لهستان 3 - 0 ایران/ تیم ملی والیبال از صعود به دور حذفی لیگ جهانی بازماند

لهستان-3-0-ایران-تیم-ملی-والیبال-از-صعود-به-دور-حذفی-لیگ-جهانی-بازماند

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی ایران در دومین بازی خود از هفته سوم لیگ جهانی والیبال، برابر لهستان به میدان رفت.

به گزارش وبسایت نود ، تیم ملی والیبال ایران در دومین روز از هفته سوم لیگ جهانی ۲۰۱۷ والیبال که به میزبانی شهر ووچ در کشور لهستان و در سالن اطلس آرنا برگزار می‌شد، رو در روی تیم ملی لهستان قرار گرفت.
لهستان، در لیگ جهانی امسال نتوانسته اقتدار خود را نشان دهد و با وجود تغییرات کمتر نسبت به تیم های دیگر انتظارات را برآورده نکرده، با سه برد و چهار باخت در رده هشتم جدول قرار دارد. شاگردان دجورجی با پیروزی بر ایران و کسب سه امتیاز می‌توانند تا حدودی خیال خود را برای صعود راحت کنند.
لهستان در نخستین بازی خود از هفته سوم سه بر صفر مغلوب روسیه شد.
تیم ملی والیبال ایران نیز با حضور ایگور کولاکوویچ سرمربی جدید خود، تا پایان روز نخست از هفته سوم و پیش از دیدار با لهستان با سه برد و چهار باخت و کسب هفت امتیاز در جایگاه دهم سطح یک لیگ جهانی قرار دارد و امیدوار است با تکرار پیروزی هفته نخست برابر لهستان، شانسش را برای صعود به مرحله نهایی پررنگ‌تر کند.
تیم ملی ایران در نخستین بازی خود از  هفته سوم رقابت‌ها که به میزبانی شهر کاتوویتس لهستان برگزار شد برابر آمریکا سه بر صفر شکست خورد.
ایران و لهستان تاکنون ۱۶ بار در رقابت‌های مختلف به مصاف هم رفته‌اند که لهستان ده پیروزی و ایران شش پیروزی را کسب کرده‌اند. همچنین در لیگ جهانی نه بار رو در روی هم قرار گرفته‌اند که لهستان پنج بار و ایران چهار بار به پیروزی رسیده‌اند.
عادل غلامی به دلیل کشیدگی کشاله پا و محمدجواد معنوی‌نژاد به دلیل پارگی عضله دو قلوی ساق پای چپ، قادر به همراهی تیم‌ملی ایران در هفته سوم رقابت‌ها نیستند.
سعید معروف، فرهاد سال‌افزون، رضا قراء، امیر غفور، فرهاد نظری‌افشار، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجان‌پور، میلاد عبادی‌پور، سامان فائزی، علی شفیعی، محمد طاهر وادی، مسعود غلامی، مهدی مرندی و مصطفی حیدری تیم ملی والیبال ایران را در هفته سوم لیگ جهانی همراهی می‌کنند.
ماچیه موزای، داوید کونارسکی، بارتوش کورک، کارول کلوش، بارتلومیه لیمناسکی، دامیان وویتاشک، فابین دریژگا، گژگوژر لوماش، میخال کوبیاک، الکساندر سیلوکا، پاول زاتورسکی، رافال بوشک، متیوش بینیک و آرتور شالپوک بازیکنان تیم‌ملی لهستان تحت‌ هدایت فردیناندو دجورجی در هفته سوم لیگ جهانی هستند.

