سرمربی تیم ملی تکواندو: یک تکواندوکار 50 نفر را مسخره خود کرد

سرمربی-تیم-ملی-تکواندو-یک-تکواندوکار-50-نفر-را-مسخره-خود-کرد

وبسایت رسمی برنامه نود - نشست خبری بررسی عملکرد نتایج تیم ملی تکواندو در قهرمانی جهان ۲۰۱۷ امروز(چهارشنبه) با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

به گزارش سایت نود، نشست خبری بررسی نتایج تیم ملی تکواندو با حضور دبیر فدراسیون، مهدی بی باک، مهرو کمرانی، ناهید سروی و مدیر تیم های ملی تکواندو در محل فدراسیون تکواندو و از ساعت ۱۰:۳۰ برگزار شد.
نشست امروز که قرار بود راس ساعت ۱۰ آغاز شود با ۳۰ دقیقه تاخیر و بدون حضور رئیس فدراسیون تکواندو شروع شد.
در ابتدای مراسم احسنی فروز دبیر فدراسیون تکواندو ضمن تشکر از اصحاب رسانه برای حضور در این نشست اظهار کرد: در حال حاضر انتظارات از تکواندو تا جایی بسیار بالا رفته که همه از تکواندو قهرمانی می خواهند.
در دهه شصت کسی تکواندو را نمی شناخت ولی در حال حاضر جزء سه رشته اول کشور هستیم.
تکواندوی ایران ۸ رکورد تاریخی را در ورزش ایران ثبت کرده است. همچنین فدراسیون تکواندو در سال های گذشته در ارزیابی های وزارت ورزش جزو بهترین ها بوده است. همه این افتخارات انتظارات را بالا برده و این فشار کاری را به فدراسیون بیشتر می کند. در هر مسابقه ای هدف قهرمانی است ولی هیچ تضمینی برای تکرار نتیجه خوب نیست.

در ادامه نشست مهدی بی باک، سرمربی تیم‌ ‌ملی به ارائه گزارشی درباره عملکرد بازیکنان پرداخت.

وی اظهار کرد: ما برای اولین بار در بین 183 کشور جهان با 46 امتیاز سوم جهان شدیم و در بدترین حالت می‌توانستیم عنوان نایب قهرمانی را کسب کنیم، اما اتفاقاتی رخ داد که باز هم باعث شد نتوانیم عملکرد اصلی خود را نشان دهیم. ایران 19 سال است که بر روی سکوی جهانی می‌ایستد.

بی‌باک ادامه‌ داد: در وزن اول آرمین هادی‌پور با کسب چهار برد و پس از این که با کسب پیروزی مقابل نماینده تایلند که نایب قهرمانی جهان را در اختیار داشت، به مصاف حریف کره جنوبی رفت. در دیدار پایانی برابر میزبان با تمهیداتی که کره‌ای ها چیده بودند هادی پور تنها 10 ‌دقیقه به استراحت پرداخت، در حالی که حریف کره ای 45 ‌دقیقه زمان استراحت داشت. همه این اتفاقات باعث شد که در دیدار پایانی به مدال نقره برسیم.

در وزن دوم باید بگویم که در حق مسعود حجی زواره کم لطفی شد. کاپیتان ایران در طول چهار دیدار تنها یک امتیاز به حریفان دادو در برابر نماینده مصر که قهرمانی آفریقا را در کارنامه داشت در راند دوم هشت امتیاز پیش بود، ولی متاسفانه نماینده مصر با یک حرکت عجیب حجی زواره را بیهوش کرد. من خدا را شکر می‌کنم که مسعود هم اکنون در بین ما است و متاسفم برای آن افرادی که می گفتند او در حین بازی تمارض کرده است. حجی زواره در آمبولانس بیهوش بود و تقریبا حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده بود، ولی خوشبختانه در بیمارستان به هوش آمد.

ابوالفضل یعقوبی پس از پشت سر گذاشتن حریف بلژیکی بلافاصله بدون استراحت وارد زمین شد، در حالی که مبارز کره‌ای نیم ساعت زمان استراحت داشت. با این کار کره‌ای ها در روزهای نخست به دنبال گرفتن طلا و ایجاد اختلاف بودند. در دیدار برابر کره جنوبی یعقوبی با 20 درصد آمادگی بر روی شیاپ چانگ رفت.

فرزان عاشورزاده سه بازی نخست خود را با اختلاف بسیار زیاد به سود خود به پایان برد، اما در برابر حریف روس و 30 ثانیه باقی‌ مانده به پایان بازی دچار یک اشتباه شد و نتیجه‌ را واگذار کرد. باید یادمان باشد که او هشت ماه از مسابقات به دور بود و حتی در مسابقات یونان پس از این که قرعه اش با حریف اسرائیلی خورد مبارزه نکرد. درباره وزن او باید این را بگویم که نماینده روس پس از پیروزی بر عاشورزاده به فینال راه یافت.

سجاد مردانی پس از کسب دو برد برابر نماینده فنلاند و قزاقستان به ماهاماچو از بریتانیا باخت. درباره مبارزه او باید بگویم که مردانی هر چه که در توان داشت از خود ارائه داد، ولی اگر در روز خوب خود قرار داشت، حتی نماینده روسیه را شکست می‌داد و به فینال می‌رسید.

سعید رجبی در دور نخست نیز حریفان را با اختلاف امتیاز برد و در مقابل قهرمان کوبایی که حریف بسیار خطرناکی نیز بود به پیروزی رسید، اما باز هم در برابر نماینده روسیه دچار کم تجربگی شد و نتیجه‌ را واگذار کرد. او یکی از تکواندوکاران خوش آتیه ایران است و در آینده خبرهای خوبی را از او خواهیم شنید.

همچنین پوریا عرفانیان در وزن ششم برابر حریف روس که به فینال راه یافت تا راند سوم مبارزه پایاپایی را انجام داد، ولی کم تجربگی باعث شد تا شکست بخورد. امیدوارم که عرفانیان بتواند خلاء تیم‌ ‌ملی در وزن ششم را پر کند.

مهدی بی باک پس از ارائه گزارش از نتایج بازیکنان، خاطر نشان کرد: تمامی حریفانی که ما به آنها باخته‌ایم به فینال رفته‌اند. حریفانی که بر ما پیروز شده بودند چهار طلا و چهار نقره کسب کردند. این به این معنا است که ما با قرعه‌ای بد روبرو شدیم. اگر مسعود حجی زواره آسیب نمی دید مطمئنا به مدال طلا دست می یافت و حداقل ایران به نایب قهرمانی جهان می رسید. در حال‌ حاضر خوشحالیم که با کسب 46 امتیاز سکوی جهانی را حفظ کردیم. من یک گله و شکایت نیز دارم آیا واقعا در مسابقات جهانی هیچ اتفاقات خوبی رخ نداد؟ در این مسابقات دو جوان 19 و 22 ساله به فینال رفتند. آیا مصدومیت حجی زواره بر نتیجه‌ کلی ایران تاثیرگذار نبود؟ با این شرایط روحی در سه ماه تیم را جمع کردیم و در کنار هم اشک ریختیم و خندیدیم. کدام مربی پس از سه ماه قهرمان جهان می‌شود؟ اما من انگیزه زیادی را در بازیکنان می دیدم و به همین دلیل این مسئولیت را پذیرفتم. برخی از بازیکنان بیشتر از شش ماه در مسابقات حضور نداشتند. قوانین جدید داوری نیز بر عملکرد بازیکنان تاثیر داشت. متاسفانه برخی‌ها از روز دوم که مسابقات در جریان بود شروع به تخریب تیم کردند. این در حالی بود که ما هنوز پنج مبارز دیگر را داشتیم. من معتقدم در جریان برگزاری مسابقات به جای این تخریب‌ها می‌شد به جوانان امید داد.

در این نشست می‌خواهم از کادرفنی تیم‌ ‌ملی دفاع کنم. همه می‌گویند چرا در کادرفنی از قهرمانان استفاده نمی کنید؟ آقایان افشار و نصر آزادانی در عین جوانی افرادی با تجربه هستند و اگر در چنین مسابقاتی از این افراد استفاده نکنیم پس کی باید این کار را کرد. جدا از بحث فنی فدراسیون تکواندو همه امکاناتی را که می خواستیم برایمان فراهم کرد. من 12 سال عضو تیم‌ ‌ملی بودم و در تمامی مسابقات بین‌المللی به جز المپیک مدال طلا کسب کردم. حتی در سال 2014 در بین پنج مربی برتر دنیا قرار گرفتم و کاندیدای کسب بهترین مربی بودم. به غیر از من تنها آقای ذوالقدر و مقانلو تجربه حضور در این مسابقات را دارند.

بی بابک درباره مسائل و حاشیه‌های پیش آمده در حین برگزاری مسابقات انتخابی ، گفت‌: به نظرم اخلاق از مدال با ارزش‌تر است، ولی باز هم ما اخلاق را باختیم. ما تمامی شرایط را برای برگزاری دیدارهای انتخابی فراهم کردیم، اما یک تکواندوکار 50 نفر را در آن روز مسخره خود کرد و حاضر به برگزاری بازی انتخابی نشد. برای مثال کوک شانس اول طلای لندن به دلیل بی اخلاقی از سوی کادرفنی بریتانیا کنار گذاشته شد. این نشان از اهمیت اخلاق دارد. برای من به عنوان سرمربی انسجام بسیار مهم است و نتیجه‌ گیری در صورتی که با اخلاق مداری همراه باشد با ارزش است. اگر بازیکن به مربی خود دستور بدهد باید فاتحه آن رشته را خواند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، پس از پایان صحبت‌های مهدی بی باک و ارائه گزارش از عملکرد بازیکنان در مسابقات جهانی، مهرو کمرانی ، سرمربی تیم‌ ‌ملی بانوان نیز به ارائه توضیحاتی درباره نتایج کسب شده پرداخت.

کمرانی، اظهار کرد: در ابتدا از حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان از بخش بانوان و نیز انتقادات سازنده بسیار تشکر می‌کنم. این هفتمین حضور تیم‌ ‌ملی بانوان ایران در مسابقات جهانی بود. در این دوره ایران تیمی جوان با میانگین سنی 18 سال را به مسابقات اعزام کرد و در پایان در بین 120 کشور به عنوان یازدهمی رسیدیم. اگر دو بازیکن در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریفان پیروز می‌شدند، می‌توانستیم به رده ششم جهان برسیم. بسیاری از تکواندوکاران ایران اولین حضورشان را در مسابقات جهانی تجربه می‌کردند و به همین دلیل اسم‌شان در رنکینگ جهانی وجود نداشت و هر بازی برایشان حکم فینال بود.

وی ادامه‌ داد: ناهید کیانی برابر یاسمینا از فرانسه نفر سوم رنکینگ دنیا به پیروزی رسید، اما در برابر نماینده صربستان پس از برخورد ضربه حریف به روی پایش دچار آسیب‌دیدگی‌ شد و بازی را واگذار کرد.

ملیکا میرحسینی با وجود این که 10 کیلوگرم وزن کم کرده بود، اما در دیدار نخست برابر نماینده هند به پیروزی رسید. وی در دیدار دوم مقابل یورتاتار از ترکیه که نفر دوم رنکینگ جهانی است، با اختلاف دو امتیاز و در یک غافلگیری در راند نخست نتیجه‌ را واگذار کرد.

اکرم خدا بنده در وزن هشتم به خاطر مشکلات روحی حضور خوبی در مسابقات جهانی نداشت و با وجود این که در مسابقات بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به مدال نقره دست یافت در مسابقات جهانی نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

زهرا پور اسماعیل نیز که با کاهش 10 کیلوگرمی پا به مسابقات جهانی گذاشته بود، عملکرد خوبی در اولین حضورش از خود بر جای نگذاشت. استرس بیش از حدی که بر او حاکم شده بود، کمی کار را برایش سخت کرد.

طیبه پارسا با یک اشتباه فردی ما را غافلگیر کرد. وی در برابر راحله آسمانی، نفر سوم رنکینگ دنیا به پیروزی رسید، ولی در مرحله یک چهارم نهایی با یک اتفاق عجیب مدال جهانی را از دست داد.

پس از این که ضربه حریف سوئدی به قفسه سینه او برخورد کرد پارسا تصور می‌کرد که داور در بیست و هشت ثانیه باقی‌ مانده به پایان بازی برای او تایم پزشکی درخواست کرده است، در حالی که با بلند نشدن او رای به باختش صادر شد.

پس از شکست طیبه پارسا بیشتر شادی‌ حریف او ما را غذاب می داد. برخی‌ها درباره این دیدار گفتند که نماینده ایران از لحاظ بدنی کم آورده است، اما این یک اشتباه فردی بود.

کیمیا علیزاده هم با ارتقای رنگ مدالش نسبت به دوره گذشته توانست عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کند. او با وجود آسیب‌دیدگی‌ از ناحیه زانو در راند دوم مبارزه با نماینده کانادا موفق شد به فینال راه یابد. آسیب‌دیدگی‌ او به حدی بود که من به او اجازه ورود به زمین را نمی دادم، ولی وی به اصرار خودش جنگید و افتخار دیگری را برای ایران کسب کرد.

مهرو کمرانی در ادامه درباره صحبت‌های اخیر مبنی بر مشکلات فنی در نزد مبارزان ایران و ضعف کادرفنی، خاطر نشان کرد: ما پنج ماه در اردو بودیم. فکر نمی‌کنم بیکار نشسته بودیم. برای مثال در مورد کیمیا علیزاده نیز باید این را بگویم که ضربه پای راست را به او یادآوری کردیم و ا گر فیلم این بازی‌ها را ببینید وی اکثر امتیازاتش را با پای راست کسب می‌کند. این که از لحاظ فنی چیزی عوض نشده است کم لطفی است. در بازی برابر کانادا اگر من کارت نمی کشیدم علیزاده 10 اخطاره می‌شد. نمی‌خواهم خودم را مهم جلوه دهم، ولی همه چیز برنامه‌ریزی شده بود و حتی در راند طلایی برابر نماینده چین تایپه باز هم علیزاده با پای راست امتیاز گرفت. قبل از اعزام به مسابقات تمرینات را از ساعت 9 تا 10:30 شب دوباره ادامه می دادیم. متاسفانه بانوان تکواندوکار ایران حرفه‌ای نبودند و همچنین از لحاظ جسمی – روحی آمادگی کافی نداشتند. به نظرم اگر در چند تورنمنت بین‌المللی شرکت می کردیم با بی تجربگی به حریفان نمی باختیم. من به این جوانان بسیار امیدوار هستم.

39046

اختصاصی

نظرات ۱۹

 • حاج علیرضا

  میشه بری؟
  میشه پولادگرم با خودت ببری؟

  • یلدا

   دوتا برنز گرفتیم
   سوم شدیم؟؟؟
   الانم خوشحالی که سوم شدیم
   آخه هشت نفر برن اونجا بعدش دوتا برنز بگیرن بعدش تو هم خوشحال باشی؟؟؟
   ظرفیتم آرزوست...

  • توفیق

   جالبه همیشه دنبال بهانه هستیم آقای پولادگر چرا جوابگو نیستند مثل اینکه صندلی هم بره ایشون هستند حالا ایشن پشتشون به کجا گرمه خدا میدونه ولی تکواندو رو نابود کردند عاشورزاده قبل المپیک همه رو میبرد و سونامب ود الان چپ و راست میبازه اونم ثانیه های آخر
   الان یکی مثل ساعی کجاست چرا نمیاریدش تکواندو چرا موفقیعت باید تو کشور ما مقطعی باشه چرا هیچوقت برنامه ریزی درست و هدفمند نداریم
   واقعا اینقدر سخته

 • ایمان۰۴

  با تمام احترامی که برای شما قائلم باید بگم شما و مخصوصا آقای پولادگر هم با لجبازی های الکی کل مردم رو مسخره خودتون کردید و به غرور ملی ضربه زدید

 • ارش

  تا وقتی این رییس فدراسیون به میز ریاست چسبیده و ان مربیان بی دانش سرکار باشند و کارامد ترین مربیان و بازیکنان ما به خاطر این کادر نالایق فدراسیون تکواندو اواره گوشه و کنار جهان باشند و در خدمت بیگانگان مطمئن باشید سال دیگر هم یک فینالیست هم نخواهیم داشت و رو به قهقرا خواهیم رفت .
  جناب وزیر ورزش این رشته ورزشی را که تا چندی پیش قهرمان مردان جهان بود دریابید

 • فانتاس

  پس مردم اشتباه میکنن /شما ادامه بدید و شاهکار کنید با این نتایج و بعدش هم هی از داوری و بدشانسی بگید/دیگه دوره باورکردن این حرف ها گذشته عمو

 • سعید

  مرسی از مهدی بی باک، با وجود بی باک و نصر آزادانی من به آینده تکواندو ایران خوشبینم
  حتی مقانلو هم اگر نتایج کابوس بار المپیکش رو نادیده بگیریم تیم پرافتخاری درست کرده بود

 • A.gol

  این که چیزی نیست تو پرسپولیس یه نفر هست میلیونها هوادارو مسخره خود کرده

  • علیرضا

   احساس میکنی مثلا خیلی با نمکی ؟

 • Me

  واقعا روتون زیاده
  دقیقا چه اتفاقی باید بیفته تا استعفا بدین؟؟؟؟؟؟

 • محسن

  خیلی زیاد بود حال نداشتم بخونم

 • هادی

  تا وقتی مسائل شخصی و از ورزش یه ملت نکشین کنار درست نمیشه تکواندو
  با خودخواهی تمام یه سرمایه ملی و گذاشین به راحتی برا اذربایجان داره مدال میاره و کشور اونا افتخار کسب میکنه

 • صابر

  چرا محمد باقری معتمد تو تیم ملی نیست

برچسب ها