فیفا تایید کرد؛ شرایط زندگی کارگران ورزشگاه های جام جهانی "بسیار وحشتناک" است

فیفا-تایید-کرد؛-شرایط-زندگی-کارگران-ورزشگاههای-جام-جهانی-بسیار-وحشتناک-است

وبسایت رسمی برنامه نود - یک روزنامه دانمارکی متن نامه رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال به چند فدراسیون اروپایی را منتشر کرد که در آن به شرایط بسیار بد کارگان ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی 2018 روسیه اعتراف شده است.

به گزارش سایت نود، در این نامه که متن آن را روزنامه "Ekstra Bladet" چاپ دانمارک منتشر کرده جیانی اینفانتینو خطاب به روسای فدراسیون‌های سوئد، دانمارک، نروژ و ایسلند از شرایط "بسیار وحشتناک" کارگران اهل کره شمالی که در کارگاه‌های ساخت استادیوم‌های میزبان جام جهانی 2018 فعالیت می‌کنند گفته است. 

در بخشی از این نامه که یک هفته پیش به دست روسای این فدراسیون‌ها رسیده اینفانتینو با اشاره به بازدیدش از ورزشگاه سنت پطرزبورگ نوشته:

در جریان این بازدید به این نتیجه رسیدم که حقوق بشر درباره این کارگان کاملا نقض شده است.

در بخش دیگری از این نامه رئیس سوئیسی فیفا اعتراف کرده کارگران اهل کره شمالی به دلیل نبود سازمان حمایتی مودر سواستفاده‌های مختلف قرار گرفته‌اند و حقوق کارگری آن‌ها کاملا نقض شده است. 

یکی از سخنگوهای فدراسیون جهانی فوتبال در واکنش به انتشار این نامه به ساکرنت گفت: 

در جریان بازدید از ورزشگاه سنت پطرز بورگ فیفا و کمیته بین‌المللی المپیک بازرسی‌های سیستماتیک و گسترده‌ای برای کارگاه‌های مورد اشاره در نظر گرفته‌اند. در صورتی که مشکلی ایجاد شود فیفا به سرعت به آن مشکل واکنش نشان خواهد داد. 

ماه گذشته یک کارگار مرد اهل کره شمالی در کارگاه ساخت ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی روسیه کشته شد.

دو ماه پیش هم مجله نروژی "ژوزیمار" در گزارشی با تیتر "برده‌های سنت‌ پطرز بورگ" از وضعیت وخیم کارگران اهل کره شمالی در کارگاه‌های این ورزشگاه پرده برداشت.

39046

اختصاصی

نظرات ۱

  • ali

    مگه در مورد قطر کاری کردن که در مورد این بخت برگشته ها میخوان رسیدگی کنن

برچسب ها