سه قربانی و یک متهم؛ معمای استقلال

سه-قربانی-و-یک-متهم؛-معمای-استقلال

وبسایت رسمی برنامه نود - سناریو یکی است. با شروع و پایان یکسان. بدون ذره‌ای تفاوت. مربیان استقلال با پرچم بالا می‌آیند و با سری پایین در یک کنفرانس مطبوعاتی خداحافظی می‌کنند و می‌روند. شباهت‌ها فقط در داستان نیست. متن ها هم شبیه هم است. آنقدر شبیه که هر جمله ای که می‌شنوی می‌گویی آن را قبلا شنید‌ه‌ای. به مربی قبلی می‌رسی و مربی قبلی.

به گزارش وب‌سایت نود، آنجایی که منصوریان در کنفرانس مطبوعاتی گفت من تنها ترین سرمربی استقلال بودم، همان‌جایی بود که این جرقه زده شد که این جمله تکراری است. آن را قبلا شنیده‌ایم. عقب‌تر که بروی در جست و جوی آن جمله به دو سال پیش می‌رسی. یکی از همین کنفرانس‌مطبوعاتی‌ها. برخلاف داستان‌های مشابه، بازیگرها متفاوتند. این بار پرویز مظلومی پشت میکروفن نشسته است. این جمله از زبان او گفته می‌شود: «من تنهاترین سرمربی استقلال بودم.» قلعه‌نویی هم همچین جمله‌‌ای دارد. شاید کمی متفاوت‌تر. آنجا که در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «در استقلال خیلی زجر کشیدم.»

این جملات با همین کلمات به پایان نمی‌رسد. ادامه دارد. از دلایل این تنهایی و زجرها بارها گفته شده. با اتفاقات و تعریف‌های متفاوت اما باز هم یک شباهت. همه از یک نفر گفتند. هر بار با یک اسمی. قلعه‌نویی از باند مخوف گفت. مظلومی از آن‌هایی گفت که در شب دربی به منزل فرهاد مجیدی رفتند تا او را سرمربی کنند. منصوریان شاید واضح‌تر از همه گفت. آنجا که از بازیکنی گفت که قداست مربی‌گری را زیرسوال برده است.

نام آن بازیکن مشخص است. حتی نیازی به مخفف ندارد. مسئله‌ای که هیچکس توضیح نداده این است که نقش‌شان چیست؟ مشکلی که در تیم ایجاد می‌کنند چیست؟ داستان جدایی مربیان استقلال هر بار شبیه یک فیلم تراژدی است، اما تا زمانی که کسی نمی‌گوید آن‌ها چه کسانی هستند، نقششان در تیم چیست، چه کار می‌کنند و چرا مورد اتهام قرار می‌گیرند این داستان بیشتر شبیه یک معمای حل نشده است. معمایی که قربانی می‌گیرد اما حل نمی‌شود. کسی هم نمی‌داند چرا. کاش یکی از این مربیان به جای داستان‌های سوزناک خداحافظی یک‌بار برای همیشه بدون استفاده از افعال مجهول و گوشه و کنایه این داستان را تعریف کند و برود. تا این معما، یک بار برای همیشه حل شود.

 

30388

اختصاصی

نظرات ۳۰

 • سروش

  بیچاره علی منصور:((((((((((

 • پژمان

  رحمتی خودشو خوب نشون میده ولی در اصل ادم خوبی نیس ...
  واس اینکه خودشو نگه داره تو تیم زیر اب همرو میزنه..
  خدایا خودت دست این ادمارو رو کن

  • حجازی کجایی

   انشالله اول نیمکت نشین بشه بعد بندازنش بیرون...استقلال ببین به چه روزی افتاده که این آقا داره بزرگی میکنه

  • **واقعی ازیک جام *من دراوردی ازشونصدجام

   چراانقدربه این بنده خداتهمت میزنین؟یعنی انقدرسوزوندتتون؟فصل پیش رحمتی نیمکت نشین شدهیچ حرف و جنجالی به پانکرد این فصل هم همینطور؛منصوریان هم فصل پیش وقتی رحمتی نیمکت نشین کردنشون دادباشهامته ومیتونست همپن موقع یااخرفصل قبل بگه رحمتی رونمیخام
   تو نود هم معلوم شد

