مسافران نهایی روسیه چه کسانی خواهند بود؟

مسافران-نهایی-روسیه-چه-کسانی-خواهند-بود؟

وبسایت رسمی برنامه نود - حضور در جام جهانی آرزوی هر بازیکنی است و به همین دلیل فصل پیش رو برای ملی‌پوشان فصل بسیار مهمی خواهد بود.

به گزارش سایت نود، کارلوس کی‌روش در شش سال اخیر نشان داده که جای هیچ بازیکنی در تیم ملی تضمین شده نیست. از طرفی او در این هفته بارها عنوان کرد ایران از نظر بازیکن در بهترین شرایط سالهای اخیرش قرار دارد.

سرمربی تیم ملی عنوان کرد تنها تیمی که در آسیا می تواند ایران را ببرد ذخیره‌های تیم ملی است. این صحبت کی‌روش نشان می دهد که بازیکنان برتر فوتبال ایران کار سختی برای قرار گرفتن در فهرست نهایی تیم ملی دارد.

با این وجود بررسی لیست‌های اخیر کی‌روش نشان می دهد که او روی حدود 50 بازیکن نظر مثبت دارد و حدودا 20 بازیکن نهایی خود برای جام جهانی را انتخاب کرده است. با این حال از اتفاقات فوتبالی نباید غافل شد. مصدومیت، افت، ظهور رقیب جدید، اختلاف با کادرفنی خطرهایی است که یک بازیکن را می‌تواند از جام جهانی دور کند.

چهار سال پیش حدود 40 درصد بازیکنانی که در صعود تیم ملی حضور داشتند مسافر برزیل نشدند البته اکثر آنها نیمکت نشین بودند. این بار هم نمی توان با قاطعیت حضور هیچ کدام از بازیکنان را در روسیه پیش بینی کرد، یک مصدومیت بی موقع می تواند آرزوهای یک ستاره را بر باد دهد. با این حال با توجه به تفکرات به کی‌روش می توان پیش بینی کرد کدام بازیکنان شانس بسیار بالایی برای حضور در روسیه دارند و کدام بازیکنان هم برای رسیدن به فهرست 23 نفره نهایی در تلاش‌اند.

فوتبال همیشه سورپرایزهای خودش را دارد شاید در همین فصل پیش رو بازیکنانی چهره شوند که کمی معادلات را بهم بریزند همانطور که علیرضا جهانبخش در صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل حضور نداشت اما در جام جهانی 2014 بازی کرد.

دروازه‌بانان‌:

گزینه‌های تقریبا قطعی: علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری

سایر گزینه‌ها: رشید مظاهری، حامد لک، سوشا مکانی، محسن فروزان، علیرضا حقیقی

کی‌روش باید سه دروازه بان برای جام جهانی انتخاب کند. اگر برای بیرانوند و اخباری در فصل جدید اتفاق خاصی نیفتد انتخاب آنها قطعی است. سایر دروازه بانهایی که در دو، سه سال اخیر از سوی کی‌روش به تیم ملی دعوت شدند باید به دنبال این باشند که به عنوان مسافر سوم اتفاق بیفتند. دروازه‌بانی البته پست فراز و نشیبی است. برای همین تمامی این دروازه‌بانها یک فصل مهم را پیش رو دارند. افت هر کدام به دیگری شانس می دهد.

چهار سال پیش را فراموش نکنیم رحمان احمدی دروازه بان اول تیم در بازی انتخابی بود اما در جام جهانی بازی نکرد. به هر حال در این پست رقابت اصلی برای کسب سهمیه سوم است که رشید مظاهری بیشترین شانس را دارد.

 

مدافعان وسط؛

گزینه‌های تقریبا قطعی: سید جلال حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی

سایر گزینه‌ها: محمد انصاری، عزت پورقاز، محمد طیبی، سیامک کوروشی، شجاع خلیل زاده، محمد حسین کنعانی زادگان

در سه سال اخیر سید جلال حسینی، پژمان منتظری و مرتضی پورعلی گنجی گزینه‌های اصلی کی‌روش بودند که خیال او را راحت کردند. اگر اتفاق خاصی برای این سه نیفتد که مسافر روسیه خواهند بود. پورقاز چون بازیکن دو پستی است و می تواند هافبک دفاعی هم باشد شانس زیادی برای حضور در فهرست نهایی دارد. محمد انصاری هم از مزیت دو پسته بودن برخوردار است با این حال برای اینکه در فهرست 23 نفره قرار بگیرد باید در فصل پیش رو بهترین عملکرد را از خود ارائه کند. سایر مدافعان وسط که گهگاه از سوی کی‌روش به اردوی تیم ملی دعوت شدند کار بسیار سختی برای کنار زدن این نفرات اصلی خواهند داشت و تقریبا شانسی ندارند.

