بررسی ادعای قلعه‌نویی؛ داوری علیه اصفهانی‌ها؟

بررسی-ادعای-قلعهنویی؛-داوری-علیه-اصفهانیها؟

وبسایت رسمی برنامه نود - در این فصل سه پنالتی برای ذوب‌آهن گرفته نشد، یک گل آفساید خوردند، یک بازیکن حریف اخراج نشد، و دو بازیکن ذوب‌آهن هم از اشتباه داوری بهره برد و از زمین مسابقه اخراج نشد. ضمن این که ذوبی‌ها یک گل مردود هم زدند که داور به اشتباه آن‌را صحیح اعلام کرد. این تمام اشتباهات داوری این فصل در دیدارهای ذوب‌آهن است.

به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی بعد از شکست در جام حذفی انتقاد شدیدی به داور مسابقه داشت. او حتی این اشتباهات را به دلیل اصفهانی بودن باشگاه ذوب‌آهن دانست و گفت: «حاج‌ملک در دیدار پرسپولیس اشتباه می‌کند و چندین جلسه محروم می‌شود. همان اشتباه را فغانی در بازی ذوب‌آهن - سپاهان مرتکب شد، اما هفته بعد به او قضاوت بازی پخش مستقیم را دادند. شاید ما تیم اصفهانی هستیم این مسائل را ایجاد می‌کنند. چرا در بازی سپاهان و ذوب‌آهن هیچ‌کس صدایش در نیامد و به داور برای تشویق قضاوت یک بازی پخش زنده را دادند؟ حاج‌ملک را با اشتباهش در بازی پرسپولیس - سیاه‌جامگان به لیگ یک فرستادند و عین همان اشتباهات را در بازی سپاهان و ما انجام دادند و یک بازی پخش زنده به آن داور دادند. به داور و فدراسیون فوتبال و کمیته داوران ”خسته نباشید” می‌گویم.»

فارغ از اشتباهات داوری، تیم قلعه‌نویی هم هنوز در حد انتظارات ظاهر نشده است. ذوب‌آهن در همین شروع فصل، هفت امتیاز تا صدر جدول فاصله دارد. حتی در دیدار جام حذفی مقابل تیم لیگ یکی فجرسپاسی که با اخراج بازیکن فجر در دقیقه هشتاد مجبور شد چهل دقیقه ده نفره مقابل ذوب‌آهن بجنگد هم تیم قلعه‌نویی در نهایت بازی را واگذار کرد و از این رقابت‌ها حذف شد. با این حال، ادعای قلعه‌نویی در مورد داوری‌های ذوب‌آهن را بررسی می‌کنیم.

در دیدار جام‌حذفی که منجر به حذف ذوب‌آهن شد، گلایه‌های قلعه‌نویی خیلی بیراه نبود. داور چهار اشتباه تاثیرگذار در آن مسابقه داشت که دو تا از آن‌ها به ضرر ذوب‌آهن بود. در شرایطی که تنها گل ذوب‌آهن در این مسابقه در شرایط آفساید به ثمر رسید، ولی داور به اشتباه آن‌را صحیح اعلام کرد. احسان پهلوان هم باید از ذوب‌آهن اخراج می‌شد که داور به اشتباه با کارت زرد او را جریمه کرد. ضمن این که دو پنالتی هم به سود ذوب‌آهن گرفته نشد. 

