اشتباه بزرگ مدیران پرسپولیس در پرونده طارمی

اشتباه-بزرگ-مدیران-پرسپولیس-در-پرونده-طارمی

وبسایت رسمی برنامه نود - بررسی پرونده مهدی طارمی نشان می‌دهد، هنرنمایی مدیران پرسپولیس منجر به محرومیت این باشگاه شده است، جایی که "طاهری و دوستان" برای حل مشکل، مشکل‌زایی کرده‌اند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، این روزها باشگاه پرسپولیس علاوه بر پرونده مانوئل ژوزه درگیر پرونده جدی بین‌المللی دیگری شده که به نظر می‌رسد حاصل هنرنمایی و سوء تدبیر مدیران حال حاضر این باشگاه است.

ماجرا از جایی آغاز شد که مهدی طارمی پس از حضور در تمرینات تیم ترکیه‌ای به ایران بازگشت. آن زمان همه می‌دانستند که او بدون فسخ قرارداد به تهران آمده و برای انعقاد قرارداد با پرسولیس باید با ریزه‌اسپور قراردادش را فسخ کند، همان کاری که رامین رضاییان کرد اما مدیران باشگاه پرطرفدار تهرانی برای فرار از تبعات احتمالی این مساله با ترفند خاصی دست به کار شدند تا شاید بعدها فیفا را متقاعد کنند که مهدی طارمی پیش از سفر به ترکیه با پرسپولیس قرارداد داشته است، اتفاقی که اکنون سرآغاز مشکلات بعدی برای این تیم شده است.

علی‌اکبر طاهری در 12 مرداد 95 در یک نشست خبری اظهارکرد: "ما با طارمی و همین طور مدیر برنامه‌هایش در این زمینه توافق کرده‌ایم .ما پیش از این با طارمی قرارداد بسته بودیم و بعد از این که طارمی با باشگاه ترکیه‌ای قرارداد امضا کرد، در واقع قرارداد باشگاه ترکیه‌ای ثانویه شد".

او ادامه می‌دهد: "باید خود طارمی در مورد امضای این قرارداد پاسخگو باشد. باشگاه پرسپولیس متضرر نمی‌شود. البته ما هم در این زمینه به این بازیکن کمک می‌کنیم تا کمتر متضرر شود. کارهای حقوقی این موضوع در جریان است".

این اظهارنظر "طاهری" حدودا 2 هفته پس از بازگشت مهدی طارمی به تهران و انعقاد قرارداد با پرسپولیس مطرح می‌شود.

این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید یک روز قبل از سفر رسمی مهدی طارمی برای مذاکره به ترکیه، او در محل باشگاه پرسپوس حاضر شده و پس از انجام مذاکراتی، سایت باشگاه در خبری بر روی خروجی‌اش رسما اعلام می‌کند که "هیچ قراردادی میان طرفین به امضا نرسید" تا طارمی پس از بازگشت به ایران، این قرارداد را امضا کند.

پس از این جلسه که خبرش بر روی سایت پرسپولیس قرار گرفت، مهدی طارمی به ترکیه رفت و با ریزه اسپور توافق و قرارداد رسمی امضا کرد.

حال سوال این است که اگر بگفته طاهری (مصاحبه با خبرنگاران در 12 مرداد 95) پرسپولیس با طارمی قرارداد امضاء کرده و سپس او به ترکیه رفته است چرا سایت باشگاه پیش از ترک تهران از سوی طارمی، رسما اعلام می‌کند توافقی حاصل نشده و قراردادی منعقد نشده است.

موضوع دو حالت بیشتر ندارد، یا خبر باشگاه و اطلاع‌رسانی پرسپولیس دروغ بوده یا طاهری اظهارات نادرستی را در پس از بازگشت طارمی درباره قرارداد باشگاه با او - پیش از سفر به ترکیه - مطرح کرده است.