 

مدافعان کناری؛

گزینه‌های تقریبا قطعی: میلاد محمدی، رامین رضاییان

سایر گزینه‌ها: حسین ماهینی، وریا غفوری، سعید آقایی، مسعود ابراهیم زاده، وحید محمدزاده، دانیال ماهینی

میلاد محمدی و رامین رضاییان با حفظ همین فرم می توانند از حضورشان در روسیه مطمئن باشند. از آنجا که احسان حاج صفی تخصص بازی در پست دفاع چپ را هم دارد این احتمال وجود دارد که دفاع چپ دیگری راهی جام جهانی نشود با این حال شانس سعید آقایی صفر نیست. حسین ماهینی هم برای حضور در دومین جام جهانی اش کم شانس نخواهد بود. او می تواند برای هر دو دفاع چپ و راست یک ذخیره مطمئن باشد. کی‌روش ثابت کرده روی وریا غفوری هم حساب باز می کند، غفوری اگر می خواهد به جام جهانی برود باید عملکردی بدون فراز و نشیبی در لیگ هفدهم ارائه دهد. سایر گزینه‌های این دو پست شانس زیادی پیش روی خود نمی بینند.

 

هافبک وسط؛

گزینه‌های تقریبا قطعی: احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی

سایر گزینه‌ها: امید ابراهیمی، علی کریمی، کمال کامیابی نیا، آندرانیک تیموریان

سعید عزت اللهی انتخاب اول برای پست هافبک میانی تیم ملی است. تیم ملی با دو هافبک وسط بازی می کند و کی‌روش برای این پست مهم حداقل چهار بازیکن نیاز دارد. حاج صفی با توجه به اینکه می‌تواند هافبک و دفاع چپ هم باشد یکی از مسافران روسیه خواهد بود. پورقاز هم توانایی بازی در این پست را هم دارد. علی کریمی هم شانس زیادی خواهد داشت به شرط اینکه در این فصل به تیمی برود که در آنجا بازی کند. امید ابراهیمی هم کم شانس نیست. با ترافیک این پست بعید است دیگر تیموریان شانسی برای بازگشت به تیم ملی داشته باشد. کمال کامیابی نیا هم کار سختی برای قرار گرفتن در فهرست 23 نفره نهایی خواهد داشت.

 

هافبک بازیساز؛

گزینه‌های تقریبا قطعی: مسعود شجاعی، اشکان دژاگه

سایر گزینه‌ها: داریوش شجاعیان، سروش رفیعی، بختیار رحمانی

کی‌روش در این دو سال نشان داده مسعود شجاعی و اشکان دژاگه بازیکنان مدنظرش برای این پست هستند و چندان به بازیکنان دیگر اعتقاد دارد. مگر اینکه دژاگه و شجاعی به صورت وحشتناکی افت کنند یا مصدوم شوند آن موقع شجاعیان و رفیعی می توانند شانس خود را امتحان کنند.

 

هافبک کناری:

گزینه‌های تقریبا قطعی: وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی

سایر گزینه‌ها: احسان پهلوان، محمد ابراهیمی

کی‌روش از مهدی طارمی هم در پست هافبک کناری استفاده می کند. رضاییان، حاج صفی و دژاگه هم آمادگی بازی در جناحین را دارند با این حساب با وجود وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی برای سایر گزینه‌ها جایی وجود ندارد.

 

مهاجمان؛

گزینه‌های تقریبا قطعی: مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد، رضا قوچان نژاد

سایر گزینه‌ها: مرتضی تبریزی، کاوه رضایی، ساسان انصاری، رحیم زهیوی

مدتهاست که مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد و رضا قوچان نژاد چهار انتخاب اصلی کی‌روش اند. سایر مهاجمان به اردوها دعوت شدند اما در ترکیب نهایی قرار نگرفتند. در این خط هم ترافیک سرسام آوری وجود دارد.

