آماده‌ترین حقیقی در کمین بیرانوند/ خیلی دور، خیلی نزدیک

آمادهترین-حقیقی-در-کمین-بیرانوند-خیلی-دور-خیلی-نزدیک

وبسایت رسمی برنامه نود - شاید در حال حاضر در لیگ برتر ایران هیچ دروازه‌بانی مطمئن‌تر از بیرانوند نداشته باشیم اما از آن سو هم شاید بشود گفت که کمتر دروازه‌بانی در برابر گل‌هایی که بیرانوند می‌خورد تسلیم می‌شود. با این حال آمار و ارقام می‌گوید که او همچنان بهترین دروازه‌بان حال حاضر ایران است. حتی اگر بخواهید این خوب بودن را به مدافعان مقابلش ارتباط دهید فرقی به حال آمار و ارقام ندارد. آنها حرف خودشان را می‌زنند.

به گزارش وبسایت نود، حرف‌های دیگری هم البته از گوشه و کنار شنیده می‌شود. حرف‌هایی که نه براساس آمار است و نه براساس واقعیت اما زمزمه‌هایش شنیده می‌شود. زمزمه‌ها بعد از بازی تیم ملی و تساوی مقابل روسیه آغاز شد و بیرانوند را بیش از پیش زیر ذره‌بین منتقدان قرار داد. بیرانوند هم در تمام بازی‌های بعدی آنها را بدون سوژه نگذاشته است تا این زمزمه که شاید کی‌روش به دنبال آلترناتیوی برای بیرانوند باشد کمی جدی‌تر به گوش برسد.

اما چه کسی قرار است آلترناتیو بیرانوند در تیم ملی باشد؟ در میان دروازه‌بانان داخلی، بیرانوند همچنان در صدر ایستاده و اگرچه این فصل چند دروازه‌بان دیگر در تعداد کلین‌شیت و میانگین گل‌خورده در نزدیکی بیرانوند قرار داشته باشند اما بعید به نظر می‌رسد نام‌شان قرار باشد به عنوان آلترناتیو مطرح شود. کی‌روش نشان داده که درون دروازه هم مانند بقیه پست‌ها، لژیونر بودن برایش امتیاز ویژه‌ای محسوب می‌شود حتی اگر مثل علیرضا حقیقی در جام‌جهانی در تیمش سکونشین باشد.

دروازه‌بان‌های لژیونر ایران در حال حاضر چه وضعیتی دارند؟

علیرضا حقیقی نسبت به روزهای سکونشینی اوضاع بسیار بهتری دارد. او در نیم فصل دوم در تمام بازی‌های تیمش درون دروازه قرار گرفته است. 11 بازی و یک کلین‌شیت و 16 گل خورده آمار حقیقی در نیم فصل دوم است. میانگین 1.4 گل خورده شاید برای هر دروازه‌بانی آمار خیلی بدی باشد اما جالب است که آمار گل‌های خورده تیم اسکیلستونا با حقیقی پیشرفت چشم‌گیری داشته است. این تیم در نیم فصل اول در 13 بازی، 28 گل دریافت کرده بود یعنی میانگین هر بازی 2.1 که با حضور حقیقی، بسیار کمتر شده است.

نه تنها اسکیلستونا با حقیقی، گل‌های کمتری دریافت کرده که حقیقی هم در اسکیلستونا بهترین عملکردش را در میان تیم‌های باشگاهی‌اش به نمایش گذاشته است. او در تیم‌های پنافیل و کوویلیا به صورت میانگین در هر بازی 1.9 و 1.6 گل دریافت کرده بود و آمار او در 7 بازی که برای پرسپولیس انجام داد هم 1.7 گل در هر بازی بود.

البته حقیقی در نیم فصل دوم خوب اسکیلستونا و بهترین فصل خودش هم همچنان آمارش به بیرانوند نرسیده است چون بیرانوند در تیم‌های باشگاهی‌اش یعنی نفت تهران و پرسپولیس همیشه میانگین گل‌های خورده‌اش زیر یک بوده است.

بهترین آمار حقیقی اما در هیچ تیم باشگاهی رقم نخورده و به تیم ملی مربوط می‌شود. او در 23 بازی که برای تیم ملی در رقابت‌های مختلف انجام داده، 15 گل خورده یعنی میانگین 0.6 گل خورده در هر بازی. تیم ملی تنها تیمی است که آمار گل‌های خورده حقیقی در آن به زیر 1 می‌رسد. البته در این جا هم نمی‌تواند گوی سبقت را از بیرانوند برباید چون این دروازه‌بان آمارش در تیم ملی 0.13 گل در هر بازی است.