اکنون بنظر می‌رسد باشگاه ترکیه‌ای هم دقیقا روی همین موضوع دست گذاشته و شکایت خود را به فیفا برده است. فدراسیون جهانی فوتبال هم که روی تناقض و البته شاهکار باشگاه پرسپولیس حساس شده و مساله را پیگیری کرده است. در نهایت فیفا هم بخاطر همین تخلف رای به محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقلات داده است.

در این میان یک سوال نیز ایجاد می‌شود اینکه اگر به راستی باشگاه پرسپولیس پیش از سفر مهدی طارمی به ترکیه با او قرارداد امضا کرده بود، چرا در زمان حضور این بازیکن در تمرینات تیم ترکیه‌ای هیچ‌گونه ادعایی نسبت به جذب بازیکنش توسط باشگاه ترکیه‌ای هیچ واکنشی نداشت.

اگر باشگاه پرسپولیس دست به این ابتکار خلق‌الساعه نمی‌زد و با طارمی قراردادی با تاریخ پیش از رفتنش به ترکیه امضا نمی‌کرد، اکنون فیفا فقط مهدی طارمی که مرتکب تخلف آشکار شده بود را محروم و جریمه می‌کرد نه باشگاه پرسپولیس را.

اگر باشگاه تراکتورسازی تبریز و یا استقلال از پنجره نقل و انتقالات محروم شدند، به خاطر پرداخت نشدن مطالبات بازیکنان یا مربیان خارجی‌شان بود که این مساله هم حاصل ضعف منابع مالی این باشگاه‌ها بود اما حالا پرسپولیس به خاطر یک قرارداد عجیب که با روش خارق‌العاده مدیرانش - که ادعای زرنگی داشته‌اند - محروم شده است.

در این میان مطمئنا هواداران پرسپولیس انتظار دارند وزارت ورزش و جوانان که متولی این باشگاه است، به این موضوع ورود کرده و با خاطیان این فاجعه بزرگ برخورد کند.

 

2051

ایسنا

نظرات ۳۵

 • شاهد

  آفرین به این مدیرت و باشگاه که هنوز در حد تیمهای محلی میباشد.
  مسئولین وزارت ورزش باید به این مسئله ورود پیدا کند و با خاطیان که نفر اول مدیر عامل و واحد حقوقی باشگاه میباشد برخورد نمایند
  پرس

 • آبتین

  یعنی 1 مدیر ورزشی ایرانی بفرستی رئال یا بارسا اخر فصل خیخون یا خیمناستیک تحویلت میدن

 • ایلیا

  مدیران پرسپولیس اگر هم میخواستن زرنگی کنن باید از باشگاه ترک بخاطر قرارداد ثانویه شکایت میکردن نه اینکه دست روی دست بگذارن

  • mkz

   قرارداد باشگاه ترکیه ای ثانویه نبوده بلکه مدیرا می خواستن ثانویه جلوش بدن ، که هوش بالای مدیرا رو میرسونه

 • سارا اس اسی

  هر چی دکتر طاهری بگه خخخخ

  • رضا آسمانی

   تا می تونی بخند که چند وقت دیگه به خاطر پرونده مگویان باید گریع هاتونو ببینیم

  • Reza

   هرچی برانکو بگه خخخخخ

  • جنوب ژاله

   قعرنشین اون پایین هوا چطوره یه کم دیگه برین پایین به نفت میرسین

  • مسیح

   از سیب زمینی که بهتره

  • دو ستاره تو آسیا حسرت خیلیا

   رضا آسمانی جان فعلا که حال و روز شما بدتره. جنوب ژاله جان ما جایی رفتیم که تا حالا نبودیم دست بر قضا شما زیاد اونجا بودین از آب و هواش شما باید بگین چون براتون خاطره است.