ست نخست ۲۵-۱۷ لهستان
ایران ست نخست را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، مسعود غلامی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی و مهدی مرندی آغاز کرد.
اولین امتیاز بازی را لهستان و به صورت مستقیم از منطقه سرویس کسب کرد اما بلافاصله عبادی‌پور کار را به تساوی کشاند.
غفور در حمله دو توپ را مستقیم به بیرون زد و نتیجه ۳ بر یک به سود لهستان شد.
با وجود تشویق‌های پر شور ۱۳۸۰۵ هوادار لهستانی، بازیکنان ایران در عدد چهار کار را به تساوی کشاندند.
سرویس‌های شاگردان دجورجی از یک‌سو و سوت‌های ممتد تماشاگران، دریافت عقب ایران را با مشکل مواجه کرد و توانستند با عملکرد خوب در دفاع روی تور تایم استراحت فنی نخست را ۸ بر ۵ از آن خود کنند.
سرویس پرشی سعید معروف به بیرون رفت. در ادامه امیر غفور که شب خوبی را سپری نمی‌کرد توپ را به دستان لمانسکی با ۲ متر ۱۸ سانتی متر کوبید و لهستان ۱۰ بر ۶ از ایران پیش افتاد.
پس از آن‌که عبادی‌پور در فرصتی مناسب توپ برگشتی را از منطقه شش به بیرون زد بلافاصلا کولاکوویچ در امتیاز ۱۲ بر ۷ درخواست تایم استراحت کرد. اما پس از این وقفه بوشک یک امتیاز سرویس هم از دریافت‌های متزلزل بازیکنان ایران گرفت و فاصله به عدد شش رسید.
با برخورد توپ کونارسکی به انگشتان مدافعان روی تور ایران، حساب کار در تایم استراحت فنی دوم ۱۶ بر ۱۰ به سود لهستان شد.
هواداران لهستانی با تشویق های خود تمرکز بازیکنان ایران را با مشکل مواحه کردند و همین اجازه کاهش اختلاف شش امتیازی را به ایران نداد.
غفور که اصلا در شرایط خوبی در بازی امروز به سر نمی‌برد باز هم توپ را به بیرون فرستاد و نتیجه ۲۱ بر ۱۴ پی‌گیری شد.
پس از دفاع موسوی ایران به امتیاز ۱۶ رسید و در همین لحظه رضا قراء به جای امیر غفور وارد زمین شد اما او هم سرویس را از دست داد اما نخستین امتیازش را با یک آبشار محکم کسب کرد.
کولاکوویچ و تیمش که انگار در ست نخست حرفی برای گفتن مقابل میزبان نداشتند، در نهایت ۲۵ بر ۱۷ نتیجه را واگذار کردند و حساب کار یک بر صفر به سود لهستان شد.

ست دوم ۲۵-۱۸ لهستان
امیر غفور که در امتیازات پایانی ست نخست جایش را به رضا قرا داده بود با شروع ست دوم باز هم در ترکیب اصلی جای گرفت.
لهستان با شروع ست دوم هم بسیار با روحیه‌تر از تیم ایران کار کرد و دو بر صفر پیش افتاد.
با سرویس پرقدرت بینیک، توپ بر روی تور آمد و مدافع بلند قامت لهستان با تبدیل توپ به امتیاز، نتیجه ۴ بر یک به سود لهستان شد.
دریافت‌های عقب بد در نزد بازیکنان ایران باعث شد توپ‌های اول به خوبی به معروف نرسد و تنوع در حملات ایران بسیار پایین بود.
تایم استراحت فنی نخست را هم لهستان ۸ بر ۵ از آن خود کرد.
توپی که قائمی به زیبایی از منطقه شش زمین جمع کرد را غفور نتوانست تبدیل به امتیاز کند و ایران ۹ بر ۵ از لهستان عقب افتاد.
با توپ‌گیری مرندی، این بار غفور یک توپ بلند را تبدیل به امتیاز کرد و سپس کوبیاک را دفاع کرد و اختلاف در امتیاز ۱۱ بر ۱۰ به حداقل رسید.
تنوع حملات در خط حمله لهستان کار را برای دفاع روی تور ایران سخت کرده بود. در ادامه دریژگا پاسور لهستان یک امتیاز سرویس گرفت و نتیجه باز هم در امتیاز ۱۴ بر ۱۱ به سود لهستان تغییر کرد و کولاکوویچ که اصلا دوست نداشت ست را ببازد درخواست تایم استراحت کرد.
غفور باز هم دفاع شد و دو تیم در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ وارد تایم استراحت فنی دوم شدند.
در ادامه اشتباهات پر تعداد بازیکنان ایران غلامی هم توپ را به تور زد و نتیجه ۱۸‌بر ۱۳ شد و بلافاصله جای خود را به فائزی داد.
در ادامه میلاد عبادی‌پور هم دفاع شد و اختلاف به عدد شش رسید و کولاکوویچ هم که چاره‌ی دیگری نداشت زنگ تایم استراحت را به صدا درآورد.
سامان فائزی که با روحیه مضاعف‌تر  وارد زمین شده بود از دفاع بلند قامت لهستان توپش را خواباند و نتیجه ۱۹ بر ۱۵ شد.
کونارسکی یازدهمین امتیاز خود را کسب کرد و حساب کار ۲۲ بر ۱۵ شد. در ادامه رضا قرا جایگزین امیر غفور شد.
جمعیت هوادار هم یکدست به تشویق لهستان مشغول بودند و میزبان به امتیاز ۲۴ رسید.
قرا هم امتیاز ۱۸ را برای ایران کسب کرد.
ایران ست دوم را هم با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ واگذار کرد و در آستانه شکست در این بازی قرار گرفت.

