جهانی 2018 از تیم ملی می‌رود و از طرفی قرارداد شما با پرسپولیس هم در همین تاریخ به پایان می‌رسد و شاید این مسائل باعث دامن زدن به این شایعات شده است. 

من دلیلی نمی‌بینم که کسی بخواهد چنین شکی انجام دهد. خود شما می‌دانید که در فوتبال خیلی سخت است که بخواهید این گونه برنامه‌ریزی کنید. ما الان در صدر جدول هستیم اما با یک شکست شاید پایین بیاییم و حتی یک سانتی‌متر باعث شود یک توپ گل شود یا نشود. کسی نمی‌داند تا یک سال و نیم دیگر چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما در دنیا دو نوع مربی داریم؛ مربیانی که اخراج شده‌اند و حکم‌شان در دست‌شان است و نوع دیگر مربیانی است که قرار است حکم اخراج را دریافت کنند. در مربیگری قانون نداریم و شما باید همیشه چمدان‌تان در کنارتان باشد. 

دیپورت 7 ملی‌پوش پرسپولیس از اردوی دبی به نظر می‌رسد فشار را روی شما به عنوان سرمربی پرسپولیس بیشتر کرده است. با این موضوع موافقید؟

بله روی من فشار بیشتر شده است اما روی بازیکنانم فشارها بیشتر شده است. کی‌روش این 7 بازیکن را در وضعیت دشواری قرار داده است. اینها مشکلات واقع‌بینانه اتفاقاتی است که رخ داده است و من هم به آن آگاه هستم.

ترفند و راهکار شما برای این مشکلات واقع‌بینانه چیست؟

راه‌حل ما مثل فصل قبل است به طوری که هر گاه فشار روی ما زیاد بود قوی‌تر، قوی‌تر و قوی‌تر از قبل عمل کردیم. ما می‌خواهیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم. انتظارم این است که با همه این اتفاقاتی که رخ می‌دهد ما هر روز نسبت به روز قبل منسجم‌تر باشیم. 

اتفاقاتی که رخ داده حالا نشان داده که برانکو از چه محبوبیتی در بین هواداران پرسپولیس برخوردار است به طوری که در فضای مجازی کاربران اینترنتی حمایت فوق‌العاده‌ای از شما داشتند. 

هواداران از من حمایت نکردند بلکه حمایت آنها از پرسپولیس است. آنچه که از همه چیز زیباتر بود این است که هواداران پرسپولیس نشان دادند چقدر عاشق تیم‌شان هستند. پرسپولیس برای آنها صبحانه، ناهار و شام است. آنها اعجازآور عاشق تیم‌شان هستند و همچنین جان خود را برای تیم ملی می‌دهند. دیدید که مقابل قطر و کره جنوبی هواداران پرسپولیس چه حمایت شگفت‌انگیزی از تیم ملی کردند. 

در چند روز اخیر برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال به گونه‌ای مصاحبه کردند که انگار شما تحت تاثیر برخی افراد چنین مصاحبه‌هایی کرده‌اید. این موضوع به گوش خودتان رسیده؟ 

واقعا از شنیدم این حرف غمگین و ناراحت هستم. خیلی به من برخورده که این حرف را مطرح کرده‌اند. وقتی این برچسب را به من می‌چسبانند که من تحت تاثیر برخی افراد این مصاحبه‌ها را انجام دادم خیلی به من برخورده است. شاید این حرف باعث شرمساری برخی‌ها بشود. در فوتبال ایران پرسابقه‌ترین مربی خارجی من هستم. من حتی از رئیس فدراسیون فوتبال هم سابقه بیشتری دارم. سطح تحصیلاتم را هم به شما گفتم و واقعا به من برخورده که این صحبت‌ها را مطرح کردند. اگر درست درک کرده باشم باید بگویم که آنها گفته‌اند من یک فرد کله‌پوک هستم که تحت تاثیر دیگران حرف می‌زنم. آیا نیاز است حرف دیگری بزنم؟! 

کی‌روش در یک اقدام قابل پیش‌بینی در صفحه شخصی خود روز چهارشنبه علیه شما مطلبی منتشر کرد.

باز هم تکرار می‌کنم که من جر و بحثی با کی‌روش ندارم. من در صفحه شخصی حرفی نزدم من فقط از بازیکنانم محافظت کردم. من برای باشگاهم بهترین‌ها را می‌خواهم.

