لاپورتا: گواردیولا تیمی قدرتمند از منچستر سیتی خواهد ساخت؛ مسی بهترین بازیکن تاریخ و ترکیبی از مارادونا و کرویف است

لاپورتا-گواردیولا-تیمی-قدرتمند-از-منچستر-سیتی-خواهد-ساخت؛-مسی-بهترین-بازیکن-تاریخ-و-ترکیبی-از-مارادونا-و-کرویف-است

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس سابق باشگاه بارسلونا در مصاحبه طولانی که با نشریه گاردین داشت در خصوص مسائل مختلفی چون مسی، گواردیولا و رئیس فعلی بارسا صحبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، خوان لاپورتا سال 2008 پپ گواردیولا را به عنوان مربی تیم ب بارسلونا برگزید و پس از آن او را به عنوان مربی تیم نخست بارسا انتخاب کرد و به همراه او به موفقیت های فراوانی دست یافت. لاپورتا هفته گذشته در بنیاد کرویف با پپ ملاقات داشت و در مراسم های نمادینی که به یاد اسطوره فقید بارسلونا و تیم ملی هلند برگزار شد به همراه او حاضر شد و اعلام کرد پپ با اینکه فصل بدون جامی را پشت سر گذاشته است اما بسیار امیدوار به فصل آینده است. لاپورتا در مصاحبه با The guardian اعلام کرد اطمینان دارد منچستر سیتی پس از انجام تغییرات مورد نظر پپ بسیار قدرتمند خواهد شد:

اگر سیتی به اندازه کافی از پپ حمایت کند او قطعا موفق خواهد بود. او بسیار کمال گرا است، او یک برنده ذاتی و انسانی بسیار شجاع است، او هرگز بعد از شکست خود را پنهان نمی کند. پپ بسیار امیدوار است و در چند روزی که اینجا بود و در ملاقاتی که با هم داشتیم اعلام کرد از حضور در سیتی خوشحال است و می تواند تیمی قدرتمند را بسازد. آن ها در مسیر درستی قرار دارند و می توانند تیمی فوق العاده قدرتمند را در اختیار داشته باشند. مطمئنا هواداران آن ها بسیار هیجان زده خواهند بود. از برنامه دقیق آن ها اطلاعی ندارم اما پپ و تیکی بگرستین را به خوبی می شناسم و از توانایی های آن ها به خوبی آگاهم، مطمئنا آن ها تیمی تشنه به پیروزی خواهند ساخت.

لاپورتا با اشاره به اینکه پپ زندگی خود را رقف فوتبال کرده است و به همین دلیل در این عرصه بسیار موفق است در ادامه با اشاره به موفقیت های پیشین گواردیولا افزود:

رکوردهایی که پپ از خود به جا گذاشته است به خوبی عملکرد او را معرفی می کنند. هر تیمی خصوصیات مخصوص خود را دارد. او از کودکی بارسا را به خوبی می شناخت و در اینجا به موفقیت رسید، او در بایرن هم موفق بود و مطمئنا در سیتی هم موفق خواهد بود. او این فرصت را دارد تا با تیکی بگستین و سوریانو همکاری کند، آن ها اعتماد زیادی به پپ دارند. پپ بسیار مشتاق، هیجان زده و پر تحرک بود تا سیتی قدرتمندی بسازد. او بسیار با هوش، احساساتی و نابغه است. او کار آسانی نخواهد داشت چرا که لیگ انگلیس دشوار است و دو تیم بسیار قدرتمند در شهر منچستر حضور دارند، با این وجود او بهترین مربی جهان است و در هر تیمی می تواند به موفقیت برسد. او سیتی را انتخاب کرد چرا که ایمان داشت که می تواند پروژه ای که در ذهنش دارد را در این تیم پیاده کند. او کارش را به خوبی پیش می برد، اگر در فصل گذشته به بازی های سیتی دقت کنید متوجه می شوید که آن ها به خوبی با یکدیگر همکاری می کردند و پاس های مناسبی برای یکدیگر ارسال می کردند اما این پاس های روان در تمامی طول بازی وجود نداشت و مشکلاتی داشتند که برای رفع مشکلات نیاز به بازیکن مورد نیاز خود دارند. آن ها بازیکنان مورد نیاز پپ را در اختیار خواهند گرفت و او می تواند با نبوغی که دارد هویت فوتبال مورد نظرش را در بازی آن ها ایجاد کند و آن ها را به خوبی با یکدیگر هماهنگ کند.