ست سوم ۲۵-۲۲ لهستان
در این ست ایران با ترکیبی متفاوت تر وارد زمین شد و قرا و فائزی از ابتدا به جای غلامی و غفور وارد زمین شدند.
فائزی اولین امتیاز را برای ایران کسب کرد.
کار برابر پیش می رفت اما با دفاعی که کونارسکی مقابل عبادی پور انجام داد نتیجه سه بر دو شد.
با ورود چهره های جدیدتر به ترکیب، ایران کمی روان تر از ست های قبل بازی می کرد و نه تنها اجازه ایجاد فاصله را از حریف گرفت بلکه بالاخره ۵ بر ۴ از میزبان پیش افتاد.
با دریافت‌های بهتر و اشتباهات کمتر یاران تازه‌وارد، معروف هم تنوع را در خط حمله افزایش داد و ایران ۸ بر ۶ تایم استراحت فنی نخست را از آن خود کرد.
با جنگندگی بیشتر شاگردان دجورجی در توپ‌های برگشتی باز هم دو تیم در عدد هشت به تساوی رسیدند.
بازیکنان ایران که به خوبی می‌دانستند با شکست در این ست کار تقریبا برایشان در لیگ جهانی به پایان می‌رسد، کم‌اشتباه‌تر بازی می‌کردند و همه چیز در امتیاز سیزده مساوی بود.
با آبشار بلند عبادی‌پور ایران زودتر از لهستان به امتیاز ۱۶ رسید.
پس از تساوی، لوماچ پاسور دوم لهستان و موزای وارد زمین شدند و با تغییر آهنگ حملات توانستند اختلاف را به عدد دو برسانند.
در ادامه بوشک یک امتیاز سرویس گرفت و موزای توپ برگشتی را تبدیل به امتیاز کرد و به یک باره لهستان ۲۰ بر ۱۶ از ایران پیشی گرفت.
شفیعی که به جای موسوی وارد زمین شد، مرتکب خطای تور شد و لهستان به امتیاز بیست و یک رسید.
سال‌افزون و نظری‌افشار هم وارد زمین شدند و با ورودشان شرایط کمی تغییر کرد و نتیجه ۲۳ بر ۲۰ شد.
ایران در پایان، ست سوم را هم ۲۵ بر ۲۲ بازنده شد و سه بر صفر بازی را واگذار کرد.
تیم ملی ایران پس از این بازی با چهار برد و چهار باخت از هشت بازی، هفت امتیازی باقی ماند و ضمن در خطر دیدن جایگاه دهمی‌اش، در آستانه حذف از رقابت‌ها قرار گرفت. تیم ملی لهستان هم با چهار برد و چهار باخت و کسب دوازده امتیاز ضمن افزایش امتیازاتش، بسیار به صعود به مرحله نهایی نزدیک شد.

تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در هفته سوم لیگ جهانی، برابر آمریکا سه بر صفر شکست خورده بود و در آخرین بازی خود امروز(یکشنبه) به مصاف روسیه خواهد رفت.