در بیانیه سرمربی تیم ملی عنوان شده که شما در آتشی که درست کرده‌اید خواهید سوخت! نظر شما درباره این حرف چیست؟ 

من دوست ندارم حمام آفتاب بگیرم و از این کار متنفرم! 

کی‌روش در این بیانیه عنوان کرده تا زمانی که شما (برانکو) افکار خودتان را تغییر ندهید هیچ یک از بازیکنان پرسپولیس را به جز روزهای فیفا به تیم ملی دعوت نمی‌کند. فکر نمی‌کنید این مسئله در عملکرد ملی‌پوشان‌تان تاثیرگذار باشد؟

چرا باید به بازیکنانم فشار وارد کند؟ اگر به تیم ملی دعوت نشوند در همین باشگاه خودمان تمرین می‌کنند. فکر می‌کنم لژیونرها هم حق ندارند در چارچوب خارج از فیفا به تیم ملی دعوت شوند و این یک عرف است. موضوعی را شفاف می‌گویم و آن این است که تیم ملی ایران تیم ملی ملت ایران است و نه تیم ملی خصوصی‌شده. هر کسی که ایرانی است و در هر کجای دنیا زندگی می‌کند مالک تیم ملی ایران است. زمانی که خودم سرمربی تیم ملی ایران بودم این موضوع را از نزدیک لمس کردم. چنین عشقی هیچ کجای دنیا ندیده‌ام و به همین دلیل در تیم ملی ایران باید بهترین‌ها بازی کنند. قصه تمام است. 

در مطلب سرمربی تیم ملی آمده که خیلی از مربیان برای اینکه سرپوشی روی مشکلات‌شان بگذارند تیم ملی را سرزنش می‌کنند و این کنایه شاید به سمت شما باشد چون کی‌روش عنوان کرده شما قصد چنین کاری دارید. 

من چه مشکلی دارم؟ خوشبختانه نحوه همکاری من با هیات مدیره و مدیریت باشگاه عالی است. این را باید بگویم که در طی یک سال و نیم آنقدر که ما با هم کار می‌کنیم باشگاه توانسته روی پای خودش از نظر مالی بایستد. ما موفق شدیم که یک کمپ خوب داشته باشیم که هر روز در آن تمرین کنیم و بازیکنان تمرینات با کیفیتی انجام می‌دهند. تیم ما مشکل لباس ندارد. آکادمی فوتبال داریم که هر روز مشکلات آن را حل می‌کنیم و الان هم در صدر جدول قرار داریم.در هر بازی هم به صورت میانگین حدود 60 الی 80 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آیند. شما خودتان سر تمرینات ما هستید و دیدید که بازیکنانم با چه اشتیاقی تمرین می‌کنند. البته قبول دارم که یک مشکلی دارم و آن اینکه وقتی همه بازیکنانم سالم و خوب هستند و تمرین می‌کنند برای چیدن ارنج یک نگرانی شیرین دارم و آن این است که نمی‌دانم چه کسی را بیرون بگذارم چون همه بازیکنانم خوب هستند. 

کی‌روش در مطلبش مدعی شده که شما نمی‌توانید تیم ملی یا او را عامل ناکامی‌هایتان بدانید. آیا شما واقعا قصد چنین کاری دارید؟ 

من مربی هستم که هرگز دنبال توجیه نمی‌روم. حتی زمانی که از جام حذفی حذف شدیم نه تیم ملی، نه بازیکنان و نه هیچ شخص دیگری را عامل باخت ندانستم بلکه گفتم که اشتباه از من بود و این بزرگ‌ترین اشتباه من دراین دو سال بود. به هر حال در فوتبال از این مسائل رخ می‌دهد. من تصمیم گرفته بودم که با آن وضعیت در جام حذفی حاضر شویم اما اشتباه بود. کسی را هم متهم نکردم. اگر دقت کرده باشید حتی زمانی که باخته‌ایم هیچ گاه باخت را گردن کسی نینداختم. 

کی‌روش معتقد است شما قصد دارید هواداران پرسپولیس را مقابل تیم ملی و او قرار دهید. 

اگر یادتان باشد در بازی تیم ملی مقابل قطر من همراه با هواداران تیم ملی به استادیوم آمدیم تا از تیم ایران حمایت کنیم. آن روز خیل عظیم هواداران پرسپولیس به ورزشگاه آمدند. شما تمام مصاحبه‌های من را جمع‌آوری کنید و ببینید آیا من علیه کسی تا به حال صحبت کرده‌ام؟ عشقی که هواداران پرسپولیس و بازیکنان من در این تیم به تیم ملی دارند فوق‌العاده است. 

