تساوی دایی و قلعه نویی و حفظ رکوردهای تاریخی مربیان

تساوی-دایی-و-قلعه-نویی-و-حفظ-رکوردهای-تاریخی-مربیان

وبسایت رسمی برنامه نود - دیدار تیم های ذوب آهن و سایپا در هفته هشتم رقابت های لیگ برتر، تقابل مربیان و تیم هایی بود که علی دایی رکوردهای متعددی در این مصاف وجود داشت که مهم ترین آنها به علی دایی اختصاص داشت. با تساوی روز گذشته دو تیم، این رکوردها همچنان پابرجا ماند.

به گزارش وب سایت نود، علی دایی که در این فصل هدایت سایپا را بر عهده گرفته، در مصاف با ذوب آهن رکورد شکست ناپذیری برابر این تیم را حفظ کرد. علی دایی در 19 مصاف با ذوب آهن در رقابت های لیگ برتر هرگز شکست نخورده و به 11 تساوی و 8 برد رسیده است. دایی با تیم های راه آهن، پرسپولیس، صبا، نفت تهران و سایپا هرگز به ذوب آهن آهن نباخته است. رسول کربکندی، بیژن ذوالفقار نسب، زوران جورجوویچ، منصور ابراهیم زاده، فرهاد کاظمی، لوکا بوناچیچ، مجتبی تقوی، یحیی گل محمدی و مجتبی حسینی مربیان ذوب آهن در ادوار مختلف لیگ برتر بوده اند که به مصاف تیم های علی دایی رفته اما هیچ یک از آنها نتوانستند به عنوان مربی ذوب آهن، علی دایی را شکست دهند. به این ترتیب، علی دایی به عنوان مربی شناخته می شود که در بیشترین تقابل با یک تیم، همچنان بدون شکست بوده است. 

اما داستان تقابل دایی با ذوب آهن این بار کمی متفاوت از ادوار گذشته بود؛ مربی ذوب آهن در این فصل امیر قلعه نویی پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر است که هرگز با هیچ تیمی در مقابل تیم های علی دایی شکست نخورده است. مس کرمان، سپاهان، تراکتورسازی، ذوب آهن و استقلال تیم هایی بودند که امیر قلعه نویی به عنوان مربی به مصاف دایی رفته است. دایی هم با تیم های سایپا، راه آهن، پرسپولیس، صبا و نفت تهران به مصاف قلعه نویی رفته اما در شکست دادن این مربی موفق نبوده است.

علی دایی و امیر قلعه نویی تا کنون 14 بار به مصاف هم رفته که در این دیدارها علی دایی هیچ سهمی از برد نداشته است؛ 7 تساوی و 7 برد برای قلعه نویی، حاصل این دیدارها بوده تا علی دایی برای غلبه بر رقیب خود حداقل تا نیم فصل دوم لیگ هفدهم به انتظار بنشیند. ذوب آهن در صورت پیروزی برابر سایپا در دیدار روز گذشته به اولین برد برابر این مربی دست می یافت. تنها نتیجه ای که باعث پابرجا ماندن هر دو رکورد می شد، نتیجه مساوی بود که در پایان بازی همین نتیجه رقم خورد. 

 

 

 

2081

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها