مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال استرالیا: افزایش تیم های جام جهانی نشان دهنده رشد فوتبال در جهان است

مدیر-اجرایی-فدراسیون-فوتبال-استرالیا-افزایش-تیم-های-جام-جهانی-نشان-دهنده-رشد-فوتبال-در-جهان-است

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیر اجرائی فدراسیون فوتبال استرالیا هم از توسعه جام جهانی و افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در این رقابتها استقبال کرد.

به گزارش وب سایت نود، دیوید گالوپ از چهره های سرشناس و مقامات ارشد اجرایی در فدراسیون فوتبال استرالیا، عقیده دارد که طرح فیفا برای افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی باعث رشد و توسعه فوتبال به ویژه در آسیا خواهد شد.

شورای فیفا در نشست روز سه شنبه خود در زوریخ سوئیس، به منظور تأیید نهایی طرح توسعه جام جهانی اقدام به رأی گیری از اعضای این شورا کرد که در نهایت طرح افزایش تعداد تیم های شرکت کننده در جام جهانی از 32 به 48 تیم تصویب شد. در طرح جدید 48 تیم صعود کننده به مرحله نهایی، در 16 گروه سه تیمی قرعه کشی شده و از هر گروه دو تیم به مرحله بعدی رقابتها صعود خواهند کرد. بسیاری از کشورهای عضو به ویژه کشورهای اروپایی از این طرح اینفانتینو انتقاد داشتند، اما سرانجام رئیس فیفا تصمیم خود مبنی بر تغییر در شیوه برگزاری جام جهانی و افزایش تعداد تیم های شرکت کننده را عملی ساخت. یکی از موافقان طرح جدید جام جهانی، دیوید گالوپ مدیر ارشد اجرائی در فدراسیون فوتبال استرالیاست که نظر خود درباره طرح جدید جام جهانی را اینگونه بیان کرد:

استرالیا در کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) عضویت دارد؛ یعنی در قاره ای که رشد قابل توجهی در فوتبال وجود داشته و سرمایه گذاری هنگفتی هم در این ورزش صورت می گیرد. انتظار ما اینست که این روند طی سال های آینده ادامه پیدا کند.

گالوپ در مورد سطح فوتبال آسیا اینگونه توضیح داد:

از آنجائیکه کیفیت فوتبال آسیا در حال پیشرفت است، بنابراین باید پذیرفت که کشورهای عضو AFC شایستگی آن را دارند که با تعداد نمایندگان بیشتری در جام جهانی شرکت کنند. البته ما (استرالیا) همچنان تمرکز خود را روی کسب مجوز حضور در جام جهانی روسیه معطوف خواهیم کرد و امیدواریم مردم و هواداران در ادامه رقابت های مرحله انتخابی از تیم ملی استرالیا حمایت کنند.

استرالیا به عنوان قهرمان جام ملت های آسیا در سال 2015، در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در گروه دوم منطقه آسیا، پس از تیم های عربستان سعودی و ژاپن در رده سوم قرار دارد.

 

2081

اختصاصی

نظرات ۲

  • ...

    نشان دهنده رشد فوتبال جهان به جز ایرانه

  • محمد

    نخیر نشاندهنده فشار کشورهایی که تا حالا نرفتن جا جهانی و افزایش قیمت حق پخش بازیها است

برچسب ها