آقای برانکو! فکر نمی‌کنید این حاشیه‌ها در روند حرکتی پرسپولیس وقفه ایجاد کند؟ یا حتی روی ملی‌پوشان پرسپولیس تاثیرگذار باشد؟

من این را می‌پذیرم که شاید اتفاقات رخ داده کمی روی ملی‌پوشانم تاثیرگذار باشد. در این بین تنها راه‌حل این است که خوب بازی کنند تا برنده شوند. اگر سرمربی تیم ملی آنها را دعوت کرد باید هرچه در توان دارند را خرج تیم ملی کنند. 

اما به هر حال باید بپذیرید که با اتفاقات رخ داده حالا نگاه هواداران پرسپولیس به بازیکنان این تیم هم تغییر کرده و قطعا ملی‌پوشان را بیشتر از همیشه زیر نظر خواهند داشت و این دقیقا ایجاد یک فشار روانی می‌کند که شاید تمرکز بازیکنان را بگیرد.

هواداران پرسپولیس عاشق بازیکنان‌شان هستند. دیدید که در بازی با سیاه‌جامگان چه اتمسفری بین هواداران و بازیکنان رد و بدل می‌شد. آن اتمسفر و فضا بازیکنان را روی دوشش حمل می‌کند. هوادار همیشه از بازیکنانش بهترین عملکرد را می‌خواهد اما نباید خودمان را فریب دهیم. مردم و هواداران در ایران فوتبال را خیلی خوب می‌فهمند. اگر یادتان باشد یک سال و نیم پیش که به ایران آمدم برای بازیکنان پرسپولیس 10 هزار تماشاگر به استادیوم می‌آمد اما الان تا 80 هزار تماشاگر هم به ورزشگاه می‌آید. آنها می‌آیند که پرسپولیس خودشان را ببینند. قبل از آغاز فصل می‌دانستیم که انتظارات از ما بیشتر خواهد بود. الان در نیم‌فصل دوم قطعا این انتظارات بیشتر از همیشه خواهد بود. ما هم دست به هر کاری می‌زنیم تا این عشق را پاسخ دهیم. 

پرسپولیس در نیم‌فصل دوم به دنبال فوتبال اقتصادی خواهد بود تا با حداقل نتیجه برنده شود یا اینکه هواداران کماکان باید منتظر بازی‌های زیبا باشند؟

در فوتبال که نمی‌شود نقشه‌کشی کرد. من تجربه زیادی در فوتبال دارم. به محض اینکه شما بخواهید نقشه‌ای بکشید خیلی زود توپ شما را جریمه می‌کند. ما این ریسک را می‌پذیریم. در هیچ مسابقه‌ای هم با نقشه وارد زمین نشدیم. طبیعی است که باید برای حریف هم شانس قائل شد. آیا کسی می‌تواند بگوید تراکتورسازی تیم ضعیفی است؟ یا استقلال؟ یا سپاهان و یا حتی ذوب‌آهن؟ ما مقابل ذوب‌آهن بازی عالی انجام دادیم اما باختیم. آمار بازی می‌گوید ما 17 ضربه به چارچوب ذوب‌آهن زدیم و آنها سه ضربه به سمت دروازه‌ ما زدند اما در نهایت آنها برنده شدند. در آن بازی 60 درصد مالکیت توپ در اختیار ما بود اما بازیکن آنها یک شوت سی متری زد و گل شد. فوتبال همین است. در تیم ملی ایران که بودم بعد از 5 سال در 80 درصد بازی‌هایمان پیروز شده بودیم و 2.8 گل زده در هر بازی داشتیم. ماهیت ایرانی‌ها و به خصوص پرسپولیسی‌ها این است که فوتبال هجومی را دوست دارند. من هم از این مسائل آگاهی دارم و روی آن کار می‌‌کنم اما نباید فازهای دیگر بازی مثل فاز دفاع، فاز میانه زمین و حتی حمله را از ذهن بیرون کنیم. شاید ما گل‌های زیادی نزده باشیم اما در هر مسابقه تا 10 موقعیت گل ایجاد می‌‌کنیم. 

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که برگزاری اردوی تیم ملی در حیطه اختیار برانکو نیست.

چرا من نباید اظهارنظر کنم؟ یعنی باید همه چیز را باید چشم بسته بپذیرم؟ من چون روزنامه‌ها را مطالعه نمی‌کنم زیاد از اظهارنظرها خبر ندارم. من وقتی مسابقات را آنالیز می‌کنم زمانی که می‌بینم تیمم عالی بازی می‌کند نکات مثبت را جدا کرده و حتی نکات منفی را هم می‌بینم. 