پیش بینی فهرست نهایی کی‌روش

اگر برای بازیکنان کنونی تیم ملی مصدومیت یا اتفاق عجیبی رخ ندهد بازیکنانی که از حضورشان در روسیه مطمئن‌اند این 21 نفرند؛

علیرضا بیرانوند، محمدرضا اخباری، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی گنجی، عزت پورقاز، میلاد محمدی، رامین رضاییان، احسان حاج صفی، سعید عزت اللهی، امید ابراهیمی، علی کریمی، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد و رضا قوچان نژاد

یکی از دو مسافر دیگر دروازه‌بان خواهد بود که شانس رشید مظاهری بیشتر است.

برای جای خالی آخر هم حسین ماهینی، محمد انصاری، وریا غفوری و سعید آقایی رقابت خواهند کرد.

57189

 

 

 

 

اختصاصی

نظرات ۶۸

 • دختر پرسپولیسی

  قطعا ۶۶تاییا جایی تو تیم ملی ندارن!! یهو اونجا هم ۶۶۶ تای شیم دیگه واویلاواویلا
  کیروش همچین ریسکی نمیکنه
  ادمیننن

  • Amirsadr

   چرا طرفدارای پرسپولیس اینجورین؟ فقط به استقلال کاردارید اصلا انگارنه انگار تیم خودتون هم هست.ازهمین اول همتون گفتید جای استقلال نیست شش هفت این اون.بگیدبه امیدموفقیت به امیدپیروزی یا ازبازیکنای خودتون تعریف کنید به یک تیم دیگه چیکاردارید.ننگ برتیم ملی که بخوادپای تعصب رنگ ها بیاد وسط.

  • مسعود هاشمی

   حالا باز پس پسیا میگن چرا مسلمان نیس

  • شهربابک کرمان

   طارمی مسلمان سروش حسینی بیرانوند انصاری رضاییان 6تایی ها جایی ندارن

  • حسن تراختوری

   شما پرسپولیسیا اصلا عرق تیم ملی ندارین کلا عشقتون اینا با استقلالیا کل کل کنین توو تیم ملی دو دستگی ایجاد نکنین همه بازیکنان چه استقلالی چه پرسپولیسی برای تیم ملی بازی میکنن نه تیم شما

  • ساسی

   بازی ۴ سال پیش با کره یادتونه با گل قوچان نژاد بردیم رفتیم جام جهانی برین ببینین چند نفر استقلالی بودن که الان این پرسپولیسیا اومدن واسه ما شاخ شدن.۷ نفر استقلالی بودن
   تیموریان.نکنونام.منتطری.جباری.صادقی.حیدری.بیگ زاده

  • rez

   به امید موفقیت تیم ملی ایران
   و قوی ظاهرشدن بازیکنان استقلال در لیگ و راهیابی به جام جهانی

 • حسن

  استقلالی ها تقریبا هیچ شانسی ندارند مگر این که پژمان منتظری بیاد استقلال و استقلال یه سهمیه داشته باشه

  • میثم تاجی بارسایی

   امیدابراهیمی و وریا غفوری رو نمیبینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • میلاد مجیدی

   امید ابراهیمی بدون شک بدرد تیم ملی میخوره و عدم استفاده کیروش بضررمون خواهد شد

  • خطاب به بالایی

   داریوش شجاعیان, امید ابراهیمی و ووریا غفوری دعوت میشن..شک نکن

  • ali**

   بین کاوه .نورافکن .اسماعیلی و کنعنانی 2 تاشون صد در صد به تیم ملی دعوت میشن

 • sha.sa

  این لیست امسال و برای مقدماتی عالی بود.ولی باید تغییراتی بده.تیم های جام جهاانی مثه قطر و سوریه نیستن.به نظر من میتونه از بین مسلمان و شجاعیان و فرشید اسماعیلی یکی رو جای شجاعی انتخاب کنه.کاوه رضایی هم جای ساسان انصاری.

  • فرهاد

   یه دفعه بگوشیشعلی جکوزیان رو هم بزاره جای خودش رو نیمکت

  • ali

   مگه ساسان انصاری تو تیم ملی بوده که حالا کاوه رضایی بیاد جاش؟؟؟؟!!!!!!

