دله الی رکورد گران ترین بازیکن دنیا را می شکند؟

دله-الی-رکورد-گران-ترین-بازیکن-دنیا-را-می-شکند؟

وبسایت رسمی برنامه نود - دله الی، به گفته کارشناسان نقل و انتقالات می تواند رکورد انتقال 222 میلیون یورویین نیمار به پی اس جی را بشکد.

به گزارش وبسایت نود، اگر دله الی این فصل در تاتنهام و تیم ملی انگلیس بدرخشد می تواند جای نیمار را به عنوان گران ترین بازیکن جهان بگیرد. پی اس جی در این تابستان برای خرید نیمار از بارسلونا 222 میلیون یورو پرداخت. بازیکن برزیلی در هفته های اخیر در تیم فرانسوی عملکرد درخشانی داشته است. دله الی به علت محرومیت بازی تاتنهام و دورتموند را از دست می دهد اما کارشناسان نقل و انتقالات فوتبال دنیا اعتقاد دارند که مهاجم انگلیسی می تواند جای نیمار را بگیرد.

به گزارش وبسایت fourfourtwo، مرکز تحقیقات ورزش بین المللی (سایس) یک مرکز تحقیقاتی سوئیسی است که در ماه ژوئن ارزش نقل و انتقالاتی نیمار را 210.7 میلیون یورو تهمین زده بود. این مرکز، دله الی و هری کین را در جمع گران ترین بازیکنان دنیا قرار داده است. پولی، رئیس مرکز تحقیقاتی سایس گفت:

احتمال دارد که رکورد نیمار سال آینده شکسته شود. بازیکنی مثل دله الی اگر خوب کار کند، عملکرد خوبی در لیگ با تاتنهام داشته باشد، در چمپیونزلیگ بدرخشد و عملکرد خوبی با تیم ملی انگلیس در جام جهانی داشته باشد، عجیب نیست که با قیمتی بالاتر از نیمار به تیم دیگری ملحق شود. قیمت دله الی بر اساس تورم نخواهد بود بلکه به عملکردش بررسی دارد.

به نظرم نیمار در نقل و انتقالات تابستانی در میان بازیکنانی که قیمتشان دچار تورم شد در بالاترین سطح نبود بلکه بازیکنان دیگری هم وجود داشتند. نقل و انتقالات دیگری مثل امباپه، دمبله و مندی به نظرم تورمی که ایجاد کردند بیش از انتقال نیمار بود. قیمت بالا به معنی تورم نیست بلکه همه چیز به کیفیت بازیکنان بررسی دارد. قیمت نیمار شگفت انگیز نبود بلکه نکته شگفت انگیز این بود که او تصمیم گرفت تیمش را عوض کند چرا که در نگاه اول به نظر می رسید که شرایط خوبی در بارسلونا دارد.

در شرایط فعلی این احتمال وجود دارد که در هر تابستان انتقال 200 میلیون یورویی انجام شود. فقط چند بازیکن خاص چنین ارزشی دارند و باید دید که خود این بازیکنان راضی به انتقال می شوند یا نه.

در حال حاضر ارزش دله الی از نظر مرکز تحقیقاتی سایس 18.6 میلیون یورو تعیین شده که مسی با 184 میلیون یورو بالاتر از اوست.

1140

اختصاصی

نظرات ۵

 • Ali

  امکان نداره این اتفاق بیفته

 • 666666

  به این میگن فوتبال,اگه پول فقط یکی از این بازیکنا به فوتبال ایران تزریق بشه کل فوتبال از این رو به اون رو میشه

 • matin

  راست میگه دیگه.
  نیمار قیمتارو خراب نکرد چون یه رکورد بود و خیلی دور بود از بقیه.
  خراب شدن وضعیت بخاطر من سیتی و یونایتد و پی اس جی بخاطر هزینه نجومی واسه امثال برناردو سیلوا و بنجامین مندی و مباپه وماتیچ و لوکاکو که بازیکن معمولی بودنه ...

 • pouya

  می ارزه خیلی با استعداده

 • محمود

  خوب کدوم تیم حاضر هست دله علی رو به این قیمت بخره این مهمتره بارسا هم اگر بابت دمبله اینقد پول داد چون مجبور بود دل هوادار رو یکجوری راضی کنه و اینکه تیمو تقویت کنه و اینکه بقیه تیمها داشتن از این وضعیت بارسا سوء استفاده میکردن مطمئنا هیچ تیمی بالای ۱۰۰تا به دله علی نمیده مگر تو خود انگلیس این اتفاق بیفته که فقط یونایتد و سیتی حاضرن ۱۰۰تا به دله علی بدن وگرنه نه رئال نه پاریس نه بارسا نه بایرن نه تیم دیگه این پولو نمیده

برچسب ها