اختصاصی

نظرات ۸۶

 • امیرحسین

  آقا اگر قراره با شیش نفر بازیکنیم دیگ چرا بازیکن میبریم مینشنیم رونیمکت.وقتی این بازیکنای سن بالا میبازن حداقل بزارید یه جوون بیست ساله بره ببازه که یه تجربه به دست بیاره.الان این لیگ جهانی جز شکست سنگین واس ما چی داشت؟؟ای کاش به جوون هامون فرصت بدیم ای کاش......

  • دنی

   فکر کنم پیمان اکبری میخواد مربی بعدی تیم شه،جلوتر از سرمربی همیشه هست،این مربیای ایرانی که لیگو دیدن واقعا بازیکنای بهتر از اینا ندیدن تو لیگ،میکاییل تاجر بهترین پشت خط زن،بعدم بازیکنا از نظر بدنی کم اوردن باز تو زمینن،هر دفعه دارم میگم،تو دو ست بازی کردن مسعود غلامی و فرهاد قائمی روی هم چند امتیاز گرفتن،عبادی پور هم کم نه دریافت داره،اسپکاشم از چنتا یکی میخوابه،چیزه دیگه ای که میبینم اینه که موقع توپ گیری تیمای حریف سه بازیکن عقبشون با فاصله کم با دفاع روی تورشون وای مایستن،اما برا ما سه تای عقب انتهای زمین وای مایستن که توپا جلوشون میخوره.ادمین عزیز بچاپ

  • امیر

   بازیکنا اصلا انگیزه ندارن چون میدونن مربی نداریم ک بخاد تعویضشون کنه.طفلی نظری افشار عین یه جوون انگیزه داشت.یه تیکه موقع تایم اوت صداش اومد گفت بی انگیزه نباشید بچها

  • علی

   موسوی، معروف و قائمی دیگه به درد تیم نمی خورن. تیم ما باید جوان بشه.
   با این عوض کردن مربی به هیچ جا نمی رسیم،اصلا مشکل ما سرمربی نیست هر دفعه عوضش می کنن، این عوض کردن مربی یعنی نداشتن ثبات. برای مربی باید وقت گذاشت، این مربی طی چند سال موفق به قهرمان کردن صربستان در سال قبل شد
   ولاسکو سال اول موفق نشد و بعدش موفق شد.
   بهترین مربی جهان هم بیاریم ثبات نداشته باشیم موفق نیستیم
   اینو باید قبول کرد

  • ایران

   بنده خدا زیرآب اون کواچ را بازیکن ها زدن مربی به اون خوبی، بازیکن سالاری نتیجش می شه همین دیگه!!!

  • بله

   تیم ملی خیلی پیر و کند شده
   نیاز ب جوان گرایی اساسی داره

  • توفیق

   من قبلا هم گفتم باز هم میگم مشکل مدیریت کلان ورزش در سطح بالا هستش تمام رشته های ورزشی این مشکل رو دارند، فوتبال، کشتی، بسکتبال، والیبال، وزنه برداری، دوومیدانی، وقتی مدیران فقط دنبال نتایج مقطعی هستند همین میشه الان جایگاه ایتالیا رو ببینید دلیلش چیه؟ چون به جوانها میدان دادند و 4 سال دیگه جوابشو تو المپیک میگیرند، حالا مثلا ما به دور بعد هم صعود میکردیم با این بازیکنها چه چیزی به والیبال ما زیاد میشد؟ هیچی
   بجای بازی دادن به این بازیکنها به جوانها بها میدادیم خیلی بهتر بود حداقل ترسشون از مقابله با تیمهای بزرگ میریخت به قول قدیمیا آب دیده میشدند ولی الان جز شکست هیچی به والیبال نرسید
   شما ببینید از آخرین تورنتمنت با کواچ تا الان تیم ایران چند بازی بزرگ رو برده؟ اینجوری پیشرفت نمیکنیم که هیچ در آینده ای نزدیک با تیمهایی مثل چین هم به مشکل میخوریم

