اعتراض ایران به سهم نابرابر قاره اروپا در داوری کشتی جهان

اعتراض-ایران-به-سهم-نابرابر-قاره-اروپا-در-داوری-کشتی-جهان

وبسایت رسمی برنامه نود - رسول خادم نماینده ایران در هیات رئیسه اتحادیه جهانی به وضعیت نابرابر تعداد داوران اروپایی در کشتی جهان در جلسه این اتحادیه در پاریس اعتراض کرد.

به گزارش سایت نود، با اشاره به برگزاری نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی در خلال رقابت های قهرمانی جهان در پاریس گفت: تعداد مدال های طلای ورزشکاران قاره های آسیا و اروپا در بازی های المپیک 2012 و 2016 در مجموع 14 و آمریکا ٨ است در حالی که ٥٥ داور از ٩١ داور «درجه یک ویژه» که می توانند در رقابت های جهانی و بازی های المپیک قضاوت کنند از قاره اروپا، ١٧ نفر از قاره آسیا و مابقی از قاره های دیگر هستند.
رئیس فدراسیون کشتی به سایت این فدراسیون گفت:‌در واقع این نابرابری یک تبعیض فاحش میان جایگاه‌های فنی و داوری قاره ها در دنیاست و سهم داوران اروپایی بیش از سه برابر داوران آسیایی و پنج برابر قاره آمریکا است.
دارنده مدال طلای بازی های المپیک 1996 آتلانتا اظهار داشت: این نابرابری، باعث ایجاد شائبه حمایت از کشتی گیران اروپایی در داوری کشتی و بروز مشکلات واضحی در مسابقات می شود که در مذاکراتی جداگانه با نمایندگان غیر اروپایی هیات رئیسه اتحادیه، خواستار تشکیل کمیسیون داوران اتحادیه جهانی با حضور نمایندگان داوران المپیکی (s1) از تمامی قاره های دنیا شدیم.
خادم با اشاره به استقبال اعضای غیر اروپایی هیأت رییسه اتحادیه جهانی با تشکیل کمیسیون داوران متشکل از نمایندگان داوری قاره ها تصریح کرد: حضور دو نماینده از هر یک از قاره های آسیا، اروپا و آمریکا و دو نماینده از قاره اقیانوسیه و آفریقا به همراه سه داور مد نظر رئیس اتحادیه جهانی کشتی (با تصویب هیات رئیسه) برای ایجاد فضایی عادلانه تر در کمیته داوران کشتی دنیا در طرح پیشنهادی ایران برای تشکیل کمیسیون داوری موضوع اصلی به اتحادیه جهانی خواهد بود.
وی بیان داشت: البته این موضوع به سادگی مورد پذیرش اعضای اروپایی اتحادیه جهانی قرار نخواهد گرفت و کم رنگ کردن سهم داوران اروپایی ها در داوری دنیا، امر بسیار دشواری است. اما تا زمانی که تمامی کشتی دنیا در تصمیمات داوری این رشته سهم منصفانه ای نداشته باشند، امکان اصلاح تدریجی وضعیت داوری در کشتی دنیا میسر نخواهد بود.
پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2017 جهان از 30 مرداد تا 4 شهریور در پاریس پایتخت فرانسه برگزار شد.

39046

اختصاصی

نظرات ۲

  • هادی

    احسنت بر شما اقای خادم..سرهمین چیزارم خوب جلوشون وایمیستی..ما یجا دیگ تو ی فدراسیون نایب رییس اسیا داریم بعد حق مارو همه جا میخورن..دم شما گرم اقای خادم یدونه باشی

  • تیـــــم مــــلی 99

    خوب کشتی بگیرید که داور نتونه اعمال نظر بکنه. باختهاتون رو گردن دائر نندازید و ادرس غلط ندهید

برچسب ها