گراف ضربات ایستگاهی پرسپولیس؛ کاشته‌‌های بدون برداشت

گراف-ضربات-ایستگاهی-پرسپولیس؛-کاشتههای-بدون-برداشت

وبسایت رسمی برنامه نود - در فوتبالی که تک موقعیت‌ها نقش بسیار ارزشمندی دارد، ضربات ایستگاهی حکم طلا را پیدا کرده‌اند.

به گزارش وب‌سایت نود، تیم‌هایی مثل استقلال خوزستان در سالی که قهرمان شد و استقلال تهران در فصل گذشته که نوع بازی‌شان با الگوبرداری از تیم کی‌روش، اقتصادی و با موقعیت‌ گل‌های کم است سود بسیار زیادی از ضربات ایستگاهی می‌برند. نقش امید ابراهیمی در اوج‌گیری استقلال در نیم‌فصل دوم با ضربات ایستگاهی‌اش مویدی بر همین اتفاق است. پرسپولیس شاید یکی از معدود تیم‌هایی باشد که طلای زیادی در اختیار دارد و کمترین استفاده را هم از آن می‌برد. طلاهای این تیم بازیکنان تکنیکی هستند که هر وقت اراده کنند می‌توانند در هر جایی از زمین از بازیکنان حریف خطا بگیرند. البته نکته در مورد پرسپولیس این است که حریفان پرسپولیس هم ترسی بابت انجام خطا روی بازیکنان پرسپولیس ندارند. چون می‌دانند خطا کردن و اهدای ضربه ایستگاهی و حتی پنالتی به این تیم برای آنها خطر کمتری دارد تا حضور بازیکنان در محوطه جریمه و نزدیکی دروازه.

برای نمونه کافی است به بازی پرسپولیس و نفت نگاهی بیندازیم. اگر ضربات کرنر را هم حساب کنیم. پرسپولیسی‌ها در 45 دقیقه  9 ضربه ایستگاهی داشته‌اند! یعنی هر 5دقیقه یک ضربه اما هیچ کدام از این 9 ضربه نتوانسته تبدیل به گل شود. سرنوشت ضربات ایستگاهی پرسپولیس در نیمه اول را در عکس زیر می‌بینید. 5 موقعیتی که یا راهی آسمان شده‌اند و یا به بازیکنان حریف رسیده‌اند و خلاصه هر اتفاقی برای آنها افتاده به غیر از وارد دروازه شدن. 5 کرنر این تیم هم که هر سه را مسلمان ارسال کرده وضعیتی مشابه داشتند.

 • دایره‌های قرمز نشان‌دهنده بازیکنان پرسپولیس و محلی است که ضربات ایستگاهی را از آنجا زده‌اند
 • دایره‌های مشکی، بازیکنان نفت تهران هستند 
 • خط‌های قرمز مسیری است که توپ بازیکنان پرسپولیس طی کرده است
 • خط‌های مشکی مسیری‌ است که توپ بازیکنان نفت طی کرده است

شاگردان برانکو در نیمه دوم فقط صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که آن را هم با یک پاس کوتاه شروع کردند. 

پرسپولیس در دو فصل اخیر مشکل گلزنی نداشته و هیچ‌گاه کارش در خط حمله گره نخورده که بابت ازدست دادن ضربات ایستگاهی ضرر بزرگی را متحمل شود. اگر تیمی غیر از پرسپولیس برانکو بود قطعا این همه از دست دادن طلاهای ناب، ضرر سهمگینی را به تیم وارد می‌‌کرد اما پرسپولیس فعلا در حاشیه امنیت قرار دارد. بازیکنان حریف با خیال راحت روی پرسپولیسی‌ها خطا می‌کنند و آنها هم با خیال راحت توپ‌ها را به آسمان هدیه می‌دهند. منشا تنها بازیکنی است که نشان داده استفاده کردن از ضربات ایستگاهی را خوب بلد است، بازیکنی که فعلا به عنوان یکی از یازده مرد اصلی برانکو انتخاب نشده و شاید اگر این اتفاق بیفتد، پرسپولیس بتواند راه میانبری برای رسیدن به گل پیدا کند. 

 

30388

اختصاصی

نظرات ۶

 • عشق فقط پرسپولیس

  ما نعمتی و نوراللهی رو هم داریم.و این که تو یکی از بازی ها حاج محمد پشت ضربه بود این نشون میده که امسال به فکر ضربات ایستگاهی هم هستیم بهتر هم میشه

 • سردار بوكان

  تيمي مثل پرسپوليس برانكو رو بايد تو تاريخ ثبت كرد..
  ب اميد بازي سردار بوكان و پرسپوليس تو مرحله جام حذفي اونم تو بوكان..چه بازيه بشه اون بازي...بژي كورررد.
  ادمين جان چطوري

  • پسپس صغیر

   خخخخخخخ دمت گرم خیییییلی خندیدم واقعأ با شاهکارش جلوی قشقایی کبیر دسته سومی له شد بنده خدا یکی به من بگه پروفسور قلابی چطوری از تیم دسته سومی شکست خورد نه چطوری ؟

  • علی

   بالایی. تو که میگی چطور از تیم دسته سوم شکست خوردیم. اول این که شیش تا بازیکن اصلیمون نبودن جوری بود که هافبک دفاعی مون تو دفاع وسط داشت بازی میکرد. دومش هم اینکه دیگه ببخشید شرمنده ما مث شما تجربه بازی با تیمای دسته سوم رو نداشتیم غافلگیر شدیم. بالاخره شما یه فصلو باهاشون بودید میدونید چجورین

 • رائول

  نعمتی باید در هر بازی حداقل 30 دقیقه بازی کنه، خیلی باکیفیته، حیفه نیمکت نشین بمونه

 • salman

  چند هفته است که من این مسئله را یاد آوری میکنم وحتا برای برانکو بیام فرستادم .تمام ضربات ایستگاهی وکرنر ها را مسلمان که هیچ تبحری دراینکارندارد انجام میدهد وهمهاش را خراب میکند .من تعجب میکنم چرا برانکو یک ضربه ایستگاهی زن ماهر را تربیت نکرده است ؟

برچسب ها