ادامه تیره روزی های آرسنال؛ آیا ونگر به آخر خط رسیده است؟

ادامه-تیره-روزی-های-آرسنال؛-آیا-ونگر-به-آخر-خط-رسیده-است؟

وبسایت رسمی برنامه نود - آرسنال در ادامه تیره روزی های خود، باز هم در سفر به ورزشگاه هوثورنز شکست خورد تا اوضاع برای شاگردان آرسن ونگر، بدتر از قبل شود.

به گزارش وبسایت نود، کریگ داوسون توانست دو گل مشابه را با ضربه سر درون دروازه آرسنال قرار بدهد و هال رابسون کانو مهاجم ولزی و تعویضی وست بروم نیز، یک گل دیگر به ثمر رساند و کلکسیون ناکامی های شاگردان آرسن ونگر را در فصل جاری تکمیل کرد. آرسنال در این بازی یک تیم بسیار آشفته، بی برنامه و ضعیف در کلیه خطوط به ویژه در امور تدافعی نشان می داد. شاگردان تونی پولیس هر گاه که اراده می کردند، دروازه آرسنال را تا آستانه فروپاشی پیش برده و خط دفاعی این تیم را از پای در می آوردند.

این روزها جو حاکم در داخل و خارج تیم آرسنال اصلاً مناسب نیست. اگر چه شعارهای بسیاری از هواداران آرسنال علیه آرسن ونگر و درخواست آنها برای خروج وی یک اتفاق جدید محسوب نمی شود اما نکته مهم این است که هر روز، مخالفان ونگر افزایش یافته و دست بالاتری را پیدا می کنند. حالا دیگر این شعارها به بازی های بیرون خانه آرسنال نیز سرایت کرده و حتی کمپین های مخالف ونگر، به طرز گسترده ای اقدام به پخش پوسترها و بالون هایی با پیغام خروج این مربی فرانسوی، به شدت فعال هستند.

بسیاری از آرسنالی ها پیش از شروع بازی نیز در ورزشگاه هوثورنز و البته در فضای مجازی، یک بار دیگر مخالفت خود را علیه آرسن ونگر اعلام کردند و مسلماً بعد از شکست تحقیر آمیز 3-1 مقابل وست بروم، این مخالفت ها رنگ و بوی جدی تری نیز به خود گرفتند. حین برگزاری این بازی، شاهد جنگ بالون ها بودیم و دو دستگی هواداران آرسنال حتی در آسمان نیز مشاهده می شد. دو بالون با دو پیام متفاوت در مخالفت و سپس حمایت از ونگر، گواه این اوضاع بلبشو در سکوها است.

هر کسی که لیگ برتر را در فصل جاری دنبال کرده، به خوبی آگاه است که تخصص اصلی تیم وست بروم، گل کردن ضربات کرنر بوده ولی خط دفاعی آرسنال هیچ طرح و برنامه ای را برای مهار مدافعان پیش تاخته وست بروم نداشت و کریگ داوسون از طریق ضربه کرنر، یک گل زود هنگام به ثمر رساند تا شیرازه آرسنال را از هم بپاشد. همین گل موجب افزایش اضطراب نزد توپچی ها شده و تا پایان مسابقه نیز قادر به غلبه بر آن نبودند.

از 10 گل اخیر خانگی اخیر وست بروم، 8 گل از طریق ضربات شروع مجدد زده شده است. وست بروم برای سیزدهمین بار در این فصل لیگ برتر، از طریق ضربه کرنر به گل دست یافت. اگر چه کریگ داوسون مدافع پیش تاخته وست بروم برای اولین بار در سال 2017 گلزنی کرد اما مدافعان بگی ها برای دهمین بار در فصل جاری توانستند دروازه حریفان را فرو بریزند. گرت مک اولی مدافع وسط 37 ساله وست بروم با آمار خارق العاده 6 گل زده و جانی اِوِنز نیز با یک گل زده، سایر مدافعان گلزن بگی ها در این فصل محسوب می شوند. می توان گفت که وست بروم نیز همچون رئال مادرید، از سرخیو راموس های گلزنی بهره مند بوده اما آرسن ونگر و یارانش هیچ تدبیری برای مهار آنها به خرج ندادند.

