عضو شورای فنی فدراسیون: وزارت ورزش چه گُلی سر کشتی زده؟

عضو-شورای-فنی-فدراسیون-وزارت-ورزش-چه-گُلی-سر-کشتی-زده؟

وبسایت رسمی برنامه نود - عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد گفت: وزارت ورزش در این مدت چه گُلی بر سر کشتی زده که حالا این چنین با شتاب و جدیت پیگیر ناکامی هاست.

به گزارش سایت نود، ابراهیم جوادی دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار داشت: در سال های گذشته کشتی افتخارات بزرگی همچون قهرمانی ملی پوشان کشتی آزاد و فرنگی در جهان و مدال آوری در المپیک داشته، اما وزارت ورزش در این سالها چه گلی بر سر فدراسیون کشتی زده است؟

وی تصریح کرد: کشتی گیران و مربیان ما که این همه افتخارآفرینی کردند هنوز با مشکلات فراوانی دست به گریبان هستند که حالا وزارت ورزش باید پاسخگو باشد و بگوید برای آنها چه کرده است.

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد در مورد عملکرد تیم ملی در جهانی فرانسه اظهار داشت: کشتی گیران ما با اشتباهات فردی در ثانیه های پایانی، نتایج را واگذار کردند و اگر آن اشتباهات نبود، جندین مدال در رقابت های جهانی کسب شده بود.

دارنده مدال برنز المپیک ادامه داد: البته ما به دنبال رعایت کردن فرآیند و پشتوانه سازی بودیم وگرنه اگر کشتی گیرانی همچون حسن رحیمی، کمیل قاسمی و مسعود اسماعیل پور به رقابت ها اعزام می شدند، قطعا دیگر چنین مسائلی نبود، اما از طرف دیگر دستمان در المپیک ۲۰۲۰ خالی می ماند.

جوادی اظهار داشت: نگاه فدراسیون به المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و برخی نفراتی که امروز در مسابقات به نظر موفق نیستند در سال های آینده حتما افتخارآفرین خواهند بود.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی جهان تصریح کرد: وزارت ورزش که این همه دم از نتایج کشتی می زند چه کاری برای این کشتی انجام داده است. مبلغی که وزارت ورزش به فدراسیون پرداخت کرده چند درصد از هزینه های کشتی گیران بوده؛ این مسائل باید روشن شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر شاهد مسائل سیاسی در این قضیه هم هستیم. تیم های کشتی ما قهرمان جام جهانی می شوند و آمریکا را شکست می دهند، اما رئیس جمهور برای دیدار با آنها وقت نمی گذارد، تیم کشتی فرنگی جوانان برای اولین بار قهرمان جهان و تیم بزرگسالان نیز نایب قهرمان شده، اما دریغ از یک تبریک؛ در حالی که بلافاصله برای والیبال یا فوتبال پیام تبریک صادر می شود.

جوادی در پایان خاطرنشان کرد: کشتی ورزش اول ایران است و در المپیک ها همیشه برای ایران افتخارآفرین بوده، اما اینگونه نگاه‌های دوگانه و سیاسی کاری، باعث دلسردی افراد دلسوز می شود که امیدوارم اینگونه رفتارها را در ورزش کشورمان شاهد نباشیم.

39046

اختصاصی

نظرات ۵

 • محمد

  واقعا جای تاسف داره این ادبیات مسئولین! حالا اینکه اصلا کار لازم کرده وزارت ورزش یا نه مهم نیست اما اینکه مسئولین فقط دارن بهانه میارن اون هم با این لحن اصلا مناسب نیست! تنها مصاحبه های برانکو در ورزش ایران حرفه ای هست بقیه کلا گیر میدن به همه اونم با اصطلاحاتی که اصلا مناسب نیست

 • بهزاد

  امیدوارم بودجه کشتی قطع شه !

 • ایرانی

  دیگه پیش کسوتمون اینطوری صحبت کنه وای به حال بقیه!!!!!الان باختن فقط بهانه میارن!! انگار به همه پول دادن فقط به کشتی ندادن

 • درجستجوی حقیقت

  واقعاآدم میمونه چی بگه؟فدراسیون همش توجیه میکنه هرروز 1جور.اعتقادبه پاسخگویی دراونها صفره.آقاجان خراب کردید باید به مردم ووزارت ورزش بعنوان نماینده مردم پاسخگو باشید.اگربودجه دریافتی شماچندبرابر فوتبال ووالیبال (به گفته وزارت ورزش)هست باتوجه به وضع اقتصاد ومشکلات کشور گله مالی نباید باشه .اگرهم نیست بیاییدبگین وزیر دروغ میگه.

 • محسن

  اخه مشكل اينجاست كه بايد راْسه ورزش هميشه كسى باشه كه بلد باشه تشويق كنه و تنبيه كنه نبايد كسى باشه كه راهكار آرائه كنه اقاى جوادى بسيار دوست داشتنى هستيد

برچسب ها