گزارش ویژه؛ نگاهی به تلخی های شب قهرمانی؛ هنوز هم جشن گرفتن بلد نیستیم!

گزارش-ویژه؛-نگاهی-به-تلخی-های-شب-قهرمانی؛-هنوز-هم-جشن-گرفتن-بلد-نیستیم

وب سایت رسمی برنامه نود – جشن قهرمانی یک تیم، لحظات ویژه و به یادماندنی برای طرفداران و بازیکنان و کادر فنی و مدیران آن تیم است.

به گزارش وب سایت نود، پرسپولیس با تیم یکدست و شایسته اش کار را در سه هفته مانده به پایان مسابقات به پایان رساند و همه چیز مهیای جشن قهرمانی بود.

سازمان لیگ هم کار سختی نداشت. این بار نه سه جام و چهار جام باید به سه شهر و چهار شهر برده می شد و نه سه - چهار استیج قهرمانی باید آماده می شد. تکلیف هم معلوم بود، قهرمان پرسپولیس است و بس. پس با خیال راحت تر می شد برنامه ریزی کرد.

ظاهرا برنامه ریزی ها هم انجام شده بود. استیج متفاوتی سفارش داده شد. اسپانسرها هم بر سر حضور روی استیج با هم رقابت ویژه ای داشتند. وسایل پرتاب کاغذ رنگی و آتش  بازی هم به خوبی فراهم شده بود. قرار هم شد وزیر ورزش و جوانان، رئیس فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روی استیج بروند و جام بدهند که این اتفاق هم افتاد اما آیا نظم در برگزاری مراسم رعایت شد؟

اصلا تعریف نظم در مراسم جشن قهرمانی چیست؟ یعنی اینکه تا لحظه تحویل جام همه چیز خوب باشد و همین که جام داده شد، آن وقت دیگر هر کس پایین بود، هر کاری خواست بکند و بعد از آن یک عکس یادگاری ساده نتوانند بگیرند؟

خیلی خوب بود که بازیکنان پرسپولیس با نظم و ترتیب آمدند و با تی شرت های مخصوص روی استیج رفتند اما آیا واقعا نظم فقط یعنی همان لحظات؟

حضور بازیکنان با فرزندانشان هم از لحظات جالب و دیدنی مراسم بود. کاری که بازیکنان خارجی درفینال های معتبر اروپایی و جهانی و جشن های قهرمانی لیگ های جهانی می کنند.

هر چند ماجرا در جشن قهرمانی پرسپولیس کمی متفاوت بود. بیرانوند با پسرش روی استیج حسابی سوژه شد و با بالا و پایین انداختنش،‌چشمها را خیره کرد. هر چند در نهایت سر پسر بیرانوند شکست اما در قیافه بیرانوند و پسرش اثری از پشیمانی دیده نمی شد. محسن مسلمان هم با مدل مویش که سوژه شده بود حضور پیدا کرد و کمال کامیابی نیا با دختر دوست داشتنی اش هم توجه عکاسها را جلب کرد.

بگذریم که علی علیپور و حسین ماهینی هم کودکان خردسال و می شود گفت قنداقی خود را روی سکو آوردند و حسابی همه را نگران کردند. مخصوصا دختر ماهینی که انگار در میان آن هیاهو خوابش برده بود و احتمالا مادر بچه لحظاتی سختی را پای تلویزیون گذرانده است.

شاید تا آن زمان همه فکر می کردند که نظم دارد به خوبی رعایت می شود. آن لحظاتی که بازیکنان مشغول گاز گرفتن از مدال هایشان بودند و البته بیرانوند بی خیال عکسهای گاز گرفتن مدال، در حال بالا و پایین انداختن پسرش بود. در همان بین بود که کمال کامیابی نیا، احتمالا مدالش را از دست داده است! تماشاگران تلویزیونی منتظر حضور هانی نوروزی بودند. فرزند هانی نوروزی که در روزهای قبل از جشن،‌ حضورش در مراسم قطعی بود و همه فکر می کردند او به عنوان یادگار هادی نوروزی فقید،‌ جام را به جای پدرش بالای سر می برد. اما خبری از حضور او نشد. نه بازیکنان یادی از او کردند و نه هیچ کس!

