کی‌روش:در ایران همه به خانه هم گل می‌برند؛ از زندگی در اینجا راضی هستم

کیروشدر-ایران-همه-به-خانه-هم-گل-میبرند؛-از-زندگی-در-اینجا-راضی-هستم

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی پرتغالی ایران که تیم فوتبال کشورمان را به جام جهانی روسیه رساند، از زندگی و حضور در ایران احساس رضایت و خوشی می‌کند.

به گزارش وب سایت نود، کارلوس کی‌روش مصاحبه‌ای با سایت دی‌ان کشورش انجام داده و به نکات قابل تاملی اشاره کرده است.

*رسانه‌ها

در ابتدای این مصاحبه سرمربی پرتغالی کشورمان به نقش مطبوعات ورزشی اشاره کرده است.وی دربخشی از این مصاحبه اظهار داشت: میل دارم این مصاحبه را به بهانه اقامت در ایران آغازکنم. از ۷ سال قبل گویی در خانه‌ام هستم. از مجموعه مطبوعات آنجا دور نیستم. در خود تهران فقط ۱۷ نشریه هست که مربوط به ورزش هستند. به این ترتیب تاثیر مطبوعات به خاطر حضورم در ایران زیاد است. اما در این زمینه یکسری مباحث البته مطرح می‌شود. به عنوان مثال وقتی در آمریکا کار می‌کردم، طبیعی است مجبور بودم تاثیرات رسانه‌ای را بیشتر با فوتبال داخلی همراه کنم. به مکزیک، برزیل، آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی سفر کردم که به واسطه نام و آوازه‌ام، پروژه‌های خوبی ایجاد شد. بعدا از دعوت‌های که گرفتم، به خاطر این حضورها نفع بردم.

وی افزود: سپس به اروپا بازگشتم و زندگی‌ام تغییر کرد. تاثیر رسانه‌ای در اروپا بازهم فرق دارد. اما در این بخش از آسیا که شامل ژاپن و کره هم می‌شود، حتی میلیون‌ها انسان تاثیر می‌گیرند. از آنجایی که در خدمت یک تیم ملی هستم که با ژاپن و یا کره بازی می‌کند،‌ بحث پروژه‌های رسانه‌ای مثبت مطرح می‌شوند که اتفاقی است خوب که خوشبختانه به نتایج ورزشی حتی بسیار کمک می‌کنند.

*ایران، کشور گل!

کی روش در ادامه این مصاحبه از زندگی در کشورمان حرف زده است. وی در پاسخ به این سئوال که از زندگی در تهران راضی و خرسند است و در منزلش همواره گل دریافت می‌کند، نیز اظهار داشت: بله.حس عجیبی است.چون ایران مناطق ساحلی زیادی دارد اما این کشور، سرزمین گل است. ایرانی‌ها در کل زیاد انگلیسی بلدنیستند. واژه‌های مثل«از تو خوشم می‌آید» یا «رویت حساب می‌کنم»،‌به ساده‌ترین شکل ترجمه می شوند که همین «دوستت دارم» هست. اکنون این واژه «دوستت دارم» معنای متفاوتی دارد که فقط بار معنای عاطفی ندارد. در ایران مرسوم است که مردان گل می‌دهند. مردم آنجا کلا به هم زیاد گل می‌دهند. هیچکس به خانه دیگری بدون گل نمی‌رود. گل همه جا برای فروش هست. گل در واقع بخشی از زندگی مردم ایران است.من هم گل دادن را دوست دارم. البته در ایران حتی آقایان هم موقع دیدن همدیگر آنگونه که در آسیا مرسوم است، با یکدیگر روبوسی می‌کنند و گل هم می‌دهند. گاهی برخی آقایان با من روبوسی می‌کنند و می‌گویند ارادت داریم و گل می‌دهند.خلاصه به خصوص بعد از مسابقات، باغچه هتل محل اقامتم مملو از گل می‌شود.

