نصیرزاده: ترکاشوند دروغ می‌گوید/ پرسپولیس هم برای شجاعیان اندازه استقلال پول می‌داد

نصیرزاده-ترکاشوند-دروغ-میگوید-پرسپولیس-هم-برای-شجاعیان-اندازه-استقلال-پول-میداد

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد می‌گوید مبلغ رضایت نامه داریوش شجاعیان ۱.۵ میلیارد تومان بوده و ادعای معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس مبنی بر این که ۲.۵ میلیارد از استقلال دریافت شده کذب است.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، هوشنگ نصیرزاده درباره انتقال داریوش شجاعیان به استقلال اظهار کرد: در کل باشگاه‌های ایران تنها تیمی که به ما نامه رسمی برای شجاعیان زد، استقلال بود. در نتیجه‌ هیچ مذاکره رسمی با دیگر باشگاه‌ها نداشتیم. دیشب، در دو ساعت مذاکره که با استقلال داشتیم، شجاعیان جواب تلفنش را نمی‌داد و پیدایش نبود که بعد از دو ساعت به ما گفت‌ که به خاطر مشکلات خانوادگی جایی درگیر بوده است. به‌ هر صورت او به باشگاه استقلال آمد و قراردادش را با این تیم امضا کرد.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد درباره اظهار نظر محمد ترکاشوند، معاون اقتصادی باشگاه پرسپولیس که گفته بود استقلال برای شجاعیان ۲.۵ میلیارد تومان هزینه کرده است، عنوان کرد: این یک ادعای دروغ است. کل مبلغ توافقی ما با استقلال ۱.۵ میلیارد تومان بود که یک سوم آن نقد دریافت شد و الباقی به صورت چک وصول می‌شود.

او با بیان این که باشگاه‌ها از بلیت فروشی، فروش محصولات باشگاه، ‌اسپانسرینگ و در نهایت درآمد حاصل از نقل‌ و انتقالات بازیکن درآمد کسب می‌کند، گفت‌: ما بخش خصوصی هستیم و دستمان در جیب خودمان است و مجبوریم از تیم‌هایی که امتیاز دولتی دارند درآمد کسب کنیم‌.

نصیرزاده با تاکید بر این که در جریان نقل‌ و انتقال شجاعیان به استقلال ۲۰۰ میلیون تومان هم تخفیف داده‌اند، تصریح کرد: در تمام دنیا دو برابر مبلغ قرارداد را به عنوان مبلغ رضایت‌نامه دریافت می‌کنند. قرارداد شجاعیان در فصل گذشته ۸۵۰ میلیون تومان بود و امسال این قرارداد ۹۵۰ میلیون تومان می‌شد. اگر با توجه به مبلغ قرارداد فصل گذشته حساب کنیم، استقلال باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ما می‌داد،  ولی ما ۱.۵ میلیارد تومان از آنها گرفتیم.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد با بیان این که این انتقال هم به نفع استقلال و هم به نفع گسترش فولاد بود، در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس هیچ مذاکره غیر رسمی هم بر سر شجاعیان نداشته، گفت‌: پرسپولیس یک بار سر پایی توسط ترکاشوند در هتل  المپیک برای شجاعیان با ما صحبت کرد که سر جمع ۲۰ ثانیه هم نشد. نامه رسمی را فقط استقلال به ما زد. البته چند وقت بعد محمد ترکاشوند از استانبول با ما تماس گرفت و گفت‌ که ۵۰۰ میلیون تومان نقد به ‌اضافه کرملاچعب را به ما می‌دهند اما من به او گفتم، شما خودتان کرملاچعب را بازی نمی‌دهید آن وقت می‌خواهید به جای یک میلیارد تومان به ما واگذارش کنید؟

او افزود: من همچنین به شوخی به ترکاشوند گفتم که این مبلغ پول آب‌نبات چوبی هم نمی‌شود. البته ترکاشوند یک ساعت قبل از این که ما به باشگاه استقلال برویم، با من صحبت کرد و گفت‌ که حاضر است همان مبلغی که استقلال می‌خواهد پرداخت کند را به همان روش به گسترش فولاد بدهد تا شجاعیان به پرسپولیس برود اما من به او گفتم که این از نظر اخلاقی درست نیست و شما اگر شجاعیان را می‌خواهید باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ما نقد بدهید.

