سود میلیاردی فرانسه از محل میزبانی رقابت های یورو 2016

سود-میلیاردی-فرانسه-از-محل-میزبانی-رقابت-های-یورو-2016

وبسایت رسمی برنامه نود - میزبانی فرانسه در رقابت های فوتبال یورو 2016 در سال گذشته، درآمد میلیاردی را برای این کشور به دنبال داشت.

به گزارش وب سایت نود، نتایج بررسی های صورت گرفته توسط دولت فرانسه نشان می دهد که این کشور از طریق میزبانی رقابت های یورو 2016 سود هنگفتی به مبلغ 1/22 میلیارد یورو (معادل 1/3 میلیارد دلار) را به دست آورده است.

در بخشی از این گزارش آمده است که با وجود تشدید اقدامات امنیتی و اعلام وضعیت اضطراری و همچنین هشدار مقامات دولتی و امنیتی درباره احتمال وقوع حملات تروریستی، باز هم مجموع 2/5 میلیون نفر با حضور در ورزشگاه‌های مختلف از نزدیک این مسابقات را تماشا کردند. بنا بر این گزارش، مدت زمان اقامت تماشاگران در کشور فرانسه به طور میانگین حدود هشت روز بود و هر نفر روزانه به طور متوسط مبلغ 154 یورو برای مخارج خود پرداخت می کرد. البته بیش از یک سوم این مبلغ برای محل اقامت پرداخت می شد.

بر اساس اسناد معتبر، 75 میلیون یورو شامل 70 میلیون مالیات بر ارزش افزوده به حساب دولت فرانسه واریز شد. با وجودی که طبق قانون، یوفا به عنوان متولی برگزاری و سازماندهی این رقابتها از پرداخت مالیات معاف می باشد، اما وزیر ورزش کشور فرانسه اعلام کرد که برگزاری این رقابتها به لحاظ اقتصادی سودآور بوده است. پاتریک کانر در این باره گفت:

یوفا هیچ مالیاتی به دولت فرانسه پرداخت نکرد اما مجموع مبالغ پرداخت شده به فرانسه معادل 45 میلیون یورو بود؛ این مبلغ شامل 20 میلیون یورو برای اجاره بهای استادیوم‌های ورزشی، 20 میلیون یورو جهت تأمین مالی به منظور آماده سازی شهرهای میزبان، و 5 میلیون یورو بابت ایجاد مناطق و نواحی گردشگری برای هواداران بود.

 

2081

اختصاصی

نظرات ۱

  • امیر

    نوش جونشون! عُرضه دارن رقابت مهم برگذار می‌کنن! هرکی عُرضشو داره برگذار کنه سودشم می‌گیره خُب!

برچسب ها