ژاوی: دوست ندارم بازیکنی که با خواست خود بارسا را ترک کرده است به این تیم باز گردد؛ تاریخ بارسا به قبل و بعد از کرویف تقسیم می شود

ژاوی-دوست-ندارم-بازیکنی-که-با-خواست-خود-بارسا-را-ترک-کرده-است-به-این-تیم-باز-گردد؛-تاریخ-بارسا-به-قبل-و-بعد-از-کرویف-تقسیم-می-شود

وبسایت رسمی برنامه نود - کاپیتان سابق بارسا در خصوص مسائل مختلفی از بارسلونا صحبت کرد.

به گزارش وبسایت نود، ژاوی هرناندز که بیشترین تعداد بازی در بارسلونا را انجام داده است در خصوص مسائل مختلفی از باشگاه سابقش صحبت کرد، او در مصاحبه طولانی که با نشریه Sport داشت در خصوص مسائلی چون خرید های بارسلونا، مربیگری در بارسا و همچنین رقیب این تیم، رئال مادرید صحبت کرد و به سوالات کارشناسان این نشریه پاسخ داد:

چه زمانی مربیگری را آغاز خواهی کرد؟

هنوز در زمین بازی به میدان می روم، برای اینکه در تیمی مانند بارسلونا مربیگری کنید باید بسیار بسیار آماده باشید و از هر نظر آمادگی داشته باشید. هنوز زمان مشخصی برای آغاز مربیگری در نظر ندارم چرا که هنوز بازی می کنم با این حال پس از اتمام دوران بازی ام به کلاس های مربیگری خواهم رفت. احتمالا آموزش مربیگری را از سال آینده آغاز خواهم کرد و حدود دو سال نیز به طول خواهد انجامید.

آیا مدل با منبعی برای مربیگری در ذهن خود دارید؟

از اکثر مربیانی که با آن ها همکاری کرده ام چیزهایی یاد گرفته ام. از اینکه نتوانسته ام با کرویف همکاری کنم همیشه حسرت خورده ام اما با او رابطه دوستانه خوبی داشتم. هرچند که در سال آخر زندگی او بیشتر با او در ارتباط بودم و در هر زمانی که با او بودم همیشه احساس می کردم در حال آموختن بودم. چیز های زیادی هم در خصوص مسائل فوتبالی و هم در خصوص مسائل مربوط به زندگی از کرویف یاد گرفته ام. اطمینان دارم که بارسا به دوران قبل و بعد از کرویف تقسیم می شود.

آیا آراگونس و پپ گواردیولا نیز منابعی به عنوان مربی برای تو هستند؟

به عنوان مربی و به عنوان یک دوست آن ها افرادی بودند که بیش از همه به آن ها نزدیک بودم. وقتی پپ به من دو کلمه در خصوص منظورش می گفت به طور کامل منظور او را می فهمیدم. آن ها افرادی هستند که بیشترین تاثیر را همینطور خوان ویا که در دوران نوجوانی مربی من بود.

آیا لوییز انریکه سبک بارسا را تغییر داد؟

بارسا همانند همیشه بازی می کند اما با توجه به بازیکنانی که در داخل زمین هستند شرایط تغییر می کند. روش انریکه در بارسلونا همان سیستم همیشگی بارسا با تغییراتی جزئی بود.

اگر مربی بارسا باشید بیرین را به بارسا باز می گردانید؟

خیلی بازی او را ندیده ام اما یک چیز را می توانم بیان کنم و آن این مسئله است که سخت خواهد بود که بازیکنی را که یکبار با خواست خود بارسا را ترک کرده است دوباره به خدمت بگیرم.

اما این اتفاق در گذشته در خصوص پیکه و سسک افتاد؟

بله، این مسئله می تواند خوب، بد یا متوسط باشد با این وجود دوست ندارم بازیکنی که بارسا را با خواست خود ترک کرده است دوباره به خدمت بگیرم. چرا آن ها در 16 یا 17 سالگی بارسا را ترک کردند؟ این مسئله ای است که برایم عجیب است و نمی توانم آن را درک کنم.

آیا این صحبت شما در خصوص امبولا و اریک گارسیا نیز صادق است؟

بله، صادقانه بگویم از کاری که آن ها کردند بسیار متعجب شدم. قطعا اگر در بارسا باشم آن ها را به بارسلونا باز نخواهم گرداند. وقتی اینجا بودید و خواستید اینجا را ترک کنید، بسیار خوب پس بازگشتی در کار نیست.

