منصوریان:سیستم من در آینده استفاده از جباری و جباروف به صورت همزمان است

منصوریانسیستم-من-در-آینده-استفاده-از-جباری-و-جباروف-به-صورت-همزمان-است

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: از نتیجه بازی بسیار راضی هستیم و به این سه امتیاز بسیار نیاز داشتیم.

به گزارش وبسایت نود ، علیرضا منصوریان پس از پیروزی یک بر صفر مقابل تراکتورسازی در نشست خبری گفت: از نتیجه بازی بسیار راضی هستیم و به این سه امتیاز بسیار نیاز داشتیم و تغییر جریان بازی داشتیم برای فصل جدید در برخی از دقایق بازی نیمه دوم راضی نبودیم و استرس برخی از دقایق بازی را بهم زد. می توانستیم در همان 15 دقیقه اول به گل برسیم.

وی افزود: این بازی دو حسن خوب داشت اول اینکه در خط دفاعی در نقطه صفر ماندیم و دوم سه امتیاز بازی را گرفتیم.

سرمربی استقلال در مورد شرایط بازی گفت:‌ در ابتدای عرایضم هم گفتم در برخی دقایق نگران از دست دادن سه امتیاز بودیم و در برخی از دقایق نیمه دوم ریتم بازی ما به هم ریخت، اما اواخر بازی خیلی خوب بازی کردیم و در خط دفاع و هافبک مالک بازی بودیم با حضور جباری هم ریتم جدیدی پیدا کردیم و بازی مالکانه خوبی را به نمایش گذاشتیم نباید از شرایط بازی نگران باشیم همواره علاقه‌مندیم که فوتبال زیبایی را به نمایش بگذاریم.  البته در برخی دقایق نیمه دوم خوب نبودیم اما در نیمه اول موقعیت‌های گل داشتیم. داریوش شجاعیان موقعیت گل داشت و کاملا مسلط بر بازی بودیم. شرایطی ایجاد کردیم که تراکتورسازی نتوانست آن روندی که در سال‌های گذشته داشت را تکرار کند.

منصوریان با اشاره به صحبت‌هایش با گل‌محمدی گفت: همیشه در بدترین موقع من و گل‌محمدی با هم روبه‌رو می‌شویم پارسال هم بدموقعی به ذوب‌آهن خوردیم قبل از بازی هم به گل‌محمدی گفتم فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست بیاید بد موقعی به هم می‌‌خوریم. اکنون هم ما پیروز شدیم 10 سال بعد هیچکس یادش نمی‌آید که استقلال مقابل استقلال خوزستان چند موقعیت گل داشت و پنالتی‌اش گرفته نشد، بلکه نتیجه را به یاد می‌آورند ما می‌خواهیم بازی مالکانه را توسعه بدهیم، در هفته‌ آینده هم دو سه بازیکن ما برمی‌گردند و جباری هم به فرم ایده‌آل بدنی‌اش می‌رسد و در دو هفته آینده او همان جباری 4 سال گذشته خواهد شد.

منصوریان درباره حضور قائدی در زمین به عنوان بازیکن تعویضی گفت: قائدی وقتی به زمین می‌رود از فوتبال لذت می‌برد. هفته پیش تعجب کردم وقتی دیدم چطور در اولین حضورش در آزادی بازی می‌کند. او خیلی راحت است و فوق‌العاده با استعداد و وقتی به زمین می‌آید خط حمله‌مان سرتیزتر و قوی‌تر می‌شود. جثه قائدی کوچک است اما در جنگ‌های تن به تن عقب‌نشینی نمی‌کند و هواداران مثل کادر فنی و بازیکنان او را دوست دارند و شاید هم این موضوع به خاطر جثه کوچکش باشد. در تمرین بخشی از نشاط تیم ما به خاطر قائدی است و هفته پیش هم این بازیکن چند حرکت بالای استاندارد فوتبال ما انجام داد و اگر امروز هم در یک صحنه یک مقدار صبر می‌کرد به گل دوم هم می‌رسیدیم اما یک لحظه مکث کرد که این اتفاق نیفتاد. باید به روند او کمک کنیم تا محبوبیتش نیز روی سکوها بیشتر شود. در ادامه نیز باید فرم او بهتر شود تا از ترکیب اصلی بتوانیم کار را با او آغاز کنیم.