البته باید آرسنال را بدشانس هم بدانیم زیرا دو بازیکن کلیدی توپچی ها در این بازی یعنی پیتر چک و الکسیس سانچز دچار مصدومیت شدند. پیتر چک که قادر به ادامه بازی نبود، جای خود را به داوید اوسپینا داد و عملکرد دروازه بان کلمبیایی چندان چنگی به دل نزد. به نظر می رسد که به تازگی، یکی از راه های مقابله با بازیکن های فوق تکنیکی، توسل به خشونت است. همان طور که آنتونیو کونته سرمربی چلسی به خشونت یاران منچستر یونایتد علیه ادن هازاد اعتراض داشت، حالا آرسن ونگر نیز باید از خشونت بازیکنان وست بروم به روی الکسیس سانچز ناراحت باشد.

مصدومیت مچ پای الکسیس سانچز باعث شد تا او به جز گل زیبایی که به ثمر رساند، در جریان بازی محو گردد. این روزها صحبت های ضد و نقیضی درباره تمدید یا جدایی ستاره شیلیایی آرسنال به گوش می رسد ولی هم الکسیس سانچز و هم مسوت اوزیل، ادامه حضور خود در آرسنال را به طور تلویحی به تمدید قرارداد آرسن ونگر منوط کرده اند. بدون شک جدایی الکسیس و اوزیل ضربه مهلکی را به آرسنال وارد خواهد کرد کما این که در بازی مقابل وست بروم، مصدومیت الکسیس و غیبت اوزیل، عملاً میانه میدان توپچی ها را فلج ساخت.

یکی از بازیکن هایی که پس از این بازی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، تئو وولکات بود. او در حدود 65 دقیقه حضور در زمین، هیچ کار خاصی را برای تیمش نکرد و در نهایت نیز جای خود را به اولیویه ژیرو داد اما این بار، ژیرو نیز نتوانست تعویض طلایی ونگر لقب بگیرد. البته این بازی هم یک تعویض طلایی داشت که بازیکنی از تیم وست بروم بود. هال رابسون کانو پس از 75 ثانیه حضور در زمین و دو لمس توپ، گل دوم تیمش را به ثمر رساند و سرنوشت بازی را تغییر داد. تونی پولیس سرمربی وست بروم یک بار دیگر نیز ثابت کرد که راه شکست دادن آرسن ونگر را به خوبی می داند. تعویض عجیب ونگر در اواخر بازی و بیرون کشیدن الکسیس سانچز نیز عصبانیت هواداران آرسنال را به اوج رساند.

آرسنال در این روزها فقط توانایی غلبه بر تیم های دسته پایین همچون ساتن یونایتد و لینکولن سیتی را دارد. هر بار که توپچی ها شکست می خورند، این پرسش با قاطعیت بیشتری مطرح می شود که آیا بالاخره موسم جدایی آرسن ونگر فرا رسیده است؟ سرمربی فرانسوی آرسنال پس از باخت به وست بروم گفته که تصمیم خودش را گرفته اما فعلاً این تصمیم را افشاء نخواهد کرد هر چند که روزنامه Sunday Express  فاش ساخت که ونگر تا یک سال دیگر نیز در آرسنال باقی می ماند.

جیمی ردنپ کارشناس فوتبال انگلیس می گوید که ونگر در بسیاری از موارد سپر بلای بازیکنان خودش شده و تقصیرها را به گردن گرفته در حالی که بسیاری از بازیکنان آرسنال نیز در این شکست ها مقصر بوده و نمایش بسیار ضعیفی را به ویژه در دیدار با وست بروم نشان دادند. مارتین کیون مدافع اسبق آرسنال نیز معتقد است که هرگز اوضاع ونگر در این تیم به بدی این روزها نبوده است.