  *زندگی رضایت‌بخش در ایران

وی در این مصاحبه در مورد احساس رضایت‌ش از زندگی در تهران نیز عنوان کرد: بله، از زندگی در اینجا راضی هستم و این مساله را همواره در میدان فوتبال می‌بینم. ما امکان این که در جلوی در خانه‌مان کار کنیم نداریم. چون زمین‌های فوتبال با محل زندگی فاصله دارند. جایی که ما کار می‌کنیم و جایی که اعتماد می‌کنیم و دغدغه داریم، دغدغه‌های ما در قبال خانواده‌ها است که به آنچه انتظار دارند و یا نتایج مورد نظر برسیم. مثل این است که در خانه هستیم و وطن دوم‌مان است. من از اولین روز کارم که در ایالات متحده آمریکا شروع کردم، همیشه یک تصمیم کاملا ساده گرفتم. این که هر جا و مکانی را خانه خودم کنم. در ژاپن آیین عادی داشتیم. روزهایی هم داشتیم که برای ماجراجویی می‌رفتیم. دوست داشتم به رستوران‌های بروم که در آنجا هیچ کلمه انگلیسی را متوجه نشوند و ما هم هیچ کلمه ژاپنی ندانیم و در نهایت غذای مان را صرف کنیم.

*پیشنهاد کاری از الجزایر، قطر و آفریقای‌جنوبی

در بخش پایانی این گفت‌وگو کی‌روش به فرصت‌های شغلی که در مدت زمان حضورش در ایران به دست آورده، اشاره کرده است: در این ۷ سال نمی‌توانم تصور کنم که هیچگاه دعوتی در سطح باشگاهی نداشتم. شانس‌های خیلی خوب و بزرگی در سطح ملی داشتم.نه فقط در آسیا بلکه در حتی در آفریقا... من از رده‌‌های بالای حرفه‌ای صحبت می‌کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که امکان کار در الجزایر برایش وجود داشته، نیز اظهارداشت:بله. از الجزایر بوده، آفریقای جنوبی و قطر همینطور. من فرصت‌های کاری زیادی داشتم که بسیار جذاب بودند.

 

2051

نظرات ۴۰

 • حسام

  تو بايد راضي باشي ايقدر پولي كه مي گيري حقت نيست (حرف راست)

  • حمید

   حقشه برادر من! نکنه انتظار داشتی پول بی زبون رو بدن به مایلی کهن و درخشان و جلالی و دوستان دیگه؟؟؟

  • تیـــــم مــــلی 99

   با این اخلاقی که ما داریم و مدام حسادت می کنیم پیشرفت نخواهیم کرد بابا دست بردارید دیگه

  • حامد

   مربیگری تو منچستر سرمربی رئال مادرید وپرتغال دوبار قهرمانی جهان با جوانان پرتغال ویه قهرمانی اروپا چهار بار حضورتو جام جهانی با 3 تیم مختلف واز همه مهمتر استعداد وهوش بالای سی کیو در کشف وپرورش استعداد های جوان نظیر رونالدو فیگو پینتو و.. به قول سایت اس پی ان کیروش میتونست تولیست بهترین مربیان جهان قرار بگیره ولی اینجا مردم میگن چون حقوق من اینقدره پس کیروش زیاد میگیره خب یه عمر زحمت کشیده برای خودش رزومه ساخته نون رزومه میخوره الان کیروش بعد ایران فرضا بره قطر با توجه به کارنامه اش که توایران پربارتر شد دوبرابر پول ایران میگیره که البته امید وارم بره بعد ج ج تا بعضیا بدونن فرق مربی کلاس جهانی با مربیای درجه 2و3 چیه

  • گ

   کاملا حقشه نوش جونش دمش گرم که تیم ایران رو دو سال به جام جهانی برده دمش گرم با تیم خوبش هزار هزار بار دمش گرم
   دمت گرم که کابوس تیم های اسیایی شدی
   دمت گرم بدون بازی تدارکاتی تیم ایران و بدون دغدغه و چکنم چکنم اینبار بردی جام جهانی
   دمت گرم که نظم و ترتیب و برقرار کردی توی تیم
   دمت گرم که چند ساله اول اسیایی
   دمت خیلی گرم

  • دوستاره

   پول مفت رو فدراسیون نشینان میگیرن که یه ورزشگاه درست و لباس شیک ،یه زمین چمن تمرینی و یه چندتا امکانات حداقلی رو مهیا نمی کنن و فقط بلدن مصاحبه کنن و بگن که جز اهداف آینده است پول مفت اونا میگیرن بابا الان 10 ساله که یه ورزشگاه شیک سقف داره حسرت ما شده

  • کیوان

   "حمید " عزیزم شما سنت قد نمیده وگرنه بهترین دوره تیم ملی ما همون زمان اقای مایلی کهن بود که به کره هم 6 گل زدیم . بعدشم پول داریم تا پول . این دستمزدی که کیروش داره مییگره برای قهرمانی جام جهانی هست نه صعود به جام جهانی

  • مجید

   مطمئن باش قطر دوبرابر پول ما رو بهش پیشنهاد داده بود شک نکن

  • بهروز

   حق مایلی کهن و منصوریان و تاج و ... رو داره میخوره ... راست میگه بابا ... .. .

