نوستالژی/ جام ملت های آسیا 1992 ؛ ناکامی، حذف و محرومیت ملی پوشان

نوستالژی-جام-ملت-های-آسیا-1992-؛-ناکامی-حذف-و-محرومیت-ملی-پوشان

وبسایت رسمی برنامه نود - رقابت های جام ملت های آسیا در سال 1992 به میزبانی ژاپن برگزار شد و تیم ایران در گروه اول مسابقات با تیم های کره شمالی، امارات و ژاپن همگروه بود.

به گزارش وب سایت نود، تیم ایران با یک پیروزی برابر کره شمالی و یک تساوی مقابل امارات، در سومین دیدار به مصاف ژاپن میزبان مسابقات رفت. ایران برای صعود از مرحله گروهی و راهیابی به مرحله نیمه نهایی، با یک امتیاز به هدف خود می رسید، اما تیم میزبان که در دو بازی قبلی خود به دو تساوی رسیده بود، برای صعود از مرحله گروهی فقط به پیروزی نیاز داشت. این دیدار که حاشیه های بسیار زیادی داشت، در نهایت محرومیت های بلند مدتی برای چند بازیکن تیم ملی کشورمان به دنبال داشت. در پایان، ژاپن با گل دقایق پایانی کازو یوشی میورا مهاجم برجسته خود توانست ایران را مغلوب کرده و به مرحله نیمه نهایی راه یابد. در پایان این رقابتها ژاپن قهرمان شد.

در تصویر مهدی فنونی زاده مدافع کشورمان را مشاهده می کنید که در رقابت با میورا برای تصاحب توپ تلاش می کند. مرحوم سیروس قایقران هافبک تیم ملی کشورمان هم نظاره گر تلاش این دو بازیکن است. کازو یوشی میورا همچنان مشغول بازی در رقابت های دسته دوم جی لیگ است و در سن 50 سالگی خیال بازنشستگی ندارد. وی رکورد مسن ترین گلزن در رقابت های حرفه ای باشگاهی را به نام خود ثبت کرده است.

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۱

  • پسر سرخ دل

    حیف از اون نسل که رنگ قهرمانی جام ملت ها رو ندید نسل سوخته به معنای واقعی که اگه خیلی ها شون الان بودند قرارداد هاشون باید خیلی بیشتر از بازیکن های الان میشد

برچسب ها