4 باخت طی 5 بازی اخیر لیگ برتر باعث شده تا آرسنال برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نیز با دشواری زیادی رو به رو شود. این روند نتایج آرسنال تاکنون در دوران مربیگری ونگر سابقه نداشته و برای اولین بار از ماه مارس1995 (تحت هدایت استیوارت هیوستون)، توپچی ها به چنین وضعیت اسفناکی دچار شده اند. تا دو فصل پیش، آرسن ونگر در واکنش به منتقدانی که عدم قهرمانی در لیگ برتر را یک ناکامی می دانستند، صحبت از قهرمانی در جام حذفی می کرد. پس از ناکامی در جام حذفی، باز هم ونگر در پاسخ به منتقدان، دستاورد صعود به لیگ قهرمانان اروپا طی 20 سال اخیر را به رخ می کشید اما به نظر می رسد که امسال، شانس زیادی برای کسب این سهمیه و صعود به لیگ قهرمانان نیز وجود نداشته باشد. آخرین دلخوشی آرسنالی ها، جشن «سن تاترینگام» بود که با توجه به نتایج تاتنهام، بعید است که آرسنال بتواند بالاتر از رقیب خود در جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفته و این موفقیت مجازی را جشن بگیرد.

هر روز کف مطالبات هوداران آرسنال کاهش می یابد و حتی همان خواسته های حداقل نیز، کم و کمتر می شوند. حالا دیگر تنها فخر فروشی ونگر، مالکیت توپ 77 درصدی آرسنال است. آرسنال اکنون 5 امتیاز با مکان چهارم جدول فاصله داشته و در صورت پیروزی منچستر یونایتد در این هفته، به جایگاه ششم سقوط خواهد کرد. اوضاع کنونی آرسنال شباهت بسیار زیادی با اوضاع این تیم در پاییز سال 1996 دارد، همان روزهایی که مسئولان باشگاه تصمیم به برکناری Bruce Rioch گرفته و ونگر را جانشین وی کردند.

4464

اختصاصی

نظرات ۲۵

 • میثم تاجی بارسایی

  من لیورپولیم ولی دلم به حال هوادارای آرسنال میسوزه... بیچاره ها تیمشون افتاده دست این پیرمرد بی دانش ول کنم نیست!!! کنگر خورده لنگر انداخته!!!

  • Gunner

   خب شما که هر2سال مربی عوض میکنید چه افتخاری نصیبتون شد که دلتون به حال ما میسوزه!!؟ با احترام به لیورپولیها مشکل مشترک باشگاهامون مدیران آمریکایی پول پرسته..

  • محسن

   كدوم سياست استاد؟؟؟؟
   خود مديران آرسنال گفتن ما بودجه ي لازم براي خريد بازيكن رو در اختيار ونگر گذاشتيم اما خود ونگر بازيكن نميخره ميدوني چرا؟؟؟ چون اگه با همين بازيكناي بي كيفيت نتيجه نگرفت بگن حق داره و فشار روش نباشه ونگر همينه اگه بره سيتي يا رئال مادريد هم ستاره ميفروشه و بازيكن نميخره
   گرچه من خودم به عنوان يك آرسنالي كه از وقتي فوتبالو شناختم طرفدار آرسنال بودم، دوست نداشتم ونگر اينجوري بره،بايد زود تر از اينا خودش از باشگاه ميرفت،افرادي هم كه موافق ونگر هستن طرفداراي باشگاه هاي ديگن كه با اين وضعيت آرسنال راضين

  • مازنی ریکا

   ارسنال تیم دوست داشنی
   خدا کنه به جایگاه واقعیش برسه
   عشق من ارسنال
   ❤❤❤♥♥♥

  • محسن

   این که به مربی که دکترای اقتصاد داره و به پنج زبان زنده دنیا مسلطه و نصف مربیای فعلی لیگ از رو دستش کپی میکنن و کلی ستاره ساخته میگی بی دانش با مزس . اگه آرسنال الان نتیجه نمیگیره به خاطر سطح کیفی بازیکناشه

 • Gunner

  همین تبلیغات های مسخره باعث شد ترامپ رئیس جمهور بشه...مردم این زمونه همش در شبکه های اجتماعی اند و میخان به نحوی سروصدا کنند و متاسفانه تخریب خیلی راحت تر از سازندگی ست.و برای همینه که ونگر باید بمونه چون مثل اون تو این زمونه پیدا نمیشه.