 • فرشید پرسپولیسی

  جام جهانی مال ما پرسپولیسی هاست

  • میلاد مجیدی

   نهایتا از 32 تیم 31 میشیم. آخه پرسپولیس بوی قهرمانی آسیا به مشامش نخورده چطور میخاد تو جهان حرفی داشته باشه.

  • علی

   مثل جام جهانی قبلی444444444444444

  • kasra

   باشه عزیزم .... خورشیدم مال شما ... ماهم مال شما .. کره زمینم مال شما ... اصلا کهکشان راه شیری مال شما ... دیگه چی می خوای ... بگو تا براتون فراهم کنم......


   ادمین لطفا بچاپ .......

  • cr7

   هنوز یه سال مونده وسپاهان همه رو درو میکنه

  • ناشناس

   به خدا قسم نه استقلالیم نه پرسپولیسی
   ولی حالم بهم میخوره وقتی که نمیفهمیم تیم ملی مفهومی جداگانه از تیم باشگاهیمون داره تا حالا دیدید کسی برای هواداری از تیم ملی آلمان لباس بایرن یا دورتموند بپوشه نه چون اونا به این درک رسیدن که تیم ملی فقط یک رنگه و همه زیر پرچم کشورشون بازی می کنن نه باشگاهشون خیلی ها بازی باشگاهی نگاه نمی کنن ولی طرف دار تیم ملی هستن بفهمیم اینو
   ادمین جان لطفا

 • بردیا استقلالی

  چرا از استقلال بازیکن نمی گیره

  • حمید

   بالاخره مربی درجه یک جهانی کارش بلده میدونه جی به چی. خخخخخ

  • رضا6666

   فعلا همین بازیکنها بهترینها هستن به نظرمن همینها مسافرجام جهانی میشن شاید 2یا3تاجابجایی باشه فقط پس دیگه هربازیکنی نگه من به خاطر تیم ملی پیشنهاداروپایی دارم که خندمون میگیره به امیدموفقیت تیم ملیمون درجام جهانی .یاعلی

  • نویدتاجی چلسی

   به جزطارمی وبیرانوندهمه توریست هستن

  • TripleM

   چون به کار تیم نمیان. میبینی که کاوه هم میره بلژیک تا شاید از اون طریق شانسی پیدا میکنه.

 • امیر

  شجاع رو باید به جا پورقاز ببره

  • sha.sa

   شاید مسلمان و رفیعی حقشون باشه ولی خدایی خلیل زاده اصلا بازیکن عالی نیست.معمولیه.پارسالم عملکردش متوسط رو به پایین بود

  • احمد

   شجاع احتمالا وسط جام جهانی با یه تیم باشگاهی از کشور رقیب قرارداد داخلی میبنده به جای دفاع پاس گل میده خخخخخ.

 • Sam

  دروازه بان مسلما حقیقی با توجه به دو فصل حضور تو روسیه سابقه جام جهانی و ایشالله بازگشتش تو همیتروزا میتونه گزینه اول کیروش باشه

 • اميرحسين

  روزبه چشمي و كاوه رضايي و سروش رفيعي حيف هستن دعوت نشن.آيندشون نابود ميشه

 • جواد

  صادق محرمی ....

  • sha.sa

   و نورافکن و حسین حسینی

  • cr7

   اگه به شما باشه اصلا اسم تیم ایرانو بزاریم پس پس

  • 3☆☆4

   ب نظر من بازیکنایی مثله روزبه چشمی،صادق محرمی،مجیدحسینی،امید نورافکن،مهران درخشانمهر، مهدیپور(هافبک ذوب اهن) و خیلی از جوونای دیگه میتونن تو لیست تیم ملی باشن

 • perspolis

  کاش صادق محرمی دعوت بشه خدابی این بازیکن عالیه هر چی ازش بگی کمه با این سن و سال
  فرصت بدید بزارید دیده بشه چون لیاقتش تیم های خوب اروپایه

  • نویدتاجی چلسی

   به نظرم بازیکنایی مثل محرمی چشمی نورافکن شکاری و....بعدجام جهانی وجام ملتها دعوت بشن

برچسب ها