یک فلاش بک مهم

اما اینکه بی نظمی بزرگتر پیش بیاید،‌ بهتر است فلاش بک بزنیم به قبل از شروع مراسم. بی نظمی بزرگتر یعنی لحظات پس از بالا بردن جام توسط سید جلال حسینی.  رفتارهای زشتی در حال اتفاق افتادن بود. رفتارهای زشتی که ناشی از تصمیم های زشت بود. برخوردهایی که از سوی نیروهای مسوول امنیت ورزشگاه با خبرنگاران و عکاسان شد. حتی کار به برخورد فیزیکی هم رسیده و به جای صحبت و درخواست محترمانه با نوازش بدنی تصمیمات خود را اجرایی می کردند! روسای کمیته های فدراسیون فوتبال را نمی شناختند و همین نشناختن های آنها درگیری ها و ازدحام زیادی ایجاد کرده و حتی کم مانده بود وزیر و رییس فدراسیون فوتبال را هم به مراسم  راه ندهند! حتی رییس سازمان لیگ هم شناخته نشد، چه برسد به هانی نوروزی بیچاره که آی دی کارت هم برایش صادر نکرده بودند. جایی که رییس سازمان لیگ می گوید باشگاه پرسپولیس برای حضور هانی هیچ کار خاصی نکرده بود! او را تا کنار جام و مراسم قهرمانی آوردند اما نتوانست روی استیج برود و با چشمان گریان،‌ به همراه پدربزرگ و عمویش تارتان را ترک کرد و به باکس گزارشگران تلویزیونی رفت. البته هر سه نفر شانس آوردند که پایشان به تارتان رسید.

ماموران انتظامی،‌ خبرنگار و مدیر و عکاس نمی شناختند. ۴۰-۵۰ خبرنگار مثل ماجرای منا در فضای 10 - 15 متری حبس شده بودند و با فشار از دو سمت قیچی شده بودند. صدای هر کس هم درمی آمد،‌ خیلی زود ساکتش می کردند. افرادی که نه می دانستند با چه کسی طرف هستند و نه برایشان اهمیتی داشت که بدانند. گلزاده عضو هیات مدیره پرسپولیس از این ماجرا جان سالم به در برد. ای کاش به جای این کارها جلوی ورود ترقه و پرتاب نارنجک ها را می گرفتند. با تعداد حیرت انگیز 12 نفر نیرو جلوی که یک درب یک متری را گرفته بودند تا امثال هانی نوروزی و خبرنگاران و مدیران شناخته شده که آزاری برای کسی ندارند را کنترل کنند اما کافی بود یک نفر درگوشی سفارشی شود تا همه درب ها به روی او باز شود.

حتی تلفن همراه علیرضا اکبری خرم گزارشگر شبکه خبر که داشت از ماجراها فیلم می گرفت را از او گرفتند و با دعوا و توهین هایی که به او شد،‌ تلفن را پس دادند. این در حالی بود که قبل از شروع بازی کلی افراد متفرقه و تماشاگران سفارشی به جایگاه خبرنگاران رفتند و اعتراض خبرنگاران به حراست ورزشگاه و وزارت ورزش و جوانان به جایی نرسید. بسیاری از اینها به جای خبرنگاران نشستند و تصاویری از آنها هم منتشر شد. بعد از هر صحنه گل هم آنقدر بالا و پایین می پریدند که کار خبررسانی مختل شده بود.