دیگر دروازه‌بان لژیونر تیم ملی هم سوشا مکانی است. دروازه‌بانی که به واسطه حضور در لیگ دسته دوم نروژ از لحاظ سطح فوتبالی قابل مقایسه با دیگر گزینه‌ها نیست. سوشا تازه دروازه‌بان اصلی تیمش شده و نمی‌توان در همین سطح هم در مورد او قضاوت کرد. سوشا در 6 بازی، 5 کلین‌شیت داشته است که شاید آمار فوق‌العاده‌ای باشد اما در یک بازی باقی‌مانده، 5 گل دریافت کرده تا میانگین گل‌های خورده‌اش به 0.83 گل در هر بازی برسد. او در تیم ملی هم 4 بازی انجام داده و یک گل خورده است.

 بیرانوند برای باقی ماندن به عنوان دروازه‌بان شماره یک تیم ملی کار راحت‌تری دارد تا راضی کردن کی‌روش برای نیمکت‌نشین کردنش. البته او اگر بخواهد به همین روند ادامه دهد بعید نیست که در طولانی مدت، بتواند کار سخت را انجام داده و شماره یک را به راحتی از دست بدهد.

 

30388

اختصاصی

نظرات ۴۰

 • پیرغلام

  کی روش ! جون مادرت دوباره حقیقی رو نذار دروازه ... اگه بیرانوند هزارتا تونل دیگه ام افتتاح کنه بازم میرزه به حقیقی ...
  استقلالیم ولی بحث تیم ملی از باشگاهی جداست و حقیقی یه خطر بزرگه ...

  • ارسطو داشبلاغ

   اصلا معلوم بود استقلالی هستی جان خودت خخخخخخخخخخ ما هم باور کردیم تونل بیرانوندو قبول داری ولی اقعا باید به تیم پرسپولیس برای این تونل رایگان که در اختیار تیمهای دیگه قرار داده تشکر کرد با تشکر

 • س ابواسحاقی

  این هم مثل بیرانوند کم سوتی نمیده!!!!

 • majid

  اگه بیرانوند با هر یه موقعیت گل یه گل میخوره حقیقی بدون موقعیت گل هم گل میخوره! بازی با ژاپن هیچ شوت تو چارچوبی نداشتن حقیقی گل خورد

 • علی

  آمار کلین شیت آمار درستی نیست چون خوبی یک دروازه بان رو فقط نشون نمیده بلکه قدرت دفاع تیم و خط حمله تیم حریف رو هم نشون میده.
  بهتر است از اماری مثل تعداد گل خورده در مقابل موقعیت های صد در صد استفاده شود.

 • امیر

  خستگی بازیهای آسیایی و حضور در بازیهای لیگ و تیم ملی به صورت فشرده باعث شد که در چند باری تمرکز و توان کافی رو نداشته باشه مطمعن هستم که دوباره به روند خوبش برمیگرده.

  • mahmoud

   بیرانوند روند خوبی هم داشت مگه؟؟
   هم داره پرسپولیسو خراب مبکنه هم تیم ملی رو

 • رامین

  امیر عابدزاده. رو به پیشرفت. با سرعت زیاد.

 • Wien

  بنظر من آمار نمیتونه تضمین کننده و تعیین کننده باشه،چون سطح رقابتها،سطح تیمها و کیفیت مدافعین باعث بوجود آمدن آمار میشن،بنظر من کیفیت خود دروازه بان تعیین کننده هستش،چه بسا یه دروازه بان در یک بازی چهار گل بخوره و هفت،هشت گل نجات بده و تو گلای خورده هم مقصر نباشه،ولی یه دروازه بان تو یه بازی یک گل بخوره که صد در صد مقصر باشه و تو همون بازی چندتا سوتی هم بده که از خوش شانسی یا دفاع خوب گل نشه،اینجا آمار نمیتونه دروازه بان بهتر را مشخص کنه و این عملکرد خود دروازه بان هستش که تعیین میکنه کی گلر بهتری هست.

 • ارتش سرخ اسیا

  بی شک بهترین دروازه بان ایران

 • رضا

  لایی وند

  • ایدا سادات 25بهمن 1380

   در ج رضا
   لایی با سر
   پنالتی چیپ
   چهل متری


   از سری گل های پنگوئن اسیا.

   از اتاق فرمان اشاره می کنن این بزرگوار سابقه 6تایی شدن هم دارن

 • alireza

  بهتره آقاي كيروش تو جام جهاني از حقيقي استفاده كنه با اين بازي ضعيف بيرانوند تو جام جهاني هر بازي سه چهار تا گل ميخوريم

برچسب ها