ریشه‌یابی بحران پرسپولیس؛ مشت اول رامین

شروع-ماجرای-بحران-پرسپولیس؛-مشت-اول-رامین-رضاییان

وبسایت رسمی برنامه نود - هنگامی که بحرانی به وجود می‌آید مقصران زیادی می‌شود پیدا کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، قطعا یک بحران به بزرگی بحرانی که این روزها در پرسپولیس خیمه زده یک یا دو مقصر ندارد. زنجیره اشتباهات است که دست به دست هم داده و به این جا رسیده. اما شاید بشود اولین حلقه از این زنجیر را در جایگاه ویژه‌تری نسبت به بقیه قرار داد. حلقه‌ای که آغازگر این زنجیره بوده. در بحران پرسپولیس در جست و جوی اولین حلقه به نام رامین رضاییان می‌رسیم. بازیکنی که گفته می‌شد یکی از شرایط حضورش در ریزه‌اسپور، راضی‌کردن طارمی برای آمدن به این تیم بود. شرطی که باعث شد تا رضاییان تمام تلاش خود را به کار گیرد تا طارمی را همراه خود به ترکیه ببرد.

رضاییان در بیانیه‌اش در مورد پشیمانی از حضور در ترکیه و علاقه بر بازگشت به ایران صریحا به این نکته اشاره کرد که «مربی به من گفت ما شما دو تا را همزمان می‌خواستیم». همین جمله حلقه ابتدایی زنجیره‌ای است که پرسپولیس با آن وارد بحران شده است. اگرچه رامین رضاییان تنها شروع کننده این زنجیره است و بقیه آن را با تصمیمات اشتباه‌ترشان ادامه داده‌اند. حضور رضاییان در ترکیه با فسخ غیرقانونی قرارداد پرسپولیس و جواب ندادن به تماس‌های برانکو و بردن طارمی همراه خودش تنها کار غیرحرفه‌ای این بازیکن است. رضاییان در ادامه مسیر حرفه‌ای‌تر و منطقی‌تر از طارمی عمل کرد تا این طارمی باشد که خودش و پرسپولیس را به دردسر انداخته باشد.

رضاییان زمانی که خواست ترکیه را ترک کند در جلسات متعدد با مسئولان این تیم شرکت کرد و هدایتی هم مبلغ بسیار بالای فسخ قرارداد او را پرداخت کرد تا راه برگشت برخلاف راه رفت کاملا قانونی و اصولی طی شود. او حتی به عنوان بازیکن پرسپولیس به ایران برنگشت. او به عنوان یک بازیکن آزاد که قرارادادش را فسخ کرده به ایران آمد و به هر تیمی می‌توانست برود. یعنی همه چیز کاملا اصولی و قانونی طی شده بود. برخلاف طارمی. او نه حرفه‌ای رفت و نه حرفه‌ای برگشت. رها کردن تمرینات ریزه‌اسپور و بازگشت بی‌خبر او به تمرین پرسپولیس تصمیم غیرحرفه‌ای طارمی بود که حلقه دوم این زنجیره را ساخت. صحبت‌های او بعد از رها کردن ریزه اسپور نشان می‌دهد که او خودش به تبعات کاری که انجام داده آگاه بوده است. این روزها پیام‌های رد و بدل شده میان او و مدیربرنامه‌هایش دست به دست می‌شود و بدتر از همیشه توی ذوق می‌زند. پیام‌هایی که در آن طارمی از تحمل محرومیت شش ماهه تا یکساله‌اش می‌گوید.

حلقه اول این زنجیر حالا در بلژیک با ماشین مدل بالایش روزهای نسبتا آرامی را دور از حاشیه می‌گذراند اما حلقه دوم هم خودش در دردسر بزرگی افتاده و هم مهم‌تر از آن، پرسپولیس را وارد بحران کرده است. تفاوت هم در تصمیم عاقلانه و حرفه‌ای است. کاری که رضاییان کرد و طارمی نکرد. 

 

30388

اختصاصی

نظرات ۱۹

 • حمید

  جالبه حسین هدایتی 1 میلیارد و ششصد میلیون تومان همون موقع به باشگاه پرسپولیس پرداخت کرد برای فسخ قرار داد طارمی و ریزه اسپور و باشگاه پرسپولیس هم پول رو نداد به ریزه اسپور تا بره شکایت کنه!!
  فکر کردن این پول تو حسابشون باشه تا ریزه اسپور که رفت فیفا شکایت کرد بعد بهش بدن خخخخخخخ
  حالا این یک میلیارد و ششصد شد سه میلیارد و هفتصد میلیون تومن!
  و محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات!!
  ایول آقای طاهری واقعا ایول داری با این هوش سرشارت!

