چرا قدوس تیم ملی ایران را انتخاب کرد؟

چرا-قدوس-تیم-ملی-ایران-را-انتخاب-کرد؟

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی هر سال یک دورگه ای دارد که حسابی جلب توجه می‌کند. هوادار دارد و در معرض توجهات قرار می‌گیرد. فریدون زندی، اشکان دژاگه از نمونه این بازیکنان هستند.

به گزارش وب‌سایت نود، امسال نوبت سامان قدوس است. بازیکنی که ابتدا حضورش در تیم ملی به اندازه دو بازیکن دیگر سروصدا نکرد اما حالا با انتخاب تیم ملی ایران به جای تیم ملی سوئد حسابی محبوب شده و در عرض چند ساعت در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته و هشتگ‌های مختلفی برای تشکر از این بازیکن ساخته شده است.

حضور سامان قدوس نسبت به حضور بقیه بازیکنان مشابه یک نکته ویژه دارد و آن هم این است که او تیم ملی ایران را انتخاب کرده است. برخلاف بقیه بازیکنان که شاید فرصت حضور در تیم ملی کشور دوم خود را نداشتند قدوس اما می‌توانست سوئد را انتخاب کند و این کار را نکرد.

قطعا در این انتخاب احساس نقش مهمی داشته است اما نمی‌شود آن را یک تصمیم صددرصد احساسی دانست بلکه قطعا ردپای عقل و منطق هم در آن دیده می شود. قدوس حتما از لحاظ احساسی به ایران وابستگی داشته و ترجیحش حضور در ایران بوده اما با عقل و منطق هم به گزینه ایران رسیده است.

حضور در جام‌جهانی آرزوی هر بازیکنی است. در این جام‌جهانی که حتی حضور مسی و رونالدو و یک مشت ستاره دیگر هم با اما و اگر همراه است هر بازیکنی که بتواند در این تورنمنت حاضر باشد قطعا دست به کاری بزرگ زده است. سامان قدوس آیا می‌توانست با تیم ملی سوئد به جام‌جهانی برود؟ جواب این سوال قطعا نقش ویژه‌ای در انتخاب ایران برای قدوس داشته است. سوئد، 4 سال قبل یکی از غایبین بزرگ جام جهانی بود. این تیم در گروهش دوم شد و در بازی پلی‌آف و در نبرد جذاب رونالدو و زلاتان بازنده از زمین خارج شد و در حسرت جام‌جهانی ماند.

امسال هم سوئد در گروهش دوم است. تیم اول فرانسه است. فرانسه‌ای که به راحتی نمی‌توان از نرفتن آن به جام‌جهانی صحبت کرد. در حال حاضر فرانسه با یک امتیاز بیشتر بالاتر از سوئد در رده اول قرار دارد. دو بازی برای هر تیم باقی مانده است. فرانسه باید به مصاف بلغارستان و بلاروس برود. دو دیداری که روی کاغذ خیلی راحت می‌شود برنده آن را پیش‌بینی کرد. سوئد اما در دیدار آخر باید در خانه لاله‌های نارنجی با هلند پرستاره و بزرگ بازی کند. هلندی که خودش هم شانس دوم شدن در گروه و گرفتن جای سوئد و رفتن به پلی‌آف را دارد. سوئد در صورت حضور در پلی‌آف هم شاید مجبور شود با تیم‌هایی مثل ایتالیا، پرتغال و ولز بازی کند. اینجاست که عقل و منطق وارد می‌شود. عقل و منطق می‌گوید حضور در تیم ملی ایران یعنی حضور صد در صد در جام‌جهانی. جای خالی مسعود شجاعی هم یک هدیه ویژه برای درخشیدن در این جام. این موقع است که عقل و منطق هم مانند احساس حکم به انتخاب ایران می‌دهد و قدوس را در نهایت به این نتیجه می‌رساند که حتی با وجود برخی دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها، آنچه دلش می‌گوید را انتخاب کند. البته با تایید عقل و منطق.

 

30388

اختصاصی

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها