4 راند از دوئل کریمی و درخشان؛ باشگاه مشت‌زنی

4-راند-از-دوئل-کریمی-و-درخشان؛-باشگاه-مشتزنی

وبسایت رسمی برنامه نود - دعوای کریمی و درخشان در مصاحبه‌های‌شان پایانی ندارد. 

به گزارش وبسایت نود، دوئل درخشان و کریمی بر سر نیمکت نفت تهران از ابتدای فصل کلید خورده است. در نهایت حمید درخشان برنده دوئل بود و سرمربی نفت شد. درخشان پس از این انتخاب در مصاحبه‌ای از علی کریمی دعوت کرد که به عنوان دستیار در کنارش حضور داشته باشد. اتفاقی که واکنش تند کریمی را به همراه داشت. علی کریمی در اینستاگرامش با انتشار تیتر روزنامه‌ای که این نقل‌وقول را روی جلد برده بود، انتقاد شدیدی از روسای فدراسیون فوتبال کرد.

حالا پس از پنج هفته صبوری، کریمی سرمربی نفت تهران شده و درخشان منتظر انتقام از اوست. هر چند که در صحبت‌های درخشان مشخص است او گلایه‌ای بابت اخراجش ندارد و فقط درصدد دریافت پول قراردادش است. به همین بهانه، همه مصاحبه‌هایی که این دو در این مدت با رسانه‌ها داشتند که بیشتر حالت جواب به صحبت‌های همدیگر بود را مرور می‌کنیم.

 

شروع

زمانی که خبر کنارگیری  درخشان منتشر شده بود، این سرمربی در مصاحبه‌اش اعلام کرد که استعفا نداده است. کریمی هم از تعطیلی تمرینات نفت به عنوان دلیلی بر صحت حرف‌هایش استفاده کرد که با جواب درخشان همراه شد.

درخشان: من استعفا نداده‌ام و در مورد برکناری‌ام هم خبری نشنیده‌ام. اصلا نمی‌دانم این شایعه‌ها از کجا به وجود آمده است.

کریمی:  استعفا نداده‌اند و این خیلی خوب است، اما آقایان اگر استعفا ندادند، چرا تمرین تیم را تعطیل کردند؟  وقتی یک مربی می‌آید و تمرینات یک تیم را تعطیل می‌کند، به منزله چیست؟ اگر من فردا به تمرین نیایم، انگار کناره‌گیری کرده‌ام، غیر از این نیست!

درخشان: من در مقطعی تمرین را تعطیل کردم که سرمربی این تیم بودم و این مجوز را داشتم که 2 یا 3 یا هر چقدر دلم بخواهد حتی تا شب بازی بعدی تیم، تمرین را تعطیل کنم؛ پس اگر مثلا آقای برانکو تمرین پرسپولیس را 3 روز تعطیل کند یعنی از تیم پرسپولیس استعفا کرده و میشود سراغ تیم پرسپولیس رفت و سکانش را در دست گرفت؟

 

پای 900 میلیون پول در میان است

درخشان قبول کرد که نیمکت را به کریمی واگذار کند. ولی به این شرط که پولش را بدهند.

درخشان: مالکان جدید ابتدا باید با من تواق کنند وگرنه علی کریمی شانسی برای نشستن روی نیمکت تیم ندارد. اگر کسی فکر کرده من چیزی را می بخشم، در اشتباه است.

کریمی: اکنون که ما اینجا هستیم و آقایان هم تا دل‌شان بخواهد می‌توانند مصاحبه کنند. به هر حال سوژه‌ای شده که خبرنگاران به این آقایان زنگ بزنند و مصاحبه کنند. می‌دانم یک سری مشکل‌شان چیست و به این نتیجه رسیده‌اند داخل باشگاه پول آمده است. مدیریت جدید شرایط خوبی دارد و حالا آقایان به فکر افتاده‌اند.

درخشان: از طریق رسانه ها متوجه شده‌ام که قرار است مدیرعامل باشگاه تغییر کند. واقعا من هم چیزی نمی‌دانم و کسی هنوز به من چیزی نگفته است.

 

من لژیونرترم یا تو؟

بحث بعدی که این دو به طور غیرمستقیم به هم طعنه زدند، راجع‌به لژیونر شدن‌شان است.

درخشان: پیشنهادها از خارج برایم جدی است که یکی از مالزی و دیگری از اندونزی است. طبیعتا دوست دارم که در ایران بمانم و به جوانان کشورم خدمت کنم. تیم‌های خارجی به غیر از بحث مالی، آرامش و امکاناتی دارند که راه پیشرفت را هموار می کند.

کریمی: شاید قسمت شده آقایان بروند لژیونر شوند. فکر می‌کنم اولین مربی لژیونر هم شوند. قبل از اینکه الکساندر نوری هم مربی وردربرمن شود، کسی او را نمی‌شناخت و حالا او را به برنامه‌های ورزشی می‌آورند. حالا آقایان می‌توانند این رکورد را به نام خودشان ثبت کنند و اولین مربی لژیونر شوند.