یکسری از بزرگان فوتبال مثل علی پروین، حشمت مهاجرانی، امیر قلعه‌نویی و ... عنوان کرده‌اند که برای از بین رفتن کدورت‌ها بین شما و کی‌روش میانجی‌گری کنند. اگر چنین جلسه‌ای ترتیب داده شود شما در آن شرکت می‌کنید؟

تکرار می‌کنم که من با کسی درگیری ندارم. تا جایی که من می‌دانم کسی از سمت تیم ملی تا به حال از باشگاه ما دیدن نکرده و تمرینات ما را ندیده تا ببیند اوضاع چگونه است. ما به عنوان متخصصین کار نظراتی داریم اما هیچ گاه از ما این نظرات پرسیده نشده تا هماهنگی‌هایی به وجود بیاید. نزدیک به دو سال است که اینجا هستم اما کسی از تیم ملی سر تمرینات ما حاضر نشده است. 

اما تا جایی که می‌دانم یک بار مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی در تمرینات پرسپولیس حاضر شده بود. 

بله! اما تِز من این است که شخص سرمربی باید به باشگاه‌ها سر بزند و با سرمربیان باشگاه‌ها صحبت کند. او حتی می‌توانست با سرمربیان باشگاه‌ها جلسه خصوصی برگزار کند تا افکار و نظرات همدیگر را بفهمند. حتی می‌توانست ایده‌هایی برای توصیه‌های بهتر بدهد اما این کار انجام نشد. 

 

2020

فارس

نظرات ۱۴۰

 • آیدا سادات 16 ساله ضد کیسه!

  آقای برانکو شما و پرسپولیسی ها باعث بغرنج شدن وضعیت تیم ملی خواهید شد.
  اگر تیم ملی به جام جهانی صعود نکند قطعا مقصرش شما هستید نه کیروش

  • اشنا

   مگه جذب پلی یانسکی و پریموف با اون قیمت چیزی غیر از فریبکاری بوده ؟

  • محمد

   بیانیه علی دایی رو هم بزار کنارش.
   دشمنای اصلی و فرعی پرسپولیس مشخص میشه.
   پیشکسوتان محترمی که راجع به ساعت خواب طارمی کلی نظریه پردازی کردن کجا هستن دقیقا؟......

  • شهریار

   از منفی هایی که برات ثبت شده میتونی متوجه همه چیز بشی

  • طرفدار

   آقای آشناجذب پلی یانسکی وپریموف بمراتب بهترازجذب خیلی ازبازیکنان میلیاردی استقلالند دیگه لازم نیست اسمشان راببرم بروبفکرجمع کردن تیم درب وداغون خودتان باش لطفا.ادمین جان بچت بچاپ

  • مینی بوس ابی444444444444

   برانکو جان روز به روز دارم بیشتر عاشقت میشم موقعی که مصاحبه های سراسر منطق وپر ازادبتو میخونم وبا امثال کسانی که ادعای مربی گری تو رئال رو دارن مقایسش میکنم واقعا مرحبا داری بقیه مصاحبه ها که یه سری شومن ونون به نرخ روز خور میکنن که بماند

  • مینی بوس ابی444444444444

   تا جایی که من می‌دانم کسی از سمت تیم ملی تا به حال از باشگاه ما دیدن نکرده و تمرینات ما را ندیده تا ببیند اوضاع چگونه است. ما به عنوان متخصصین کار نظراتی داریم اما هیچ گاه از ما این نظرات پرسیده نشده تا هماهنگی‌هایی به وجود بیاید. نزدیک به دو سال است که اینجا هستم اما کسی از تیم ملی سر تمرینات ما حاضر نشده است. (این جملش نهایت بی احترامی کیروش به امثال برانکو رو میرسونه)

  • اشکان


   میگن قطری ها برای اینکه ایران به جام جهانی 2018 نره خیلی خرج میکنن.اون از زمین بازی با سوریه اونم از لغو بازی های تدارکاتی توی امارات و ....
   ولی به نظم احتیاجی به این کارها ندارن ما کسایی رو داریم که بهمون گل بخودی بزنن.
   به نظر من حمله به تیم ملی اونم فقط برای 5 روز اردو اون هم دقیقا همون روزی که اردو شروع شده و از قبل هم در جریان بودن عجیبه.
   به نظر من اینکه کسی که خودش به قشقایی باخته بگه چرا ایران با سوریه مساوی کرده (اونم توی اون مرداب) نامردیه.
   البته شاید این خرجها را د