  • گیلمرد

   بازیکنها دیگه پیر شدن
   ورزش حرفه ای ی سنی داره

  • سهیل

   وقتی بازیکن سالاری بشه همینه
   وقتی کواچ رفت کفتن بازیکنا دوستش نداشتن
   الانم همه اینارو باید بریزن بیرون بازیکن جوون بیارن

  • Ali

   تیم ما باید جوان بشه،
   از موقعی که ولاسکو رفته، تیم سال به سال داره مربی عوض می کنه
   الان کولاکویچ دیگه نباید قدیمی ها رو دعوت کنه. همانطور که طی چند سال صربستانو پارسال قهرمان کرد، برای ایران باید همین راهو بره.
   فعلا نباید مربی عوض کنیم، باید ببینیم میتونه تیمو بخوبی مدیریت کنه؟ و همچنین باعث پیشرفت والیبال بشه یا نه؟

  • اسدالله

   با سلام و عرض ادب و احترام
   این تیم تا وقتی مافیای سعید معروف رو داره ، هیچ فایده نداره،
   نسل تیم باید عوض و با جوانان جویای نام جایگزین گردد.
   با سپاس

  • Ms

   بازیکنا هم وقت نمیکنن ریشاشونو بزنن بعد میتونن بازی کنند مربی افتضاح پیمان اکبری از او بدتر بازیکنا هم که فاجعه ان باید فقط جوونای بیست تا بیست وپنج بازی کنن اصلا پوریا فیاضی رو نابود کردن

  • محسن

   تقصیر مردم...
   اگر مثل فوتبال بایکت کننشون یکم به خودشون میان
   راحت میرن می بازن اصلا هم براشون مهم نیست چون اگر 3 بر 0 ببازن و یه امتیاز هم نگیرن باز هم مردم ازشون حمایت می کنن و باز هم به تیم ملی دعوت میشن!!!
   امیدوارم پیغامم حذف نشه...!

  • تیم جوون و با انرژی میخوایم

   کلا ضعیف بودیم بازیکن جدید و جوون میخوایم برا اینا دیگه لیگ جهانی تکراری شده حال ندارن راه برن چه برسه توپ بگیرن

 • باکارا

  نبودن معنوی نژاد خیلی ضربه بدی به تیم زد

  • آبی مطلق

   ایکاش ایران از این مسابقات بعنوان یک میدان جهت آبدیده تر شدن جوانان استفاده میکرد تا حداقل برای مسابقات المپیک به تجربه آنان اضافه میکرد،ستاره هایی که تاریخ مصرفشون رو به اتمام است قرار بود چه گلی به جمال والیبال تو این مسابقات بزنند که مربی تیم ملی تو اکثر بازیها از سن بالاها استفاده کرد.

 • 6در4 دسته ۳ ای

  واقعا یاد ولاسکو بخیر حرف نداشت بازی باخترم میبرد به هیچکس باج نمیداد تازه اقایون از لجشون میگن به ما فحش داده تیمی سر شار از بی انگیزگی عبادی پور که کلا همیشه بازیش رو مخه یه سرویس زن نداریم بنده خدا کواچ و چه راحتی زیر آبشو زدن فراریش دادن ما با این مربی هم هیچی نمیشیم کلا یه خونه تکونی اساسی احتیاجه از وقتی پول رفت تو والیبال شد عین فوتبال انگیزه و غیرت و تعصبم رفت شده بانده یه عده فقط

  • فانتاس

   الان مثلا مربی ما میاد میگه لهستان شایسته برد بود و ما در دریافت و ضدحمله خوب نبودیم/ صد رحمت به کواچ که لاقل تکراری جواب نمیداد

  • تیم بی افتخار

   اگه ولاسکو خوب بود که الان آرژانتین به اخر نچسبیده بود

  • واليبالي

   بي انصاف نباشيد
   عبادي پور هميشه روش فشاره از طرف مردم همه ميگن بد بازي ميكنه
   اما اگه امار fivb رو يه نگاه بندازيد تو همه فكتور ها بهترين بازيكن ايران عبادي پور به جز سرويس كه بعد قائمي دومه و پاس كه بعد معروف و سال افزون سومه

