آشنایی با ورزشگاه های محل برگزاری جام جهانی جوانان 2017 کره جنوبی؛ زیبا، مدرن و مجهز

آشنایی-با-ورزشگاه-های-محل-برگزاری-جام-جهانی-جوانان-2017-کره-جنوبی؛-زیبا-مدرن-و-مجهز

وبسایت رسمی برنامه نود - رقابت های فوتبال جام جهانی جوانان 2017 از 20 می در کره جنوبی آغاز خواهد شد.

به گزارش وب سایت نود، این رقابتها از روز شنبه در کشور کره جنوبی و با شرکت 24 تیم از قاره های مختلف برگزار می شود؛ شش شهر کره جنوبی میزبان بازی های این دوره خواهند بود. اینچئون، سووان، چئونان، دائجون، جئونجو و جزیره جیجو شهرهای محل برگزاری دیدارهای جام جهانی جوانان 2017 کره جنوبی خواهند بود که در این گزارش با این شهرها و ورزشگاه های محل برگزاری بازیها بیشتر آشنا می شویم.

 

چئونان

چئونان یکی از شهرهای فوتبال خیز در کره جنوبی است که مردم آن علاقه زیادی به این رشته دارند. در جریان رقابت های جام جهانی جوانان زیر 17 سال که در سال 2007 در کره جنوبی برگزار شد، چئونان در آن دوره میزبان هفت بازی در ورزشگاه باک سئوک بود و تماشاگران زیادی را به ورزشگاه کشاند که رکورد بیشترین حضور تماشاگر در بازی های این رده سنی را به خود اختصاص داد و همچنان این رکورد را در اختیار دارد. تیم ملی کره جنوبی هم در دو سه سال گذشته چند بازی در این ورزشگاه برگزار کرده که از آن جمله می توان به دیدار برابر مالی در سال 2013 و پاراگوئه در سال 2014 اشاره کرد. گرچه این ورزشگاه که در سال 2001 ساخته شد، حدود 26 هزار صندلی برای تماشاگران دارد، اما این امکان وجود دارد که حتی تا 30 هزار نفر از نزدیک به تماشای مسابقات بنشینند.

 

سووان

این شهر تا کنون سه بار میزبان تورنمنت های فیفا بوده و عملکرد موفقی در این زمینه داشته است؛ رقابت های جام کنفدراسیونها 2001، جام جهانی 2002 و جام جهانی زیر 17 سال 2007. تیم فوتبال سووان سامسونگ بلووینگز که از تیم های مطرح و شناخته شده در سطح قاره آسیا به شمار می رود، متعلق به این شهر است. وجود این تیم پرافتخار در شهر سووان و کسب عناوین مهم قهرمانی از جمله دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا و دو بار قهرمانی در سوپر کاپ آسیا، عامل مهم و تأثیرگذاری برای علاقه شدید مردم این شهر به فوتبال به حساب می آید. این ورزشگاه با ظرفیت حدود 43 هزار نفر در فاصله حدود 4 کیلومتری بخش شمالی شهر سووان قرار دارد.

 

جئونجو

استادیوم جام جهانی شهر جئونجو در رقابت های جام جهانی 2002 میزبان دو بازی از مرحله گروهی و یک بازی مرحله یک هشتم نهایی بود. دیدار افتتاحیه این دوره از مسابقات در این ورزشگاه 42 هزار نفری برگزار خواهد شد. کره جنوبی دو بازی خود در مرحله گروهی را در این ورزشگاه برگزار می کند. این ورزشگاه محل برگزاری بازی های خانگی تیم فوتبال جونبوک موتورز کره جنوبی است که از باشگاه های مطرح و قدرتمند لیگ حرفه ای این کشور به شمار می رود.

