مربیان موقت استقلال در لیگ برتر؛ تغییراتی که چاره کار نبودند

مربیان-موقت-استقلال-در-لیگ-برتر؛-تغییراتی-که-چاره-کار-نبودند

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم فوتبال استقلال تهران در حالی روز سه شنبه به مصاف سپیدرود رشت می رود و اولین بازی بدون علیرضا منصوریان سرمربی مستعفی خود را تجربه خواهد کرد.

به گزارش وب سایت نود، ابتدا نام مک درموت به عنوان سرمربی موقت استقلال در این بازی مطرح شد، اما پس از اخراج مک درموت و محرومیت وی در بازی هفته هشتم، امروز هم محمد نوازی سرمربی تیم امید استقلال در تمرینات تیم اصلی حاضر شد و از او به عنوان مربی کمکی میک مک درموت در دیدار برابر سپیدرود رشت نام برده شد. این سومین بار در تاریخ لیگ برتر است که استقلال برای یک یا چند بازی از مربی موقت روی نیمکت خود استفاده می کند. در ادامه نگاهی به حضور مربیان موقت استقلال در تاریخ لیگ برتر خواهیم داشت.

لیگ برتر 82-81

رولند کخ پس از 18 هفته از استقلال کنار گذاشته شد و هدایت استقلال به طور موقت به جواد زرینچه سپرده شد. زرینچه پیش از این یک بار در کنار ابراهیم طالبی به عنوان مربیان موقت استقلال به جای مرحوم ناصر حجازی روی نیمکت نشستند و هدایت آبی پوشان را بر عهده داشتند که نتایج خوبی هم کسب کردند. اما این بار زرینچه در لیگ برتر که فضایی کاملاً متفاوت داشت، روی نیمکت مربیگری استقلال نشست. چهار بازی که زرینچه مسئولیت فنی را بر عهده داشت، استقلال در برابر سپاهان، پیکان و سایپا شکست خورد و تنها یک مساوی برابر ابومسلم به دست آورد تا بعد از این چهار بازی مربی موقت بعدی جای زرینچه را بگیرد.

مرحوم منصور پورحیدری در چهار بازی آخر فصل به جای زرینچه آمد و هدایت آبی پوشان را عهده دار شد. پورحیدری در اولین بازی که بعد از زرینچه، مربیگری استقلال را بر عهده داشت موفق شد ذوب آهن را با 3 گل مغلوب کند. اما سه بازی پایانی دومین فصل لیگ برتر نتیجه ای جز شکست برای استقلال به همراه نداشت و پرسپولیس، استقلال اهواز و فجر سپاسی سه شکست دیگر را هم به استقلال تحمیل کردند تا فصل ناموفق استقلال با شکست های متوالی برای این تیم به پایان برسد.

لیگ برتر 87-86

بازگشت مرحوم ناصر حجازی به استقلال با ناکامی دوباره این مربی همراه بود اما دوران حضور حجازی فقط 12 هفته طول کشید تا استقلال به دنبال جانشینی برای او باشد. هفته سیزدهم فرا رسید و استقلال که هنوز مربی خود را انتخاب نکرده بود، هدایت تیمش در بازی برابر راه آهن را به اصغر حاجیلو سپرد. حاجیلو که پیش از این سرپرست استقلال بود، فقط در همین دیدار هدایت استقلال را بر عهده داشت و موفق شد راه آهن را 2 بر یک شکست دهد. هر دو گل استقلال را علیرضا منصوریان ساخت و فرهاد مجیدی وارد دروازه حریف کرد.

هفته چهاردهم این فصل از راه رسید و آبی پوشان باز هم بدون مربی بودند تا یک مربی موقت دیگر در این بازی روی نیمکت بنشیند. صادق ورمزیار دستیار ناصر حجازی در این بازی مربی استقلال بود و در یک بازی خارج از خانه به مصاف فجر سپاسی رفت. نتیجه این بازی هم مثل بازی قبل 2 بر یک به سود آبی پوشان به پایان رسید تا استقلال خود را مهیای حضور فیروز کریمی کند.

لیگ برتر 97-96

منصوریان با تاکتیک فرار رو به جلو استعفا داد تا تیمش در رشت اولین بازی بدون حضور او را تجربه کند. مربی استقلال در این بازی چه کسی خواهد بود؟ میک مک درموت یا محمد نوازی یا ... باید تا روز سه شنبه منتظر ماند و عملکرد پنجمین مربی موقت استقلال در تاریخ لیگ برتر را مشاهده کرد.

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۷

 • اینبار چاره سازه چون دستیار داشعلیمنصور سالاره

 • ارتش 80 میلیونی

  ناصر خان موضوعش فرق داشت نخواستند موفق بشه وگرنه مانند ایشان فردی در فوتبال از نظر انسانیت و فهم بنده سراغ نداشتم خدا بیامرزه این اسطوره بزرگ را

 • هوادار

  ی نکته ک فک کنم همه در مورد اقای افتخاری متوجه شدن اینه که ایشون ب شدت دهن بین هستند و با اظهار نظر هر کسی که بعضا هم سلیقه ای است نظر خودشو تغییر میده. این توی برنامه نود مشهود بود الانم برخی از رسانه ها و البته بدخواهای استقلال دارن از همین حربه استفاده میکنن و با مطرح کردن اسم های عجیب مث مک دمورت ب عنوان سرمربی قطعی یا زنگا یا هر کس دیگه ای که این چن روزه مطرح شده، قصد دارن نظر اقای افتخاری دهن بین رو به سمت همچین گزینه های برگردونن که مطمنم موفق هم میشن. متاسفم برای دل هوادارای مظلومی که بازیچه دست بدخواهان شده

 • mehrab

  به نظرم مک درموت میتونه نتیجه بگیره روز سه شنبه نبودن منصوریان کنار تیم به منه هوادار یه امید خاصی میده و با تمام وجود آرزوی برد داریم برای تیم مورد علاقم امیدوارم با اوممدن سرمربی بزرگ خارجی استقلال بزرگ دوباره به جایگاه اصلیش و در حسرت گذاشتن 4پولی3 ها برگرده ..

  • **واقعی ازیک جام *من دراوردی ازشونصدجام

   اره توکه خییلیی استقلالی هستی
   یکی توخیلی استقلالی هستی یکی بقیه پسفسیا!

 • عشق است پرسپولیس

  چوب خدا صدا نداره

  • خاله ریزه کار خودشو کرد

   چرا اینقد چوب چوب میگی عامو؟ حالت خوبه یا یکی از همین چوبا خورده تو سرت!!!
   ادمین جان بچاپ

برچسب ها