  • میثم

   دوست عزیز چطور وقتی برانکو گفت علت نتیجه نگرفتن تیمهای حاضر در لیگ آسیا کیروش هست همه جبهه گرفتن چطور این حرف رو میزنید
   کدوم یکی از تیمهای ملی تو تعطیلات نیم فصل که برای استراحت و جذب بازیکن هستش رو میبرن اردو؟
   لیگ روسیه تعطیله چرا سردار و عزت الهی دعوت نشدن چون با قوانین فیفا تناقض داره اگه نمیدونستی بدون

  • سهيل

   برانكو زماني كه اومد به فكر بازگشت به تيم ملي اومد
   نه دلش به حال پرسپوليس سوخته نه تيم ملي
   به هر شكلي شده ميخواد نشون بده خيلي بزرگه

  • ایدا سادات16قرمز

   کامت اول فتو شاپی من نزاشتم +66666666666تایی ها از سوزششون گذاشتن

  • ایدا سادات16قرمز

   من رراضیم تیم ملی نره جام جهانی ولی پرسپولیس قهرمان شه 66666666666فتو شاپ نکنید اسم منو زنده باد برانک و

 • amir

  خدایی برانکو داره حرف حق می زنه...
  کیروش فقط دوست داره قلدر بازی در بیاره متاسفانه.

  • محمد

   پیشکسوتان عشق مصاحبه کجایید الان؟
   اقای پیوس؟اقای شاهرودی؟.........

  • Sara

   خخخخخ حرف حقش تحریف تاریخه؟ بابا برانکو تو چین نتیجه نگرفت تو الوحده اخراج شد قبل پرسپولیسم تو دینامو زاگرب برکنار شد من نمیدونم اگه بلاژویچ نبود این برانکو الان کجای فوتبال ما بود آدم هرجوری دوست داره که نباید تاریخ سازی کنه برا خودش. همین برانکویی که سنگشو به سینه میزنید 10سال پیش افتضاح ترین بازیارو با بهترین بازیکنا تحویل مردم داد اگه یادتون رفته فیلماش هنوز هست برید ببینید هر لحظه ممکن بود 8تا گل بخوریم خودشم کنار زمین وایساده بود چرت میزد مگه وقتی کی روش اومد چی بهش تحویل دادن همون زمانم بازیکنای خوبش همه کنار کشیدن با اون وضعیت تیم اول رفتیم جام جهانی تا روز آخرم شانس صعود داشتیم ولی زمان برانکو اگه یادت باشه بازی سوممون تشریفاتی بود یکم واقع بین باش هنوز که هنوزه حاشیه های اون تیم برانکو جمع نشده بازیکناش هم هیکل بادکنک شدن هنوز دارن میگن اون پاس داد به من این پاس نداد خودشم بعد جام جهانی پولشو گرفت ول کرد رفت همین آقای جادوگر که الان تیم منتخب مهدکودکای تهرانو دستش نمیدن داره به اردوهای کی روش ایراد میگیره اونموقع شده بود موتور حاشیه سازی تیم برانکو. اونوقت کی روش که بهش میگی قلدر یه تیم درست کرده با دوتا ترکیب با قدرت برابر الان کدوم بازیکن تیم ملی جرئت داره لگ به ساک بزنه یا بگه به من پاس نمیدن اگه حق با برانکوه چطوری دور رفت تموم شده ما هنوز گل نخوردیم؟ چطوری به کره که قوی ترین خط حمله گروهه 90دقیقه یه نیم موقعیت دادیم چطوری یه سال نباختیم؟ نیا بگو دفاعی بازی میکنه چون میدونم یادت نیست برانکو چقد دفاعی بازی میکرد با این فرق که کی روش اولویت تیمش دفاع کردن هست ولی برا حمله برنامه داره برا حفظ توپ برا همه چی ولی برانکو ترسو بازی میکرد قبل بازی با قطرم برانکو عاشق سینه چاک تیم ملی اومد اردو رو لغو کرد نتیجش شد بازی با قطر. لطفا تایید بشه

