توشاک: می توانم هو شدن رونالدو را درک کنم؛ بهترین پست برای بیل دفاع چپ است!

توشاک-می-توانم-هو-شدن-رونالدو-را-درک-کنم؛-بهترین-پست-برای-بیل-دفاع-چپ-است

وبسایت رسمی برنامه نود - جان توشاک امروز مصاحبه ای با Mundo Deportivo انجام داد و طی آن در مورد وضعیت کنونی رئال مادرید، تعداد کارت قرمز های زیاد سرخیو راموس، پست تخصصی بیل و هو شدن کریستیانو رونالدو در برنابئو صحبت کرد.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، توشاک طی این مصاحبه به سؤالات زیر پاسخ داد:

فکر می کنید کدام تیم قهرمان لالیگا شود؟

زمانی که بارسلونا در آخرین روز چند عنوان قهرمانی به دست آورد را به یاد می آورم. ما همراه با رئال سوسیداد در نوکمپ بازی می کردیم که رئال مادرید لیگ را در تنریف از دست داد. شاهد اتفاقات بسیاری در اسپانیا بوده ایم؛ یک ضرب المثل معروف اسپانیایی در مورد دم گاو نر هست (به انگلیسی؛ تا زمانی که بانوی چاق نخوانده، تمام نمی شود) - و اوضاع می تواند به شکل دراماتیکی در دقیقه '90 تا '92 تغییر کند... ما در مورد دو تیمی صحبت می کنیم که می توانند با آخرین ضربه به توپ در جریان بازی گلزنی کنند. من انتظار دارم که هم بارسا و هم رئال مادرید در بازی های باقی مانده خود پیروز شوند.

پرونده انضباطی راموس:

او بیشتر از هر بازیکن دیگری در تاریخ رئال مادرید کارت گرفته است. او از رکورد کارت های قرمز هیرو (22) هم عبور کرده و بیشترین کارت قرمز را در تاریخ باشگاه دارد. در فینال جام باشگاه های جهان هم او باید اخراج می شد اما داور از اینکه بازیکن رئال مادرید را اخراج کند ترسید. چند روز پیش هم چنین اتفاقی رخ داد. خیلی سخت است که بازیکنی بتواند به اندازه راموس کارت دریافت کند.

کریستیانو، آفساید در دربی:

آنها می گویند که او از لحاظ جایگیری در آفساید بود یا تداخلی در بازی نداشت، اما اگر او تداخلی در بازی ندارد، پس نباید آنجا باشد. اگر من یک مدافع باشم و ببینم که مهاجمی با یک متر فاصله از من ایستاده است و در آفساید قرار دارد، قصد رها کردن یارگیری از او را نخواهم داشت. در جای خود می ایستم چون او در آفساید قرار دارد، اما ناگهان او گلزنی می کند و در آفساید هم نیست... درست بودن اینگونه تصمیمات سخت است.

گرت بیل:

من بیل را خوب می شناسم چون وقتی 17 ساله بود، اولین بازی ملی خود برای ولز را با ما انجام داد، و بزرگترین مشکلی که داشته این است که کار خود را به عنوان دفاع چپ شروع کرد و به نظرم هنوز هم یک دفاع چپ است. فکر می کنم این بهترین پست برای اوست. بیل یک بازیکن چپ پاست اما در بال راست بازی می کند - هرگز ندیده ام که روبرتو کارلوس در بال راست بازی کند. مردم می گویند که اگر در دفاع چپ بازی کنید نمی توانید بهترین بازیکن دنیا شوید اما من مالدینی، روبرتو کارلوس و کاماچو را به آنها یادآوری می کنم. همچنین بیل وقتی خیلی جوان بود، دچار مصدومیت جدی شد و فکر می کنم این در پیشرفت او تأثیر داشت.

