بارسلونا 3-1 اتلتیک بیلبائو؛ صعود دشوار بارسا در شب گلزنی MSN

بارسلونا-3-1-اتلتیک-بیلبائو؛-صعود-دشوار-بارسا-در-شب-گلزنی-msn

وبسایت رسمی برنامه نود - دو تیم دیدار برگشت کوپا دل ری را در ورزشگاه نیوکمپ برگزار کردند.

به گزارش وبسایت نود، بارسلونا در حالی دیدار برگشت دور دوم کوپا دل ری را مقابل اتلتیک بیلبائو برگزار کرد که در دیدار رفت با حساب 2-1 در سن مامس شکست خورده بود و در این دیدار نیاز مبرم به پیروزی داشت، بارسا با برتری با یک گل هم می توانست به جمع 8 تیم نهایی این مسابقات صعود کند هرچند که پرس شدید بازیکنان بیلبائو شرایط این تیم را سخت کرده بود. با این حال لوییز انریکه بهترین بازیکنان خود را در ترکیب اصلی قرار داد تا این تیم برای صعود به مرحله بعد این مسابقات شرایط بهتری داشته باشد.

بارسلونا: سیلسن - روبرتو - پیکه - اومتیتی - آلبا - بوسکتس - رافینیا - اینیستا - مسی - سوارز - نیمار

اتلتیک بیلبائو: ایراییزوس - بوودا - لاپورته - اتشیتا - بالنزیاگا - سن خوزه - بنات - اراسو - ویلیامز - مرینو - سابوریت

بارسا از ابتدای این دیدار حملاتش را آغاز کرد اما با توجه به دفاع منسجم بیلبائو این تیم موفق نشد موقعیت های حساسی را کسب کند.

دقیقه ۷: سوارز روی شروع مجدد سیلسن می رفت تا با ایراییزوس تک به تک شود اما خروج این دروازه بان موقعیت را از بارسا گرفت، ایراییزوس در دور کردن توپ خوب عمل نکرد و دروازه خالی مقابل روبرتو قرار گرفت اما این بازیکن این موقعیت را از دست داد.

در ادامه دفاع منسجم بیلبائو مانع از موقعیت سازی بارسایی ها شد تا کاتالان ها از حملات پر دامنه خود سودی نبرند.

دقیقه ۲۶: پاس در عمق اینیستا برای نیمار او و سوارز را با دروازه بان دو به تک کرد و سوارز پاس نیمار را به راحتی تبدیل به گل کرد اما در عین ناباوری این گل توسط داور به دلیل آفساید مردود اعلام شد، تصمیمی که پس از مشاهده تصاویر آهسته مشخص شد باز هم اشتباهات مشکوک داوری به ضرر بارسلونا ادامه دارد.

دقیقه ۳۵: پاس در عمق مسی برای نیمار ارسال این بازیکن برزیلی را به همراه داشت، ارسال او با ضربه والی سوارز همراه شد تا نخستین گل بارسلونا به ثمر برسد تا بدین ترتیب داور این دیدار نیز بهانه ای برای مردود کردن گل نداشته باشد.

بارسا در ادامه با رهبری مسی به حملات خود ادامه داد و موقعیت های نصفه و نیمه ای را نیز به دست آورد اما موفق نشد برتری خود را دو برابر کند تا در نهایت نیمه نخست این دیداربا برتری ۱-۰ کاتالان ها به پایان برسد، نکته عجیب و مشکوک این نیمه اشتباهات عجیب داوری باز هم به ضرر بارسلونا بود، بارسا در ۳ دیدار گذشته از اشتباهات داوری لطمات زیادی خورده اشت و باید دید این اشتباهات تا چه زمانی ادامه خواهند داشت.

بارسا نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و روی یک ضد حمله موفق شد موقعیت مناسبی به دست بیاورد.

دقیقه ۴۷: حرکت انفجاری نیمار باعث شد بازیکنان بیلبائو روی او خطا کنند تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. خود این بازیکن برزیل پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و موفق شد گل دوم بارسلونا را به ثمر برساند.

دقیقه ۵۱: روی اشتباه مدافعین بارسلونا ارسال الوستوندو توسط سابوریت به گل تبدیل شد تا همه چیز در دو دیدار رفت و برگشت برابر شود.