بین دو نیمه رسما تماشاگران با پرچم و بوق وارد جایگاه خبرنگاران شد و همه انگشت به دهان مانده بودند و باز هم اعتراض ها به جایی نرسید. هرکس توصیه و سفارش و پارتی از مقامات داشت از زیر 5 سال تا 75 سال هرجایی دلش می خواست می رفت. در نهایت هم اشک هانی نوروزی درآمد و راهش ندادند تا آن اتفاقها بیفتد. برخوردها با خبرنگاران زشت و دور از شان بود. نیروی انتظامی و یگان ویژه که زمستان سال گذشته در مراسمی پرطمطراق از اهالی رسانه تجلیل کرده بودند، دیروز نشان دادند که اتفاق های جشن قهرمانی پرسپولیس هیچ سنخیتی با مراسم سال گذشته ندارد و انگار مراسم را نهاد دیگری برگزار کرده است. خبرنگارهایی که جلویشان گرفته شده بود و اجازه نمی دادند وارد تونل شوند،‌ با زشت ترین توهین ها و برخورد فیزیکی به سمت جلوی سکوی تماشاگران هدایت شدند. عکاسهای بیچاره هم که برای تخلیه عکسهایشان به جایگاه خبرنگاران آمده بودند،‌ اجازه برگشت نداشتند و همینطوری مانده بودند که چه کنند. بیشتر مردم هم از برخوردهای امروز متعجب و ناراضی بودند و در صحبت هایشان می گفتند انگار امروز تماشاگران جرمی مرتکب شده اند که این طور عصبی با ما برخورد می کنند.

 

فلاش فوروارد مهم تر

همین که سید جلال جام را بالا برد، و کاغذها به هوا پرتاب شد و آتش بازی چشمها را خیره کرد،‌ ‌بی نظمی شروع شد. همه روی سر جام ریختند و ادامه ماجرا را هم که احتمالا از تلویزیون دیده اید. درویش‌وند دروازه بان سوم پرسپولیس در یک غافلگیری جام را با خود برد و به همراه یکی، دو بازیکن ذخیره دیگر به شادی پرداخت،‌طوری که انگار آنها کل فصل را فیکس بوده اند. هر بازیکنی که می خواست شادی کند،‌در محاصره ماموران قرار می گرفت. ماموران یگان ویژه از محسن مسلمان خواستند مراقب فضای ورزشگاه باشد. انگار اگر مسلمان دستور دهد،‌تماشاگران همه جیمی جامپ می شوند. مهدی طارمی که که سرود قهرمانی را خواند نیروهای انتظامی دور بازیکنان را بیشتر گرفتند. هر بازیکنی به سمتی می رفت یک نفر چیزی در گوش او زمزمه می کرد، انگار دیشب در ورزشگاه آزادی جشن نبود و یک اتفاق امنیتی در حال رخ دادن بود! همه از خدایشان بود که جشن زودتر تمام شود. نیروهای حاضر در ورزشگاه، برگزار کنندگان و بازیکنان و دیگران انگار همدیگر را نمی شناختند و همین هرج و مرج را بیشتر کرد. تدارکات تیم جام را گرفته بود و می چرخاند و دوستانش هم از او عکس می گرفتند. افراد غیر مسوول هم آنقدر در ورزشگاه حضور داشتند که نگویید و نپرسید. آی دی ها که وزارت ورزش وجوانان می دهد و سازمان لیگ هم اسمها را رد می کند. معلوم نیست که چرا این همه فرد غیر مسوول در ورزشگاه حضور داشت.

شاید تعداد این افراد به ۱۵۰ نفر هم می رسید و کلا بازیکنان با حضور آنها از نگاههای هواداران و عکاسان محو شدند و خود بازیکنان هم از حضور این همه افراد غیرمسوول شوکه شده بودند. این افراد هم کارشان گرفتن سلفی  بود و حسابی روی اعصاب بازیکنان رفته بودند.  مهدی طارمی هم که می خواست هانی حتما در جشن حاضر باشد و مانع او شده بودند با دوربین ها و میکروفون ها مصاحبه تندی کرد و پندار خمارلو مدیر رسانه ای پرسپولیس از دست طارمی عصبانی شد و جر و بحثی بین آنها شکل گرفت که کار را به رختکن پرسپولیس هم کشاند. جالب است بدانید طارمی هم در ادامه جشن شرکت نکرد.

