موافقت اتحادیه جهانی با آغاز فعالیت بین المللی کشتی بانوان با لباس اسلامی

موافقت-اتحادیه-جهانی-با-آغاز-فعالیت-بین-المللی-کشتی-بانوان-با-لباس-اسلامی

وبسایت رسمی برنامه نود - اتحادیه جهانی کشتی با آغاز فعالیت بین المللی کشتی کلاسیک بانوان با لباس پوشیده اسلامی موافقت کرد.

به گزارش سایت نود، با پیگیری فدراسیون و پس از تایید اولیه کمیسیون کشتی های سنتی و متعاقب آن کمیته اجرایی اتحادیه جهانی، موضوع کشتی کلاسیک بانوان و ضوابط و مقررات آن در دستور کار نشست هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در پاریس قرار گرفت.
در این جلسه پس از ارائه گزارش «فرناز پناهی زاده» نماینده فدراسیون کشتی ایران در کمیسیون کشتی و زنان، بحث های اولیه از سوی برخی از اعضاء هیات رئیسه مطرح شد و در نهایت با حمایت رئیس کمیسیون کشتی های سنتی و رئیسان کنفدراسیون های قاره های آفریقا، آسیا، اقیانوسیه و اروپا، کشتی کلاسیک بانوان به عنوان یکی از شیوه های کشتی تحت پوشش اتحادیه جهانی به تصویب هیات رئیسه رسید.
بر این اساس این شیوه از کشتی بانوان می تواند، ضمن ارائه برنامه سالانه خود جهت درج در تقویم اتحادیه جهانی کشتی، همانند سایر رشته های کشتی تحت نظر اتحادیه جهانی، فعالیت های بین المللی خود را مطابق قوانین مصوب انجام دهد. همچنین در این جلسه کلیات ضوابط و مقررات مربوط به کشتی کلاسیک بانوان به تصویب هیات رئیسه اتحادیه جهانی رسید.
پیش از این کمیته اجرایی اتحادیه جهانی کشتی، پس از ارائه پیشنهاد ایران برای برگزاری رقابت های کشتی کلاسیک بانوان با لباس فرم ویژه و پوشیده موافقت کرده بود.
بر این اساس اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که برگزاری این رقابت ها برای مسابقات ملی بانوان از سوی ایران پذیرفته شده است و ایران از این پس می تواند این مسابقات را برگزار کند.
همچنین اتحادیه جهانی کشتی با آگاهی از تقاضای گسترده بخشی از بانوان علاقمند به کشتی در دنیا، به ویژه بانوان مسلمان، اعلام کرد که این حرکت فدراسیون کشتی یک گام بزرگ در جهت توسعه کشتی آزاد زنان است و در آینده دستاوردهای بیشتری در مورد این طرح خواهد داشت.
همچنین نخستین دوره کلاس مربیگری کشتی کلاسیک بانوان با حضور «کائوری ایچو» دارنده 4 مدال طلای المپیک و 10 مدال طلای جهان در کشتی زنان از کشور ژاپن روزهای 15 تا 23 شهریور در خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار می شود.
کائوری ایچو که چهارمین مدال طلای المپیک خود را سال گذشته و در بازی های المپیک 2016 ریو به گردن آویخت، به عنوان نخستین ورزشکار زن که در چهار دوره المپیک صاحب مدال طلا شده است، شناخته شد و به همین مناسبت نشان ملی ژاپن را دریافت کرده است.

39046

اختصاصی

نظرات ۲

  • Mohammad 6+4=ss

    خیلی عالی شد....
    اینجور بیشتر به المپیک امیدوار میشیم، باید در تمام رشته های بانوان شرایط بازی کردنشون جور بشه، حتی بنظر من برای ورزش های آبی هم بانوان با خلاقییت پوششی بالا میتونن شرکت کنن، در کل برای همه ورزشکارن آرزوی موفقییت در المپیک رو دارم، چرا که مهمترین رویداد ورزشی جهان، از چند قرن پیش بوده...

  • فقط اس اس.بارساقشقایی

    همینوفقط کم داشتیم !!!!!

برچسب ها