  • مکتب شاهین

   آقا یا خانم بی افتخار برو مطالعه کن هفت بازیکن المپیکی آرژانتین تو این بازیها نبودن تیمها دارن واسه المپیک بعدی تیم میبندن المپیک یادت رفته مثل آب خوردن یکساعته ایران رو برد

  • مجید

   قابل توجه بی افتخار:
   ولاسکو پاسور نابغه اش رو کلن نبرده بود و به سرعتی زنشون هم استراحت داده بود تا قبل هفته آخر
   دیشب برزیل رو 3 1 بردن تو خونه

  • p

   اقای تیم بی افتخار ولاسکو هم در ارژانتین دست به جوانگرایی زده ولی ما یه سری بازیکن بی انگیزه فرستادیم

 • فانتاس

  اونایی که نظر قبلیمو خوندن میدونن راستشو الان میگم/ من گفته بودم میبازیم و حذف میشیم/ فکرکنم اونقد گفتیم سرویس و دریافت افتضاح هست و درسطح آسیا هم به مشکل خواهیم خورد که الان به نظرم سکوت کنیم عمق فاجعه مشخص میشه/ فقط یه کلمه میگم دیگه درباره والیبال نظر نمیدم تا زمانیکه کلا مربی و ساختار عوض نشه و ارتباط ورزش با آموزش و پرورش منسجمتر نشه و نظارتی روی پایه ها بدرستی نباشه بدتر میشیم و اون موفقیت های قبل هم مثل خیلی کارهامون لحظه ای و زودگذر خواهد بود/ والسلام /

 • کمالی

  در یک کلام افتضاح

 • ashkan

  تو رو خدا یکی رو بیارید به این جون ها بازی بده بخدا خیلی بهترن از قدیمی ها

 • mehdi320

  بدتر از باخت میدونی چیه? اينه که هیچ رد پایی از تاسف و ناراحتی تو چهره بازيکناي تیم ملی نیست ، خب اگه برد وباخت مهم نیست اصلا برای چی ميريد ?

 • رضاsh

  من موندم چرا اینا اصن تعویض نمیکنن؟مگه بقیه رو بردید تفریح .قائمی بلایی سرمون اورد که بمب اتم این اثر رو نداره بعد مربی انگار تیمه جلوعه اصلا کاری نمیکنه و تعویض نمیکنه.فقط آخر ست سوم چندتا تعویض کرد که داشتیم میبردیم.این کادر فنی فک کنم واسه شنا خوب باشه وگرنه ما که چیزی ندیدیم ازشون این دوره.صد رحمت به کواچ

  • Farzad

   مشكل در ايران بازيكن سالارى هيت ما يك مربى مى خواهيم دو تيم ملى واليبال مثل كى روش كه از بازيكن خوب استفاده و اصلا واسش مهم نيست چه بازيكنى رو كه چقدر احساس مى كنع هربه و در مشور محبوبه اونو بازى بده ، هدفش ارائه بازى خوبه و برد . اخرم اين شد كه ٢ بازى مونده به پايان صعود كنيم .

 • محسن گاوزن

  جمع کنین بابا مسخره ها

  گند ميزنين تو اعصاب ادم با این بازی کردناتون

  دوتا بازی کردن ی ست هم نتونستن بگيرن

  فردا از روسیه هم 3_0 ميبازن

 • احمد

  چقدر امسال نتایج تیمهای دیگه به نفع ما بود
  این مربیها رو فدراسیون از کجا میاره؟ هیچ چیزی به تیم اضافه نشده بود و هیچ قدرت خاصی هم در ایشون ندیدیم...................
  استعفا و اخراج کولاکویچ

  • Mehran

   این مربی ها هر کدومشون تو سطح بالای مربی گری هستن ...
   به مربی بر نمی گرده اینکه بازيکنا بدون انگیزه و بیخیال ن تیم نیاز به بازیکن جوون و با انگیزه داره

  • الن

   مربی بازیکنارو انتخاب میکنه

برچسب ها