البته این پایان کار نبود،‌ جمعی از هواداران هم وارد زمین شدند تا بی نظمی را به اوج برسانند. جشنی که به ظاهر خوب شروع شده بود و می توانست خوب تمام شود، با بی نظمی و البته بدسلیقگی برگزار کنندگان به پایان رسید. از خود سازمان لیگ برتر بگیرید تا وزارت ورزش و جوانان و مدیریت ورزشگاه آزادی و نیروی انتظامی همه و همه فقط دوست داشتند جشن هر چه زودتر به پایان برسد و همه به خانه هایشان بروند. اتفاق های دیشب نشان داد که ما پس از ۱۶ دوره لیگ برتر، هنوز که هنوز است جشن گرفتن را بلد نیستیم که نیستیم!

 

چیا فوادی

 

اختصاصی

نظرات ۱۱۳

 • Asad

  وشاید بخاطر همینه که شادیانه ما شده توهین و تحقیر دیگران براستی چه بر سرمان میرود

  • Reza.red

   آهای کسایی که اشک ی بچه یتیمو دراوردید منتظر باشید که خدا اشکتونا دربیاره.
   حاضر بودم قهرمان نمیشدیم اما دل ی بچه یتیم شکسته نمیشد.
   الانم به هر مسئولی بگی مقصرو میندازه گردن ی نهاد دیگه.
   ۱_ باشگاه پرسپولیس میگه نیروانتظامی و مسئولین برگزاری
   ۲_ نیروانتظامی میگه همه مقصرن جز ما
   ۳_ سازمان لیگ میگه باشگاه پرسپولیس
   ۴_ فدراسیون میگه باشگاه پرسپولیس
   مگر مقصر آب های اصفهان مشخص کدام نهاد بود؟
   مگر مقصر بازی پارسال تو تختی اهواز مشخص شد کی بود؟
   این ماجراها میادو میره و همچنان مردم دنبال مقصر اصلی...
   متاسفانه صندلی های این فوتبال به آقایون یاد داده به هیچ کس رحم نکنن و فقط منافع خودشونا ببینن حتی رحم به ی پسر یتیم دوازده ساله.
   مشکل اصلی اینه که همه شعار میدن و کسی نیست جلو این آقایونا بگیره.
   متاسفم برای همه هواداران فوتبال این مملک که گیر همچین آقایونی افتادن.
   متاسفم...

  • Mohsen.de

   اولا به نظر من سازمان لیگ مقصر همه اتفاقات است زیرا بدون هماهنگی‌ سازمان لیگ مسئولین پرسپولیس کاری نمیتوانند بکنند . دوم اینکه مگر این افرادی که آنجا بودند چه با ا دی کارت چه بی‌ ا دی کارت چه مسئول چه غیر مسئول چه خبرنگار و همه و همه ما مردم نیستیم . خود ما مردم و افراد باید چنین رفتاری نکنیم . شاید اگر هر کدام از ما هم آنجا بودیم مثل همین‌ها رفتار میکردیم . خودمان را تافته جدا بافته ندانیم به قول معروف از ماست که بر ماست . هر کسی‌ اول از خودش شروع کند و ایراد از دیگران نگیرد . فرهنگ نداریم باید قبول کنیم، از شعار‌ها و ناسزاها و سنگ پراکنیها در استادیوم‌ها مشخص است که فرهنگ نداریم . قبول یک واقعیت اولین حرکت برای تغییر است

  • محمد حسین عباسی

   سناریوی مراسم قهرمانی پرسپولیس، شمایلِ عریان این جامعه‌ بود. جماعتی که کنار هم توو عزاداری سنگ‌تموم گذاشتن، جشن‌گرفتن رو بلد نبودن. همه ما انگار، دکترای اشک و سیکل لبخند داریم. رخت قهرمانی، برازنده پرسپولیس بود اما شاید رنگ سیاه، بیشتر به همه‌مون بیاد. به همه ما که همدردی رو بلدیم اما همراهی رو نه.