لاپورتا در ادامه در خصوص مسی نیز صحبت کرد، اعجوبه آرژانتینی بارسلونا که در طول سال هایی که در این تیم حضور داشته است موفقیت های بیشماری به همراه کاتالان ها به دست آورده است موفق شده است 5 بار توپ طلای اروپا را به خود اختصاص بدهد. لاپورتا در ادامه با اعلام این موضوع که اینتر سال 2006 در نظر داشته است تا با پرداخت هزینه باز خرید او، مسی را در اختیار بگیرد گفت:

سال 2006 اینتر پیشنهاد خوبی ارائه داد، آن ها می خواستند بند بازخرید او یعنی 150 میلیون یورو را برای به خدمت گرفتن مسی پرداخت کنند و به همین خاطر بند باز خرید او را به 250 میلیون یورو افزایش دادیم، بخاطر دوستی که با خورخه، پدر مسی داشتم موفق شدم اطمینان پدر مسی را جلب کنم. به او گفتم "اینتر می داند که من مسی را به آن ها نمی فروشم و به همین خاطر می خواهند بند بازخرید او را پرداخت کنند. او در اینجا خوشحال است و در اینجا به بازیکنی جهانی تبدیل خواهد شد. او تنها از نظر مالی موفق نخواهد بود، او در اینجا این فرصت را دارد تا به بهترین بازیکن تاریخ تبدیل ود و تیمی را در کنارش ببیند که به کمک او نیاز دارد، او در اینجا خوشخال خواهد بود."

با این وجود مسی در بارسلونا به کارش ادامه داد و نه تنها اسپانیا که اروپا را تحت سلطه خود گرفت تا بسیاری از کارشناسان فوتبال او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال معرفی کنند. مسی به همراه بارسلونا موفق شده است 8 بار قهرمان لالیگا بشود و 4 بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را نیز تجربه کرده است. لاپورتا با اعلام این موضوع که مسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است افزود او ترکیبی از مارادونا و کرویف است:

من شدیدا مکتب کرویف را دوست دارم و در واقع یک کرویفیستا هستم. اما کارهایی که لئو انجام داده است او را بدل به بهترین بازیکن تاریخ فوتبال کرده است، در خصوص او زیاد با یوهان صحبت می کردم و خود یوهان نیز چنین اعتقادی داشت. بازی که مسی ارائه می دهد بسیار زیبا و موثر است. در نظر من بهترین بازیکنان تاریخ کرویف، مارادونا و مسی هستند. لئو ترکیبی از مارادونا و کرویف است اما او با روش خودش، لیونل مسی به بازی مشغول است.

لاپورتا بین سال های 2003 تا 2010 ریاست بارسلونا را بر عهده داشت و در این دوران این تیم را به موفقیت های فراوانی رساند، دوره مدیریت او در سال 2010 به پایان رسید و ساندرو راسل جانشین وی شد اما مشکلات او در زمان عقد قرارداد با نیمار باعث شد تا مسئولین بارسا بارها در دادگاه حاضر شوند تا در نهایت راسل مجبور به استعفا بشود. لاپورتا همچنین در انتخابات سال 2015 مقابل بارتومئو قرار گرفت اما در نهایت انتخابات و مبارزه را به او باخت، او در ادامه در خصوص مدیریت فعلی بارسا، جوزپ ماریا بارتومئو نیز صحبت کرد و به انتقاد از او پرداخت:

اگر کادر مدیریتی بارسا استعفا بدهد قطعا در انتخابات شرکت خواهم کرد. مشکلی که وجود دارد این است که کادر مدیریتی فعلی تا سال 2021 در بارسا خواهند بود، اگر آن ها استعفا ندهند نمی توانم برای انتخابات آینده که سال 2021 برگزار می شود آماده شوم اما اگر آن ها در تابستان جاری استعفا بدهند قطعا برای ریاست بارسا تلاش خواهم کرد. هر کسی در دوران خاصی از زندگی اش می تواند موثر باشد، در حال حاضر احساس شادابی می کنم و فکر می کنم می توانم ریاست بارسا را بر عهده بگیرم اما اگر سال 2021 انتخابات برگزار شود باید شرایطم را بررسی کنم که آیا توانایی هدایت بارسا را دارم یا خیر. همچنین در آن صورت شاید نیاز باشد تا کاندیدای مورد نظرم را معرفی کنم، دوست دارم کسی که ایده های روشنی دارد و مدلی برای ریاست دارد که می تواند آن را منتشر کند و می توانم به او اعتماد کنم را معرفی کنم.

