یادداشت؛ شروع لالیگا با احتمال تغییر سلطه در فوتبال اسپانیا

یادداشت؛-شروع-لالیگا-با-احتمال-تغییر-سلطه-در-فوتبال-اسپانیا

وبسایت رسمی برنامه نود - لالیگا شروع شد، امروز نوبت رئال و بارساست که پس از سوپرجام اولین بازی لالیگایی خود را داشته باشند. رئال در هر دو بازی برتر بود و با وجود آن که فقط 24 دقیقه در بازی رفت ستاره کلیدی خود یعنی رونالدو را داشت، در مجموع دو بازی با نتیجه پنج بر یک پیروز شد. رئال آن قدر به ترکیبش اقتخار می کرد که در بازی برگشت کاسمیرو، ایسکو و بیل را کنار گذاشت . نفر سوم در روزهای اخیر بیش از هر زمانی تحت فشار آسنسیوی آماده بوده است. در پایان بازی دوم، چهره های جدیدی جوان و آینده داری مثل تئو هرناندز و سبایوس هم فرصت بازی پیدا کردند. زیدان مورد احترام پرز، هواداران و حتی تیم است و تمدید قراردادش هم در همین راستاست. او با تلاش و پشتکار توانسته موفق شود.

رئال مادرید فعلا توانسته لالیگا، لیگ قهرمانان، سوپرجام اروپا و سوپرجام اسپانیا را ببرد، ترکیب تیم کاملا گسترده است و همه در آن نقش مهمی دارند. شاید بتوان گفت که جای بازیکنانی مثل په په و موراتا خالی شده است (و البته نه خامس که هر چند بازیکن مهمی است اما جایش به خوبی پر شده است) اما هنوز تا 31 آگوست زمان داریم. رئال مادرید یکی از منسجم ترین جایگاه های هفتاد سال اخیرش را دارد. بازیکنان جوانی دارد، برنده توپ طلا در تیم است، همه آرامش دارند و یک رهبر قابل احترام روی نیمکت حضور دارد. همچنین رئال پول کافی برای خرید امباپه را هم دارد. فروش خامس و موراتا به اندازه کافی به رئال سرمایه رسانده است.

در نقطه مقابل بارسایی قرار دارد که هر سال شرایطش متفاوت تر می شود. در برنابئو دینیه از روی نیمکت وارد زمین شد، بازیکنی که مثل اغلب خریدهای سالهای اخیر بارسا یک خرید پوچ بود. لوئیز سوارز و نیمار خریدهای خوبشان بودند که دومی جدا شد. راکیتیچ و اومتیتی هو شده اند و بقیه هیچ تاثیری روی تیمشان ندارند. اعضای درخشان دوران گواردیولا از تیم رفته اند (برخی مثل ژاوی و به زودی اینیستا به خاطر سنشان و برخی مثل تیاگو و پدرو به خاطر این که اجازه رفتنشان داده شده است). خریدهای بارسا کمکی به این تیم  نمی کنند و بازیکنانی مثل پیکه و بوسکتس قربانی جنگ مدیریتی شده اند. لالیگای امسال می تواند شروعی بر تغییران فوتبال از بارسا به سمت رئال مادرید باشد.

آلفردو رلانیو، مدیر مسئول آس

1140

اختصاصی

نظرات ۳

 • sha.sa

  با ابن وضع بارسا و محرومیت اتلتیکو.. هیچ امیدی نیست.
  واقعا انریکه رو بیرون کردن که یکی عینه والورده بیارن؟! بارتمئو چی کار میکنه؟ دمبله و کوتینیو با هم نیمار نمیشن. کاش حداقل گریزمان یا دیبالا میگرفتن

 • زانیار

  بارسلونا امسال خوب بسته نشده متاسفانه . بازیکنان خوبشو داد ولی مثله اونا نگرفت

 • mehrdad fanaie

  قدرت بارست با گوارديولا شروع شد با رفتنشم تموم
  سالي كه با انريكه سه گانه گرفتن هم از كم كاريه تيم هاي حريف از جمله خود رعال مادريد انچلوتي بود
  اما با اين حال به عنوان يه هوادار رعال دوست دارم كه بارسا بازم مثل قبل قوي باشه تا جذابيت لاليگا و به خصوص ال كلاسيكو از بين نره

برچسب ها