  • حسین کاملی

   آیا پرسپولیس تیمیه که به بازیکنانی که قهرمانش کردن خیانت میکنه امیدوارم اینگونه نباشد

  • بهرام

   مسئولین نذاشتن هانی توی جشن باشه.چرا هیچکدوم از بازیکنا یه عکس یا یه تی شرت با عکس هادی نوروزی نیاوردن رو سکو؟؟؟نکنه عکسارو هم مسئولین چک میکردن؟قبول کنین خود بازیکنام بعداز پایان جشن تازه یاد هادی نوروزی و بچه ش افتادن.یادمه وقتی که یکی از بازیکنای سویا فوت کرد راموس توی چندتا قهرمانی اسپانیا عکس اون بازیکن رو با خودش میاورد

  • Pouriya

   عصلن به اینا کار نداریمو و در کل خیلی خوب بود فقط تنها موضوع ، نبود هانی بود بردن جام بالای سر اهمیتی نداره که کی ببره اصل قهرمانیه تیمه و افتخارش و اون جام ان چنان ارزشی نداره و یه تیکه فلزه تنها چیزی که به یاد میمونه همین وفاداریاست همین دقیقه 24 یاد کردناست ای کاش هانی میومد و سید هانیرو با جامی که دو دست هانی بود بلند میکرد اونوقت چقدر زیبا بود چقدر به یادها میموند چقدر دل اون بچه خوشحال میشد و حداقل برای چند ساعت جای خالی باباشو حس نمیکرد نمیدونم چی شده بود ولی ای کاش موقع بزنگاه هم دیگرو فراموش نکنیم و به فکر عکسای اینستاگرام خودمون نباشیم

  • امیرحسین

   بازیکن های پرسپولیس میگن مقصر این موضوع که هانی رو راه ندادن مسولای برگزاری مراسم بودن اصلا باشه قبوله اونا راهش ندادن شما چرا فراموشش کردین؟ به نظر من بازیکنایی که ادعای رفاقت با هادی نوروزی رو داشتن باید مراسم رو متوقف میکردن از گرفتن جام و مدال خودداری میکردن و میگفتن تا هانی نیاد جام رو بلند نمیکنیم اونوقت مسولا مجبور بودن هانی رو راه بدن ولی متاسفانه بازیکنا رنگ طلایی جام رو که دیدن همه چیز از یادشون رفت

  • 6تقلال-4تقلال

   ای کاش به هادی احترام میزاشتن و بچه بیچاره رو گریون نمیفرستادن خونه.......

  • تاج دو ستاره

   دیشب همه بچه ها با پدرشون روی سکو رفتن ولی هانی پدری نداشت که روی دوشش سوار بشه و روی سکو بره.
   اونایی که پدرن میدونن سوار شدن پسر روی دوش پدر بزرگترین اتفاق زندگی پسرشونه

  • هوادار

   جشن هایی که سپاهان با هواداراش هم میگرفت جشن بوداین کجا وآن کجااااااااااااااااا

  • علی

   من نمیدونم بعضیا توی ورزشگاه اومدن امتیتو ایجاد کنن یا عقده هاشونو خالی کنن انگار نمیتونن ببینن که مردم برای لحظاتی هم که شده شاد باشن

  • حمید

   توی تمام مراسم ها اینطوری هستیم نه فقط فوتبال همه جا هر کی اشنا داره کارش را میفته فرقی نداره کدوم تیم کدوم رنگ همیشه بی نظمی حرف اول میزنه

  • یه عشق دارم اونم پرسپولیسه

   من به عنوانه یه پرسپولیسیه دو آتیشه از کاپیتانه تیمم دلخورم من گیج شدم آخه چه طور بعضی بازبکنا به همراه بچه هاشون رفتن بالا اما هانی رو نمیتونستن بیارن؟ مطمئنا اون لحظه همه هانی رو فراموش کرده بودن وگرنه اگه پیگیرش میشدن قشنگ میتونستن بیارنش بازیکنا که میومدن بالا من پای تلوزیون میگفتم حتما سید جلالو آخر از همه میخونن اونم هانی روی دوششه و میاد بالا و جامم میده به هانی ببره بالا چه صحنه ی قشنگی بشه اما هیچ وقت این لحظه اتفاق نیفتاد آقا سید شما که همش به بازیکنا میگی حرفه ای باشن چرا این لحظه همه چیزو فراموش کردی بازم دم همون بچه هایی که توی نود شوخی میکردن و باعثه دلخوریت شدن گرم که اومدن جلوی خبرنگارا علته نبودنه هانی رو توی جشن جویا شدن و آخره شبم این بچه رو بردنش خونشون و باهاش فوتبال دیدنو یه جورایی از دلش درآوردن و حداقل مثله شما پنهان نشدن خودت هم میدونی چه اشتباهی کردی که مصاحبه نمیکنی محسن بنگر و رضا نورمحمد کاپیتانهای سال قبلمون درسته از نظر فنی از شما کمتر بودن اما حداقل معرفت داشتن اگه اونا امسال توی تیم بودن شک ندارم هرجور شده هانی هم با خودشون میاوردن بالا

