ستاره هایی که از جام جهانی جوانان برخاستند

ستاره-هایی-که-از-جام-جهانی-جوانان-برخاستند

وبسایت رسمی برنامه نود - جام جهانی جوانان همواره خاستگاه ظهور ستارگان جوانی بوده که آینده فوتبال جهان را از آن خود کرده اند.

به گزارش وب سایت نود، از اولین دوره رقابت های جام جهانی جوانان که با قهرمانی شوروی سابق به پایان رسید، تا آخرین دوره بازیها در نیوزلند که در آن صربستان قهرمان شد، این رقابتها شاهد صحنه های فراموش نشدنی و به یادماندنی از ستاره های جوانی بوده که بعدها به فوق ستاره های فوتبال جهان بدل شده اند.

از دیگو مارادونا و رائول و رونالدینیو گرفته تا لیونل مسی، اسکار و پل پوگبا، همگی از بازی های جام جهانی جوانان خود را به فوتبال جهان معرفی کردند؛ ستاره هایی که بعدها عکس های آنها بر روی دیوار اتاق هواداران دیده می شد یا پیراهن های آنها در سرتاسر جهان فروخته می شد.

در کره جنوبی از شمالی ترین نقطه ای که رقابت های جام جهانی جوانان برگزار می شود، یعنی از اینچئون و سووان گرفته تا جزیره جیجو همه به دنبال ستاره های آینده فوتبال جهان هستند.

با وجودی که تیم جوانان اروگوئه هیچ گاه به مقام قهرمانی این رقابتها دست نیافته، اما آنها از جمله تیم هایی هستند که لحظات تاریخی را در تاریخ این رقابتها به جای گذاشته اند. از لوئیز سوارز گرفته تا تاباره دیگر ستاره اروگوئه که در جام جهانی 2007 خوش درخشید.

پرتغال از جمله تیم هایی است که دو بار متوالی به مقام قهرمانی جام جهانی جوانان دست یافت؛ کارلوس کی روش سرمربی فعلی تیم ملی ایران توانست دو قهرمانی متوالی برای فوتبال پرتغال به دست آورده و مهمتر اینکه نسل طلایی فوتبال این کشور را بسازد تا سالیان سال در فوتبال اروپا از مدعیان شناخته شود.

در جام جهانی جوانان 2013 در ترکیه، پل پوگبا که در حال حاضر گرانترین بازیکن جهان شناخته می شود، به تیم جوانان فرانسه کمک کرد تا به فینال این رقابتها راه یافته و قهرمانی این دوره را از آن خود کند.

سرخیو آگوئرو مهاجم منچستر سیتی و تیم ملی آرژانتین تنها بازیکنی است که دو بار موفق به کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی جوانان شده است؛ آگوئرو در سن 17 سالگی همراه با آرژانتین به فینال راه یافت و با شکست نیجریه قهرمان جام جهانی جوانان شد و دو سال بعد که شرایط سنی او اجازه می داد، با غلبه بر جمهوری چک برای دومین بار قهرمان جام جهانی جوانان شد.

حال همگان منتظرند تا ستاره بعدی رقابت های جام جهانی جوانان در کره جنوبی را مشاهده کنند و ببینند که آیا او هم پا جای پای ستاره های قبلی می گذارد یا خیر.

 

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۴

 • نویدتاجی چلسی

  توتیم ماهم چندستاره خوب وجودداشت ازشکاری گرفته تانورافکن ودرخشانی مهرولی بايداعتراف کنیم دروازه بانامون خیلی بدبودن به نظرم اگه یه بازیکن.بخواد بره اروپابایدازهمین سن بره مث سرداروجهانبخش وعزت اللهی وگرنه میشه مث شهبازاده وطارمی ورضاییان وحاج صفی

  • فرید تاجی چلسی

   صد درصد موافقم باهات همه بازیکن های بزرگ از جوونی به یه تیم بزرگ رفتن اینا باید تلاش کنن برن آکادمی آژاکس چون همه تیم ها دنبال ستاره های آژاکس هستن

 • ژوزه

  ویوا کیروش

 • آسمان دوستاره

  بنظرم پرتفال بازهم میخواهد شماره ۷ دیگری به دنیای فوتبال معرفی کند

برچسب ها