اتلتیکو مادرید 3 - 1 سویا؛ سقوط آزاد سویا و سمپائولی

اتلتیکو-مادرید-3-1-سویا؛-سقوط-آزاد-سویا-و-سمپائولی

وبسایت رسمی برنامه نود - دو تیم از هفته بیست و هشتم لالیگا به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش وبسایت نود، دو تیم سوم و چهارم جدول لالیگا در ورزشگاه ویسنته کالدرون به مصاف یکدیگر رفتند و مطابق با اعلام سایت رسمی این مسابقات دو تیم با ترکیب زیر وارد میدان شدند:

ترکیب اتلتیکو مادرید:

اوبلاک، ورسالیکو، ساویچ، گودین، لوییز، کوکه، گابی، سائول، کاراسکو، گریزمان، گامیرو

ترکیب سویا:

ریکو، ماریانو، مرکادو، رامی، لنگلت، اسکودرو، سارابیا، نصری، انزونزی، ویتولو، بن یدر

اتلتی در نیمه نخست با حملات متعدد سعی در باز کردن دروازه سویا داشت خیلی زود می توانست به این هدف خود دست یابد.

دقیقه 13: پاس کوکه برای گامیرو این بازیکن را در موقعیت مناسبی قرار داد، این بازیکن ضربه خود را از ریکو عبور داد اما با بد شانسی ضربه اش به تیرک دروازه برخورد کرد تا نتیجه این دیدار همچنان 0-0 باشد.

در ادامه بن یدر در برخوردی در محوطه جریمه سرنگون شد اما داور به درستی اعلام پنالتی نکرد، اتلتی که احساس خطر می کرد بار دیگر به حملات خود ادامه داد و موفق شد در نهایت به خواسته خود برسد.

دقیقه 37: ارسال گریزمان از روی ضربه آزاد گودین را بدون مزاحم مقابل دروازه سویا در موقعیتی مناسب قرار داد، این بازیکن با ضربه سر موفق شد به آسانی دروازه ریکو را باز کند تا صاحب خانه به آنچه می خواست برسد.

در ادامه اتلتی باز هم موقعیت هایی از روی ضربات آزاد به دست آورد اما موفق نشد از این موقعیت ها استفاده کند تا در نهایت نیمه نخست با تک گل گودین به پایان برسد.

سمپائولی در نیمه دوم برای جبران نتیجه با بیرون کشیدن لنگلت و آوردن یووتیچ به جای او ترکیب تیم خود را تغییر داد تا شاید بتواند نتیجه دیدار را تغییر دهد. با این وجود اتلتی در نیمه دوم برای بیشتر کردن اختلاف به میدان آمد و این فرصت را داشت تا خیلی زود گل دوم خود را نیز به ثمر برساند.

دقیقه 51: پاس گامیرو برای گریزمان این بازیکن را در موقعیتی تقریبا تک به تک با ریکو قرار داد اما ضربه این مهاجم فرانسوی راهی به دروازه نیافت تا موقعیتی فوق العاده برای اتلتی از بین برود.

دقیقه 61: گریزمان بالاخره موفق شد دروازه حریف را برای بار دوم باز کند. این مهاجم فرانسوی با ضربه ای تماشایی و غیر قابل مهار از فاصله 25 یاردی از روی ضربه آزاد موفق شد توپ را دور از دستان ریکو به تور دروازه بچسباند تا فاصله اتلتی با سویا دو برابر شود.

پس از این گل خورخه سمپائولی که شرایط را دشوارتر از همیشه می دید دست به تغییراتی در ترکیب خود زد تا شرایط بازی را به سود خویش برگرداند. ایبورا و خواکین با دستور مربی آرژانتینی وارد میدان شدند تا این مربی هر 3 تعویض خود را برای هجومی تر کردن تیم خودی به کار ببندد.

با وجود تغییراتی که سمپائولی در ترکیب سویا ایجاد کرد اما این تیم برای خلق موقعیت موفق نبود و باز هم اتلتی بود که به حملات خود ادامه می داد.

دقیقه 77: کار سویا تقریبا تمام شد. گریزمان روی پاس خوان فران از زاویه ای تقریبا بسته ضربه اش را روانه دروازه ریکو کرد، این دروازه بان این توپ را دفع کرد اما توپ برگشتی درست مقابل کوکه قرار گرفت و این بازیکن بری به ثمر رساندن گل سوم اتلتی کار سختی نداشت.

در ادامه تورس می توانست با ضربه والی دیدنی گل چهارم اتلتی را به ثمر برساند اما اینبار ریکو مانع این بازیکن شد تا اختلاف دو تیم به 4 گل افزایش نیابد.

دقیقه 85: سویا یکی از گل ها را جبران کرد اما این تیم خیلی دیر به خود آمد. کوریا پس از اینکه ساویچ را از پیش رو برداشت از زاویه ای تقریبا بسته شانسش را آزمایش کرد و موفق شد نخستین گل سویا را به ثمر برساند تا بار شکست این تیم آندولوسی کاهش یابد.

دقایق پایانی نیمه دوم که بازی سریع و زیبایی را از سوی دو تیم شاهد بودیم آبستن اتفاقات زیادی بود، سویا می توانست روی یک ضربه آزاد به گل برسد اما گودین با ضربه سر مانع گلزنی بازیکنان سویا شد، لوییز توپ دفع شده توسط گودین را تبدیل به ضد حمله ای سریع برای اتلتی کرد اما این ضد حمله نیز با ارسال بد بازیکنان این تیم از دست رفت تا در نهایت نیمه دوم این دیدار در حالی به پایان برسد که اتلتی در اکثر دقایق برتری محسوسی بر حریف داشت و موفق شد با کسب پیروزی به اختلاف دو امتیازی سویا برسد.

خلاصه این دیدار را اینجا ببینید

1899

گزارش تصویری : لالیگا / اتلتیکومادرید 3 - 1 سویا

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها