راموس: فکر کردن به توپ طلا برای من دیوانگی نیست؛ رونالدو کاملاً آرام است

راموس-فکر-کردن-به-توپ-طلا-برای-من-دیوانگی-نیست؛-رونالدو-کاملاً-آرام-است

وبسایت رسمی برنامه نود - سرجیو راموس، کاپیتان رئال مادرید اعتقاد دارد که همچنان شانس بردن توپ طلا را دارد.

به گزارش وبسایت نود، راموس خوشحال است که کاپیتان یکی از موفق ترین تیمهای تاریخ رئال مادرید است، تیمی که در دو سال اخیر دو بار قهرمان اروپا شده است. وی اظهار داشت:

در دورانی زیبا در ترکیب رئال مادرید حضور دارم. این فشار مهمی روی دوش من است اما سعی می کنم مثبت نگر باشم و سعی می کنم که به صادقانه ترین شکل ممکن در خدمت تیم باشم تا در داخل و خارج زمین به تیم کمک کنم. طبیعتا قهرمانی پاداش فداکاری و تلاشی است که توسط شخص و تیم بدست می آید. در زمان بالا بردن جام یاد تلاش هایی که کردایم و محبت هواداران در کل دنیا می افتم. افتخاری است که کاپیتان تیم رئال مادرید باشم. لحظه بالا بردن جام تصویری است که در کل زندگی ام آرزویش را داشته ام. زیدان و پرز  در سالهای اخیر در رئال نقش مهمی داشته اند و وقتی تیمی موفق می شود نه تنها بازیکنان بلکه مدیر و مربی تیم هم در آن نقش داشته اند. آرامشی که مدیران رئال به ما می دهند خیلی مهم است چرا که باعث می شود در لحظات مشکل با همدلی به جلو حرکت کنیم.

کاپیتان رئال مادرید در مورد گلهای مهمی که در سال های اخیر در آخرین لحظات بازیها برای رئال مادرید به ثمر رسانده است هم صحبت کرد:

ترجیح می دهم به عنوان یک رهبر در خط دفاعی به یاد آورده شوم نه بازیکنی که در لحظات پایانی گلهای مهمی زده است.  شاید برای هواداران گلها هیجان انگیزتر باشد اما وظیفه یک مدافع گلزنی نیست. وظیفه اصلی انتقال آرامش و امنیت به تیم و خط دفاعی است و همین را ترجیح می دهم. مردم همیشه به این فکر می کنند که من در لحظات مهم و در دقایق پایانی با ضربه سر گل می زنم چرا که قبلا این اتفاق رخ داده است اما نمی خواهم بگویم که قرار است همیشه این اتفاق بیافتد. در بازیهایی که درون محله می کردیم همیشه در پست مهاجم نوک بازی می کردم و سعی می کردم خوشحالی های مهاجمانی مثل رونالدو نازاریو را تقلید کنم. مدافعان گلزن زیاد نبودند تا آنها را الگوی خود قرار بدهم. در دوران مدرسه همیشه به دنبال گلزنی بودم . به همین خاطر با آرامش بیشتری به حملات اضافه می شوم. این ویژگی باعث می شود که نسبت به مدافعانی که تجربه کمتری برای حضور در حملات دارند، در چنین شرایطی بهتر ظاهر شوم. مهم است که روی ارسالها  ضربه خوبی به توپ بزنی. جدا از تمرین کردن مهم است که هماهنگی خوبی با بازیکنانی داشته باشی که توپ را ارسال می کنند، فرقی ندارد که کروس توپ را بفرستد یا مودریچ یا خامس بلکه باید با آنها هماهنگ باشی. برای زدن ضربه نهایی هم قدرت سرزنی مهم است و هم تمرین کردن. این طور نیست که همه ضربات سر به یک اندازه قوی باشند. مهم است که بتوانی ضربه دقیقی بزنی و توپ درست همان جایی برود که انتظارش را داری. به خاطر گلهایی که زدم طبیعی است که مدافعان بیشتر به من توجه کنند. عادی نیست که دو، سه بازیکن به دنبال مهارت باشند اما نکته خوب این است که بقیه هم تیمی ها می توانند آزادتر باشند مثل کاسمیرو که مقابل بارسا گل زد یا په په که دروازه اتلتیکو را باز کرد. این به سود همه است.

راموس در مورد این که چقدر به بردن توپ طلا امیدوار است بیان کرد:

به شرایط مختلفی دارد. باید به طور دقیق ارزیابی کنیم که چه کسانی برای این جایزه رای می دهند. در سالهای اخیر لئو و رونالدو این جایزه را برده اند اما مثلا کاناوارو که هم تیمی من بود هم آن را برد. هرگز نمی توان گفت که بردن توپ طلا برای من یک جنون است. در دوران فوتبالم دستاوردهای خوبی داشته ام و و این که بتوانم جزء سه گزینه توپ طلا باشم یک افتخار و یک پاداش بزرگ است اما اگر به توپ طلا برسم دستاوردی تاریخی خواهد بود.