نصیرزاده ‌اضافه کرد: ترکاشوند هم در پاسخ درخواست ما گفت‌ که برویم با استقلال قرارداد ببندیم. ما در ابتدا در باشگاه استقلال یک قرارداد دو جانبه بستیم و بعد از آن با آمدن شجاعیان این قرارداد سه جانبه شد. شجاعیان دیشب همزمان با ما قراردادش را فسخ کرد و با استقلال قرارداد امضا کرد.

مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد درباره جانشین شجاعیان در این تیم‌، اظهار کرد: بوناچیچ بلافاصله پس از این که مشخص شد شجاعیان از جمع ما جدا می‌شود نقی زاده را که بهترین بازیکن ما است، در پست او قرار دارد.

او در پایان در پاسخ به این سوال که چقدر از لیست لوکا بوناچیچ برای لیگ هفدهم جذب گسترش فولاد شده‌اند، اظهار کرد: در لیگ برتر تیم‌هایی قهرمان می‌شوند که کمتر گل بخورند. به همین دلیل پست دفاع مهم است. ما فصل گذشته در دفاع خوب ظاهر شدیم و بعد از پرسپولیس بهترین خط دفاعی را داشتیم اما به خاطر این که در فاز تهاجمی خوب عمل نکردیم، در جایگاه هشتم قرار گرفتیم. الان مشکل ما گرفتن بازیکن در خط دفاعی است که به دنبال یک مدافع آسیایی هستیم. همچنین یک مهاجم آمریکایی می‌خواهیم اما فعلا یک بازیکن از کرواسی در تمرینات حضور دارد که هنوز نظر لوکا را جلب نکرده است.

نصیر زاده افزود: گسترش فولاد همچنین کاکا شویلی و حاج محمدی را از ماشین سازی جذب کرده که حاج محمدی به خاطر این که در دوران افتش به سر می‌برد با مربی بدنسازمان به نام مارتین که در بارسلونا و ‌اسپانیا فعالیت کرده تمرین می‌کند. همچنین زنده روح، کاپیتان مس کرمان و ابرقویی از استقلال تهران را جذب کرده‌ایم. بوناچیچ به قدری از ابرقویی راضی است که گفته با وجود این که این بازیکن ۲۰ ساله است می‌تواند جانشین نقی زاده هم بشود.

 

2051

ایسنا

نظرات ۱۳۳

 • امیدوحیدیفر

  مسئولین پرسپولیس چون نتونستن این بازیکن روبگیرین میخوان خرابش کنن خودشون چه پول های میلیاردی به بیرانوندوامیری وکامیابی نیادادن بعدش گفتن ندای قلبشون اومده

  • رضا

   با مدرک حرف بزن.خودتون انقد گنده فرض کردین فکر میکنین یکی میره تیم رقیب واسه پول بیشتره.والله بالله. از هر کی بپرسید حد اقل تو این 3 سال اخیر قابل مقایسه نیستید با پرسپولیس. براتون عجیبه با همون پول یا کمتر میرن پرسپولیس؟

  • محمد

   باشه :v

  • سعید

   خودشون دارن میگن ۱.۵ میلیارد فقط برای رضایت نامه دادن. حالا قرارداد سه ساله هم بسته. سالی چند گرفته باشه که بگیم راضی شده. سالی ۶۰۰ میلیون زیاده؟!! (که عمرا این قیمتا باشه و من کفشو گرفتم!) می کنه به عبارتی ۳ میلیارد و اندی برای داریوش شجاعیان. اینو چی می‌گی طرفدار استقلال؟!! الان وجدان داشته باشی گرانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر شد. آیا وزارت پرسپولیسی است؟!

  • سعید سرپل ذهاب

   الان حال طرفداران پرسپولیس جالبه..قشنگ فهمیدن ترکاشوند چه آدمیه!!طارمی هم میگفت این بشر دروغگو هست!!

  • چهار دربی پشت هم

   اخه اینقدر بسوزی که‌در ماه رمضان دروغ بگی؟
   متاسفم بذات.