  • مهرزاد

   واقعا خیلی قدرنشناسیم
   بعد برانکو تیم ملی رفت تو سیستم آزمون و خطا قلعه نویی ، دایی ، پورابراهیمی ، قطبی و ... شده بودیم زنگ تفریح تیم های آسیایی برای اولین بار تو تهران به عربستانی باختیم که بدون شک یکی از ضعیفترین تیم های ملیشون بود همون عربستان تو پلی آف با بحرین حذف شد.
   همون سال تو گروهمون از بین 5 تیم چهارم شدیم تو 8 تا بازی فقط دو برد داشتیم از رنکینگ فیفا نپرسین که از 2007 تا 2011 تیم پنجم آسیا بودیم تازه چند بار هم ششم شدیم بردن ژاپن و کره جنوبی برامون غیرممکن بود خلاصه بگم رسما تعطیل بودیم.
   الان شش ساله که تیم اول آسیا هستیم راحتر از همیشه بدون دغدغه میریم جام جهانی کره جنوبی رو چپ و راست میبریم تو رنکینگ فیفا 24 جهانیم بازم دوستان ناراحتن که کیروش پول زیاد میگیره یا زیادترتر میگیره.
   کیروش به تیم ملی ما کلاس جهانی داده که ثمره اون جتی تو باشگاههامون هم خودش رو نشون میده مخصوصا سیستم دفاعی که کل تیم توش شرکت میکنن و ....
   اگر ده برابر این هم پول میدادیم بازم به همون یه بازی با آرژانتین که نایب قهرمان هم شد می ارزید.

  • بهنام

   یه نفر تو فدراسیون فوتبال ایران به حق پول بگیره اونم کیروشه

 • mehrab

  مرسی کی روش عزیز ممنون به خاطر شاد کردن دل میلیون ها ایرانی امیدوارم زیر ساخت هامون توسعه پیدا کنه و دیگه حرفی از کمبود اماکنات برای فوتبال ما نباشه تا امثال کی روش بیشتر به سمت فوتبال باشگاهیمون بیان و روز به روز شاهد پیشرفت فوتبالمون باشیم ..

 • محمد حسین

  دوست داریم مرد باغیرت ودوست داشتنی امیدوارم فوتبال ملی مارو با صعود از گروه شون در جام جهانی جاودانه کنی

 • با افتخار پرسپوليسي ام

  نه بابا
  تو رو خدا چيزي كم و كسر داشتي بگو بچه ها برات بيارن!

  • الناز

   خخخخخ....لایک

  • آرش

   آقای محترم سرمربی سابق رئال مادرید و تیم ملی پرتغال ، سرمربی تیم ملی هستش ، نمیخوای همه چیز رو براش فراهم کنی؟

 • قادری

  مردمان آریایی

 • منم

  آقای کیروش با همون ساده ترین حالت ترجمه میگم:دووووستت دااااریم..

 • Reza

  درود بر كيروش كبير ،ايراني ترين ايراني

  • Ghasem

   کامنتت شرم آور بود

 • Hamidi

  دوستت داریم کيروش تو غرور ایرانی ها رو تو دنیا افزایش دادی دمت گرم

 • پرسپولیس74

  اگر تیم ملی بخواد همش دفاعی بازی کنه بنظرم ارزش دیدن نداره! حتی تو جام جهانی! دوسدارم وقتمو سر دیدن بازیهایی بذارم که به روح فوتبال که همون بازی هجومیه احترام بذارن میخاد حتی عربستان ویا هندوراس باشه.یه عده بازیکن و مربی و مسئول فدراسیون با سواستفاده از غرور یه ملت به هر روشی(حتی دفاع در برابر سوریه در تهران) میخان برن جام جهانی که جیب خودشون رو پر پول کنن و مارو مچل! که چی بشه آخرش؟!! دلم میخاد جام جهانی نریم ولی بعنوان هجومی ترین تیم آسیا تن هر تیمی رو بلرزونیم(که شک ندارم ایران هجومی حتما میرسه به جام جهانی)!آقای کی روش،اگه میتونی یه تیم هجومی ازایران بساز! تو که خودتو در حد خدایان فوتبال میدونی این نقطه ضعف بزرگتو بپوشون جناب دستیار فرگوسن ،هر چند بعید میدونم توانش رو داشته باشی