  • محمد جواد

   از دید بیننده تلویزیونی مثل من مراسم با نظم کامل برگزار شد چون خبرنگار یا آدمهای ناشناس دنبال بازیکنها نمی دویدن یا با جام عکس نمی انداختن! اینکه مامورین امنیتی به بازیکنها هشدار میدادن. لزوما از ترس شون نیست. ممکنه اونها از اطلاعاتی خبر داشته باشن که ما نداریم.

  • یه پرسپولیسی متعصب

   مگه پسر بیرانوند و بچه های کمال و حسین و علی آی دی کارت داشتند؟؟؟میگید پدرشون هست؟؟؟یعنی سید جلال نمی تونست هانی رو باخودش بیاره ؟یا آقای طاهری؟؟؟؟؟

  • مارال

   این همه میگفتن هانی هانی حالا چی شد ها چطوری تونستید اشک این بچه رو دربیارید
   امیدوارم کسایی که اشک این بچه رو در آوردن خدا اشکشون و دربیاره.
   من به عنوان ی هوادار خیلی خیلی متأسفم هانی جان!

  • moBna

   دم مهدی طارمی گرم
   بقیه بازیکنام نباید شرکت میکردن خداییش بخاطر هانی دیشب اشکم دراومد مخصوصا بعد پستی که تو اینستاش گذاشت

  • اس استه

   عاقبت ستاره قلابي و جشن و عقده گشايي همينه ، خخخخ

  • جواد حامدیفر

   با تبریک قهرمانی تیم پرسپولیس و آرزوی غفران الهی برای مرحوم هادی نوروزی که سهم به سزائی در ترغیب بازیکنان تیم در یکدلی و بهتر بازی کردن داشت. خداوند روح او را شاد و رحمتش کند. ذکر چند نکته هم خالی از لطف نیست:
   1- دور از انصاف بود که یادگار مرحوم نوروزی در گرفتن جام قهرمانی روی سکّو نباشد.
   2 - کنترل سفت و سخت نیروهای امنیتی در برگزاری مراسم جشن قهرمانی از یک طرف خوب ( به خاطر ورود افراد متفرقه) و از طرف دیگر دارای اشکال بود.(به خاطر جلو گیری از حضور خبرنگاران کارت دار در نزدیکی سکو)
   3 - چرا مسئولین امر در چنین مراسمی میخواهند هرچه زودتر برنامه به پایان رسیده و مردم به خانه های خود بازگردند. چه اشکالی دارد قدری این مراسم طولانی تر میشد و هواداران کمی بیشتر شادی میکردند. عزاداری جای خود داشته و شادی هم جای خود را دارد. بیاییم روحیۀ شادی را در مردم بیشتر کنیم و مردم را با ابزار خوشی مشروع به زندگی امیدوارتر نماییم.

  • اث میلان.پرسپولیس

   فرهنگ نباشد همین است اخه لیدر اون وسط چکار میکنه ها

  • سعید سرپل ذهاب

   دوسال تمام از هادی نوروزی سواستفاده کردین...اشک پسرش رو دراوردین...منه استقلالی تنم لرزید از اینکه اشک بچه یتیم دراوردین...اون بازیکنایی هم که شو بازی میکنن و ناراحتن مثلا توی جشن اون خوانندگی و بالا پایین پریدن هاتون چی بود..جوری از خودتون بیخود شده بودین انگار چمپیونز لیگ رو بردین و اون بچه رو فراموش کردین..لطفا ادای ناراحت ها رو در نیارید.