در هفته‌های اول و پنجم لیگ، ذوب‌آهن نه از اشتباه تاثیرگذار داوری سود برد و نه ضرر کرد. اما در هفته دوم در دیدار مقابل گسترش‌فولاد، زمانی که نتیجه مسابقه بدون گل مساوی در جریان بود، داور یک پنالتی ذوب‌آهن را ندید. هر چند که در نهایت ذوب‌آهن این مسابقه را با اختلاف سه گل برد و آن پنالتی، تاثیری در برد ذوب‌آهن نداشت. در دیدار هفته چهارم هم اشتباه داوری علیه ذوب‌آهن بود. در شهرآورد اصفهان، سپاهان در حالی که با یک گل از ذوب‌آهن پیش بود، در دقایق پایانی بازی گل دومش را در شرایط آفساید به ثمر رساند. گلی که شکست یک بر صفر ذوب‌آهن را به باخت دو گله تبدیل کرد. البته در همان مسابقه در شرایطی که بازی بدون گل در جریان بود، طبق کارشناس داوری برنامه نود، یک بازیکن سپاهان باید از مسابقه اخراج می‌شد. ذوب‌آهن هم در دیدار مقابل پیکان از اشتباه داوری بهره برد. در آن مسابقه، داور باید یکی از بازیکنان ذوب‌آهن را با کارت زرد دوم اخراج می‌کرد.

به طور خلاصه کل اشتباهات داوری در دیدارهای این فصل ذوب‌آهن به ترتیب زیر است:

سود ذوب‌آهن از اشتباهات داوری: زدن گل آفساید - اخراج نشدن دو بازیکن ذوب‌آهن 

ضرر ذوب‌آهن از اشتباهات داوری: دیده نشدن سه پنالتی - دریافت یک گل آفساید - عدم اخراج یک بازیکن حریف

 این تمام اشتباهات داوری دیدارهای این فصل ذوب‌آهن در لیگ برتر بود. آیا این اشتباهات ربطی به اصفهانی بودن ذوب آهن دارد؟ بعید به نظر می‌رسد.

 

14001

اختصاصی

نظرات ۲۴

 • محمدرضا

  انصافا حق دارند

  • A.gol

   خخخخخخ انصافم چیز خوبیها..!!!!

 • عمو آرش

  ژنرال تو یک مردی، خیلی دل بزرگی داری

 • علی (بارسا - تراکتور )

  با احترام به اصفهانی عزیز و دوست داشتنی و همچنین آقای قلعه نویی ، باید عرض کنم اکثرا داوری ها به سود تیم های اصفهانی می باشد .

  • Amir7

   خوب مگه نمی گی به سودمااصفهانیا بودپس چراپنالتی ذوب اهن جلوفجرنگرفت یاسپاهان باپارس جنوبی جم اگه بودچرانگرفت دقیقابگو چرا نه پارسال نه هیچ سالی به نفع تیم های اصفهانی نبودامسال حتی ازسال گذشته بدتر شد
   راسی بازی سپاهان پرسپولیس یادت رفت چه جوری پرسپولیس قهرمان شد
   ادمین چاپ کن

  • پرسپولیسی

   همین فغانی یادت رفت بازی رفت پرسپولیس و ذوب توپی که خورد به سینه بنگر رو پنالتی گرفت و قهرمانی پرسپولیس سر همین ناداوری ها ازش گرفته شد؟ شما فقط چیزایی رو یادتون میمونه که به نفع شماست؟ بازی سپاهان یادته دقیقه ۲ پنالتی اخراج گرفتن ؟ و پرسپولیس ۱۰ نفره شد؟

  • فرهاد

   تراکتورتون تا حالا یه قهرمانی لیگ داره؟ اصلا در مورد بزرگتر لز خودتون اظهار نظر نکنید

  • hossein

   شما امار همین نود را در فصل قبل اگه مشاهده کنی بیشترین ضربه را از داوری همین دو تیم اصفهان دیدن حالا رو چه حسابی می گی به نفعشون بوده خدا داند

  • با افتخار پرسپولیسی ام

   این حرفتون دیگه نهایت بی انصافیه…
   من خودم پرسپولیسی ام ولی نمی تونم قبول کنم این طوری نسبت به تیمای شهرم تهمت بزنید…جناب بارسا_تراکتور کاش چشماتونو باز میکردید و میدید که پارسال بیشترین ضرر از داوری ها در پایان لیگ مال ذوب آهن بود…
   کاش یه روزی برسه که منطقی حرف بزنیم…ادمین خواهشا اینو چاپ کن چون مهمه…