  • تیـــــم مــــلی 99

   اگر ایران جام جهانی نرفته بود اولین معترض خودت بودی

  • vahid

   شماها فازتون چیه خداییش؟؟؟؟
   با ایهام و قافیه چی رو میخواید ثابت کنید؟
   باشه آقا تیم ملی هجومی نیست
   کیروش خوب نیست
   برانکو خوبه
   پرسپولیس خوبه
   تو خوبی
   راحت شدی؟؟

  • حامد

   اونایی که میگن تیم دفاعی بازی میکنه هیچی ازفوتبال نمیفهمن شما یه بار ازاول بازیا رو پک کن موقیعت گل رو ببین همین سوریه چقدر موقعیت هدر دادیم یا بازی قطر کره چین اگه از موقیعتامون استفاده میکردیم الان 15 گل حداقل زده بودیم یه چیزی شنیدی که میگن تیم ملی دفاعی الکی میای اینجا کامنت میزاری اگه واقعا فوتبالی باشی از خوب دفاع کردنم هم خوشت میاد مگر نه اگه اعتقاد داری ضدفوتباله پس من حرفی ندارم .

  • امین - جرج بست

   دلم میخاد جام جهانی نریم ولی بعنوان هجومی ترین تیم آسیا تن هر تیمی رو بلرزونیم(که شک ندارم ایران هجومی حتما میرسه به جام جهانی)
   لطفا تاریخ رو نگاه کنید، خیلی وقتا هجومی بازی کردیم و به جام جهانی نرسیدیم ...!!!، ضمنا هیچ تیم کاملی توی دنیا وجود ندارد، اگه قرار بود قدرت تهاجمی تیم ملی هم مثل قدرت دفاعیش باشه که دیگه هدف گذاریمون قهرمانی جهان میشد نه صرفا صعود از گروهمون ...!!!

  • ایرانی سرفراز

   اصلا با این نظراتت موافق نیستم ، حسادت تا کی؟؟؟

 • یکی از مردم ایران

  استاد شما درآمد ملیاردی داری با پولدارا میگردی والا یه شاخه گل رز پانزده الی بیست هزار تومانه که مردم انقدر گرفتار خرجایه اصلیه زندگیشونن که پولی واسه خرید گل نمیشه گذاشت کنار در اخر باید بگم جای گرم و نرم میخوابی و حساب بانکیتم که پره بایدم راضی باشی

  • ژوزه

   یه شاخه گل رز هلندی 10 تومنه حداکثر و ایرانیش 4500 عه ... کمتر شارژ بخرید بیشتر گل بخرید

  • نیما

   داداش حرفتو باید با اب طلا نوشت کسی از اوضاع افتصادی مردم معمولی خبر نداره دنیا واسه پولدار هاس من و تو تماشگر هستیم

  • مهران(بجنورد)

   شما هم برو مربی فوتبال شو بعدش پیشنهاد مربگیری تیم های ملی رو قبول کن تیم ملی رو بدون باخت ببر جام جهانی..بعدش اینقدر پول بگیر ..بعدش بیا اینطوری مصاحبه کن

  • امین - جرج بست

   خب وضعیت مالی مردم چه ربطی به آقای کیروش داره ...!!!؟؟؟، نکنه وظیفه سرمربی تیم ملی بهبود وضعیت اقتصادی کشوره ...!!!؟؟؟، صرف نظر از ماهیت معنوی نتایج تیم ملی، این آقا به اندازه حقوقی که از فدارسیون گرفته تونسته واسه همین فداراسیون در آمد زایی کنه (بنا به گفته های همین سایت)، نمیدونم انتظارات شما از ایشونه دیگه چی میتونه باشه ...!!!؟؟؟

برچسب ها