  • ایدا سادات16قرمز

   نبود هانی نوروزی یکی از نواقص جشن بود

  • علی

   ان شاءالله سال دیگه بازم پرسپولیس قهرمان میشه برای هانی جبران میشه خواهشااستقلالیها دایه مهربانترازمادر نشن.خانوادگیه حل میشه.

  • پرستو

   اگه بازیکنای تیم های معتبر دنیا بعد از قهرمانی در لیگ کشورشون یا لیگ قهرمانان اروپا یا جام جهانی ویا هر تورنمنت فوتبالی دیگه ای با بچه هاشون تو زمین شادی میکنن، این شادی کردن قبل از مراسم اصلی هست و موقع جشن قهرمانی و اهدای جام بازیکنا با بچه هاشون تو مراسم شرکت نمیکنن تا شلوغی و ازدحام به وجود نیاد.. به نظرم بازیکنای قرمز هم مقصر بودن.. اونا نباید با بچه هاشون تو مراسم شرکت میکردن و فقط حق هانی بود که حضور داشته باشه.. دلیل دیگه این همه بی نظمی، فاصله زیاد بین قهرمانی های تیم های فوتبال ماست به خصوص استقلال و پرسپولیس.. پرسپولیس بعد از ۱۰ سال قهرمان شد،‌ و همین باعث شد همه یهویی جوگیر بشن و از شادی بیش از حد ندونن چه کار درستی رو انجام بدن.. به نظرم رسانه ها هم مقصرن. اینقدر قهرمانی پرسپولیس رو بزرگ جلوه دادن که هواداراشون برای یه جشن قهرمانی اینجوری نارنجک و ترقه پرتاب کنن.. این همه شلوغ بازی برای یه قهرمانی لیگ. بایدم شاهد این همه بی فرهنگی بود... یکی از دوستان راست میگفت..انگار فقط سپاهانی ها بلدن چه جوری جشن قهرمانی برگزار کنن

 • فرشاد

  یعنی..... وزارت ورزش، یگان ویژه و مسعولین تدارکات جشن و اونايي که میخواستن جشن به بهترین شکل انجام بشه.جشن فقط قبل اهدای جام و سه دقیقه بعد اهدای جام قشنگ بود.بعدش داغون.اخر جشن گرفتن بلد نمیشیم و نخواهیم شد.
  آدمین لطفا

  • ما ديروز جام گرفتيم شما چندساله نگرفتيد؟

   هميشه از پرسپوليس و پرسپوليسي ترسيدن ... تعجب نداره

  • طرفدار

   تبریک به همه هواداری پرسپولیس محبوب انشاءالهدربازی باالهلال پیروزشودودل هواداران رابازم شاد کند.جشن دیروزم بسیارعالی بودفقط حیف که جای اسب واستر واشترسوارخالی بود!!!!!!!!

  • علی رئالی و پرسپولیسی

   اصن مراسم درحدمراسمای مدرن اروپایی نبود

  • رامین

   بعضی وقتا سکوت بلندترین فریاده

 • امیر

  همان آدمایی که گلایه می کردن که در تبریز به مرحوم هادی نوروزی توهین کردند خودشان به فکر فرزند ایشان بودند؟!!!!*هر کی بابا داشت اون بالا بود هر کی نداشت مثل هانی پایین موند*ما در کدام مراسم و نظم خوب بودیم که این دومی باشه؟!خشونت و بی احترامی و توهین مگه شاخ و دم داره؟!

  • زرتشت

   شما بهتره از آب گل آلود ماهی نگیری فحش دادن به یه کسی که در میان ما نیست عمل بسیار زشتیه هر اشتباهی رو با یه اشتباه دیگه توجیه نکن

  • محمد سرخ

   فراموشي هاني بي معرفتي و اشتباه بزرگي بود و هيچ ربطي به كار هواداراي تراكتور كه در كمال هوشياري به هادي خدابيامرز فحش دادن نداره. انقدر اون كارتون زشت بوده كه هيچ جوره نميتونيد پاكش كنيد.

