قطری ها درباره انتقال نیمار چه فکر می کنند؛ گرانِ الکی!

قطریها-درباره-انتقال-نیمار-چه-فکر-میکنند؛-گرانِ-الکی

وبسایت رسمی برنامه نود - وقتی انتقال نیمار به پار‎یسن ژرمن رسمی شد، در قطر مشغول امضای قرارداد برای راه ‎اندازی بخش عربی سایت بودم؛ پروژه‎ای با همکاری دار الشرق گروه رسانه‎ای برتر این کشور. واقعا جای جذابی برای تماشای موضوع پیوستن نیمار به پاریسن ژرمن بود چون تباس گفته بود انتقال نیمار به فرانسه منتفی است، در قطر همه از انجام شدن این انتقال شوک بودند.

من هم مجبور بودم برایشان از طرف لالیگا و یوفا صحبت کنم و بگویم چرا این‎طور شد. در آن کشور همه بابت این خرید خوشحال شدند. می‎دانند که پول اسپانسرینگ این باشگاه از کشور آن‌‎هاست و خوشحال هستند که باشگاه می‎تواند هر بازیکنی می‌خواهد را بخرد. تنها کسانی که اعتراض داشتند هم به خاطر مقدار رقم پرداختی نبود، بلکه می‎گفتند نیمار این مقدار نمی‎ارزد.

تباس گفته بود پاریسن ژرمن شانسی برای جذب نیمار نخواهد داشت چون سازمان لیگ اسپانیا اجازه نمی‎دهد؛ اما این طور نشد. احتمالا این آخرین بار خواهد بود که حرف تباس تغییر می‎کند چون پیش از این هم چنین چیزی از او ندیده بودیم. بارسلونا نیمار را فروخت چون مجبور بود و همچنین به نظر می‎رسد لالیگا هم مجبور بود آن را قبول کند.

چکی که مالکان قطری تیم فرانسوی کشیدند بارسا را مجبور کرد براساس یکی از بندهای قرارداد نیمار او را آزاد کند اما این یک قدم رو به عقب و یک شکست واقعی بود. بعد از 4 سال حضور در بارسا نیمار با 105 گل زده و در ازای 222 میلیون یورو، رفت. تنها چیزی که از رفتن او به بارسا رسید رقم هنگفت فسخ قراردادش بود.

و اما در پاریس؛ هواداران تیم فرانسوی طوری خوشحال هستند که انگار فردایی در کار نیست. از نیمار استقبالی ویژه شد؛ جمعیت سرمه‎ای، قرمز و سفید بود و در خیابان‎ها برای خریدن لباس شماره 10 او صف‎های زیادی دیده ‎شد. نمونه این صف را فقط زمانی که قرار بود آیفون جدیدی ارائه شود در آمریکا دیده بودیم.

نیمار همان بازیکنی بود که PSG برای مدت‎ها دنبال جذب یکی مثل او بود. این روزها معادلات پیچیده‎ای بین بارسا و قطر وجود دارد. این کشور کوچک، زمانی با خطوط هواپیمایی اسپانسر بارسا بود. این دو جدا شدند، راکوتن آمد، مالک قطری PSG ترجیح داد تیم خودش را تقویت کند و پولی برای دیگر تیم‌ها و اسپانسرینگ آن‌ها نپردازد به همین دلیل نیمار را خرید. حالا باید دید آینده برایشان چطور خواهد بود. باید دید پاریسن ژرمن بازیکنی که با او بتواند به هدف اصلی‎اش قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برسد را پیدا کرده یا نه.

آلفردو رلانو - مدیر روزنامه AS

39046

اختصاصی

نظرات ۹

 • فـــــرانـــک

  فکر کجا بود بابا بیچاره ها چنان شوکی بهشون وارد شده ک رسما قاطی کردن

 • ناصر بارسلون

  هیچ وقت این تیمها با پول بزرگ نمیشن.بارسا،رئال،من یونایتد،میلان و ...بزرگای اروپا هستند و خواهند بود.