دقیقه ۵۸: روی یک حرکت انفجاری، مسی پاس کات بک زیبایی برای سوارز فراهم کرد اما پیش از اینکه او بتواند دروازه را باز کند لاپورته توپ را به کرنر فرستاد.

بارسا که احساس خطر کرده بود در ادامه بر دامنه حملاتش افزود و موقعیت هایی را توسط نیمار و آلبا از دست تا این دیدار همچنان با حساب ۲-۱ در جریان باشد.

دقیقه ۶۸: پاس آلبا برای سوارز این بازیکن را صاحب موقعیت شوتزنی مرد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت تا بارسا همچنان به دنبال گل باشد.

دقیقه ۷۸: بارسا پشت محوطه جریمه صاحب ضربه ایستگاهی شد و اینبار مسی از روی ضربه ایستگاهی به زیبایی هرچه تمامتر گل سوم بارسا را به ثمر رساند.

دقیقه ۸۱: نیمار روی حرکتی انفجاری و زیبا دفاع بیلبائو را به هم ریخت و موقعیت ۱۰۰ درصدی گل داشت اما ضربه او با برخورد به مدافعین حریف به کرنر رفت.

دقیقه ۸۸: روی اشتباه عجیب مدافعین بیلبائو سوارز صاحب موقعیتی استثنایی شد اما فرصت سوزی مانع از این شد تا بارسا به گل چهارم خود برسد.

دقیقه ۹۲: روی حرکت تیمی زیبای بارسایی ها دنیس سوارز موقعیت فوق العاده ای داشت تا گل چهارم را به ثمر برساند اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم این دیدار شاهد بازی دیدنی بودیم، بارسا موقعیت های فوق العاده ای به دست آورد که با فرصت سوزی مهاجمین این تیم اختلاف بیش از این ها نشد، با این حال بار دیگر لیونل مسی با گلزنی خود باعث صعود بارسلونا شد. بیلبائو نیز در این نیمه موقعیت های مناسبی به دست آورد اما با عملکرد خوب مدافعین بارسلونا و بی دقتی مهاجمین این تیم موفق به گلزنی های بیشتر نشد تا بارسا به مرحله بعد این مسابقات صعود کند.

خلاصه این دیدار را اینجا ببینید

1899

اختصاصی

نظرات ۱۲

 • 12

  اونایی که مسی رو با رونالدو مقایسه میکنن ب هر حال به مسی بی احترامی کردن چیز بیشتر لازم نیست بگن...

  • Messi

   چه کاشته های خوشگلی میزنه
   مسی فوق العاده هست....!

  • saeed

   داورهم حریف بارسلونانشد
   گل مسی وسوارزخیلی خوشگل
   بود!

 • اث میلان باز میگردد

  تروخدا کاشته های مسی رو با رونالدو مقایسه کنید......مسی از هر 5تا کاشتش 4تاش گل میشه

 • MSN

  باز هم مسی

 • علی قرمز

  یه گل هم درست بووود ولی داور آفساید گرفت ... امان ازین داورا
  .... ولی خدا رو شکر که بردیم ....... عششششششق یعنی بارسلونا
  حتی اسمش به کل تیمای دنیا می ارزه

 • *تاج*بارسا

  هتریک تو کاشته، 3 بازی و 3کاشته مگه میشه

 • hasan

  توروخدا اینو ببین همیشه گل هاش یا آفسایده یا هند
  یا به لطف هدیه داور
  3 بازی 3 خطای الکی و 3 ضربه کاشته
  هر سه خطا شیرجه بود

  • فانتاس

   خداروشکر طرفدار رونالدو نشدم چون هرچی میگید کلا از روی حسادت و بی منطقی هست/ بسوز

 • رئال

  زیاد زور نزنید رئال قهرمانه

  • علی بارساپولیس

   ایشاالله .... ما بد تیمی رو نمیخایم .... هر تیمی که بهتر کارکنه حقش قهرمانیه .... ولی فک نکنم تیمی بهتر از بارسا کار کنه

 • Liverpool

  اون ضربه ی سری که رونالدو میزنه با کاشته های مسی میشه مقایسه کرد چون رونالدو میدونه کجا ها باید جا گیری کنه مسی رو باید با کسی مقایسه کرد که پا چپه چون اگه رونالدو پا چپ بود شاید خیلی بهتر از مسی بود خصوصیت مسی پای چپشه نه ضربات کاشته

برچسب ها