گزارش ویژه؛ ادامه داستان‌سرایی فدراسیون بسکتبال درباره تیم سه نفره

گزارش-ویژه؛-ادامه-داستانسرایی-فدراسیون-بسکتبال-درباره-تیم-سه-نفره

وبسایت رسمی برنامه نود - فدراسیون بسکتبال همچنان از قبول اشتباه عجیب درباره تیم سه نفره طفره می‌رود.

به گزارش سایت نود، هفته گذشته مشخص شد فدراسیون بسکتبال در اقدامی باورنکردنی اسامی چند ملی‌پوش تیم پتروشیمی را برای حضور در رقابت‌های سه نفره داخل سالن آسیا به کمیته برگزاری این مسابقات داده درحالی که این بازیکن‌ها همان زمان باید در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا حاضر شوند. 

علی توفیق دبیر فدراسیون یک روز بعد در توجیه این گاف عجیب گفت فدراسیون لیست 6 نفره‌ای برای این مسابقات اعلام کرده و تلاش می‌کند دو بازیکن پتروشیمی را با دو بازیکن دیگر جایگزین کند.

این توجیه عجیب خیلی زود رنگ باخت و مشخص شد تیم ایران نمی‌تواند اسامی نفرات اعلام شده را تغییر دهد و شانس حضور در این رقابت‌ها را از دست داده.

دبیر فدراسیون بسکتبال امروز (سه شنبه) و بعد از بالاگرفتن انتقادها از این فدراسیون در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان ماجرا را اینطور توجیه کرد:

مسئولان برگزاری مسابقات چون می‌دانستند تیم ایران قهرمان می‌شود با تغییر لیست بازیکنان موافقت نکردند. در حالی که ما لیست 6 نفره‌ای داشتیم که می‌شد نفرات را جایگزین کرد.

یکی از مسئولان کمیته ملی المپیک که در جریان ماجرای تیم بسکتبال سه نفره مردان است به سایت نود گفت ادعای توفیق صحت ندارد و ایران فقط 4 بازیکن به کمیته برگزاری رقابت‌های داخل سالن آسیا معرفی کرده.

توفیق در بخش دیگری از گفت‌وگویش با خبرگزاری وابسته به قوه قضاییه گفت:

متاسفانه کسانی که انتقاد می کنند بی‌اطلاع هستند. زمانی که ما لیست بازیکنان را ارسال کردیم تاریخ مسابقات تیم پتروشیمی اعلام نشده بود و در این فاصله این بازیکنان با تیم پتروشیمی قرارداد بستند.

دبیر فدراسیون درحالی دیگران را به بی اطلاعی متهم می‌کند که برنامه رقابت‌های باشگاه‌های آسیا از اسفند سال گذشته اعلام شده. در عین حال از بین بازیکن‌های دعوت شده به این مسابقات محمد جمشیدی و بهنام یخچالی در زمان معرفی به کمیته برگزاری مسابقات داخل سالن آسیا، عضو پتروشیمی بودند و در حال حاضر مشایخی جایگزین جمشیدی شده؛ در واقع فدراسیون با علم به اینکه حداقل دو نفر از این 4 نفر بازیکن تیم نماینده ایران در رقابت‌های باشگاه‌های آسیا هستند نام آن‌ها را در لیست تیم اعزامی به مسابقات سه نفره قرار داده است.

39046

اختصاصی

نظرات ۳

 • شاهان

  بسکتبال سه نفره از ورزش های بسیار زیبا هست که تو سطح شهر هم طرفداران و به خصوص بازیکن های خیلی خوبی داره راهش این نیست که از بازیکنان مطرح بسکتبال در تیم سه نفره استفاده بشه بهتر هست یک لیگ منظم و یا تورنومنت های موقت ولی با تعداد بالا و با اطلاع رسانی درست در زمین های بسکتبال راه اندازی بشه و از بین اون ها بازیکن انتخاب بشه. آقای مشحون با تمام احترامی که برای شخص شما و شخصیت والای شما قائل. هستم دیگه فدراسیون اون چابکی لازم رو نداره و نیاز به یک تحرک اساسی داره.

 • ابراهیم

  همش توجیه.اون از سطح پایین لیگ برتر بسکتبال اینم از تیم فرستادنشون .واقعا باید یه فکری به حال فدراسیون بسکتبال بشه.

 • ح.ع

  30 سالم شده ولی هنوز یادم نمیاد یکی از مسئولین ورزش این مملکت بیاد و بگه من اشتباه کردم و معذرت میخام.
  آسمون رو به زمین میدوزن تا بگن اشتباه از ما نیست از دیگرانه

برچسب ها