 • بابک

  بوی خیانت میاد.واقعا برای این طرفدارها متاسفم.اگه یکم فکر میکردند میدیدن با سیاست های باشگاه و این بازیکن ها, بدون ونگر حتی 10 تای بالای جدول هم نمیشن.

 • F.lampard

  من اگه تو pes هم 10 تا بخورم دیگه باهاش خداحافظی میکنم....
  موندم این ونگر چ رویی داره....ابرو انگلیس رو برده

  • Gunner

   آبرو انگلیسو آبراموویچ برده که همه داورا تو انگلیس به نفعشن و به ضرر تیمهای رقیب! با این اختلاف مضحک در صدره..

  • Gunner

   آبرو انگلیسو آبراموویچ برده که همه داورا تو انگلیس به نفعشن و به ضرر تیمهای رقیب! با این اختلاف مضحک در صدره..

  • V

   شما که هوادار چلسی هستی یادته وقتی مورینیو اخراج شد رده چندم بودین؟شاید آرسنال هم منتظره که به اون رده برسه بعد اخراجش کنند که بعید میدونم برسه تا آخرفصل..

 • آرسنال بدون باخت

  ونگر دیگه بسه چقد افسوس بخوریم ما هر ساله زنگ تفریح تیم های اروپایی نیستیم مثل چلسی باشیم یک بار شرافتمندانه میاد لیگ قهرمانان و جام میاره ولی ما مثل آواره های سرگردان هر ساله میایم چمپیونز لیگ و مسخره سایر تیما میشیم و توی اولین بازی های حذفی با جام وداع کنیم.

  • Gunner

   چلسی با آبراموویچ به افتخار رسید آرسنال با کرونکه سقوط کرد.آبراموویچ ستاره خرید ما فن پرسی و فابرگاس و ..رو که ساخته ونگرن فروختیم.حالا مسایل زیادتری هس که دیگه نمیخوام راجع بهش بحرفم..فقط فرق باشگاها رو دارم میگم

  • Gunner

   چلسی با آبراموویچ به افتخار رسید آرسنال با کرونکه سقوط کرد.آبراموویچ ستاره خرید ما فن پرسی و فابرگاس و ..رو که ساخته ونگرن فروختیم.حالا مسایل زیادتری هس که دیگه نمیخوام راجع بهش بحرفم..فقط فرق باشگاها رو دارم میگم

 • Armin

  پیرمرد پر حاشیه

  • مینا

   پر حاشیه !!! بعد اگه این پر حاشیه ست پس مورینیو چیه؟

 • اخراج ونگرررررررر

  ونگر تموم شده خیلی وقته
  دیگه با مالکیت توپ نمیتونی بازی رو ببری .
  تفکرات پیرمرد مثل دندون پوسیده میمونه . باید یه مربی جوان و نترس بیارن
  ونگر هیچه هیچچچ

  • Javad

   در مالکیت توپ و تعداد حملات و شوتها و..آرسنال سرور تیمای دیگه هست.اتوبوس که نچیده بهش میگی افکار پوسیده و ترسو.اگر 2تا بازیکن لیدر داشت بهترین تیم انگلستانو داشت.آمارش از سیمِِئونه هم بهتره

  • سيتي

   د اگه ترسو بود فابرگاس ببرين ايوبي والكات چمبرلين به وجود نمي اومد

 • استوره۷قلابی

  من که ده ساله طرفدار فوتبال شدم ندیدم ارسنال با ونگر قهرمان لیگ برتر انگلیس بشه. قدیمی ها اگه چیزی از قهرمانی تیم ونگر یادتونه بگید.

 • استقلال تیم چهارم پایتخت

  به بازیکنای ارسنال هم شامپو و رب گوجه بدید خوب میشند:)))))))))

  • ارتش 80 میلیونی

   چقدر بامزه ای از دست شما بی ربط ها که همه جا هستید چون بی کارید تیم اورتون همیشه در قلب من بوده و خواهد بود ونگر هم به اندازه کافی فرصت داشته به نظر میرسه پایان راهش رسیده

 • s.Gerard

  ونگر باید بمونه و آرسنالو نابود کنه هرچی تیمه قوی کم تر بهتر

برچسب ها