نیمار تاثیرگذارترین فوتبالیست جهان از نگاه نشریه Time

نیمار-تاثیرگذارترین-فوتبالیست-جهان-از-نگاه-نشریه-time

وبسایت رسمی برنامه نود - نشریه معتبر تایم لیستی یکصد نفره از تاثیرگذارترین افراد جهان را معرفی کرد و نیمار تنها بازیکن فوتبالی است که نام او در این لیست به چشم می خورد.

به گزارش وبسایت برنامه نود، مهاجم برزیلی باشگاه بارسلونا که سال 2013 به این تیم پیوست موفق شده است در کنار لیونل مسی که 5 بار برنده توپ طلای اروپا و بهترین بازیکن جهان شده است پیشرفت چشمگیری داشته باشد. این بازیکن که در حال حاضر تنها 25 سال سن دارد به عنوان مهمترین جانشین مسی و کریستیانو رونالدو در جهان فوتبال شناخته می شود. با این حال این بازیکن تنها فوتبالیستی است که در لیست یکصد نفره تاثیرگذارترین افراد جهان از نگاه نشریه Time حضور دارد. علاوه بر نیمار، نام ورزشکارانی چون کانور مک گرگور و لبرون جیمز نیز در این لیست بهچشم می خورد. دیوید بکهام در خصوص او در این نشریه چنین نوشته است:

او بسیار جوان است و به خوبی در مسیر پیشرفت قرار گرفته است و می تواند به زودی به عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته شود. در هر نسل از فوتبال تنها یک بازیکن مانند نیمار ظهور می کند و او این توانایی را دارد که هربار که صاحب توپ می شود هوادارانش را به وجد بیاورد.

نیمار که در دیدار بارسلونا و پاریسن ژرمن 2 گل به ثمر رساند و پاس گل ششم این تیم را ارسال کرد در این دیدار درخشش خاصی داشت، بکهام در خصوص عملکرد او در این دیدار یادآور شد این عملکرد می تواند تمامی دوران فوتبال نیمار را به بهترین شکل ممکن نشان دهد:

در دیدار لیگ قهرمانان اروپا مقابل پاریسن ژرمن، نیمار کمک بزرگی به بارسلونا کرد تا پیروزی فراموش نشدنی را به دست بیاورد. عملکرد او در لحظات پایانی آن دیدار همواره در یادها خواهد ماند، او در آن دیدار شمایل بهترین بازیکن جهان را داشت. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در حال حاضر رقیبی جدی دارند، نیمار آماده است تا وارث این دو بازیکن باشد.

نیمار همانند بکهام به همان اندازه که در داخل زمین فوتبال تاثیر گذار است، در خارج از زمین فوتبال نیز تاثیرگذار و خبرساز است، با این وجود تاثیر او در داخل زمین بیش از همیشه در نبرد بارسلونا و پاریسن ژرمن مشهود بود. پس از این دیدار تصویری تبلیغاتی از نیمار در مرکز شهر بارسلونا نصب شد که در این عکس جمله معروف او که پیش از این دیدار اعلام کرده بود نیز به چشم می خورد:

یک درصد شانس، 99 درصد ایمان.

این کمپین توسط کمپانی نایک که یکی از شرکت هایی است که با این بازیکن قرارداد دارد راه اندازی شد. با این وجود نیمار با مشورت پدرش سعی کرده است در خارج از زمین فوتبال نیز تصویری مثبت از خود ارائه دهد و این تلاش ها هرگز باعث نشده اند تا عملکرد او در داخل زمین فوتبال دچار افت بشود. نیمار که تا به اینجای فصل 15 بار برای بارسلونا گلزنی کرده است نسبت به دو فصل گذشته از این حیث آمار مناسبی نداشته است هرچند که از نظر بسیاری از کارشناسان فوتبال این بهترین فصل این بازیکن در باشگاه بارسلونا بوده است.

1899

اختصاصی

نظرات ۵

 • توفیق

  نمیدونم چه برنامه ای هست که به زور میخوان نیمار رو بزرگ کنند در حالی که تاثیرش به اندازه سوارز هم نیست نیمار خیلی دوران حرفه ایش ادامه داشته باشه تا 28 سالگیه

  • مستاجر خدا

   موافقم
   ولی اگه قدر خودش رو میدونست و خودش رو وقف مسی نمیکرد
   یک توپ طلا داشت
   ینی به نوعی دیگه رونالدو مسی و نیمار رو با هم شکست داد

 • پرسپولیس۶۴

  واقعا عالیه

 • Amir

  پس چرا اسم طارمی جزوشون نیس؟؟؟؟؟

 • رئالی

  قبلا یه بازیکنی داشتیم به نام روبینیو.... استاد پا عوض کردن و لایی انداختن....ولی هیچ چیز دیگه ای نداشت.... این نیمار قدرت تموم کنندگی اونم نداره....نه تو نبردای هوایی شرکت می کنه...نه هد میزنه...نه شوت میزنه.... یه بازیکن نمایشیه....

برچسب ها