  • rezaaa

   سارا خانوم اونی که داره تحریف میکنن شمایین..خودت میگی علی کریمی صلاحیت نظر دادن درمورد تیم ملی رو نداره بعد خودتون از تیم ملی زمان برانکو ایراد میگیرین و سبک بازی تیم کیروش رو کارشناسی میکنین :)) فکر نمیکنم مدرک مربی گری داشته باشین:)
   برانکو تیم امید ایرانو قهرمان بازی های آسیایی کرد.. مقام سوم جام ملت هارو آوردیم همونیکه آقای کیروش نتونست مارو نیمه نهایی ببره حتی :)
   درمورد جام جهانی زمان برانکو اینجوری نبود که بازیکنا دوماه دراختیارش باشن نمونه بارزش هم تو نود یادآوری شد که پانزده روز قبل جام جهانی هنوز بعضی ستاره ها درگیر باشگاهشون بودن در ضمن تا اونجایی که یادمه تیم ملی با هم با کیروش و هم با برانکو فقط یک امتیاز گرفت :)پس در عمل زیادم فرقی نکرده..
   درمورد باشگاه شاندونگ هم باید بگم که نمیدونستم دوسال سرمربی تیمی باشی و یه بار قهرمانی لیگ رو براشون بیاری اسمش نتیجه نگرفتنه :| درضمن هرکی هرجایی اخراج شد دلیل بر بد بودنش نیست خصوصا تو تیمای عربی چون مهلت زیادی نمیدن..
   ادمین چاپ کن لطفا مرسی.

  • rezaaa

   درضمن تیم به قول شما داغون برانکو رتبه پانزده فیفا رو داشت...الان زیر سی رو موفقیت میبینین؟ :(

 • وحيد

  برانكو اينايي ميان اينجا طرفداريتو ميكنن همه ده هشتادي و هفتادي هستن اما منه دهه شصتي خوب تورو يادمه كي روش هرچي باشه تو بهتره جلو تيمايه عربي وقتي بازي ميكنيم سر بلند ميايم از زمين بيرون تيم رويايي دهه هشتاد و ديديم به چه روزي انداختي

  • 06 سرخ

   اره
   مخصوصا جلو لبنان خیلی سر بلند اومدیم بیرون

  • امير6

   از همين كامنتت معلومه تو هم دهه نودي هستي.چون هيشكي نميتونه از رو كامنت سن كسي رو بفهمه.من خودم دهه چهلم و از نظر من برانكو هم از نظر فني و هم شخصيتي ده برابر از كيروش سرتره.

  • رضا

   آفرین به توئ دهه شصصصصتی.....شما اگه زیربار زور میری نه دهه شصتی نه دهه هفتادی نه هیچ دهه ی دیگه ای زیر بار حرف زور نمیره.....شما بزار کیروش با منتخبان آفریقایی مقییم دبی بازی کنه جهت بالا بردن آمادگی جسمانه...

  • شهریار

   منم دهه شصتی هستم بازی های برانکو رو یاده
   مثلا 4-3 کره جنوبی
   ایران ۳ – ۱ قطر
   ایران ۳ – ۲ قطر
   ایران ۲ – ۱ ژاپن که چند نفر کشته شدن
   ایران ۲ – ۰ کره شمالی تو کره شمالی
   ایران 4-2 بحرین جام ملتها
   حافظت

  • زانیار

   شما اگه واقعا دهه شصتی هستی پس میدونی که بهترین رتبه ایران تو دنیا زمان برانکو بود. ولی من هم طرفدار پرسپولیس و برانکو ام هم طرفدار سرسخت کی روش اینو گفتم فکر نکنی ضد کی روشم

  • تاتا

   آخ الحق و الانصاف امکان نداره دهه شصت و پنجاه باشی آبروریزی که در جام جهانی ۲۰۰۶ برانکو ببار اومد فراموش کرده باشی. وحشت می کنم یاد تیم ملی بی در و پیکر و پر از حاشیه اون موقع می افتم

  • منه دهه شصتی

   با این نظرت آبروی دهه شصتی ها رو نبر
   اصلن واسه این حرفت دهه شصتی به حساب نمییای

 • طرفدار پرسپوليسم نه مُريد برانكو

  به دور از اين همه هياهو يه لحظه توقف كنين و فكر كنيد. يادتونه اول فصل كه تيم ملى اردو داشت برانكو اعتراض كرد و اردو لغو شد؟ حتما ميدونيد كه اردو براى بازى با قطر و چين بود و نتيجه لغو اردو هم اين شد كه بازى خوبى انجام نداديم و خدا كمك كرد قطرو برديم و جلوى چين هم مقتدر نبوديم. حتى كيروش و كادر فنى هم از بازى تيم ناراضى بودن
  اما تو بازيهاى بعد كه اردو برگزار شد تيم عالى بازى كرد
  و اما مهم اينه كه درست بازهم قبل بازى با قطر و چين بازهم برانكو به اردو اعتراض كرد و جو فوتبالو به هم زد
  باور كنين اينا باهم ربط داره و برانكو داره به قطريا و چينيا خوش خدمتى ميكنه. كشور خودش نيست كه دل بسوزونه
  يه كم كه اتفاقاتو كنار هم بذاريم از افكار برانكو اگاه ميشيم
  من پرسپوليسى ام ولى دليل نميشه كوركورانه از برانكو حمايت كنم. طرفدار پرسپوليسم مُريد برانكو كه نيستم
  خواهشا نظر منم چاپ كن نود