  • بارسلونا❤

   عزیز من خود رئال مادرید با پول سلطنتی بزرگ شد و بهترین ستاره ها رو خرید ...

   الان پول‌اس‌جی هم دقیقا داره همینکارو میکنه ...

   چون چییی ؟؟؟

   پوووول داااره !

  • علیرضا م.

   چطور دوتا تیم که روی هم اندازه میلان قهرمانی ندارن رو کنار دو غول فوتبال اروپا، یعنی رئال و میلان نام می بری؟! برای بزرگ به نظر رسیدن، از نام بزرگترها استفاده نکن!
   ضمنا، اگه با پول میشه بزرگ شد، بسم الله... به اندازه 3-4 فصل یه تیم خوب، توی همین انتقال پول اومده توی بارسا... ببینیم چکار می کنین و فصل بعد، کدوم دور مرحله حذفی کنار میرین :)))

 • بارسا روعشقه

  هیچ وقت خریدن یک بازیکن تضمین کننده قهرمانی یک باشگاه نیست . اگر نیمار می تونست . به تنهای یک تیم را قهرمان کند پس چرا بارسا سال گزشته نشد ؟ با این همه امکاناتو همبازی های خوبی که داشت . فوتبال ورزشی غیر قابل پیش بینی است . و ورزشی است که تمام اتفاقاتش در لحظه اتفاق می افتد . ولی همیشه یک تیمی شانس اول قهرمانی است که . مربی قوی و فکور . بازیکنان بزرگ . نیمکت قوی . وتوان رقابت در طول یک فصل از بازی و شخصیت قهرمانی را داشته باشد .که پاریس فاقد همه این فاکتور هاست . نسبت به . رئال . بارسا . حتی منچستر سیتی . بایرن منیخ .چلسی . یونتوس . منچستر یونایتد.

 • F.lampard

  دم قطر و نیمار و ناصرالخلیفی و دنی الوز گرم...
  بارسا رو ب هیچی حساب نکرد و رفت...

  • سلطووون پنالدوی شومن قربون خودت بری الهی

   لمپارد قلابی یاد روبینیو افتادم که با یک پنجم این پول زغالی تون کرد رفت سیتی خخخ
   طرف با دستور سلطان یک کشور نفتی رفته به زور دوپینگ مالی خزانه قطر بالای دویست و بیست میلیون یورو هزینه کرده برای خرید نفر دوم بارسلونا، بعد پروفسور لمپارد یه جور میگه انگار خیلی ارزون بود براش!

  • سعید

   به نظر میرسه شما سوزشت بیشتر از دنی دلوزی هست که از بارسا انداختنش بیرون و الان هم مثل توپ پینگ پونگ از این تیم به اون تیم تعارف میکننش
   ادمین جان چند وقتیه دیگه نمی چاپی

 • کیروش یه دنیاست

  من از بازی نیمار لذت میبرم و واقعاً حیف شد که از بارسلونا رفت. به نظرم بازی نیمار کنار مسی و سوارز و اینیستا بیشتر به چشم می آمد ولی با همه ی این تفاسیر این مبلغ انتقال نه تنها برای نیمار بلکه برای بهترین بازیکن جهان خیلی زیاد است. من منکر زحمات آنها نیستم و واقعاً این بازیکنان تا به این مرحله ی حرفه ای که میرسند خیلی زحمت میکشند ولی مبلغ قرارداد باید منطقی و معقول باشد.
  یکی از مواردی که باعث اختلاف طبقاتی در هر جامعه ای میشود همین مورد است الان در جامعه انسانهایی هستند که با فکر خود و اختراعات خود به جامعه بشری کمک شایانی کرده اند ولی به این ثروتی که فوتبالیستها میرسند، نرسیده اند. کاش میشد روزی جلوی این مبالغ قرارداد هنگفت گرفته شود.

برچسب ها