محصص: قلعه‌نویی مربی باهوشی است/ غیبت دایی نقطه ضعف نفت در فینال است

محصص-قلعهنویی-مربی-باهوشی-است-غیبت-دایی-نقطه-ضعف-نفت-در-فینال-است

وبسایت رسمی برنامه نود - یک کارشناس فوتبال گفت: امیر قلعه‌نویی یک مربی باهوش است و تقابل او با تیم علی دایی در فینال جام حذفی دیدنی است.

به گزارش وبسایت نود ، مرتضی محصص  در مورد دیدار فینال جام حذفی بین دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران که روز پنجشبه برگزار می‌شود، گفت: آن طور که در اخبار خواندم و پیگیری کردم تیم نفت بعضی از بازیکنان کلیدی و تأثیرگذارش مثل ایمان مبعلی را در اختیار ندارد، اما از شرایط بازیکنان تیم تراکتورسازی خبر زیادی ندارم. تقابل علی دایی و امیر قلعه‌نویی هم دیدنی خواهد بود. قلعه‌نویی یکی از مربیان باتجربه و پرافتخار است و علی دایی هم مربی‌ای است که نشان داده توانایی‌های بسیاری دارد.

وی افزود: در مورد مربیگری علی دایی حرف و حدیث‌هایی مطرح می‌شد، اینکه او بازیکن خوبی بوده و مربی خوبی نیست، اما دایی در تیم نفت نشان داد که مربی توانایی است. این تیم با وجود اینکه بازیکنان شاخصی هم نداشت، اما نتایج بسیار خوبی گرفت. امیر قلعه‌نویی هم با تراکتورسازی در لیگ برتر سوم شد که یک موفقیت است. قلعه‌نویی مربی باهوشی است و در انتخاب کادر فنی و بازیکنانش بسیار هوشمندانه عمل می‌کند و می‌توان گفت در این مورد یک الگوست.

مدرس فیفا با اشاره به توانایی‌های دایی گفت: علی دایی چون یک مهاجم بوده، تفکرات تهاجمی دارد و تمرینات تیم نفت حتی اگر در دفاع هم باشد، چشم به ضدحمله دارد. غرور این دو مربی تأثیرگذار فینال جام حذفی را جذاب‌تر کرده است. تقابل تراکتورسازی سرعتی با تیم نفت که در نیمه زمین حریف بازی می‌کند،‌نکات جالبی خواهد داشت.

محصص در مورد بازیکنان تأثیرگذار نفت و تراکتور عنوان کرد: محمد قاضی یک مهاجم خطرناک و گلزن است و در تیم تراکتورسازی هم بازیکنی مثل ابراهیمی را داریم که برای هر تیمی خطرساز می‌شود. ابراهیمی هم از راه دور و هم از راه نزدیک دروازه حریفان را به‌خوبی مورد هدف قرار می‌دهد.

وی در مورد غیبت علی دایی در فینال جام حذفی به دلیل محرومیت، گفت: محرومیت علی دایی صد درصد روی تیم نفت تأثیرگذار خواهد بود، غیبت مربی‌ای همچون علی دایی در محوطه فنی نیمکت نقطه منفی تیم نفت در فینال جام حذفی است. بازیکنان به دستورات تاکتیکی سرمربی عادت دارند و نگرش و دیدگاه او را همواره اجرا می‌کنند. باید دید در غیاب علی دایی کادر فنی تیم نفت چگونه بازیکنان این تیم را هدایت می‌کند.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: در نهایت برنده در میدان مسابقه مشخص می‌شود. باید دید تمرینات دو تیم در هفته گذشته چگونه بوده است و مربیان چه پلن B را در فینال جام حذفی برای تیمشان در نظر گرفته‌اند.

 

2020

فارس

نظرات ۳

 • میثم تاجی بارسایی

  به نظر من تراکتور میزنه نفتو...

 • محسن موزرمی

  دو نکته در مورد علی دایی و امیر قلعه نوعی:
  پیشرفت در مربیگری علی دایی واقعا مشخص و محسوس بوده و همچنین کشف استعداد و کار با جوانان رو خوب بلده و امسال هم با توجه به مشکلات نفت، خوب نتیجه گرفت باهاش.
  ولی امیر قلعه نوعی دیگه مثل اوایل مربیگریش نترس نیست و خیلی محتاط شده و بجای رفتن سراغ جوانان ، می ره سراغ بازیکنان پا به سن گذاشته و با تجربه ، و همین میدان ندادن به جوانان و محتاط بودن در نیم فصل دوم به ضرر تراکتور تمام شد.

 • کیروش یه دنیاست

  باهوش رو خوب اومدی جناب محصص!!!!

برچسب ها