وی افزود: نمی‌توان قائدی را اسیر کار سنگین تاکتیکی کرد. یک سوم حمله هر تیمی فضای خلاقیت است و من هیچ وقت به قائدی نگفتم که دو به یک را رد شود. بازیکنانی که استعداد آنها بالاست را در فضای خلاقیت آزاد می‌گذاریم چون باید هنر به خرج بدهند و اگر بخواهیم آنهایی که دست به کار خلاقانه می‌زنند را در قالب تاکتیکی قرار دهیم از کیفیت آنها کاسته می‌شود. هرچند که در بقیه موارد قائدی هم مثل بقیه باید در قالب تاکتیکی تیمی باشد. باید از خط حمله فضای نشاط را اضافه کنیم و بازیکنانی مثل قائدی نشاط را بالا می‌برند.

سرمربی استقلال درمورد داوری این دیدار و اینکه فضای هفته‌های اخیر روی کار داوران تاثیر نگذاشته ‌است، گفت: هفته گذشته داوران دو پنالتی را برای ما نگرفتند تا دو امتیاز را از دست بدهیم و من برای اولین بار مستقیم اعتراض کردم. درمورد مباحث دو هفته پیش حرف نمی‌زنم. شما بهتر از من قواعد فیفا و فوتبال ما را می‌دانید. نمی‌توانیم از فیفا پیروی کنیم اما برای خودمان تغییرات داشته باشیم. درباره سه محروممان من قانع نشدم. چون تیم ملی یک بازیکن از ما می خواست و 4 بازیکن دعوت شدند و سه نفر را محروم کردند.

وی گفت: شاید اگر پافشاری می‌کردیم تبعات سنگینی شامل حال فدراسیون می‌شد. اما افتخاری گفت دیگر پیگیری نمی‌کنیم تا به فوتبال ملی لطمه نخورد. ما هفته اول سه امتیاز را از دست دادیم چون سه بازیکن ما محروم شدند. من به سیستم چرخشی اعتقاد دارم اما شاکله تیم ما به هم خورد. نمی‌گویم اطلاعات مربیگری‌ام خوب است اما قوانین فیفا را کامل بلدم و اگر هم بلد نباشم با یک دکمه آنها را بدست می‌آورم. دو هفته بدی برای ما بود و امیدوارم امتیازاتی که از دست دادیم در سه هفته آخر لطمه به ما نزد و افسوس آنها را نخوریم.

منصوریان تاکید کرد: نمی‌دانستم تیم حریف به داور امروز اعتراض دارد. اما می‌دانستیم دکتر حیدری شیک داوری می‌کند و اگر می‌باختیم هم می‌گفتیم خوب داوری کرد اما تا وقتی داور یک انسان است اشتباهات هم وجود دارد. شاید در آینده با پیشرفت فضای تکنولوژی و کامپیوتری شدن قضاوت فضای اشتباهات داوری کم شود. هرچند که این موضوع کمی سخت است، اما درنهایت باید به آن سمت برویم. دوست ندارم به هفته قبل برگردم ما اگر برده بودیم 6 امتیازی بودیم و شاید به این امتیازات احتیاج پیدا کنیم.

وی درمورد آهنگی که یک خواننده به او تقدیم کرده است گفت: یک مدتی از فضای مجازی دورم و از همه چیز راحتم. فضای مجازی ما تعریف خوبی ندارد و خودم را دور کردم. البته یکبار مازیار فلاحی پرسپولیسی از من تعریف کرد و اگر خواننده‌ای آهنگی برای من خوانده از او ممنونم. همه جای دنیا فضای مجازی برای اطلاعات و درد دل است و خدا را شکر که  اینستاگرام کامنت‌اف را ایجاد کرد تا بتوانیم تنفس بگیریم. اما وقتی 400هزار نفر در این فضا فحش می‌دهند نمی‌توان توقع کار فرهنگی داشت.

منصوریان بعد از اینکه متوجه شد آرا صلاحی این آهنگ را برای او خوانده است گفت: پارسال او به من گفت که گیتارم را دزدید‌اند و یک گیتار برای او خریدم. درنهایت امیدوارم کسانی که از  این دست آهنگ‌ها می‌خوانند لحن خواندشان بی‌احترامی نباشد.