  • ارش

   اینایی که از برانکو طرفداری میکنن کاری ندارن اصلا چی میگه! چون مربی تیمشونه اینو میگن! همینا به دوتا از بازیکناشونم که رفته بودن کلی حرف زدن! ولی دوباره تو زمین شعار میدادن اسم یکیشونو که بیاره تو زمین!!! همینام تو فضای مجازی حرف میزنن! اصلا نمیشه به حرفشون اعتماد کرد!

  • 0000

   شما کورکورانه از کسی حمایت نکن، اما بدون اطلاعات هم نظر ندی بهتره، اردوی اول فصل برای اماده سازی بازیکنان بود، کی روش می گفت آماده سازی باشگاه ها رو قبول ندارم و خودم می خوام بازیکنان رو آماده سازی( بدنی ) کنم، چیزی ک تو هیچ جای دنیا مرسوم نیست و کاملا من درآوردی هست، همه ی جای دنیا باشگاه ها کار آماده سازی پیش فصل رو انجام میدن، نه تیم ملی، بحث هماهنگی بازیکنان هم بکنار، برانکو هم از حق خودش بعنوان یه مربی دفاع کرد بعدشم بحث ایفمارک بود که کیروش گفت ملی پوشا نباید اونجا تست بدن، دلیل !؟ بی دلیل، سر لج بازی با دکتر مستقر تو ایفمارک، بعد که برانکو اعتراض کرد به این رفتار بچگانه کی روش، کی روش گفت که همچین حرفی نزده، در صورتیکه همه دیدن ملی پوشای بقیه ی تیمها هم تو تست ایفمارک شرکت نکردن. الانم که بحث اینه که در زمانی که بدن بازیکنا باید استراحت، ریکاوری کنه، چرا بازیکنا باید برن ب اردویی که هیچ تاثیری نداره ؟ هماهنگی این بازیکنا با هم مهم نیست وقتی اسکلت اصلی تیم ملی لژیونر ها هستن، یه اردوی بی نتیجه در زمانی که باشگاهها احتیاج به زمان برای هماهنگی بازیکنای جدیدشون با بازیکنای سابق دارن. در واقع کی روش هرجا خواسته کارای غیر منطقی و من درآوردی بکنه، برانکو جلوش وایساده، اینم بگم من کاملا طرفدار کی روش و دستاوردهاش هستم ولی دلیل نمیشه آدم چشم بسته اشتباهاتشو قبول کنه، همونجور ک ب برانکو برا جذب اکراینی ها ( هر چند که دخالتیم نداشته باشه ) انتقاد دارم

  • بیژن

   بنظر میاد مرید کس دیگه ای هستی با این منطق و استدلالت ...
   پرسپولیسم نیاز به همچین طرفدارایی نداره

  • ali

   شما حالتون خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟

  • محسن

   شک ندارم استقلالی هستی....
   کجای دنیا باشگاه قبل فصل موقعه بدنسازی... بازیکنو میده تیم ملی بعدش یه هفته مونده به بازی های لیگ بازیکنو از تیم ملی پس میگیره اسم یه لیگ تیم ملی واسه من بیار...
   بعدش مگه قبل از بازی قطر و چین حدود بیست روز تا یکماه لیگ تعطیل نشد حافظه تاریخی ندارین که چرا فرافکنی میکنین...
   الان نیم فصل لیگ های المان اسپانیا ایتالیا فرانسه حتی روسیه کدوم از این تیم ها اردو تیم ملی برگزار کردن کدومشون ؟؟؟

