چمنیان: خوشحالم کی‌روش نگاه جدی به تیم ملی نوجوانان دارد

چمنیان-خوشحالم-کیروش-نگاه-جدی-به-تیم-ملی-نوجوانان-دارد

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم ملی نوجوانان زیر ۱۷ سال می‌گوید کی‌روش در نخستین روز حضورش در تهران و به صورت سر زده در تمرین تیمش حاضر شده و درباره وضعیت و برنامه‌های این تیم به گفت و گو پرداخته‌اند.

به گزارش وب سایت نود عباس چمنیان درباره بازدید کارلوس کی‌روش از تمرین تیم ملی زیر ۱۶ در نخستین روز حضورش در تهران اظهار کرد: او سر زده در تمرین تیم ملی حاضر شد و نیم ساعت صحبت کردیم. روند اجرای برنامه‌هایی که پیش از این هماهنگ کرده بودیم، بررسی شد. همچنین گزارشی از تیم‌های زیر ۱۶ و زیر ۱۷ سال ارائه شد. او از برگزاری اردوی تیم ملی زیر ۱۷ سال در کمپ مالاگای اسپانیا و برگزاری بازی با فرانسه و مکزیک هم ابراز رضایت کرد و ما هم خوشحال شدیم که او نگاه جدی به تیم‌های ملی دارد.

سرمربی تیم ملی نوجوانان زیر ۱۶ و زیر ۱۷ سال ادامه داد: قرار بر این شد که هفته آینده جلسه مشترکی با حضور کی‌روش و پیروانی برگزار کنیم و درباره برنامه‌هایمان صحبت کنیم و آنجا به صورت جدی‌تر به آن بپردازیم. خود من هم صحبتی با پیروانی داشتم. فدراسیون به دنبال ایجاد یک فضای با ثبات است و می‌خواهد پیروانی را در تیم ملی جوانان حفظ کند. او یک بار در این رده سنی موفق بوده و می‌تواند باز هم به تیم ملی جوانان کمک کند. اکنون بازیکنان جدیدی از تیم ملی نوجوانان در اختیار او قرار می‌گیرد. ۹ نفر از بازیکنان ما در لیگ برتر به میدان می‌روند. این دستاورد کوچکی نیست. یونس دلفی هفته گذشته گل تساوی استقلال خوزستان را به ثمر رساند. من به طور مرتب با عبدالله ویسی در ارتباط هستم. ویسی نگاه ویژه‌ای به بازیکنان جوان دارد.

او با بیان این که "پیروانی برای سرمربی‌گری تیم ملی جوانان بی میل نیست" تصریح کرد: برای ادامه همکاری، هر دو طرف خواسته‌هایی دارند و باید مشکلات گذشته مرتفع شود. اکنون فدراسیون نتایج بهتری نسبته به گذشته می‌خواهد و پیروانی هم خواهان سخت افزار بهتر است. تمام این خواسته‌ها منجر به پیشرفت تیم ملی جوانان می‌شود. خروجی این همکاری باعث پیشرفت تیم ملی جوانان و فوتبال ما می‌شود.

چمنیان درباره ارسال فهرست تیم ملی جوانان زیر ۱۶ سال و زیر ۱۷ سال به AFC و FIFA گفت: اسامی بازیکنان هر دو تیم ثبت شده است. نام ۵۰ بازیکن تیم ملی زیر ۱۶ سال که باید در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا بازی کنند، برای AFC ارسال شده و در مراحل پایانی از این تعداد ۲۳ نفر را انتخاب می‌کنیم. اسامی ۳۵ نفر به منظور حضور در مسابقات جام جهانی زیر ۱۷ سال برای فیفا ارسال شده است. در نهایت هم نام ۲۱ نفر را نهایی می‌کنیم.

او درباره انتخاب کرج به جای همدان به عنوان میزبان مسابقات مرحله گروهی مقدماتی قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا گفت: همدان به دلیل وضعیت مطلوب در داشتن هتل‌ها و ورزشگاه‌های خوب، به عنوان میزبان مرحله نهایی از ایران معرفی شده و ما در کرج میزبان مرحله مقدماتی هستیم.

سرمربی تیم‌های ملی زیر ۱۶ سال و زیر ۱۷ سال، اظهار کرد: امروز (یک‌شنبه) تیم ملی زیر ۱۷ سال با تیم منتخب دانشجویان دیدار خواهد داشت. اردوی ما تا شهریور ادامه دارد و سپس برای برگزاری اردوی تیم ملی زیر ۱۶ سال به کرج می‌رویم تا تیم ملی با سوریه دو دیدار دوستانه را در تاریخ پنجم و هفتم شهریور داشته باشد. بعد از اتمام این اردو در تاریخ ۱۰ شهریور، ارودی دو هفته‌ای و فشرده تیم ملی زیر ۱۷ سال که به جام جهانی می‌رود آغاز خواهد شد و ما سه بازی تدارکاتی خوب و سخت را خواهیم داشت.

 

2051

ایسنا

نظرات ۲

  • Mohammad 6+4=ss

    در کل ما برای داشتن تیم ملی قدرتمند، باید به زیرساخت ها ، که تیم های پایه و امید هستن نگاه ویژه ای بشه،
    اگر این جلسات بین مربی ها ادامه دار باشه کار قشنگی از آب در میاد....

  • Hadi

    خوشحالی!!با پارتی بازی اومدی سرمربی شدی خوشحال نگاه کیروش شدی..بخدا پایرو همین شماها نابود کردید..

برچسب ها