 • Ali

  اینا دیگه کین خیلی راحت میشد قرداد فسخ کرد این جور مشکلاتم پیش نمیومد
  واقعا تاسف باره به امید موفقیت پرسپولیس

 • امین

  بهترین کار این هست که پرسپولیس از باشگاه ترکیه ای شکایت کنه چون با رامین رضاییان قرارداد بستن اون هم در حالی که با پرسپولیس قرارداد داشت با این کار شاید حکم فیفا تو cas سبک تر بشه

 • فراز

  به نظر من شدیدترین جریمه ممکن برای مدیرعامل پرپولیس باید در نظر گرفته بشه، اینکه برانکو داره تیم و خوب میبره جلو دلیل نمیشه چشمهامون و ببندیم و نبینیم پول بیت المال چطوری داره مصرف میشه.

  • بهروز کاستاکورتا

   شما برای تیم شونزدهم جدولی خودتون نسخه تزریق کن با تیم ما کاریت نباشه بنظرت اگه جای طاهری ، رویانیان یا افتخاری بود بازم برانکو میتونست نتبجه بگیره؟

 • جنوب ژاله

  یک مدیر کاردرست اگه تو فوتبال باشگاهی باشه اونم طاهریه به هیچوجه طرفداران پرسپولیس به ایشون پشت نخواهند کرد اگر اشتباهی اتفاق افتاده باشه(که انسان جایز الخطاست) به دست توانای خود جناب طاهری رفع خواهد شد

  • بیستون پرسپولیس

   خواهش میکنم ژاله یذره منطقی باش نه احساساتی. نتیجه گرفتن پرسپولیس فقط به برانکو و بازیکناش ربط داره مدیریت همونه هیچ فرقی نکرده . پول بیت المال رو خوردن و به باد دادن

  • اس دق لال

   متاسفم برات

  • مهدی

   یادمه زمان رویانیان هم ازین تعریف ها زیاد میکردید اما همین رویانیان هشت میلیارد بدهی خارجی گذاشت رو دستتون. اون موقع هرچی گفتیم ایشون مدیر ورزشی نیست. کارش چیز دیگست. اگه موفق بوده به خاطر نوع شغلش و شرایط شغلیش بوده نه مدیریت گوش هواداران ایشون بدهکار نبود. الانم طاهری همین اوضاع رو داره. چند وقت دیگه صداش در میاد که چه شاهکار هایی کرده و هوادارای پرسپولیس خبر نداشتند. قهرمانی فصل پیش هم مدیون بازیکن ها و برانکو هستید نه تیم مدیریتی

 • محمدرضا

  چخبره تو این فوتبال.. کاش برای یک بار هم که شده استقلال و پرسپولیس رو مدیر های بین المللی و خارجی مدیریت میکردن یعنی دولت یه تیم مدیریتی استخدام میکرد . هزینه ی به مراتبط کمتری رو داره در ازای این همه جرمیه های مختلف فیفا و نتیجه نگرفتن های این دو تیم در مقاطعی گوناگون
  ری اصول و منطقی شفاف همه چی حرکت میکرد و انقدر با بی کفایتی های مدیریتی انگشت نما نمیشدیم و تیم و.هوادارها متضرر نمیشد.
  این کار مدیریت دروغ به هوادار و جرم از لحاظ قانونی هست که فیفا هم جریمه صادر کرده. یعنی دور زدن قانون!
  من استقلالی هستم و به اندازه کافی از وضعیت تیمم بی انگیزه شدم از باشگاه های ایران و قتی این خبر رو میخونم حتی برای باشگاه رقیب باز غبطه میخورم. چون در یک دید کلی همه باشگاه ی کشور ایران هستیم.. چرا این اتفاقها در قطر و ....... نمی افتد؟!

 • پرسپولیس کبیر

  ایشالا که همه چی خوب تموم میشه و اتفاق بدی نمیفته
  البته از این موضوع نمیشه ب راحتی گذشت که مدیران باشگاه درست عمل نکردن و این اتفاق افتاده

برچسب ها