دلیل ناکامی بیت‌سعید در استقلال؛ مسیر انحرافی

دلیل-ناکامی-بیتسعید-در-استقلال؛-مسیر-انحرافی

وبسایت رسمی برنامه نود - چرا بیت‌سعید در بازی استقلال کارایی لازم را ندارد؟

 به گزارش وبسایت نود، حالا دیگر 304 دقیقه است که حسن بیت‌سعید پیراهن آبی استقلال را به تن می‌کند. مهاجم موفق استقلال خوزستان که از ابتدای فصل به جمع آبی‌های تهرانی اضافه شده، عملکرد موفقی در تیم جدیدش نداشته است. بیت‌سعید هم مانند بقیه مهاجمان استقلال در پنج دیدار لیگ هفدهم هنوز گلی نزده و پاسی گل هم نداده است. اما چرا مهاجم گلزن استقلال خوزستان تا این حد افت کرد؟

حسن بیت‌سعید در استقلال خوزستان یکی از اضلاع مثلث ZBZ بود. مثلثی که وظیفه حمل سریع توپ و زدن ضدحملات را داشتند. بیت‌سعید به دلیل همین توانایی‌ها، اساسا به درد تیم‌هایی می‌خورد که برنامه تاکتیکی‌شان غافلگیری حریف روی ضدحملات باشد. برای مثال از چهار گل آخری که بیت‌سعید در لیگ زده، سه تای آن در ضدحملات زده شد و یکی دیگر هم پنالتی مقابل پیکان بود.

بیت‌سعید دقیقا نیمی از گل‌های فصل گذشته‌اش را از روی ضدحملات سریع تیمش به ثمر رسانده است. یعنی استقلال‌خوزستان فضا را برای جلو آمدن تیم حریف فراهم می‌کرد و به محض بازپس‌گیری مالکیت توپ، بیت‌سعید به سمت دروازه حریف می‌رفت. آمار بیت‌سعید در دو فصل قبل بهتر از لیگ شانزدهم هم هست. مهاجم استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم، 7 گل از 9 گلی که زد، از روی ضدحملات بود. یعنی در کل دوازده گل از نوزده گل بیت‌سعید در لیگ برتر از روی ضدحملات به ثمر رسید.

ولی حالا در استقلال شرایط این گونه نیست. مطابق خواسته علیرضا منصوریان، استقلال مالکیت توپ را در اختیار دارد. استقلال باید آنقدر پاس‌کاری کند تا حفره‌ای در بین دفاع حریف پیدا شود. به همین خاطر، بیت‌سعید کارایی کافی ندارد. حسن بیت‌سعید در استقلال خوزستان نشان داد که بازیکنی برای ضدحملات است و توانایی گل‌زدن در بازی با مالکیت را ندارد. اتفاقی که منجر شد در استقلال هنوز گلی نزند و لقب ناکام را یدک بکشد.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۵

 • blue

  دلیل مشخصه شومنننننننن

 • کاکو شیرازی

  عملکردش ضعیف بود خداییش بعضی چیزا هم به منصوریان ربطی نداره ولی سر مربی مسئول تیم هست

  • حسام

   داداش بازی هارو دیدی؟!!!! توی تمام بازی ها بیت سعید توی اندک صحنه هایی که توپ بهش میرسید هم خوب پاس میداد هم حفظ توپش خوب بود....سیستم ایراد داره که مهاجما گل نمیزنن...اتفاقا مشکل کادر فنی بودن و الا شجاعیان و بیت سعید و قائدی بعدشم جباروف به نظر من بهترین ها و کم اشتباه ترین ها بودن هم توی دوندگی بالا هم ایجاد موقعیت. استقلال سیستمش مشکل داره.... منتظری پر اشتباهه.... زکی پور و وریا غفوری افتضاح بازی میکنن....هافبک دفاعی هم بدون امید ابراهیمی اشتباه های وحشتناکی داشتن....نظر بدون فکر ندین خواهشا...

 • sha.sa

  "به سرنوشت بختیار دچار نمیشوم"
  دیدیم حسن خان

  • 3☆☆4

   هوادار استقلالی؟نیستی داداش!نیستی!
   چون اگه بودی بازیکن تیم خودتو تحت فشار نمیزاشتی!

برچسب ها