سیستم 'توشاک':

خیلی از تیم ها با سیستمی بازی می کنند که از روی عادت 'توشاک سیستم' خوانده می شود - یک خط دفاع 4 نفره با یک دفاع آخر. این سیستم را برای اولین بار در ولز استفاده کردم، وقتی که بازیکن-مربی بودم. در رئال سوسیداد با این سیستم قهرمان کوپا دل ری شدیم و با رئال مادرید لیگ را فتح کردیم و حالا آن را سیستم 'انقلابی' می خوانند. به یاد دارم که رئیس سابق باشگاه رئال مادرید [رامون مندوزا] شک و تردید های خود را در مورد این سیستم داشت اما وقتی قهرمانی لیگ را جشن می گرفتیم، با یک سیگار بر لب می خندید؛ 'سیستم دفاعی، هان؟ 107 گل! رکورد لیگ است!' کرویف هم از این سیستم استفاده کرد.

هواداران رونالدو را هو می کنند:

این را درک می کنم، اما فکر نمی کنم او هم درک کند... (می خندد). او تنها کسی است که هو شدن خود را درک نمی کند. هیچکس دوست ندارد که هو شود. اما اگر آنها شما را هو نکنند، بازیکن دیگری را هو خواهند کرد.

کریستیانو رونالدو و مسی:

بدون کم کردن چیزی از ارزش های رونالدو، فکر نمی کنم دیگر در زمان خود بتوانیم بازیکنی مثل مسی ببینیم.

1771

اختصاصی

نظرات ۱۰

 • ایرانکیروش

  بیل دفاع چپ؟؟؟ بیل خیلی خوبه حیف که مصدوم شده .

  • مهرداد

   بیل فقط دفاع چپ . تو تاتنهام هم دفاع چپ بود . با سرعتی که داره و قدرت حمل توپ و همچنین سانتر های دقیق بهترین پست براش دفاع چپ هست . تو پست وینگر راست فضا براش بسته هست و دیگر نصف قابلیتش از کار میفته . اگر یادتون باشه اون گل تاریخی که به بارسا در جام حذفی زد هم از دفاع چپ بود

 • حسین رئالی

  همش سوزشه چیز مهمی نیست

 • مستاجر خدا

  رونالدو و بکهام و امثالهم همه میدونن مشکل دیگران باهاشون چیه:))

  و من خوشحالم که تیپو قیافه بازیکن محبوبم باعث حسادت میشه

  • فقط کریس فقط رئال

   هزار تا لایک

 • بازیکن یه دونه اونم مسی

  حرف راست رو گفت واقعآ بدون استثنا مسی از رونالدو بهتره اون بازیکنا یی که با رونالدو امسال هم تیمی بودن بامسی میبودند بدون شک مسی 70گل میزد و سه گانه کسب میکرد خود مارسلو و مودریچ یه تیمن

  • بارسلونا❤

   مارسلو به تنهایی خودش یه تیمه باو ...

 • Cr7-16

  اینم ازاون ادمهاییه که ازاینکه تو تیمی که فکرمیکنن صاحبشن نیستن ناراحتن
  کدوم رئالی یا حتی تیمهای دیگه اینو بااین طرزصحبت میتونه بهش توجه کنه

 • عارفcr7

  فقط امده با اسم رونالدو تتیتر روزنامه ها بشه من کاری به این ندارم که مسیو به رونالدو ترجیح داد ولی خودتان ببینید با حرف زدنش انگار امده علیه رونالدو.حرف بزنه بره نمیدونم چرا با اسم رونالدو همه سوزش میگیرن فرقی هم نمیکنه ایشون کی هستن

  • بارسلونا❤

   کسی که بخاد از رونالدو انتقاد کنه ، درواقع خواسته که تیتر روزنامه ها بشه ....

   #منطق رئالی ....

   جالب اینجاست اونموقع که هوش میکردن ، خود شماها میگفتین باس بره لیگ چین ...

   الان چی شد ؟

برچسب ها