وی در مورد الگوهایش در رئال مادرید صحبت کرد:

زمانی که به رئال مادرید ملحق شدم، از باتجربه ها مثل رائول و ایکر چیزهای زیادی یاد گرفتم. کاناوارو هم خیلی چیزها به من یاد داد. سعی کردم سریع هماهنگ شوم. وایخو به تازگی معارفه شده و رئال را می شناسد. شاید شناخت تئو  هرناندز کمتر باشد اما سعی می کنیم تا به او کمک کنیم که از اولین لحظه هماهنگ شود. به قول آرژانتینی ها شرایط مدافعان میانی در رئال مادرید همیشه آشفتگی های خاص خود را دارد. در دوران من شاید رونالدو نازاریو (که در تعطیلات همدیگر را دیدیم) و همین طور ایکر و رائول من را با رختکن رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا آشنا کردند. روبرتو کارلوس و سالگادو هم برخورد گرمی با من داشتند.

کاپیتان رئال مادرید در مورد اهداف تیم در فصل  پیش رو گفت:

تلاش می کنیم تا از فصل گذشته بهتر باشیم. هیچ کس نتوانسته بود دو سال پیاپی قهرمان چمپیونزلیگ شود و حالا ما می توانیم سومین قهرمانی را کسب کنیم و انگیزه بالایی برایش داریم. سالهای زیادی پیش روی من است اما تلاش می کنم تا بهتر و بهتر شوم. سعی می کنیم هر سال کارمان را از صفر شروع کنیم. امسال برای بردن و با انگیزه پیروزی مقابل بارسا و منچستر یونایتد در سوپرجام های اسپانیا و اروپا فصل را آغاز می کنیم. باید از فصل قبل بهتر باشیم. تاریخ سازی کردیم اما هدفمان این است که بزرگترین موفقیت تاریخ این باشگاه را داشته باشیم.

وی در مورد آینده رونالدو و موراتا صحبت کرد. آلوارو با چلسی و مذاکره صحبت کرده و شایعاتی در مورد جدایی رونالدو مطرح شده است:

شرایط آنها مربوط به تصمیمات شخصی خود آنهاست و بدیهی است که نمی توان بیشتر به آن شاخ و برگ داد. به عنوان یک هم تیمی دوست دارم که کنار بهترین ها بازی کنم و هر دوی آنها بازیکنان بزرگی هستند که امیدوارم سالهای زیادی در تیم باشند. البته شرایط رونالدو و موراتا با هم فرق دارد. آلوارو می خواهد بیشتر بازی کند و فیکس باشد. ببینیم چه اتفاقی برایش پیش می افتد. رابطه ام با رونالدو خیلی خوب است و هر دو، سه روز یک بار با هم در تماس هستیم. حس می کنم که به طور کامل آرامش دارد.

راموس در مورد این که بهترین لحظات فوتبال خود را سپری می کند هم صحبت کرد:

هرگز نمی توان چیزی را پیش بینی کرد. درست است که یکی از بهترین لحظات دوران فوتبالم را سپری می کنم. شرایط فعلی اگر بهترین لحظه دوران فوتبالم نباشد می توان گفت یکی از بهترین لحظات است. در حال حاضر پرچمدار رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا هستم و انگیزه زیادی دارم تا به سطح فعلی خود ادامه بدهم. تجربیاتی که دارم به من ویژگی هایی را می دهد که در سنین جوانی نداشتم و سعی می کنم سطحی که دارم را حفظ کنم. تصور می کردم فصلی که دهمین چمپیونزلیگ را بردیم بهترین فصل من است اما خوشبختانه از ان هم بهتر شدم. مهم این است که برای خودت سقفی مشخص نکنی و بدانی که می توانی بهتر شوی. با خودم همواره می گویم که باید چیزهایی که در کودکی یاد گرفتم را حفظ کنم و فراموش نکنم که پدرم چگونه من را تربیت کرده است. وقتی که از دست مربی عصبی می شدم، پدرم نمی گفت که ساکت شوم بلکه از من می خواست که با او صحبت کنم و خشمم را بیرون بریزم.

1140

اختصاصی

نظرات ۸

 • محسن

  من جای راموس بود رونالدو متقاعد میکردم تابعیت اسپانیایی بگیره چون جام جهانی نزدیکه !!!

 • بهروزاحمدی realmadrid

  راموس بهترین مدافع حال حاضردنیای فوتبال

  • یووه قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه

   راست میگی؟!!!!
   مگه خود شما رئالی ها از این حرف ها بزنید خخخ

 • ❤سلطان کریس❤

  ال کاپتانو پس چی که توپ طلاهم میتونی بگیری.....مدافع وسط به خوبی توکسی نیست ونخواهدآمد.....پیکه=دیوونه

 • پرسپولیس زلزله

  داداش خوش شانس بودی که یکی و دوبار بیشتر به پست رونالدینیو نخوردی وگرنه اگه رونالدینیو چندسالی بیشتر تو بارسا بازی میکرد که کلا از فوتبال محو میشدی...

 • الغرافه ی کبیر

  چقدر بلند پروازی می کنه این راموس

 • حامد نقدی

  فکر کنم رئالی‌ها با کلمه‌ی زرشک زیاد آشنایی ندارند وگرنه انقدر حرفای این تیپی نمی‌زدن

 • Cr7

  دوستان بارسايي خواهشا واقع بين باشين.
  يه چيز مشخصيه كه رئال بهترين باشگاه اروپاست هميشه.
  بارسا هم باشگاه خوبيه،ولي هنوز به تيمايي مثل يونايتد،ميلان،يووه نرسيده.
  اصلا كسي بارسا رو تا سال ٢٠٠٨ نميشناخت.
  مونده به رئال برسين.
  ادمين پستاي منو چاپ نميكني.
  خواهشا بچاپ

برچسب ها