 

اینچئون

این شهر میزبان سه بازی از مرحله گروهی جام جهانی 2002 بود؛ البته این بازیها در مجموعه ورزشی موناک واقع در این شهر برگزار شد. اما در جام جهانی جوانان بازیها در مرکز توسعه فوتبال اینچئون انجام خواهد شد. این ورزشگاه 20 هزار نفری که در سال 2012 عملیات ساخت آن به پایان رسید، محل برگزاری دیدارهای خانگی تیم اینچئون یونایتد است. اینچئون در سال 2014 میزبان بازی های آسیایی بود و از زیرساخت های بسیار خوبی برخوردار است.

 

دائجون

استادیوم جام جهانی دائجئون میزبان سه بازی در رقابت های جام جهانی 2002 بود که یکی از این دیدارها بسیار پرحاشیه بود و انتقادات زیادی نسبت به آن بازی صورت گرفت. دیدار تیم های کره جنوبی و ایتالیا در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2002 که با برتری دو بر یک سرخپوشان کره ای به پایان رسید، در همین ورزشگاه برگزار شد. این ورزشگاه 42 هزار نفری در سال 2001 تکمیل شد و بیش از هر چیز یادآور گل طلایی آن یونگ هوان به جیانلوئیجی بوفون و صعود کره جنوبی به یک چهارم نهایی جام جهانی 2002 است.

 

جیجو

استادیوم جام جهانی در جزیره زیبای جیجو یکی از ورزشگاه های محل برگزاری بازی های جام جهانی جوانان خواهد بود؛ این ورزشگاه در سال 2002 هم میزبان سه بازی جام جهانی بود و پس از آن در سال 2007 هم از این ورزشگاه به منظور برگزاری جام جهانی زیر 17 سال استفاده شد. تیم ملی جوانان ایران دو دیدار نخست خود برابر کاستاریکا و زامبیا را در این استادیوم برگزار خواهد کرد. این ورزشگاه ابتدا با ظرفیت 42 هزار نفر ساخته شد، اما بعداً ظرفیت آن به حدود 30 هزار نفر کاهش یافت. این ورزشگاه 14 متر پائین تر از سطح زمین ساخته شده تا وزش بادهای تند در این جزیره تأثیر زیادی در برگزاری مسابقات فوتبال نداشته باشد. استادیوم جام جهانی در جزیره جیجو محل برگزاری دیدارهای خانگی تیم فوتبال جیجو یونایتد کره جنوبی است که در این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به عنوان تنها نماینده فوتبال کره جنوبی از گروه خود صعود کرد و به مرحله حذفی راه یافت.

 

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۵

 • حمید خارجی

  اونا ورزشگاه دارن ماهم ورزشگاه داریم

  • ژوزه

   اما یک عده میان میگن 4 بار بردن کره هنر نیست که ... کشوری با این زیر ساختها که همیشه جزو بهترینای اسیا بوده 6 ساله از اومدن کیروش تاالان تشنه یک امتیاز از ماست

 • Aiiiza

  خیلی ورزشگاه های مدرن و پبشرفته ای دارن
  ای کاش ماهم توکشورمون داشته باشیم

 • زیزو

  یعنی حتی یه ورزشگاه خاکی مثل ورزشگاه فینال جام حذفی تو خرمشهر ندارن؟!؟! چه بی کلام این کره ای ها! خخخخخ

 • فرهاد آ اس رم

  چه امکاناتی چه زیر ساخت های چه ورزش گاه هایی دارن فکر میکنی یه کشور سطح اول اروپاست.
  بازی کره ایتالیا رو هنوز یادم نرفته حتی اون ضربه ی آزاد فوق العاده ی توتی رو نمیتونم فراموش کنم مخصوصا نا داوری ها به نفع کره چقدر تلاش کردن که بیان بالا و البته هم اومدن و یه جورایی خیلی بیشتر خودشون رو مطرح کردن تو عرصه ی فوتبال
  ای کاش ماهم حداقل امکاناتی داشتیم که میتونستیم تو فوتبال بیشتر پیشرفت کنیم و استعدادهای فراونمون شکوفا بشن.

برچسب ها