 • رئالی پرسپولیسی

  این همه اشتباه و که یک جا بازی سیاه جامگان آوردن سر پرسپولیس

 • ali

  فعلا که داوری بیشتر به ضرر تیم های اصفهانی بوده طبق امار خود برنامه نود که فصل قبل نشان داد

 • تیم ملی 2006

  حق باقلعه نوییه فغانی خیلی ضعیفه سه سال پیشم قهرمانی تراکتور رو گرفت و هربازی مهم داخلی اشتباهات فاحشی داره ولی باز بهش بازی میدند !

  • شایان پرسپولیسی

   نظرت هم عقلانی هم غیر عقلانی اگه بد بود فینال المپیک و نیمه نهایی کنفدراسیون ها چی میکه؟!!
   اما خب اشتباه هم زیاد داره

 • سرخ پوست

  تنها استقلالی هست که ازش خوشم می یاد با اینکه تا حالا چند بار تو دربی مارو برده ولی صادقانه بهترین استقلالی که دیدم استقلال زمان قلعه نویی بود به عنوان یه پرسپولیسی دوستش دارم

  • شایان پرسپولیسی

   همون استقلالی که رفت و برگشت شد؟!!!!

 • مسعود

  همیشه همین بوده تا یاد داشتیم داوری ها بر علیه تیم های اصفهانی بوده

 • امیر

  جناب قلعه نویی نفرمودن که در عوض هیئت فوتبال و فدراسیون کلا بنفع این دو تیم دارن عمل میکنن؟/ نفرمودن که با تصویب یک قانون من درآوردی که بلافاصله بعد از عضویت آذری در هیئت فوتبال ن تونستن یک بازیکن سری ِ را از برزیل وارد تیم کنن؟ نفرمودن که .....بماند...جناب قلعه نویی..مرگ خوبه ولی برای همسایه؟/ چرا شما به هر تیمی میرید و شروع میکنید که دارن ظلم میکنن؟ ولی نه سودهاتونو میبینین ونه همون مدل ظلمها و بلکه بیشتر که به دیگر تیمها در بازی با شما انجام میشه؟؟ شماییکه در هر مصاحبه و بعد از بردتون با ذکر خدا و ائمه شروع میکنید و بخودتون میبالید درحالیکه میدونید باز هم در حق حریفتون ظلم شده؟ کاشکی کمی جوانمردی در وجودمون زنده باشه..

  • علیرضا

   خخخخخخ!

  • جادوگز

   انصافا

  • سپیدرودعشق بی پایان

   کاملا موافقم
   همین اقای قلعه نویی سال گذشته ب دلیل برگزار شدن بازیهای تراکتور یک روز زودترا(نه همه) چقدر جو راه انداختن در حالی ک،تیمی ک شایسته ی قهرمانی باشی نمیشه با یه اشتباه داوری قهرمانی رو ازش گرفت،پرسپولیس در دوفصل پیش در حالی ک بیش از پنج بازی از اشتباهات تاثیر گذار داورا متضرر شد ودر نهایت قهرمانی رو ب خاطر تفاضل از دست داد ایاکسی گفت ک در حق این تیم چه ظلم بزرگی شده ک امروز وقتی داوری ک بازی چهارصفر رو مساوی کرد،،تنبیهش رو مصداق بی عدالتی در حق اصفهانیها میدونند اقای قلعه نویی حاشاوکلّا

 • hpln

  بله واقعا درسته اقای قلعه نوعی
  تیمها باید فدای افکارمتعصبانه بعضی هابشوند که درحسرت جام های نگرفته قبل هستند فدراسیون مقصراصلی این غاءله هستند.ازخودی هابیشتر ضربه خورده میشود.

برچسب ها