ایران-سوریه متفاوت در آمار متمایز در نتیجه

ایران-سوریه-متفاوت-در-آمار-متمایز-در-نتیجه

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی از نظر آماری در دیدار با سوریه کاملا متفاوت نسبت به بازیهای گذشته ظاهر شد و همین امر در کسب یک نتیجه غیر منتظره بسیار موثر بود.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود،هر چند که تیم ملی با اقتدار کامل موفق به صعود به جام جهانی شد ولی تساوی خانگی با تیم نه چندان قدرتمند سوریه و از بین رفتن رکورد گل نخوردن ایران تا حدی از شیرینی این موفقیت این کم کرد

با توجه به سابقه بازیهای قبلی ایران در این مرحله ،تساوی ۲-۲ قابل پیش بینی نبود و این نتیجه به گواه آمار ناشی از آن است که ایران به سبک بازیهای گذشته خود بازی نکرد.البته مشخص نیست،این تغییر به خاطر بی انگیزگی بازیکنان به خاطر قطعی شدن صعود بوده یا تیم ملی سوریه اجازه نداده که ما مثل همیشه بازی کنیم یا کی روش میخواسته سبک متفاوتی را امتحان کند.البته سرمربی تیم ملی کلیدی ترین مهره، جهت سبک بازی دلخواهش را نداشت و سعید عزت اللهی که تا پیش از این بازی از همه ملی پوشان بیشتر بازی کرده بود به دلیل محرومیت غایب بود.همه اینها باعث شد تا تیم ملی سوریه شوک سنگینی در ۱۵ دقیقه ابتدایی به تیم ملی وارد کند.

در حالیکه در ۳ بازی گذشته تیم ملی حریفان ایران یعنی تیمهای چین ، ازبکستان و کره جنوبی مجموعا تنها اجازه پیدا کرده بودند که فقط یک بار در چارچوب دروازه تیم ملی شوت بزنند در دیدار با سوریه تا دقیقه ۱۳،‌بازیکنان سوریه ۳ شوت در چارچوب داشتند که شوت سوم گل تیم ملی سوریه و شکست طلسم گل نخوردن ایران را رقم زد.در شرایطی که در بازیهای قبلی به طور متوسط زیر یک شوت درچارچوب دروازه تیم ملی قرار گرفته بود(۰.۸۹ شوت د رهر بازی) ولی در این دیدار سوریها ۵ بار در چارچوب دروازه ایران شوت زدند که حاصل آن ۲ گل شد.

پس از گل اول سوریه ،ایران که برای اولین بار در طول این رقابتها از حریف عقب افتاده بود مجبور شد متفاوت از سایر بازیها ظاهر شود.متوسط درصد مالکیت توپ ایران در بازیهای قبلی ۴۷٪ بود و چندان میانه ای با بازی مالکانه نداشت در این دیدار درصد مالکیت توپ ایران به ۶۶ درصد رسید یا در بازیهای قبلی به طور متوسط ایران  ۹ شوت زده بود که این آمار در این بازی به ۱۸ شوت افزایش یافت.حتی سبک به گل رسیدن ایران در این مسابقه متفاوت بود و در شزایطی که از ۸ گل قبلی تیم ملی تنها یک گل از روی شروع مجدد به ثمر رسیده بود در این دیدار هر ۲ گل ایران روی ضربه کرنر و پرتاب اوت شکل گرفت.به هر حال تیم ملی در این دیدار کی روشی بازی نکرد و کی روشی هم نتیجه نگرفت.

۶۰۶۱۰

اختصاصی

نظرات ۱۰

 • مستاجر خدا

  خوب 1 از نیم بیشتره
  2 از 1
  حالا توی یه بازی 2 شوت بزنیم از بازی قبل که یه شوت زدیم این خوب میشه؟؟؟

  ما افتضاااااااااااااااااااح بودیم هر بازی از افتضاح بهتره

  • sha.sa

   اولا هیچ بازی ما افتضاح نبودیم.به جز دو بازی که خوب نبودیم همش بازی های خوب و قابل قبولی داشتیم.
   دوما تو که ایرانی نیستی چرا میگی ما افتضاح بودیم؟ بگو اونا(تیم ایران) افتضاح بودن. ما بیشتر از شوت در چارچوب و اینجور چیز ها" برد" میخوایم. امسال راحت ترین سال تاریخ تیم ملی ایران بود. هیچ بازی ما نگران نبودیم.حالا در کل تو هدفت از این نظرا چیه؟ حتما برانکو بیاد سرمربی شه اره؟

  • رامین

   ببینید دوست عزیز منظور شما را از افتضاح متوجه نمیشم! میتونید بگید مورد علاقه من نبود چون علاقه هر کسی میتونه متفاوت باشه... ولی دلیل شما را برای افتضاح بود تیم ملی متوجه نمیشم!
   با اقتدار صعود کردیم، تیم اول شدیم، دو بازی مونده به پایان بازی ها صعود کردیم، تو زمین کره، 10 نفره مقابل تیمی که تموم مسئولین و امکاناتشون بسیج شده بود حتی یک موقعیت ندادیم به حریف، 5 بازی حتی نزاشتیم کره بهمون گل بزنه، اینهمه بازیکن جوان داره تیممون فقط توجه کنید که تو همین بازی آخر روزبه چشمی و انصاری بازی دومشون بود! طارمی، آزمون، میلاد محمدی، پورعلی گنجی، سعید عزت الهی، انصاری، چشمی، ترابی، رضائیان، کریم انصاری فرد و ... همشون جوونند و حداقل 7-8 سال دیگه میتونن تو تیم ملی بازی کنند.
   2 بازی آخر تیم ما صعود کرده و خواه ناخواه از نظر جنگندگی و انگیزه در شرایط عالی قرار نداشت که طبیعی هم بود، ولی برعکس سوریه و کره جنوبی بازی مرگ و زندگی بود براشون، مطمئنا اگر شرایط طوری بود که در این دو بازی نیاز به برد داشیم حتما کسب میکردیم.
   خداروشکر شرایط تیم ملی طوری شده که وقتی 64 درصد مالکیت توپ و 18 شوت به دروازه و 2 تا تیرگ دروازه داشتیم فقط و فقط بخاطر اینکه در یک بازی تشریفاتی و کم اهمیت گل خوردیم بعضی ها انتقاد میکنند!

 • ایدا سادات 25بهمن 1380

  میگن گل نخوردن تیم ملی هیچ ربطی به بیرانوند نداره و نتیجه خط دفاع خوب و کار‌تیمی  ولی وقتی گل میخوریم فقط تقصیر بیرانونده ادمین چاپ کن مرسی

  • sha.sa

   گل هاییکه خوردیم تقصیر بیرانوند نبود؟ این گل هاخوردن داشت؟ خدایی این ها رو سوشا هم می گرفت. بیرانوند درسته تو خروج خوبه ولی توی دفع توپ و مهار شوت های در چارچوب( که مهم ترین اساس دروازبان شدن ضعف داره).
   متاسفانه در خال حاظر دروازبان شیش دنگی نداریم که جای ایشون باشه و فعلا عاقلانه ترین گزینه است.
   البته ممکنه تا سال دیگه اخباری و سید حسین حسینی جوون جوری خوب کار کنن که بتونن جایگزینش شن

  • حسین

   شما برو ب فکر لوازم تحریره باش دوهفته دیگه باید بری مدرسه. با این کارا کار نداشته باش

  • sadegh.b

   نه خیر خانوم
   همانطور که گل نخوردن مون به خاطر کار خوب خط دفائیه گل خوردن توی این بازی به خاطر بد بازی کردن خط دفائیه بود حضور دروازه بان های مختلف در تیم ملی مثل اخباری حقیقی و مظاهری یا حتی سوشا مکانی تو دروازه تیم ملی نشون میده که گل نخوردن تیم ملی به خاطره خط دفاع خوبه از امار شوته در چاچوب حریفان به دروازه ما هم میشه این رو فهمید البته توی این بازی تیم ملی تهاجمی و مالکانه بازی کرد و از دفاع بسته خبری نبود هر دوگل توی این بازی نشون داد که اگر توپ از خط دفاع رد بشه بیرانوند نه نمیگه
   بیرانوند بعد از خارج شدن از نفت تهران دیگه عالی بازی نمیکنه ولی بازم خیلی خوبه و زحمات زیادی برا تیم ملی کشیده واز سرمایه های تیم ملیه

 • کیروش یه دنیاست

  منم خیلی دوست دارم دلیلش را بدانم.
  ضمناً هیچکس منکر زحمات بی دریغ کیروش نیست. تصمیمات او همیشه بهترین تصمیمهاست. به هر حال هر چه بود گذشت ما باید از بازیهای گذشته درس بگیریم و رو به آینده حرکت کنیم. جام جهانی در پیش است و ما باید حضوری قدرتمدانه داشته باشیم نه اینکه هیچ تیمی روی ما حساب باز نکند.

  • مستاجر خدا

   تو شد یک بار فقط یک بار
   یه انتقاد سازنده کنی؟
   حالا من بد دشمن کیروش و همه حرفام مزخرف
   که چی همش بگی کیروش بهترین مربی تاریخ فوتباله و ازین حرفا
   حد اقل یه امار بده مثل من که کسی بخونه چیزی یاد بگیره

 • رامین

  100در100 تبانی بود

برچسب ها