این یک تصمیم قطعی است؟

بله، متوجه می شوم که برای ترک کردن بارسا دلایلی وجود دارد همانند تورال که به این دلیل بارسا را ترک کرد که مادرش در انگلیس ساکن بود با این وجود بازگشت بازیکنانی که بارسا را ترک کرده اند امر عجیبی است برایم.

همچنین دلوفئو؟

مسئله او متفاوت بود، او نمی خواست از بارسا برود بلکه از او خواسته شد تا بارسا را ترک کند.

در مورد لاپورتا چه نظری داری؟

بخاطر مشکلات بارسا متوجه می شوم که او بسیار ناراحت است. وی همچنین توسط کادر مدیریتی فعلی نیز به دادگاه فراخوانده شد که این مسئله نیز او را اذیت کرد اما پس از پیروزی در این دادگاه شرایط بهتری دارد. با این حال فکر می کنم او بهترین رئیس بارسلونا در طول تاریخ بوده است.

همچنین چه نظری در خصوص ساندرو راسل داری؟

از اینکه می بینم کسی مانند راسل در زندان باید به سر ببرد تعجب می کنم.

آیا دوست دارید رئال مادرید همیشه شکست بخورد؟

قطعا، اینکه رئال مادرید به قهرمانی برسد بسیار بد خواهد بود و همه چیز را سخت تر می کند.

1899

اختصاصی

نظرات ۱۳

 • ایمون زاید 10103

  آقای ژاوی بیا اینجا ببین یک بازیکنی وسط فصل تیمشو به خاطر پول ول کرد و بعد از دوسال که هیچ کس و هیج کجا نخاستنش برگشت و شد اسطوره همون تیم
  اسطورتون چطوره خخخخ

  • میثم تاجی بارسایی

   اقای ژاوی بیا اینجا ببین یکی هست تو همه‌ی تیمهای ایران جز استقلال بازی کرده یه عده‌ای اونو اسطوره‌ی خودشون میدونن!!

   البته یه بازیکنم نیست چندین بازیکن این وضعیتو دارن از جمله علی دایی و علی کریمی و ...

 • kaveh

  مگه شما کی هستی آقای ژاوی؟! درسته برای این تیم زحمت کشیدی ولی حق نداری بگی چیو دوست دارم چیو ندارم به پا رحمتی شدی برا خودتا!خخخخخ...ادمین ردیفش کن دیگه . . .

 • سلطان جهان cr7

  رفتی قطر هی مصاحبه کن و واس عربا دلبری کن بگن وای چ بازیکنی درباره همه چ‌نظر میده

 • بارسلونا❤

  فقققققط بارسسسا❤

 • ایلیا

  کاش نگرشش تو تیمهای ایرانی و بزرگ استقلال و‌پرسپولیسم وجود داشت
  این یعمی تعصب و بزرگ نگه داشتم پیراهن. با این نگرشی کسی جرات کوچیک‌کردن پیراهن تیمهای بزرگ و پر طرفدار رو‌نمیکنه

 • اميرحسين

  مثل تيم سوم تهران كه تاريخش به قبل و بعد شوت فرشيد تقسيم ميشه!

 • هادی

  براش ارزو هستش که رئال یه بار قهرمان نشه

  • خدا شفا بده!!!

   خخخ پروفسور این که براش آرزو نیست یه خاطره ست ناکامی مطلق ریال جونت، باید آرزو کنه حالا که در حسرت سه گانه دق کردین یک دوگانه دیگه مافیاتون نسیب تون کنند منتها نه مثل اینبار بعد نیم قرن خخ

 • بارسای کبیر

  در مورد بازیکنان ترک کرده تیم دقیقا با هم، هم نظریم اسطوره

 • میلاد

  لیاقتت همون قطره

 • REAL MADRID

  چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد رئال قدرتمند ترین باشگاه دنیاست
  بهترین بازیکنان جهان رو در اختیار داره چه حمله چه هافبک چه دفاع
  مث فصل گذشته رئال دوباره حالتونو می گیره
  از این بیشتر می سوزه که سبایوس با اینکه میدونست رئال هشت تا هافبک دیگه داره و احتمال اینکه بازی بهش کم برسه زیاده بازم اومد رئال همچنین تئوهرناندز. ...

  • کهکشانی از پول و زور

   عجب داغی گذاشت رو سینه من سبایوس خدا ازت نگذره خخخخ انگار کوتینیو یا دمبله رو گرفته یک چهارم این دوتا نمیرزه به قیمت ش نگاه کن خودت خجالت میکشی از کری خوندن خخخخخخ

برچسب ها