  • علیرضا اذرمی

   همین نصیر زاده دیروز گفته بود پیشنهاد پرسپولیس به اندازه خرید ابنبات چوبی بوده حالا چیز دیگه می گه
   خرید بازی کن در درجه ی دوم اهمیت هستش بختیار رحمانی رو هم با هزار جور تبلیغات خردین اخرش چی شد فقط به سکوها کمک می کرد تا کمبود طرفداراتون رو جبران کنه

  • حجت

   دوست عزیز : اگه متن خبرو بخونی ، نصیرزاده میگه به ترکاشوند گفتیم مبلغ رو بیشتر کنند ، شجاعیان رو به پرسپولیس میدن و ترکاشوند گفته : برین با استقلال مذاکره کنین.
   یعنی به این قیمت نمی ارزه. کافیه پست مربوط به مقایسه شجاعیان و نعمتی رو ببینید تا متوجه بشین خریدتازه پرسپولیس چقدر بهتره

  • جواد

   امیدوحیدیفر این بازیکنهای که اسم بردی قهرمان لیگ هستن و جزو 8 تیم برت اسیا پس لیاقت دریافت بیشتر از اینها رو هم داشتن . استقلال که به نیمکت نشینش میلیاردی پول داده.

  • دوستاره

   اقای ترکاشوند کی راست گفته که این دفعه دومش باشه

 • چوبله 90

  آقای ترکاشوند همه کار کردی که شجاعیان استقلالی نشه حالا بیان کردن این حرفهایت صحیح نبود

 • فرهاد 4

  داریوش با قلبش استقلال را انتخاب کرد و تسلیم پول هنگفت پیروزی نشد

  • نایب قهرمان دسته ۳ ایران، نه قهرمان آسیا

   داداش؛
   پرسپولیس اگه پول هنگفت داشت به سروش می‌داد؛
   چرا دور بریزه آخه؛
   ضمنا
   چنین پولهایی رو توی ایران فقط گسترش فولاد درخواست می‌ده؛
   و فقط شیش‌تاییها هستند که چنین پولی رو پرداخت می‌کنند؛ اونهم به خاطر فرار از فاجعه شیش‌تایی شدن؛
   یادتون هست مظلومی، همین شجاعیان رو برای نیم‌فصل خواست، گسترشی ها ۹۵۰‌میلیون خواستند؛ برای مظلومی نداشتند؛ اما الآن برای فرار از داغ شیشتایی دارند؛
   ادمین جون!
   حرف حساب زدم؛ بچاپ.

  • یلدا

   پرسپولیس به اندازه ی ارزش فنی بازیکن ها قرارداد می بنده.
   همون که شایان با پرسپولیس قرارداد بسته بود و واسه ی اینکه استقلال تهران قیدش رو بزنه بهتون گفت هشتصد میلیون.
   اما با چهارصد تا قراردادش رو با پرسپولیس امضا کرده بود
   همه دوس دارن که با برانکو کار کنن واسه ی همین با قیمت های منطقی می آن پرسپولیس
   اما
   چون هیشکی دوس نداره با منصوریان کار کنه مجبور می شن این دوس نداشتن رو با چند برابر پول گرفتن جبران کنن...

  • 6تایی نشی صلوات

   آره با قلبش انتخاب کرده ولی قبلش با آپشناش که در حد پراید 141 هم نیست قرارداد 3 ملیاردی بسته.
   دم گسترش گرم که بازیکنشو انداخته بهتون.
   ادمین ببینم چیکار میکنی. :)

  • Mrr

   دوست عزيز اقاي نصير زاده خودش مگه نگفت پول پرسپليس اندازه ابنبات چوبي بود؟!
   تا كي ميخواين خرج كردن ميلياردي تيمتون و انكار كنيد
   مثل قرارداد كاوه كه نوشتين ١ميليارد بعد صداش دروند ١٦٠٠

  • محمد جواد

   هزینه بالای یک تیم برای موفقیت بیشتر هیچ اشکالی نداره. اما ساده لوحی بعضی از هوادارها واقعا جای تعجبه.
   ندای قلب!!!!!!

  • اندی

   اولا پیروزی نیست و اسم سرورت " پرسپولیسه "
   دوماً پول خرید یه بازیکن اروپایی عالی رو واسه یه بازیکن متوسط دادین به گسترش ، درسته سرتون کلاه رفته ولی لطفا الکی دم از پیشنهاد هنگفت پرسپولیس به شجاعیان نزنین
   سوما با این هزینه ها و ساپورت های مالی ، نیم فصل پا نشید برید دم وزارت تجمع کنید و دم از وزیر پرسپولیسی بزنیدا ، خریدهاتون رو همه دیدن

  • حمید

   خودمونیم فقط خاسی یه چی بگی ها. این اقا که به اصطلاح شما با قلبش انتخاب کرد چند ماه پیش با پرسپولیس مذاکره کرده با قلبش میشه ساسان انصاری که همون اول گفت پرسپولیسم مذاکره نمیکنم

 • میثم تاجی بارسایی

  اوف اوف دعوا داره بالا میگیره... چند روز پیش هوشنگ گفت یکی از مربیا به بازیکن زنگ زده که با لوکا دعوا کن تا اخراجت کنه بیای تیم ما، همه‌ی پسپسی ها این حرف نصیرزاده رو چماق کردن میزدن تو سر ما... اگه اینطوره پس الانم داره راست میگه دیگه ترکاشوند دروغ میگه...