لاپورتا همواره اعلام کرده است به کادر مدیریتی فعلی بارسا اعتماد ندارد، کادر فعلی این تیم بارها به اتهام های فراوان لاپورتا را به دادگاه فراخوانده اند اما هر بار شکست خورده اند. همچنین در دادگاهی که چند ماه گذشته برگزار شد لاپورتا پیروزی مهمی به دست آورد تا باز هم بارتومئو تحت فشار بیشتری قرار بگیرد. او در ادامه در این خصوص افزود:

ما بهترین بارسای تاریخ را به راسل، بارتومئو و سایر افراد سپردیم اما آن ها تمام وقت خود را برای تخریب این تیم اختصاص دادند.

لاپورتا با اشاره به نحوه عجیب عقد قرارداد با نیمار و همچنین استفاده از نام قطر به عنوان اسپانسر بارسا افزود:

بارسلونا توسط گروهی از افراد دروغگو گروگان گرفته شده است، آن ها بارسلونا را بدل به جایی کرده اند که دروغ منتشر می کند و این بسیار ناراحت کننده است. امیدوارم آن ها نگران بارسا باشند و استعفا بدهند. اگر آن ها اندکی شرم داشته باشند قطعا استعفا خواهند داد. اگر آن ها اندکی شرم داشتند با دادستان توافق نمی کردند تا دادگاه باشگاه را در مورد عقد قرارداد با نیمار مقصر اعلام کند. واقعیت این است که آن ها مقصر هستن و باشگاه هیچ اشتباهی نداشته است.

لاپورتا سال 2015 در انتخابات بارسلونا مقابل بندیتو و بارتومئو به رقابت پرداخت اما در نهایت قافیه را به بارتومئو باخت، با این وجود عملکرد ضعیف بارتومئو باعث شده است تا بندیتو کمپنی ایجاد کند تا اعضای باشگاه با امضای خود در این کمپین رای به برقراری انتخاباتی مجدد بدهند. با این وجود بندیتو در صورتی موفق خواهد بود که 15 درصد از اعضای باشگاه به این کمپین پاسخ مثبت بدهند که بدین ترتیب او نیاز به 16500 امضا در حدود 14 روز دارد، با این وجود او روز پنجشنبه اعلام کرده بود کمتر از 6000 امضا دریافت کرده است و به همین خاطر برای افزایش تعداد امضا ها از لاپورتا نیز کمک خواسته است.

1899

اختصاصی

نظرات ۶

 • k_van6666

  منچستر سیتی و بارسا تیمای دوستاشتنی درلیگ جزیره و لالیگا

 • حقیقت تلخه...

  مسی بهترازرونالدوه

  اینو خود رئالی ها هم میدونن...

  • حامد نقدی

   صد البته ولی تو رو خدا پنالدو رو با مسی مقایسه نکنید، کلی بازیکن برتر از پنالدو وجود داره، تازه اونا هم قابل قیاس با مسی نیستن

 • حمید مسی

  همه میدونن مسی بهترین بازیکن تاریخه.ای کاش بر میگشتی.این مدیران بی لیاقت بارسا بازیکنایی را خریدند که حتی برای مازادیشون هیچ تیمی حاضر نیست پیشنهاد بده.بارسا باید یه مبلغی به اون تیم بده تا حاضر باشند بگیرنش.وای!یعنی فصل دیگه هم آندره گومز،متیو،دینیه،آلکاسر و توران در بارسا بازی میکنن؟اگه اینطور باشه و تا حالا هم که خریدی نداشتند بازیکن نخره بارسا باز هم در جام ها ناموفقه و به نظر من مسی باید از این تیم بره.در ضمن به خاطر کلاهبرداری اون آقا حالا بعضیا میگن مقصر مقامات هستند که با مسی خوبند و میخواهند اون اقا را خراب کنن.دست بردارید از این حرفای بی منطق.

 • صدرا اس اسی بارسایی

  لاپورتا کجایی که یادت بخیر...امیدوارم دور بعدی انتخاب بشه مخصوصا با افتضاحی که روسل به باور آورد و صدق گفته های لاپورتا اثبات شد

 • سورنا

  واقعا متاسفم برای کانون هواداران بارسلونا که ۱۶۰۰۰ رای رو نمیتونه جمع کنه تا از شر این بارتمئوی بی خاصیت خلاص شیم. ولی تاسف واقعی برای اونایی که سال ۲۰۱۵ به لاپورتای بزرگ رای ندادن.من خودم چندین دوست ریالی دارم که از اسم لاپورتا میترسن..!

برچسب ها