درخشان: چند سال بعد از شروع دفاع مقدس، ورزش ما وارد دوره تلخی از دلتنگی های اجتماعی رسید، سال ها قبل، برزگری و قاسمپور و فرکی و عزیزی و روشن و نظری به لیگ‌های خارجی رفته بودند؛ اما زمانی که ما به لیگ قطر رفتیم و اولین لژیونر دهه 60 شدیم، آن همه ستاره در فوتبال ما نمی‌دانستند لژیونر یعنی چه...

 

انتقاد فنی

کریمی با بازگشت به تمرینات نفت، هشت بازیکنی که با نظر درخشان به تیم اضافه شده بودند را اخراج کرد. 

کریمی: متاسفانه یک بازیکن خوب در نفت تهران داشتیم که به استقلال خوزستان رفت، اما به تاکتیک کادرفنی قبلی نخورد و اکنون جزو بهترین بازیکنان تیمش است.

درخشان: من حرف بیشتری ندارم و فقط این را می‌گویم که به زودی اثرات تفکرات ایشان (علی کریمی) را خواهید دید. حتما ایشان صلاح دانسته‌اند که اینطور رفتار کنند و همانطور که گفتم نتیجه تفکرات ایشان به زودی مشخص می‌شود.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۱۲

 • sha.sa

  هر دوشون هم حق دارند و هم نا حقی کردن. درخشان اولش کل کل رو شروع کرد. کریمی هم کشش داد
  ولی واقعا کریمی با بیرون کردن یه تعداد از اون بازیکنا واقعا نامردی کرد.

 • سپهر استقلالی

  و در اخر هردو با چوب به جان هم افتادند و یکدیگر را ناک اوت کردند قصه ما به سر رسید متسفانه کلاغه مصدوم همانجا دار فانی را وداع گفت

  • RED GIRL

   شما بیشتر نگران منصوریان باش

 • نادر

  ول کن این بازیها را ... 900 ملیون که داره تبدیل به 30 ملیون میشه را عشق است

 • رائول

  علی کریمی دقیقا همون اشتباهی رو تکرار کرد که اون سال درخشان واسه پرسپولیس کرد...

 • سمیعی . بوشهـــر

  بخدا خیلی زشته..
  بس کنید.
  بنظرمن آقای درخشان شما شانس خوبی آوردی5هفته روی نیمکت تیمی نشستی که تا خر خره بدهی داشت وصاحب هم نداشت واگر ادامه پیدامیکردنتیجه نمیگرفتی.
  حالاهم 900ت پول مفت بگیروبرو.

 • دخترپرسپولیسی

  جفتشون بازیکنانه فوق العاده ای بودن مشکل ازمدیریته ...من روهم بخوان میشم مربی ...اینهامقصرنیستن

 • Wien

  جفتشون قربانی و بازیچه مدیریت غلط و غیر حرفه ای فوتبال ایران شدن،وگرنه اگه فوتبال ایران استاندارد و حرفه ای بود که اصلا تیم نفت را همون موقع که مشکلاتش شروع شد و مالک و صاحب مشخص نداشت،یا منحل میکردن یا به دسته پایینتر میفرستادن،الان دوتا از پیشکسوت های فوتبال علیه هم مصاحبه میکنن،احترام همدیگر را ندیده میگیرن و مدیران نالایق که مقصران اصلی هستن پشت این دو نفر پنهان شدن،و متاسفانه این دو نفر هم بجای اینکه به مسائل فنی تمرکز کنن،یا پشت و هوای همدیگر را داشته باشن،بخاطر نیمکت یک تیم درب و داغون بجان هم افتاده اند و خبر ندارن که حق با هر دوی آنهاست.

 • بهرام

  چوب خدا صدا نداره اقای درخشان یادته سر زده امدی سر تمرین پرسپولیس و جایی دایی را گرفتی ان موقع باید هرگز قبول نمیکردی حالا هم کریمی تازه خیلی محترمانه وارد باشگاه شد و سر تمرین نیامد برو خدا را شکر کن... که مث دایی باهات رفتار نکرد علی اقا.....

 • Hossein Khamseh

  متاسفانه آقای درخشان توی این چند ساله تیمهایی که دچار بحران مربی و پولی شده رو تحویل گرفته و با علم اینکه میدانسته اون تیم بی پول هست قرارداد سنگین بسته و چیزی هم به اون تیم اضافه نکرده هیچ حتی باعث ایجاد بحران بیشتر برای اون تیم ویا سقوط به رده پاینتر شده

 • فرهاد

  زمانی که اول فصل کریمی از وضعیت تیم ناراضی بود درخشان از موقعیت استفاده کرد و تیز و بز برید جای کریمی رو گرفت بدون اینکه به کریمی فک کنه ولی الان حقدبه حقدار رسید

برچسب ها