کی روش:محرومیت طارمی برای فوتبال ایران شرم آور است

کی-روشمحرومیت-طارمی-برای-فوتبال-ایران-شرم-آور-است

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی تیم ملی گفت: اتفاقی که برای مهدی طارمی رخ داد در مجامع بین المللی برای فوتبال ایران شرم آور است.

به گزارش وبسایت نود، کارلوس کی‌روش  قبل از آغاز تمرین امروز تیم ملی گفت: امروز شروع بلندپروازنه‌ای برای حضور در جام جهانی داریم. در حال حاضر که در ماه اکتبر قرار داریم یک بازی دوستانه مقابل یک تیم آفریقایی و یک تیم از اروپا داریم. ماه بعد ماه نوامبر قرار است یک بازی دوستانه با تیمی از آفریقای جنوبی و یک تیم از اروپا و بعد از آن منتظر قرعه‌کشی جام جهانی خواهیم ماند که در ماه دسامبر برگزار می‌شود. بعد از آن بازی‌های دوستانه و آماده سازی برای جام جهانی را انتخاب خواهیم کرد و با توجه به قرعه‌کشی انجام شده و با تیم‌هایی که با ما هم گروه هستند بازی‌های دوستانه را مشخص خواهیم کرد.

وی افزود: با این برنامه آماده سازی که شروع کرده‌ایم و چیزی که در ذهن داریم گروهی از بهترین بازیکنان را انتخاب کردیم حدود 37 تا 40 بازیکن مدنظر ما است که جز بازیکنان برتر ایران هستند، درستش این است که تلاش کنیم و این فرصت را به بازیکنان جوان بدهیم ودیگر بازیکنانی که اعتقاد دارند که می‌توانند در تیم ملی حضور داشته باشند و این فرصت را به آنها خواهیم داد. من همیشه اعتقاد داشتم و گفته‌ام که تیم ملی پنجره و دری ندارد و خانه‌ای است متعلق به تمام افراد و بازیکنان برتر کشور که بتوانند در بهترین شرایط در خدمت تیم ملی باشند و به تیم ملی کمک کنند.

سرمربی تیم ملی در ادامه افزود: در ماه می سال 2018 امیدوار خواهیم بود تعداد این بازیکنان را کم کنیم و بتوانیم بهترین و برترین بازیکنان را که 23 بازیکن هستند انتخاب کنیم که در جام جهانی 2018 روسیه حضور داشته باشند.

کی‌روش درخصوص حضور لژیونرهای جدید مخصوصا کاوه رضایی و سروش رفیعی که آیا به تیم ملی دعوت می‌شوند یا خیر، گفت: همانطور که گفتم  تیم ملی دری ندارد و تیم ملی به روی کسانی که استحقاق حضور در تیم ملی را دارند باز است و این دو بازیکنی که شما نام بردید به خاطر شرایط فعلی‌شان و  اینکه خارج از کشور ایران بازی می‌کنند در حال حاضر توانایی حضور در اینجا را نداشتند اگر آنها خوب بازی کنند حتما به تیم ملی دعوت می‌شوند ولی بازیکنانی هستند که اسمشان در لیست بزرگ ما جای دارد.

وی در ادامه درخصوص محرومیت مهدی طارمی اظهار داشت: من امروز تلاش کردم که با او درمورد این اتفاق صحبت کنم و اطلاعات بیشتری بدست بیاورم و از کل داستان مطلع شوم. مطمئنا این اتفاق ضربه بزرگی به طارمی و به فوتبال کشور زده و از نظر بین المللی برای فوتبال ایران شرم آورد است! هواداران بسیار از این ماجرا ناراحت هستند و همینطور تیم ملی هم از این اتفاق بسیار ناراحت است و مطمئنا این بازیکن از لحاظ روحی هم لطمات زیادی خواهد دید. تلاشی که ما باید انجام دهیم این است که در چند ماه آینده این بازیکن را به صورت کامل آماده نگه داریم هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی  آمادگی کامل را داشته باشد تا بتواند به تیم ملی کمک کند ولی این اتفاق که افتاده است در سال 2017 یکی از بدترین اتفاقات این سال بود.

 بنده تاکید می‌کنم که درخصوص باشگاه چیزی نمی‌دانم.  البته این مسائل به تیم ملی ربطی ندارد و هر اتفاقی هم که بیفتد ما باید کاری انجام دهیم که بازیکن را از لحاظ روحی و از لحاظ فیزیکی کاملا آماده نگه داریم ولی در کل این اتفاق نباید می‌افتاد.

کی‌روش درخصوص دعوت شدن سامان قدوس به اردوی تیم ملی سوئد تصریح کرد: وظایف ملی و بازی کردن در تیم ملی مانند بازی کردن در باشگاهی نیست وقتی شما راجع به تیم ملی صحبت می‌کنید راجع به احساسات و علایق قلبی باید صحبت کنید. وقتی شما راجع به تیم ملی صحبت می‌کنید مانند آپشن‌هایی نیست که در رئال مادرید یا منچستر یونایتد  امکان دارد بازیکن دریافت کند وقتی صحبت از تیم ملی می‌شود صحبت از هویت و فرهنگ و داشته‌های قلبی و ریشه‌های شماست یا این مطلب در خون شما است یا نیست.

وی  در پاسخ به این سوال که چرا لیست تیم ملی در این چند روز اعلام نشد گفت: لیست نهایی تیم ملی باید بعد از بازی‌های یکشنبه اروپایی اعلام شود. بازیکنانی که در اینجا حضور دارند فقط عده‌ای از آنها حضور دارند و در یکی دو روز آینده تمریناتشان را شما مشاهده می‌کنید و لیست نهایی بعد از یکشنبه و بعد از تمرینات یکی دوره روزه اعلام خواهد شد. ساعت 9 یا 10 شامگاه روز یکشنبه لیست نهایی اعلام خواهد شد.

 

 

2020

نظرات ۰

اولین نظر را ثبت کن

برچسب ها