 • فرشاد

  یعنی رحمتی انقدر قدرتمنده که 3تا مربی رو از استقلال بیرون کرد بخاطر منافع خودش؟من که متوجه نمیشم.مگه میشه آخه؟

 • حمید

  بنظر من ۸۰درصد ناکامی استقلال تقصیر منصوریان ه.این مربی همه رو مقصر کرد جز خودش.مربی که از روز اول تا روز اخر فقط اشتباه کرد.کنار گذاشتن برهانی به بدترین شکل خرید های بیش از حد و خراب کردن بازیکنان مثل حاج محمدی و بختیار رحمانی
  تغییرات بیش از حد بازیکن در این فصل.عدم داشتن ترکیب ثابت که به گفته همه کارشناسان اشتباه بود.شومن بودن و لفظ های عجیب قریب در مصاحبه ها.
  واقعا هیت مدیره اشتباهی نکرد و حتی افتخاری هم اشتباه انچنانی نداشت.زمانی و ملکی حرف هواداران را فقط تکرار میکردند

 • باربد

  این حرف‌ها فقط برای مخفی کردن ضعف دانش مربیگریشون هستش
  اگه رحمتی تیم بهم میریزه خوب بزارینش کنار نه اینکه بعداز ناکامیتون بگید تقصیر رحمتی بود
  منصوریان خیلی دورو و دروغگو هستش‌ تازه جون بچشو هم قسم میخوره
  واقعا براش متاسفم ، سرمربی گری انقدر ارزش نداره

 • جنوب ژاله

  قطع به یقین هر مربی ایی که بیاد با وجود رحمتی راه به جایی نخواهد برد

 • رحمتی منفور ترین بازیکنن استقلال

  رحمتی مدتهاست ک عامل اصلی حاشیه ها و شکست های استقلال ع! کسی که جرعت خروج از دروازه رو نداره! شوتهای راه دور هم تا دلتون بخواد خورده! این آدم با همه مشکل داره از بازیکنهای بزرگی مثل فرهاد مجیدی و جواد نکونام و بقیه استقلالی ها بگیر تا مربیان یکی پشت سر هم و البته کیروش کبیر ! من استقلالیم و میگم رحمتی خیلی منفور بین طرفدارها! لطفا یه پست نظر سنجی بزارید تا بهتون اثبات بشه! امیدوارم برای همیشه پاشو از استقلال بزاره بیرون

 • داووووودزززز

  نیازی به حل این معما نيست.جوابش خیلی واضح و آشکار هستش.این شخص کسی نیست جز مهدی رحمتی که فقط به فکر منافع خودشه و حتی ذره ای برای استقلال دلسوزی نمیکند.از زبان درازی در وسط بازی به قلعه نوعی گرفته تا درگیری و ایجاد حاشیه برای پرویز مظلومی و چندین کشمکش و لجبازی با منصوریان در بازی با نفت در جام حذفي و خندیدن به هنگام گل خوردن در بازی پارس جنوبي،اینها همه یک مفهوم داره و این یعنی رحمتی با همه مشکل داره و دوست داره سرمربی به دستوراتش عمل کند و ضد البته استقلال رو ارث پدرش میدونه و فرداها فک و فاميلا رو مياره تو باشگاه.
  چرا بازیکن بالای 30 سال در ایران قرارداد بلند مدت امضا کند.
  الحق که ميناوند نام قشنگی رو بهت چسبوند.
  ادمين جان ارادت

 • mehrab

  به زودی مشخص میشه بالاخره یکی جرات پیدا میکنه و این اسم اون شخص رو میگه..

  • A.Gh

   بازیکنی که خودش بازیکنارو بیرون میکنه میاره داخل با تمام مربیای تیمش مشکل داره تو برنامه نود همراه کادر فنی و مدیریت اظهار نظر میکنه تو تمام تصمیمای مدیریت دخالت میکنه نیازی به نام بردن نداره

 • ⭐سجـــاد⭐

  مطمئنم که رحتمی نیست!!!

برچسب ها