وی درمورد اینکه باز هم جباری به جای جباروف به میدان رفت، گفت: دنبال یک بستر هستیم تا همزمان جباری و جباروف را بازی دهیم. وقتی می‌توانیم از عقب زمین یک بازی مالکانه داشته باشیم می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که هر دو همزمان بازی کنند. اما امشب نمی‌شد ریسک کرد و ما به این سه امتیاز نیاز داشتیم. باید مدیریت کنیم، اما سیستم من در آینده استفاده از جباری و جباروف به صورت همزمان است. چون هم نتیجه را می‌خواهیم و هم لذت بردن از بازی.

سرمربی استقلال در پایان گفت: نمی‌توان گفت نورافکن زیر سایه چشمی است. در آینده نیز بازیکنانی مثل اسماعیلی و باقری به ترکیب اضافه می‌شوند و حتی ممکن است دفاع سه نفره را نیز تست کنیم.

 

2020

نظرات ۴۵

 • ☆☆

  سالاری داشعلیمنصور به امید روزهای آبی تر

  • اس اس **

   بلند بگووووووووو داش علی منصوریان

 • استقلال

  ای بابا دوباره تغییر

 • پسپس صغیر

  خدا به تیم های بعدی رحم کنه چه شود

  • ALIREZA

   ای خدا بعد 3تا بازی یه برد با یه گل بردن اونم با شانس حالا دقیقن چجوری کری میخونید

  • :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

   داداچ تو سه تا بازی یه گل زدی ،خوشحالی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • صدر قرمزش قشنگه

   باز 1 بار بردین شانسی شانسی جو گرفتتون :|

  • قرمزته

   .......خخخخخخخخخخخ
   بعد چند هفته یک گل زدین شاخ شدین......
   حداقل دوتا گل میزدین بعد......خخخخخخ

 • اس اس

  مرسی داش علی منصوریان
  امید ابراهیمی اضافه بشه کیه که جلوی استقلال رو بگیره
  ما از بازی استقلال داش علی راضی هستیم اگه نبودیم امروز 50 هزار نفر به استادیوم برای تشویق تیم محبومون نمیرفتیم

  • یه گل دارم دوسش دارم سر به سرش نمیذارم خخخ

   خوشم میاد توقعتون از تیمتون بیشتر ازین نمیشه با یه حرکت انفرادی و بعدش دوباره سیستم همیشگی تدافعی وبکش زیرش وقت تلفیم بماند خخخخخخ اگه واقعا توقعتون همینقدره که باید به حالتون تاسف خورد بعد اون شیش تا اینجوری شدین نه؟

 • رادوین

  خیلی خوب بودیم بازی روی زمین و مثل پسپسی از سانتر و اوت دستی استفاده نکردیم و گلمون شانسی نبود

  • هادی

   با کی کار دارید خداوکیلی شماها..اس دق لال گل شانسی میزنه..شانس میاره گل هم نمیاره..شانستقلال

 • حسن

  انصافا استقلال با یک حرکت انفرادی به گل رسید بعد از گل هم بازی استقلال اصلا قابل دیدن نبود با وجود چندین پلی میکر چرا اینطوری بازی می کنیم؟

  • Hadi

   داداش اینهمه بازیکن جمع کردید مگ اینک حرکات فردی چیزی فایدع داشته باشه..تا وقتی مربی مث منصوریان بالا سره تیمه همینه اوضاع

 • زانیار

  میگن استقلالیا تو خیابونا جشن گرفتن اولین گلشون رو زدن :)

  • اس اس **

   میگن شانسپولیسی ها حسابی دارن میسوزن

  • مسعود گل باشی

   اونش به شما ربطی نداره

  • جام ندیدهای سوبله چوبله+حماسه قشقایی

   ما مثل پس پسیی های دربی باز نیستیم که جام ندیده باشیم . اس اس افتخار ایران در آسیا پس پس رو کسی تو آسیا نمیشناسه. رنکینگ جهانی دو تیم همه چیز رو نشون میده.

 • مجید

  دمت گرم استقلال

 • زانیار

  نیمه دوم تیم یحیی بهتر بازی کرد میتونستن دو تا گل به 6تقلال بزنن

 • ماهان

  امشب چه شبی ست
  شب مراد است امشب

برچسب ها