ارزش واقعی امباپه، 94.8 درصد کمتر از مبلغ پرداختی پاریسن ژرمن

ارزش-واقعی-امباپه-948-درصد-کمتر-از-مبلغ-پرداختی-پاریسن-ژرمن

وبسایت رسمی برنامه نود – فصل نقل و انتقالات تابستانی با هزینه های نجومی به پایان رسید. تورم ایجاد شده پس از انتقال نیمار به پی اس جی باعث شد که بازیکنانی مثل امباپه و دمبله هم با قیمت های نجومی به تیمهای دیگر بروند.

به گزارش وبسایت نود، مرکز تحقیقات سوئیسی "سایس" در گزارشی به مقایسه هزینه پرداخت شده برای بازیکنان مختلف و ارزش واقعی آنها بر اساس عملکرد، آمار، سن و ... پرداخته است. بر اساس این تحقیقات، در این تابستان هزینه پرداخت شده برای بازیکنان به طور متوسط 30 درصد از ارزش واقعی بازیکنان بیشتر بوده است.

به طور مثال پی اس جی، امباپه را این فصل به صورت قرضی خرید و فصل آینده برای به خدمت گرفتن وی 180 میلیون یورو می پردازد این در حالیست که از نظر مرکز تحقیقاتی سایس، قیمت واقعی این بازیکن 92.6 میلیون یوروست یعنی تیم فرانسوی برای خرید این بازیکن 94.83 درصد بیش از ارزش واقعی او پرداخته است. بارسا هم برای خرید دمبله از دورتموند با احتساب پاداش 147 میلیون یورو هزینه کرد در حالی که ارزش واقعی این بازیکن از نظر سایس 95.8 میلیون یوروست یعنی بارسا 53.44  درصد بیشتر از مبلغ واقعی این بازیکن برای خرید وی هزینه کرده است.

نفر بعدی در این لیست مندی است. منچسترسیتی برای خرید این بازیکن از موناکو 57.5 میلیون یورو هزینه کرده است. از نظر سایس قیمت واقعی وی 28.5 میلیون یوروست که پی اس جی 101.75 درصد بیشتر پرداخته است. اما رکورد عجیب در اختیار پیکفورد است. سایس قیمت این بازیکن را 6.8 میلیون یورو تعیین کرده در حالی که اورتون برای خرید این بازیکن از ساندرلند 404.4  درصد بیشتر یعنی 34.3 میلیون یورو پرداخته است.کریستال پالاس هم برای خرید ساخو از لیورپول 28.2 میلیون یورو پرداخت یعنی 4.32 برابر قیمت واقعی او در سایس که 5.3 میلیون یورو بوده است.

در مورد نیمار، مرکز تحقیقاتی سایس حق را به پی اس جی داده است. در زمان انتقال، قیمت این بازیکن 246.8 میلیون یورو تعیین شده بود در حالی که پی اس جی برای خرید وی 220 میلیون یورو پرداخت یعنی یازده درصد کمتر از ارزش واقعی این بازیکن.

در نقطه مقابل در میان خریدهای ارزان هم انتقال نولیتو از سویا به سیتی مورد بررسی قرار گرفته است. ارزش این بازیکن از نظر سایس 27.4 میلیون یوروست در حالی که سویا برای خرید این بازیکن فقط ده میلیون یورو هزیه کرد.

1140

اختصاصی

نظرات ۳

 • محمدرضا

  نمیدونستم نیمار اینقدر می ارزه

 • 3☆☆4

  این چه سایتیه ک ارزش دمبله رو بیشتر از امباپه میدونه!؟
  مندی هم واقعا بازیکن خوبیه و ارزش این پول زیادی ک براش پرداخت شد رو داره

 • 0000

  پی اس جی فاتحه کرد تو دنیای نقل انتقالات

برچسب ها