  • kamran

   توهم داری داداش

 • ایلیا

  کی روش بازیکنها و تیم ملی و فدای غرور خودش میکنه.
  مشکل کی روش و برانکو بیش از اونکه ملی و باشگاهی باشه شخصی هست
  انصافا هم حق برانکو تو این موضوع بیشتر هست و این جدل رو کی‌روش شروع کرد.
  بقول صحبتهای حاج رضایی انتظار از برانکو سعه صدر بیشتری بود ولی جواب های، هوی هست. چقدر سکوت و سعه صدر وقتی یکی شمارو بارها کوچیک خطاب میکنه و هیچ تعاملی باهات نمیکنه اون هم در حالی که ۴۰-۵۰ درصد بدنه اصلی تیم ملی از طرف اون شخص و تیم اون مربی تامین میشه و اضافه بر این پشت سر هم میگه منتظرم عذرخواهی فلانی هستم که خیلی کوچیک هست!
  کی‌روش با کاری که با بازیکنهای پرسپولیس کرد خائن به مردم و تیم ملی هست. نه بخاطر دعوت در فیفا دی که به نفع باشگاه هست، بلکه بخاطر فشاری که رو دوش بازیکنها گذاشت و رفتار بدی که با اونها و فرستادنشون به ایران داشت.

  • محمد

   پیشکسوتایی که راجع به خوابیدن طارمی نظریه پردازی میکردن الان کجا تشریف دارند؟ منظورم پیوس و شاهرودی و ... است.

  • mousa sissoko

   انصافا شما پرسپولیسیا با خودتون چنئ چندین؟ اون موقعی که تیم ملی اردو نداشت میگفتین چرا اردو نمیزارن. الان که اردو میزارن اولش حمایت میکنین بعد مربیتون علیه تیم ملی جبهه میگیره شما هم جو میگیره میشید علیه کیروش و تیم ملی. بازیکناتونو دعوت میکنه میگید چرا دعوت میکنه. دعوت نمیکنه میگید داره با پرسپولیس درمیوفته. خودتون تکلیفتونو با خودتون مشخص کنید بعد نظر بدین

 • سارا اس اسی

  برانکو به عنوان ی استقلالی ازت حمایت میکنم. مطمئنم هیچکس مثل خودت حاشیه رو به 9پولیس نمیاره. اگه بتونی حسرت قهرمانی 9 پولیس رو 10 ساله کنی عالی میشه. بیشتر مصاحبه کن مرد. اصلا کیروش چرا این کارها رو میکنه؟ آفرین برانکو

  • بیژن

   به حال و روز شما طرفداران تیم چهارم پایتخت فقط باید لبخند زد...

  • امير6

   داداش داري اشتباه ميزني.اون علي جكوزه كه شيشتقلالو بهم ريخته.ما كه صدريم صدر.

  • زانیار

   سرتو بالا کن صدر رو نگاه کن :)

 • پرسپوليس ❤️

  ما شقايق هاي باران خورده ايم سيلي ناحق فراوان خورده ايم
  ساقه احساسمان خشكيده است زخم ها از تيغ و طوفان خورده ايم ..

 • اسفندیار

  برای دعوا نیومدی برای پول اومدی. و البته تیم‌ملی هم کوچکترین اهمیتی واسه‌ت نداره. عجیبه توی همون چین که مثل ریگ پول خرج میکنن نگرت نداشتن با اینهمه من! من! من!

  • امير6

   مگه مربي شما واسه ماچ اومده؟

 • ۴فینال آسیا+۲ستاره=باشگاه اسطوره ای

  دست بردارید تورو خدا ایششش آسمون دهن وا کرده طرفدارای تیم سوم پایتخت افتادن زمین!
  حداقل ی افتخاری داشتید یه چیزی!!!
  نه ساله های جام ندیده

  • سخن حق

   نه اینکه شما کل جام های لیک و جام حذفی رو تو این سال ها درو کردید تیم هفتم جدول لیگ بالا رو نگاه میکنی سر گیجه نگیری

  • امير6

   تيم سوم نه چهارم كه اونم شيشتقلاله.سرتو بگير بالا سرورتو ميبيني طرفدار تيم رده هفتم جدول.

 • منطق

  هر انسان باشعور و عاقلي حق رو به برانكو ميده! اردوي بين نيم فصل بدون لژيونر بدون بازي تداركاني در زمان نقل و انتقال و استراحت وقتي تيم هاي باشگاهي (مثلا استقلال) تا يك ماه ديگه بازي داره و در حالي كه تيم ملي نا نوروز ٩٦ بازي نداره اونم وقتي ميشد حتي در كيش اردو بزنن( وقتي اونجا خبري نيست) واقعا حق با كيه؟؟

  • بیژن

   باشعور و عاقل رو خوب اومدی, آفرین...

  • حامد

   درست میگه این برادر