 • عشق آبی

  ایول رامین رضاییان خوشمان آمد.این فعلا چوب فیفاست.هنو چوب خدا مونده
  ادمین جانم لطفا چاپ...

 • امین

  حلقه اول جایی بود که پرسپولیس مهدوی کیا رو غیرقانونی گرفت!
  حلقه دوم جایی بود که پرسپولیس خلعتبری رو غیر قانونی گرفت!
  حلقه سوم جایی بود که طارمی رو غیر قانونی گرفت!
  حلقه چهارم جایی بود که سروش رفیعی رو غیر قانونی گرفت!
  حتی حلقه پنجم هم در حال شکل گرفتن بود که احمد نوراللهی را غیر قادنی بگیرند!
  اما به قول معروف! یه بار جستی ملخک ، دوبار جستی ملخک ، آخر تو دامی ملخک!

 • کلهر

  کاش اینجوری نمیشد ولی حالا ک شده فدای ی تار موت داداش.
  جام جهانی مال توه.
  ادمین ممنون ک چاپ نمیکنی

 • علی 6×4=24 ابدی

  واسه رامین فعلا بمونه واسه بعد که داریم براش ! از اونجایی که باشگاه و فدراسیون ایران برای مهدی آی‌تی‌سی صادر نکردن ، یعنی اونا درخواستی ندادن ! باشگاه با شکایت به کاس میتونه اینو به اثبات برسونه که مقصر نبوده و این خود مهدی بوده که تخلف کرده . اینطوری فقط مهدی محروم میشه . که حقش هم هست تا بخاطر کارش نابود بشه ولی باشگاه متضرر نشه . مهدی باید بره کاس و اظهار کنه که باشگاه مطلع نبوده از مفاد قراردادش چون اونا آی‌تی‌سی نخواسته بودن !

 • حسينp

  قهرماني مقتدرانه سال قبل
  صعود به جمع ٤تيم آسيا

  هركي بخواد نقش طارمي رو نديده بگيره يعني هيچي از فوتبال سرش نميشه
  اگرهم واقعا طارمي كاره اي نبوده كه اوكي
  چرا بايد براي بازيكن بي تأثير نگران باشيم
  ماكه قرار بود اين فصل بدون طارمي باشيم
  پس بِسْم الله
  روز ازنو روزي ازنو
  تا هفته بيستم بدون طارمي ببينيم چي ميشه
  ولي من مطمئنم بازم قهرمانيم

 • بهروز

  همه مقصرن از باشگاه گرفته تا خودش و وکیلش و همه و همه
  علت اصلیه این مشکلات هم بیسوادی و ناآگاهیه که به قانون اشراف ندارن و خیال میکنن همه جا مثل ایرانه میشه همه کار کرد و هیچ اتفاقی هم نیفته

 • Nimaaaaa


  چی بگه ادم
  زمانی که همه چیز اماده است تا تمام تیم های لیگ قلع و قم کنیم
  و دوباره قهرمان شیم،
  و تو اسیا بریم فینال
  به خودمون گل به خودی میزنیم
  دوستان قرمز پوش بزرگترین تیم ایران
  فقط خمایت باید کرد فعلا و بزارین برانکو کارشو انجام بذه

  تنها راه خوصوصی شدن باشگاه است که غمرا بزارن پرسپولیس خصوصی بشه چرا ؟
  نگم بهتره
  مثل روز روشنه
  حمایت کنید از برانکو

 • شهریاراستقلالی

  بااینکه این دعوابین پرسپولیسیهااست وربطی بهما استقلالیها نداردچون ماخود گرفتار مشکلات بدتری هستیم ولی رامین رامقصر دانستن دورازانصاف است رامین که قیم طارمی نبود خداوند به انسان عقل داده تا تصمیماتش را باعقل خودش بگیرد اگر طارمی در ترکیه رشد میکرد واسطوره میشد باز می گفتید باعث ان رامین است یا انموقع صدتا صاحب پیدامیکرد

 • رائول

  خخخ... عواقب دوست ناباب که میگن همینه ...

برچسب ها