کی‌روش: در دوران فوتبالم یک پُست یک پُست عقب آمدم و سرانجام نیمکت‌نشین شدم

کیروش-در-دوران-فوتبالم-یک-پُست-یک-پُست-عقب-آمدم-و-سرانجام-نیمکتنشین-شدم

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی تیم ملی ایران اعتراف کرد در دورانی که فوتبال بازی می‌کرده، فوتبالیست خوبی نبوده است. 

به گزارش وب سایت نود، ، کارلوس کی‌روش پیش از ترک لیسبون پرتغال برای بازگشت به تهران در گفت‌وگویی با روزنامه پرتغالی «سول» اظهار داشت: بیش از هر چیزی احترام برایم مهم است، احترام به زندگی‌ام، احترام به شخصیتم و احترام به کاری که می‌کنم. به نظرم همه ما باید عزت نفس داشته باشیم و باید نگران این موضوع باشیم و بس.

وی با اشاره به بزرگی کار خود در زمان حضورش روی نیمکت تیم جوانان پرتغال و البته کار بزرگ کاشف بزرگ و ماجراجوی پرتغالی در قرن پانزدهم میلادی، تأکید کرد: چند سال‌ از جام‌های جهانی جوانان در سال‌های 1989 و 1991 – سال‌هایی که کی‌روش تیم ملی فوتبال جوانان پرتغال را به قهرمانی جهان رساند- می‌گذرد؟ ما جام را با خود به شهر بِلم پرتغال بردیم و رئیس فدراسیون پرتغال آن را تحویل گرفت و واسکو دوگاما (کاشف پرتغالی و اولین اروپایی که از طریق دریا به هند رسید) هم در راه هند بود. قرن‌ها پیش بود! امروز، ما نسلی از بازیکنان، مربیان، مدیران و به خصوص روزنامه‌نگارانی داریم که می‌توانند ایده‌ بدهند که کی‌روش چه کسی بوده است. وقتی در سال 2008 هدایت تیم ملی پرتغال را بر عهده گرفتم، خیلی‌ها با خود فکر می‌کردند که من دستیار سرالکس فرگوسن هستم و در واقع دستیاری بیش نیستم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که «آیا شما در زمانی که فوتبال بازی می‌کردید، دروازه‌بان خوبی بودید؟» گفت: خیر دروازه‌بان خوبی نبودم. در واقع این پدربزرگم بود که اولین توپ را به من داد و من را با فوتبال آشنا کرد. او همیشه فوتبال بازی می‌کرد. با این حال من می‌خواستم که در پست دفاع میانی بازی کنم. من فوتبالم را به عنوان مهاجم شروع کردم و کم‌کم یک پست یک پست به عقب آمدم و در نهایت هم به نیمکت رسیدم!

 

2051

نظرات ۱۲

 • sha.sa

  اصلا نمیدونستم مهاجم بوده بعد دروازبان شده.
  شاید تو اونا موفق نبوده ولی تو سرمربی گری انقد خوب بوده که خودش رو تو دل ایرانی ها و پرتغالی ها منچستری ها و افریقایی ها جا کنه

  • ناصر خان اسطوره.7 چوبله ساز.10 علی منصور

   باید یک پست یک پست میرفتی جلو تا نیمکت نشین نشی

 • کیروش یه دنیاست

  اگر بازیکن خوبی نبودی ولی مربی همه چیز تمامی. در دنیا مربیانی نظیر کیروش کم هستند. ما باید قدردان او باشیم.

 • کیروش کبیر

  من احترام ویژه ای برای جناب کیروش قائلم. واژه ها حقیرند برای توصیف این فرد.
  کاش ما در کشور چند مربی مثل کیروش داشتیم و مربیان و بازیکنان زیادی را آموزش میدادند.

 • ایرانکیروش

  ولی در دوران مربیگریت بهتر بهتر شدی و محبوب و محبوبتر

 • سپاهان

  ولی عوضش الان یکی از 20 مربی برتر دنیا هستی بدون شک

 • لذتِ صدرنشيني ❤️

  كيروش جام جهاني ..❤️.. برانكو قهرماني ..❤️

 • nima

  عشقی اقای کی روش

 • siavash

  تو قلب میلیونرهاایرانی جا داری

 • M.r.7

  کی روش تو توی قلب ایرانیا جا داری کور شه حسودی که برای منفعت خودش چشم دیدن این وضع تیم ملی رو نداره تو کارت رو با شرف انجام می دهی و همینم باعث پیشرفت میشه من از جوانگرایی دسیپلین تیم رتبه اش در فیفا صعود به جام جهانی بدون دغدغه و حسرت این که تیم های عربی با هم تبانی نکنند لذت میبرم مخالفین یادشون رفته یک زمانی ۸۰ ام دنیا بودیم از تیم عربستان ۴ تا ۴تا میخوردیم کویت رو هم نمیتونستیم ببریم حلاصه این که دمت گرم

  • علی

   سلام واقعا میخوام بدونم شمایی که دیس لایک میدین خون ایرانی تو رگاتونه...

 • Nima Persian

  عوضش یک مربی بسیار عالی هستی که عظمت را به فوتبال زخم خورده ی ما برگردوندی . مدیونتیم کی روش . کاشکی مسئولین ما قدر تو را بدونند .

برچسب ها