  • کیروش

   به مرحوم هادی نوروزی تو تبریز اهانت شد و بازیکنا همه گلایه کردن که چرا این جوری کردن ولی خود این بازیکنای بی معرفت فرزندش ایشونو فراموش کردن،بچه قنداقی از جشن و قهرمانی چی می فهمه!؟آیا حق هانی نبود!؟

  • علیرضا

   درجواب کیروش, شما اتوبوسرانان هم نظر میدین؟عزیزم زیاد سخت نیست,مسؤولین برگزاری هرکی رو دوست داشتن راه میدادن وهرکی رو دوست نداشتن نه,چه ربطی به بازیکن داره؟طرف بچشو آورد چون فکر میکرد هانی میاد,خیلی واضحه که مسؤولین نزاشتن,شما دوچرخه سواران تادیروز توپیج هانی فحش میدادینش الآن دایه مهربون تراز مادر شدین؟ادمین.

 • با افتخار پرسپولیس ام

  همه چی عالی بود جز نرفتن هانی برای جام
  واقعا دل آدم به درد میاد
  هانی جان شاید صدای من و امثال من به گوشت نرسه ولی واقعا و از صمیم قلب از طرف همه افراد مسئول و غیرمسئول ازت عذرخواهی میکنم
  ان شاءالله که حلالمون کنی
  روح پدرت شاد

 • mohammad

  خجالت داره واقعا. ادعاشون هم از همه بیشتره.
  معلوم نبود آدمای اضافی از کجا اومده بودن.
  خانواده نوروزی رو نذاشتن بیان و اونوقت ی سری افراد ناشناس وارد زمین شدن و جشن گرفتن!!!
  خجالت نمیکشه این فدراسیون واقعا؟؟؟

 • عماد (اهواز)

  آره واقعا انگار ک دوست نداشتن مراسم امشب ب خوبی تمام بشه مهمتراز همه روح هادی امشب توی قبر لرزید بخاطر اینکه اجازه ندادن هانی هم توی مراسم قهرمانی شرکت کنه خدا باعث و بانیشو نابود کنه .

 • عماد

  خدا باعث و بانیشو حلال نکنه ک حتی اجازه ندادن هانی توی جشنی ک دوسال انتظارش میکشید شرکت کنه امشب روح هادی توی قبر لرزید متاسفم فقط اینو میتونم بگم

 • حامد1375

  من ندیدم جشن رو سر کار بودم .. همینجور میگفتم کاش خونه بودم ... خداروشکر که نبودم ..

 • عشق یعنی گل سرخ

  ظاهرا به قول جناب اسپریا که گروهی موش فوتبال اروپا را به سرقت بردن، توی ایران هم گروهی دیگر از موش ها روز بعد یعنی چهارشنبه قهرمانی پرسپولیس رو به یغما برده و اشک یک بچه یتیم رو همراه با همه پرسپولیسی های عاشق درآوردن:لعنت الله علی قوم الظالمین...

 • احسان

  ببخشید اینو میگم، اشکای هانی اتفاق تلخ و ناراحت کننده ای بود. اما موضوع ناراحت کننده تر موجیه که یه سری افراد معلوم الحال برای التیام دادن خودشون ایجاد کردن و دایه مهربونتر از مادر شدن. این روحیه روحیه نفاق و نقابه.

  • fc shampoo

   تا دیروز طرف میرفت تو پیج هانی و به پدر مرحومش توهین میکرد در ضمن یادمون نرفته که یه عده بعد فوت کردن هادی چه تهمت هایی زدن برای اثبات حرفم هم یه سر به نظرات سایتای زرد بندازید نظرات یه عده که الان دایه مهربانتر از مادر شدن بد جور تو ذوق میزنه پس الان سکوت کنید

  • عاشق نطنزی پرسپولیس

   نباید قهرمانی پرسپولیس اونم با این اقتدار تحت الشعاع حواشی قرار بگیره پرسپولیس این فصل فوق العاده بود .اتفاقاتی هم که حین اهدای جام افتاد ناشی از بی تدبیری و کج سلیقگیه مسعولین برگزاری بود .به امید قهرمانی پرسپولیس تو این فصل لیگ قهرمانان اسیا .

برچسب ها