  ترکاشوند میگه من میدونم که استقلال ۱۶۰۰بابت رضایت نامه داده به این ترتیب که ۶۰۰تا نقد داده و سه فقره چک ۳۰۰میلیونی!! یکی نیست بگه داداش اینا جمعش میشه ۱/۵میلیارد نه ۱۶۰۰ خخخخخخخ

 • سیامک

  الآن خود ایشون راست می گویند؟

  من مصاحبه ترکاشوند رو دیدم کجا دو و میلیون گفتن ایشون؟!

  • سیامک

   البته ببخشید دو و نیم میلیارد...

  • علی

   ایشون رو جو گرفته.2.5 هزینه استقلال برا شجاعیان. 1.5 برا رضایت نامش هست و 1 برا امضا قرارداد.

 • ژوان

  اینو چی میگی آقای ترکاشوند؟؟؟

  • جواد

   خب ۱.۵ میلیارد که به گسترش دادن پس با بازیکن چقدر برای هر سال بستن؟؟؟
   نصیرزاده تو مصاحبه بالا گفته قرارداد امسال شجاعیان 950 میلیون تومنه .پس میشه گفت حداقل سالی 950 میلیون تومان برای هر سال بهش میدن .
   3 سال ضربدر 950 میلیون مساویست با 2850000000
   پرداختی بابت صدور رضایت نامه 1500000000
   جمع هزینه برای 3 سال شجاعیان 4350000000
   چهار میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان
   میشه سالی 1450000000 میلیون تومان
   ادمین جان بچاپ

 • رکوردار

  دروغ پشت دروغ

 • 4 تایی

  1.5 پول رضایت نامه شده.حداقل سالی یک میلیارد هم به خود شجاعیان میدن. با این تفاسیر قیمت خیلی بالاتره

 • 4پولییییییییییییییییس

  (((البته ترکاشوند یک ساعت قبل از این که ما به باشگاه استقلال برویم، با من صحبت کرد و گفت‌ که حاضر است همان مبلغی که استقلال می‌خواهد پرداخت کند را به همان روش به گسترش فولاد بدهد تا شجاعیان به پرسپولیس برود اما من به او گفتم که این از نظر اخلاقی درست نیست و شما اگر شجاعیان را می‌خواهید باید یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ما نقد بدهید.))))
  اقای ترکاشوند حرفی سخنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟:))))

  • قشقایی

   یعنی با این حرفش کاملاً شستشون انداخت روی بند. تا اینا باشند که دیگه هی نگن دروغگو دروغگو.
   معلوم شد دروغگو کیست؟
   ماه همیشه پشت ابر نمی مونه.

  • رضا ش

   اگه پرسپولیس یک میلیارد هم پیشنهاد میداد شجاع با کله می آمد چون ترکاشوند پانصد پیشنهاد داد گسترش مخالفت کرد ، با این قیمت گزاف همون بهتر بره پیش شیشعلی
   فقط ششتقلال با این نوع قرارداد بستن میتونه بازیکن جذب کنه ، کاوه با قیمت پایینتر از ششتقلال فرار کرد که پیشرفت کنه چون کسی توی ششتقلال نمیتونه پیش رفت کنه
   اما بازیکنهای پرسپولیس به خاطر کیفیت بالای بازیکناش تیمهای دیگه با قیمت گزافی دنبال جذبشونن

 • تاج آبی

  آخه خنده داره :))) میگه مصلح قبل اینکه بره دفتر باشگاه استقلال با ما قرارداد بسته بود :)))) خب رفته بود اونجا چیکار پس؟

  • یلدا

   رفته بود بگه نمی آم استقلال تهران
   جوابش خیلی سخت بود آقای تاج؟؟؟

  • شیشعلی

   رفته بود بعضیا رو بسوزونه

برچسب ها